Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 41 061
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 2 521
Може ли малко практически съвет - как с везната, която мери тегло, отмервате милилитри?
Имам боя 100 мл тубичка, от нея трябва да изстискам точно 50 мл, как да съм сигурна, че не съм изстискала 40 мл?

# 481
  • Мнения: 153
Вариантите с везната са следните:
1. Везната ти е такава, че има опция за трансфериране от мг в мл.
2. Ако везната няма опцията от точка 1., то се взема усреднено, т.е. Ако е в пропорция 1:2,  то следва 50 мг боя да е към 100 мг оксидант. Пак е 1:2 съотношение. Т.е. винаги се взема в предвид съотношението за употребата на боята за конкретното търсено ниво, което производителя е дал.  Hands V

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 13:28 от Anelia Dimitrova 649961

# 482
  • София
  • Мнения: 10 330
Вариантите с везната са следните:
1. Везната ти е такава, че има опция за транфериране от мг в мл.
2. Ако везната няма опцията от точка 1., то се взема усреднено, т.е. Ако е в пропорция 1:2,  то следва 50 мг боя да е към 100 мг оксидант. Пак е 1:2 съотношение. Т.е. винаги се взема в предвид съотношението за употребата на боята за конкретното търсено ниво, което производителя е дал.  Hands V

Везната няма как да трансферира гр в мл.... тоест има, ама е измислена работа, само за вода върши работа, че там е лесно 1гр.=1мл. но течности като боя, трябва да е някоя мноооооого специална.

Преди гледах да съм много точна, бях измерила точно съотношението 60мл./60мл.окислител към боя беше 55гр./50гр. но не помня боята или окислителя беше 55 Simple Smile

Та напоследък действам с везната 1/1 или 1/2 боя/окислител, в зависимост от инструкциите, не е на 100% коректно, но работи.

На следващо боядисване определено ще пробвам окислител 12%, че с 9ка получавам жълтеникави корени.

# 483
  • BG-DE
  • Мнения: 5 092
Моята везна има опция за смяна на мерните единици, гр., мл., унции  и така си меря, мисля, че всяка домакинска везна има тази опция но понякога забравям да сменя и си отчитам в грамове, важно е само съотношението да се спази.

# 484
  • Мнения: 153
Мисля, че всеки по нов модел везна има трансфериране от една мерна единица в друга. Във всички видеа на професионалисти, които съм изгледала за измерване и впоследствие на смесване на боя с оксидант, се използва такава везна и резултатите им са отлични.

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 13:32 от Anelia Dimitrova 649961

# 485
  • София
  • Мнения: 10 330
Всяка везна го има, но как точно очаквате да знае какво сте сложили върху нея 100гр.  олио и 100гр. мляко имат различен обем а везната винаги ще ви показва едно и също, като превключите на милилитри.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 7 715
Я предложете свестен модел чувствителна везна. Моята е от Лидл. За готвене ми е идеална,но за боите не става.
В грамове не става боята е с по-малко относително тегло от оксиданта. Прпорцията я смятам в мл.С разграфения контейнер ми е най-лесно и бързо.

Последна редакция: нд, 10 яну 2021, 09:30 от prinzesata

# 487
  • Мнения: 2 576
Много си харесвам цвета който ми се получава с 12% оксидант, но ми действа много зле на скалпа. Сърби ме, почервенява и ми се бели на парцали скалпа. Та сега пак съм в изходна позиця. Имам и бои и оксидант, но се чудя дали да рискувам отново, а и съм бременна в момента и незнам дали е удачно да се боядисвам със суперизсветляваща боя и 12% оксидант 🤔

# 488
  • Мнения: 5 760
Александрина, през първите 4 месеца гинеколог ми препоръча да не се боядисвам,след това разреши натурални безамонячни бои. Не е същото,знам,но аз направих компромис в името на бебето!

# 489
  • София
  • Мнения: 10 330
Много си харесвам цвета който ми се получава с 12% оксидант, но ми действа много зле на скалпа. Сърби ме, почервенява и ми се бели на парцали скалпа. Та сега пак съм в изходна позиця. Имам и бои и оксидант, но се чудя дали да рискувам отново, а и съм бременна в момента и незнам дали е удачно да се боядисвам със суперизсветляваща боя и 12% оксидант 🤔
Пробвайте с някой крем/олио за предпазване на скалпа.
Мнооооого се чудя, дали при следващо боядисване да го намажа със зехтин, че да хване по-леко самия корен, които изсветлява за секунди...

# 490
  • Мнения: 5 320
Цяла бременност се боядисвах с 12 оксидант. Всъщност, две бременности изкарах така.

# 491
  • Мнения: 2 576
Цяла бременност се боядисвах с 12 оксидант. Всъщност, две бременности изкарах така.

Да, но явно нямаш проблем със скалпа като мен 🙂

# 492
  • София
  • Мнения: 10 330
Я предложете свестен модел чувствителна везна. Моята е от Лидл. За готвене ми е идеална,но за боите не става.
В грамове не става боята е с по-малко относително тегло от оксиданта. Прпорцията я смятам в мл.С разграфения контейнер ми е най-лесно и бързо.

Моята е такава, но аз я избирах с различни критерии, да тегли поне до 10кг. инокс и да е с нормални батерии. С тази не случих, мери добре, но в тези копчета се набива всичко, не мога да го изчистя.
https://www.emag.bg/kuhnenska-vezna-concept-cifrov-displej-15-kg … earch-Action=view

# 493
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз мажа цялата коса с кокосово масло, вкл. и скалпа, преди боядисване. Simple Smile
Но не целя голямо изсветляване.

# 494
  • София
  • Мнения: 2 166
Здравейте, имам въпрос към ползващите продуктите на Oway
Боядисвам се с 90.3 +0.0 + 40vol. окисл. Искам в боята да сложа HMilk за предпазване по време на боядисване, но четох, че една част HMilk + 40vol = 20 vol... Това означава ли,че сваля интензитета на окислителя?
Също така по какви други начини може да се ползва,освен като plex и като маска за коса ?

Общи условия

Активация на акаунт