На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 31

  • 53 096
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 95
Много моля, кажете ми откъде я купувате тази хубава баклава , чета за баклавата на Фарук, но не знам нито кой е Фарук, нито къде се намира. Моля ви за информация, утре ще ходя в Одрин, но не съм много запозната. Като ви чета, вие сте факири в пазаруването там, има ужасно много да чета и уча от вас:satisfied:
А курабийките и маслените сладки от къде се купуват?
Благодаря!

# 61
  • Мнения: 159
Благодаря за новата тема, не знам дали скоро ще ходим отново, но с интерес ще продължавам да чета, малко съжалявам, че не купихме повече неща, но се притеснявах да нямаме проблем на границата

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 231
Знае ли някой, до колко часа работят магазините в Одрин?

# 63
  • Мнения: 167
Аз съм за D&P. Да ви кажа за магазин Бим, и на мен ми беше много отвратителен, докато се заговорихме с една туркиня, и тя ми каза че зехтина там бил хубав. Оттогава само оттам взимам, със зелен етикет е литър екстра върджин, с лилавия етикет е 2 л ривиера.
Оникс,бихте ли снимали зехтина,че все се чудя .Yum

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте.Искам да си закупя мебели от Одрин.Интересува ме колко е митото за внос на физическо лице и дали магазините предлагат транспорт до България.

# 65
  • Русе
  • Мнения: 7 063
Аз съм за D&P. Да ви кажа за магазин Бим, и на мен ми беше много отвратителен, докато се заговорихме с една туркиня, и тя ми каза че зехтина там бил хубав. Оттогава само оттам взимам, със зелен етикет е литър екстра върджин, с лилавия етикет е 2 л ривиера.
Оникс,бихте ли снимали зехтина,че все се чудя .Yum
Ето го зехтина в Бим


Да се допълня. Бутилките са 1:1 с бутилките на Komili. Може и да са тяхно производство. Между другото сега се сетих, че веднъж коментирахме зехтините. Тогава бях писала, че най- хубавите зехтини са от района на Едремит. Пътувайки на връщане от почивка точно там видях и фабриките на Komili и özgun, хвалени тогава зехтини.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 01:08 от viki_1974

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Ох, успокоих се, че не съм само аз с отказ от поръчки и тайничко измъкване към Едирнето хихихи Ами съжалявам, но в един момент установих, че от изпълнение на поръчки ,за себе си нямам време да си напазарувам...

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Faruk Gulluoglu е преди мола /Ераста/ в ниското. Едно до друго са заведенията с Aycicegi.
Момичета, има Google и той показва адреса + карта. Моля търсете преди да питате. Simple Smile
Днес им опитах и какаовата баклава с мляко. Много вкусна и приятно сладка е. Зимата ядох в Айчичек, като там беше с лешници. А тази е с шам фъстък и има лек лимонов аромат сякаш или портокал.
Много по-свежа, сочна и чудесна за топлите дни. Шобийета нещо не ми се услади днес. Нямаше и каймак като че ли, но и аз се наситих.

Скрит текст:





На мен варианта на Айчичек с лешници ми допадна повече, при тази шам фъстъка напомня на класическата турска баклава. Като се замисля не бих направила стандартна с орехи, но може по Коледа да пробвам да направя какаова. Ще се разтърся за рецепта как се сиропира. Simple Smile

И аз все се заричам да не взимам поръчки, защото хем рискувам да конфискуват нещо на границата, хем да няма сърдити...времето е особено ценно като сме там. Ама все нещо изскача..

Беля, вече имаш една двойка. Бързо се яви в изповедалнята на поправка и дай отчет какви ги свършихте. Nerd
Три дни бяхте и пак не са ви стигнали. Другия път закачайте ремаркето, какво ще си играете с един багажник. Grinning

Черпя ви с разядка от чушки и патладжани, поръсен с вкусното сиренце на Сюташ върху хрупкав препечен (ръчен турски) хляб. Sunglasses



Донесоха ми и посудата, която си купих миналата седмица.

Скрит текст:



Нямам търпение да изпека кекс, за да пробвам новата форма. Heart

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 052
Здравейте.Искам да си закупя мебели от Одрин.Интересува ме колко е митото за внос на физическо лице и дали магазините предлагат транспорт до България.

До 300 евро е без мито, след това трябва да видиш каква е ставката '- виж в сайта на Агенция "Митници".
Много магазини предлагат транспорт до България.

# 69
  • Мнения: 246
Довечера пътува ме за Одрин.Може ли някой да ми каже турските аналози на Нимезил ,Аулин.Много ще съм благодарна.


