Домакини 72/ Идва есента, на домашни мезета и питиета

  • 40 246
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 401
СЛАВЕ, успех и скорошно оздравяване на теб и момчето ти. HugПравете дихателна гимнастика - поемаш дълбоко дъх през носа, задържаш и после издишаш през устата. Това е за разгъване на белия дроб. Една приятелка го изкара. Беше в правителствена болница. Карали са ги да лягат по корем, пак с идеята да се разгъват дробовете. Настоявали са да ядат пациентите, за да имат сили, да се справят с вируса. Ах тази долна гад. Само ако можех да я видя, бих я смачкала с ръцете си, а после за по-сигурно бих я разтрила с тока на обувките си. Коварна твар!
ВАЛЕ, добре си решила да направиш няколко сеанса с психотерапевт. Ще се успокоиш, ще пребориш стреса, ще укрепиш имунната си система.
Днес правих физзарядка с метлата около колата. Не мислех да излизам, но от Здравната каса се обадиха, че трябва да се отчета и аз ща не ща, накикиморих се, запретнах маска, изчистих колата и отидох. Времето беше усмихнато, топличко, приятно.
СМЪРФЧЕ, едно време в Москва имаше дипломатическа поликлиника, та там почти не се чакаше. Дано не те заболи зъбчето, че има още много време до края на месеца. Поне са ти лъснали усмивката предпразнично. Усмихвай се сега широко - от 6-ти до 6-ти зъб. Wink
Отивам в КПП-то, че имам задача да направя пача за гаджето, в два варианта - топла и студена. Онзи ден му правих шкембе чорба. Тези дни го избива на субпродукти. Simple Smile
Гушкам ви. Hug

# 676
  • София
  • Мнения: 9 866
Славе, как ще го получиш, като не съм го пратила.... Писах, писах, кво съм направила, не знам.
Говориш ли с личния? За АБ какво мисли?

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 6 598
Аз от вторник пия Сумамед.
Нормално ли е да ми е толкова лошо вече 4 ден?

# 678
  • София
  • Мнения: 9 866
Нормално е, Славе. Следи си дишането. Много хора го изкарват с по над 10 дни температура. Има ли как да отидеш на снимка?

# 679
  • Мнения: 3 841
Славче, Сумамед е един от антибиотиците, които изписват. Понякога продължават с втори. След като големият вече знае, попитай го и за неговото мнение.
Имаш ли оксиметър - оная джаджа, която мери пулс и сатурация? Задължително си набави и си следи сатурацията. Тя е водеща. При сатурация под 92 тук те вкарват в болница. Много течности също да пиеш. Ще мине, не се страхувай. И грипът не минава за два дни.

# 680
  • Мнения: 1 826

Вече е обяд ама да сложа кафе.
Славе бързо възстановяване и дано с антибиотика, всичко се размине.Повече течности и плодове.
Вале  успех и на теб,чакаме коледните бисквитки.
Фло браво на теб,свършила си задачите.А готвенето ти завиждам,аз не съм излизала скоро да търся  продукти за пача,ама ми даде идея.
Смърфи прекрасно си украсила,аз още се мотая.
Хм от одеве пиша и все изпущам по някой буква,дали е лаптопа или аз не натискам правилно хаха.
Днес е празник св Варвара,прави се питка с мед за баба Шарка.Почват празниците и аз ще си позволя да помързелувам от плетките,а ще лепя гоблена.Трябва да го направя и подаря за коледа.
Успешен ден момичета!

# 681
  • София
  • Мнения: 2 265
Здравейте, момичета.
Боже колко много болни!
Оздравявайте милички!

Благодаря за оценката. Искам или не - това ми е задължението.
Втората група поне участва и са амбициозни майките им.
Първата - присъстват 3 човека от 8, които са останали, 4 от тях не говорят,
не могат да стоят повече от 5 минути... това е.

Сега уча и се подготвям за изпитите.
Всички библиотеки са затворени!!!! Трябва ми учебника по история на Педагогиката!!!
Не ги е срам, много са слаби лекциите, Просто няма как за 4-5 дена да ни предаде цял
материал физически Simple Smile Нищо, ще се справя. Е, няма да съм като Фло - пълна отличничка,
но ще се справя Simple Smile

