ОСМИ клас 2020/2021 - В осми клас е интересно, всички ще се справят лесно!

  • 28 343
  • 780
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 881
Ехаа, Джуди, впечатляващо количество материал за 3 дни.
Прави ми впечатление, че ЕГ го карат с доста по-бавно темпо, вероятно защото в 9 клас имат време да шлайфат езика.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 11:16 от скаридка

# 31
  • София
  • Мнения: 1 397
Това с преформироването на класовете всяка година в НЕГ не съм сигурна, че работи добре. Приятелско дете така и не се сближи със съучениците в немската, a повече общуваше с тези от училището до 7 клас. Така и не отидоха никъде заедно на екскурзия или нещо подобно, защото всяка година бяха нови. Ползата е, че се познават по лица и имена с доста хора, но така и не се сближиха. Не мога да обобщавам, но така се получи при него.

Относно впечатленията от първите дни мога само да потвърдя колко са важни разни дребни жестове и думички. Дъщеря ми е очарована защото малкото думи които са разменили помежду си са били преди всичко подкрепящи, мили и сплотяващи. Съученички са й казали, че и те харесват Хари Потър (по повод тениска), на думите й, че може да се загуби, друго момиче предложило да я придружи и да се загубят заедно, моята искрено се възхищавала на косите им, пък е приятно да ти направят комплимент, като си говорили за хобита много се впечатлили, че тя рисува, предложили й заедно да обиколят района в голямото междучасие... Все дреболии, но те карат да се чувстваш малко по - добре.

# 32
  • Мнения: 24 467
Ехаа, Джудо, впечатляващо количество материал за 3 дни.
Прави ми впечатление, че ЕГ го карат с доста по-бавно темпо, вероятно защото в 9 клас имат време да шлайфат езика.

Аз идея нямам дали е много или е нормално. Все пак моят сравнява с приятелчето си, което е в МГ и ми се стори нормално в МГ да вървят по-бавно. Нашата паралелка си е езикова. Догодина историята ще е на немски. Вероятно затова от сега ги почват с разказването.

Това с преформироването на класовете всяка година в НЕГ не съм сигурна, че работи добре. Приятелско дете така и не се сближи със съучениците в немската, a повече общуваше с тези от училището до 7 клас. Така и не отидоха никъде заедно на екскурзия или нещо подобно, защото всяка година бяха нови. Ползата е, че се познават по лица и имена с доста хора, но така и не се сближиха. Не мога да обобщавам, но така се получи при него.

...
Лично за себе си не бих искала всяка година да сменям класове. Вероятно защото съм се насменяла в годините като ученичка... Laughing Бих предпочела един хубав клас за 5 години в гимназията.

# 33
  • София
  • Мнения: 18 075
Няма как да е вярно това с "всяка година", stanislavchen. Смяна, ако въобще има (понеже някои класове си остават почти непипнати),  то тя е в девети   заради приема в лайстунг (няма как да се мине без пренамествания след класиране на вътрешно ниво за 2 от 7 класа)  и в 11 клас  заради профилите (досега). По новата система смяна има само в 9-ти. И в АК класовете не са еднакви в годините, аз  лично само позитиви виждам в това. В НЕГ някои класове покрай избора на еднакъв втори чужд език и еднакави профили си се запазвха от 9 до 12 с много малки изменения (за справка - класът на малките ми дъщери си откара един, с леки добавки, от 8-ми до 12 клас), а лайстунг са си твърдо непроменяеми откъм състав от 9 до 12 клас  както преди, така и сега.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 16:27 от пенсионирана русалка

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 4 159
Ако говори много и си казва мнението за децата е едно,но ако го виждаш,че е оклюмало и му се е свила душата-ще се притесниш.
На 24 -ти им е входното по Бел. По Мат писа снощи предълго домашно.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 113
Бети, вие сте в 127-мо. Аз за него ти пиша. Много съм смотана Blush . Извинявай.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 776
Няма свободни места в 127мо за 8ми клас. Дори на родителската се похвалиха колко много деца били подали на 3то класиране за там.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Това за подаване на заявление за стипендия и аз не го знаех. Той нищо не е казал...дано каже...ако иска да взема хахахахха
Дано децата намерят пътечките си към нови приятелства.
Моят сякаш е ок с новия клас....той познава поне 70 % от тях - от стария си клас,старото училище, от детската градина:))) Не сме много голям град.
Той по принцип си е малко скрита лимонка....усещам го....притеснява се май с немския. Постоянно ме търси,звъни ми...пита разни неща. Не ме разбирайте погрешно...радвам се, но сякаш е стреснат от немския. Казва, че му харесва и иска да го научи...но му е трудно. Ще се справи.
Точно преговарях взетите думи с него, че утре имат контролна. И той е и рожденик:) Разказвах му как преди 30 години на първата ми контролна по немски в езиковата имах 2,5 оценка хахахах И бях се разревала от ужас.....аз отличничка до 7кл пълна и изведнъж....бам. И баща ми вика - защо ревеш бе...не е пълна двойка...все нещо си написала:))))
Та така....важното е да не става тенденция както се казва.