Имат го на таблетки, казва се Nimes 100 mg е, 15 таблетки - 14-15 лири. Миналата година питах за прахчета, казаха, че няма такова нещо, сега как е не знам. Но като кажеш "саше?" ще те разберат.

# 70
  • Мнения: 8
Здравейте на всички,

В сряда заминах за Одрин през КА. От турска страна срещу 25 лири, получих дезинфекция външно на колата и този пакет:
Скрит текст:


Хотела беше превъзходен както всеки път.
Чисти стаи, чаршафи, баня, тоалетна. Любезен и отзивчив персонал.  Закуската на блок маса. И както някой каза тук по рано "от пиле мляко"
Скрит текст:


Всичко беше прекрасно....

но искам да Ви се оплача от последното магазинче в ляво, преди улицата да се раздели на две. Това е за търговиите / борсите.
На самото магазинче са направили ремонт и е станало по-голямо. Продавача е любезен, кани, черпи... "няма проблем. Опита всичко. Няма проблем"
Реших да си взема от там ядки. И преди съм си взимал и са ми харесвали. Тогава имаше едно момиче и то мереше на кантара точно. Този обаче мери на ръка. Питах го толкова ли му е точна ръката, а той "няма проблем"
накупих 2 вида шам фъстък. Единия розовее, други, като този в БГ ама по ситен. Питам го каква е разликата... с неговия български разбрах, че нямало разлика. Е на касата после разбрах, че розовия бил на 100 лири, другия на 80. Цена имаше само на ситния. После навън срещу магазинчето му на дървена маса, един продаваше същия розов шам фъстък на 80 лири. Както и да е.
Другото, с което ме подразни този любезен продавач, че нищо не премери на кантара и на един бакалски тефтер пишеше на око. Под ръката му калкулатор, но той смята "бързо" на ум.
И последното, което разбрах като се прибрах, е че при поискани и платени от мен 2 килограма лешници ( 1 кг. белени и 1 кг. солени) и е сложил на ръка това:
Скрит текст:

Никой нищо не е взимал от пакетите с лешници да яде, ако някой реши да ме упреква.
Цените на лешниците са 70 лири / кг. Миналата зима бяха между  50-60 лири. Така че, са поскъпнали.
Шам фъстъка го беше измерил точно. 5-10 грама в моя полза.
Баклавата там видях, че е по 20 лири килограма.

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 01:01 от Не се сърди, човече

# 71
  • Ст.Загора
  • Мнения: 681
a6olq Факир станах благодарение на тази група и след 10 то ходене . В началото с автобуси ходих , все набързо за по един час на борсите , съботния пазар и центъра.  Беше едно лудо препускане и от бързане нищо не виждах , все не бях ориентирана . Докато не тръгнахме с кола да пътуваме , време достатъчно и не гониш час. Курабии и маслени сладки от Бим взимам .
Ивчето , следващия път си вземи  от Бим   десертчетата с кокос  с шоколадова глазура ( има ги на едната снимка) ,нещо като нашето bounty , но не толкова сладко, 5 броя за 1 левче и идеални за подслаждане или почерпка на колеги.

# 72
  • Русе
  • Мнения: 7 063
.......
Ивчето , следващия път си вземи  от Бим   десертчетата с кокос  с шоколадова глазура ( има ги на едната снимка) ,нещо като нашето bounty , но не толкова сладко, 5 броя за 1 левче и идеални за подслаждане или почерпка на колеги.
Допълвам със снимков материал. Любими са ни. Предния път, когато купих не стигнаха до мен. Сега съм си скрила двечки Wink

# 73
  • Мнения: 201
Случaйно някой дa си е снимaл кaтaлогa нa MAD? Ще съм блaгодaрнa, aко го сподели. Изрових цялaтa мрежa, фaйдa йок.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
И аз благодарение на тази тема отидох сама в Одрин и в последствие опознах доста неща. Бях ходила един път с автобус и 2пъти с кола, но като придружител на един човек,който добре познава града ( и от него понаучих доста неща и места). Втория път като бях с него на паркинга на Кипата имаше една огромна шатра с големи разпродажби. Разбира се, нямаше време и само хвърлих едно око. Тога си рекох, че е грехота да изпускам толкова неща! И мечка страх, мен не страх... Изчетох всички теми тук, записки, въпроси и хоп! Направих резервация направо за 2 нощувки. Добре, че се престраших! И все пак никога не ми е достатъчно! Иска ми се понякога направо за седмица да остана...

Общи условия

Активация на акаунт