# 682
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Добро утро!

Славе, дано сте по-добре Hug
Люска, нормално е за деца на тази възраст, малко да им се задържа вниманието. А и не е много добре дълго да стоят пред мониторите. Успех на изпитите
Писе, и за теб малко почивка.
2 години по ред ми откачат виолетките и дивите ягоди и цъфтят есента, ягодите даже вързаха. Сега едни зюмбюли. Имам само едно сандъче с луковици, пролетта само 1 зюмбюл цъфна, другите бяха минзухари, затриха се. Взех от Бриколаж 3 луковици, ама беше късно, бяха минали вече и да не ги забравя ги сложих в сандъчето. Цялата пръст извадих, беше напълно суха и там вода не съм сипвала цяло лято. Сложих малките саксии в които насях копъра и магданоза отгоре в него, защото нямаха подложки. Стояха там 2-3 седмици и само водата от тях се стичаше. Вдигам саксиите да ги прибера, че вече е студено и гледам зелените връхчета на зюмбюлите се подали. Какво да ги правя сега, да ги прибирам или да ги оставя? Сандъчето е на перваза на прозореца, не на балкона, т.е. няма да ги навали следващия сняг да стоят на топло
И аз като бабите, чакам една промоция в Кауфланд, че пише само за днес и сега хуквам. Стана ми много трудно си намирам филтри за каната, че повече се разпространи друга марка, а ги гледам в брошурата хем много на брой, хем на  половин цена.
Хубав уикенд на всички Hug

Славе, честит имен ден! Сега ми каза ФБ. Бързо оздравяване и сама здраве ви желая, на цялото семейство
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 05 дек 2020, 10:31 от ма ко

# 683
  • София
  • Мнения: 9 866
Славе, да си здрава!  И бързо да ти минава!
Драсни, когато можеш.
Ние сме на село. Сега вече се чувствам човешки. 😍

# 684
  • София
  • Мнения: 8 401
Привет, момичета!
СЛАВЕ, честит имен ден. От всичко най-добро да имаш по достатъчно, но най-вече здраве, здраве и здраве! Flowers Hibiscus
ВАЛЕ, признала съм те за геройче. Браво на теб, че се справи с короната. Hands Plus1
ЛЮСИ, успех в предстоящите изпити. Ще стискаме палци. Flowers Four Leaf Clover
МА КО, тенкю, момиче за вкусната закуска. Wink
ПИСЕНЦЕ, работливите ти ръце пак няма да бездействат. Аз днес имам по план да доплета една шарена детска шапка, а утре, нали си имам именици, ще оставя иглите и ще се приготвям за Никулден.
ЕЛИСЛАВА, стискам палчета и съм в очакване. Дано, миличка, дано! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover
СМЪРФЧЕ, ЛЕЙДИ, ПЛАМИ, ДЖЕЙМИ, МАРИЯТ, за вас - HugHugHugHugHug

# 685
  • Мнения: 39 446
Славе, жива и здрава да си!

# 686
  • Мнения: 11 629
Добър ден!
Славе да си здрава и честита! Бързо да отминава всичко!
Вале много, много се радвам за теб Kissing Heart
Люси не се ядосвай! Успех на изпита!
Смърфи и тук е така - доктора преглежда и лекува, а иначе си има хигиенист, който се занимава с почистването.
Вчера и при нас валя сняг LaughingLaughingLaughing Верно - задържа се около час само, но имаше страхотни големи "парцали".
Кратун има още 2 седмици до ваканцията, но от тази започват различни коледни кампании. От понеделник до петък всеки, който пожелае може да прави дарения за различни каузи - спряхме се на хранителната банка/накупих консерви и трайни хранителни продукти/ и за децата в неравностойно положение/книги, игри, тоалетни принадлежности, шапка и шал/. В петък завършват седмицата с коледен пуловер, като да отидеш с него на училище даряваш £1 за деца в нужда.
Тази година заради пандемията няма да имат официален Коледен обяд в училище.
Мина и онлайн родителската среща - абе справя се детето.
Сега остана тези дни да кандидатства за следващото училище и да се надяваме да достигне критериите на матурите.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 265
Добър вечер, момичета!

Не мога да разбера от 1 час кучето ми е толкова неспокойно, не мога да разбера
какво става. Просто ми пречи...

Болничките да оздравяват.
Който се пребори с короната - са герои.
Здравите да остават здрави!

Идва страхотен месец - декември, Никулден, Стефановден, Коледа.
Да приключва всичко лошо в трази година!

Весело изкарване на Никулден утре, който има да черпи - да сте живи, здрави и щастливи!

# 688
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Честит празник на именниците и бургазлийки! Здраве и пари за цяла година ви пожелавам!
Славе, как сте, драсни някой ред Hug
Аз взех готов шаран и набързо си реших проблема. Взехме и дървена украса, Шефа се забавлява да я оцвети в момента и сме разхвърляли да украсяваме. Елхата отива в неговата стая, че си я иска и котката там най-малко стои.
Весел празник, момичета!

# 689
  • Мнения: 39 446
Честит празник и от мен. Наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт