За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 988
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 10 888
Здравейте, в събота ще честваме рождения ден на съпругът ми. Ще правя брускети с домати, но искам и с някаква разядка да направя. Бихте ли препоръчали нещо с яйца, сирене или чеснова някоя Simple Smile

Чеснова разядка с орехи и оцет

# 76
  • Мнения: 7 848
Сварени яйца от пъдпъдък от днес могат ли да се ядат и утре?
Да.

# 77
  • Мнения: 474
Здравейте. Искам да приготвя за децата солени мъфини /тип кекс/. Върти ми се идеята да сложа някакъв зеленчук и колбас. Ще съм благодарна ако ми помогнете с рецепта.

# 78
  • Мнения: 5 133
Посъбраха се домати и няма да можем да ги изядем. Не искам да ги хвърлям. Как да ги оползотворя? Идеи за рецепти с повечко домати?

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Майка ми правеше и мармалад от домати. Слагаше му някаква есенция за аромат. Но беше много хубав, когато беше смес от домати и дренки.

# 80
  • Мнения: 5 133
Майка ми правеше и мармалад от домати. Слагаше му някаква есенция за аромат. Но беше много хубав, когато беше смес от домати и дренки.

Интересна идея. Сега ме подсети, че съм яла сладко от зелени доматчета обаче.

# 81
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 006
Майка ми правеше и мармалад от домати. Слагаше му някаква есенция за аромат. Но беше много хубав, когато беше смес от домати и дренки.
Баба ми правеше такъв мармалад в промишлени количества, защото цялата орда деца от улицата изяждахме големи количества на филии. Много го обичах , но не си спомням да го е смесвала с дренки или да е слагала есенция. Това е един от вкусовете на моето детство.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 888
Здравейте. Искам да приготвя за децата солени мъфини /тип кекс/. Върти ми се идеята да сложа някакъв зеленчук и колбас. Ще съм благодарна ако ми помогнете с рецепта.

Провансалски кексчета с козе сирене

Мъфини с чери доматчета

Посъбраха се домати и няма да можем да ги изядем. Не искам да ги хвърлям. Как да ги оползотворя? Идеи за рецепти с повечко домати?

Рибен гювеч

Доматена салата с босилек

Задушен шаран

Домати със спанак на фурна

Пържени патладжани с качамак

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Баба ми правеше такъв мармалад в промишлени количества, защото цялата орда деца от улицата изяждахме големи количества на филии. Много го обичах , но не си спомням да го е смесвала с дренки или да е слагала есенция. Това е един от вкусовете на моето детство.
Когато правехме сироп от дренки, ни се струваше твърде разточително да изхвърлим останалата месеста част. Но само от дренки мармаладът ни беше много тръпчив, затова майка ми пробваше с различни добавки. Домати + дренки- по едно време зреят. Аз все още не съм плавила мармалад от домати, защото доматената кампания ми изпива силите и бързам да прибера всичко. Но съм правила мармалад от дренки + ябълки , също дренки + тиквички. Зависи какво съм имала в момента. Нямам идея с какво още може да се смесят дренките.

# 84
  • Мнения: 1 359
Баба ми правеше мармалад от доматен сок (без семки и люспа) и сини сливи. Някога ми беше много вкусно. Сега предпочитам да правя сладко от сладки плодове и да добавям минимално количество захар.
beauty_magnolia, предлагам от доматите да направиш кетчупа на pep4o.

# 85
  • Мнения: 12 895
Посъбраха се домати и няма да можем да ги изядем. Не искам да ги хвърлям. Как да ги оползотворя? Идеи за рецепти с повечко домати?
В друга тема гледах писано за приготвяне на голямо количество сос болонезе наведнъж и замразяване на порции, там също могат да отидат немалко домати, ако има къде да се замрази и по принцип обичате болонезе.

# 86
  • Мнения: 39 417
Давам идеята за нещо като апетитка. Става лесно и без много хамалогия. Доматите се минават през ренде и с малко захар и сол се сгъстяват на котлон. После се минават с пасатор и им се добавят сурови чушки чорбаджийки(демек леко лютички). Варят се двайсетина минути, налива се в буркани, затваряне и стерилизаниця. Зимата може да се хапва така, да се добавя чесън, зехтин, магданоз, да се ползва за овкусяване на манджи(примерно да се полее сирене, което ще се позапича във фурна/микровълнова).

# 87
  • Мнения: 1 317
Здравейте. Искам да приготвя за децата солени мъфини /тип кекс/. Върти ми се идеята да сложа някакъв зеленчук и колбас. Ще съм благодарна ако ми помогнете с рецепта.


Солени мъфини
https://privanya.blogspot.com/2017/06/blog-post_18.html

https://privanya.blogspot.com/2015/07/blog-post_4.html

Тези приготвях на сина, когато беше ученик.

Тестени розички с шунка и кашкавал

https://www.cookwithasmile.com/%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b8%d1%87%d0 … 0%b2%d0%b0%d0%bb/

# 88
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Доматите на дом.супа или на гаспачо.

Аз имам 2л доматен сок за пиене. Чудя се какво да го правя, водка не пия.🙄

# 89
  • Мнения: 9 111
Когато са ми повече доматите , но пък малко, за да правя сос (така че да излезе повече от 3 бурканчета,) изварявам леко и насипвам в ПВЦ бутилки, прибирам във фризера. Или настъргвам, пак в бутилки и във фризера. 1 от 500мл е достатъчна и за 2 готвения понякога, а с 2-3 бутилки - една хубава, доматена супа, когато вече няма сладки, сочни домати.
Сладкото от червени домати - бергамотова есенция  http://pep-4o.blogspot.com/2010/08/blog-post_8667.html

Здравейте. Искам да приготвя за децата солени мъфини /тип кекс/. Върти ми се идеята да сложа някакъв зеленчук и колбас. Ще съм благодарна ако ми помогнете с рецепта.
тези питки тип аламинутки, с колбас, сирене и печен патладжан - дори на другия ден са меки, въпреки, че са содени питки. http://pep-4o.blogspot.com/2011/08/blog-post_16.html

Общи условия

Активация на акаунт