П.П благодаря за новата темичка. Да я напълним само с хубави новини

# 38
  • София
  • Мнения: 5 776
Хера, жив и здрав да е и твоят рожденик! Много късмет и успехи! 🎂🍀
Изненадвате ме с количеството домашни. Моят имаше малко по АЕ, но те сега учат сезоните и такива неща и още не може да почувства, че е почнал училище. По цял следобед са навън. Притеснявам се, че си създава измамно усещане, че са лесни нещата. Математика още не са имали. По ИТ не са пускали компютрите дори...

# 39
  • Мнения: 3 881
Търся помощ как надпидахте тетрадката за работа в клас и за домашна работа на немски..?

# 40
  • София
  • Мнения: 1 397
Русалке, сигурно си права, на два пъти май се сменяха в НЕГ, точно заради лайстунг паралелките и профилирането. Той младежът вече е 20 годишен, та по стара система 100%. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 24 467
Точно преговарях взетите думи с него, че утре имат контролна. И той е и рожденик:) Разказвах му как преди 30 години на първата ми контролна по немски в езиковата имах 2,5 оценка хахахах И бях се разревала от ужас.....аз отличничка до 7кл пълна и изведнъж....бам. И баща ми вика - защо ревеш бе...не е пълна двойка, все нещо си написала.
😁

Честит празник. Успехи и щастие!

Вие по коя система сте?
За слушане освен дисковете към учебника, какво друго можете да препоръчате?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте, момичета!
Хера , честит празник! Жив и здрав да е рожденика, другото ще го постигне, вярвам!
На набора най-накрая са му дали домашна за уикенда, 85 думи по 30 пъти. И той вчера писа 4 часа, днес 3 и не е свършил, беше на гости, ние закъсняхме с прибирането и сега по нощите, разбира се, бучи. Но, виновен е, защото можеше вчера от сутринта да си научи, а не да се мота до обед, а следобед да спре. Но, най-смешното е, че тази вечер написал извинително писмо на госпожата по БЕЛ в старото училище 🤣🤣🤣🤣 Извинявайте, госпожо, че съм мрънкал, че сте давали голяма домашна, да знаете какво е сега... Ох, умрях от смях, той не се е показвал нещо да може да си общува с нея, тя е много строга, но явно... Била "злодобра". 🤣 Тя му отговори жената, сложи го на мястото, че е учила в езикова гимназия, на студ, с ръкавици понякога, включително и в събота. И той се облещи. И вече не се оплаква. Само измърмори, че в най престижната езикова гимназия в Пловдив имали по 5 думи да учат и ме гледа жално и това. За приятели няма в новия клас, но не му дреме. Слава богу. Тук момичетата са по-чувствителни и по-имат нужда от някой. Късмет на всички душички, които се чувстват сами 💓
Аманда не е писала, мисля, че има лоша причина 😥Дано не съм разбрала правилно. Амандичка, гуш!
Лека вечер!

# 43
  • Мнения: 6 596
Хера, да ти е жив и здрав рожденика!

Luba, 😀, много ми хареса текста на извинителното писмо!  Дано да е оценен жестът! Отговорът- не толкоз🙂 Намирам за неуместо да се сравняват поколения, обстоятелства и начин на живот. Всяко време си има особеностите. Образът на многострадалната Геновева с ръкавиците и учебните съботи се поизтърка.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 22:23 от Biserka_a

# 44
  • София
  • Мнения: 2 874
Търся помощ как надпидахте тетрадката за работа в клас и за домашна работа на немски..?
Не се мъчете, надпишете на български, а когато дойде моментът вече те ще знаят как. Аз така направих с тетрадките и учебниците по ФЕ.

Общи условия

Активация на акаунт