Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Любители на рози 2

• 8 720
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
Аз не съм виждала такива рози, които да остават малки. Даже и ниските сортове си правят хубава коренова система и се разширяват настрани. Пък пробвай и в по-малка саксия ако искаш, то цветето ще ти покаже дали му е добре... Ако е в малка саксия, бих торила по-често и с течен тор, да не гладува.

# 136
Не ти, аз не разбирам и не ги знам Simple Smile
Ето, нещо такова беше:

червенка и по-малка
Още веднъж благодаря за съветите!
Ще си приготвя саксия, ще потърся подходяща пръст и ще чакам април месец да градинарствам на балкона Sunglasses
Дано оцелее дотогава, че не ме бива много с цветята.

# 137
Ще се справиш, нали си го отгледала досега! Снимах и моята да покажа, в момента си е в малката саксия в плачевно състояние, но  пуска нови листенца и клонки. Държа я на остъклена тераса, да има поне малка температурна разлика през деня и нощта. Това е важно за розите.
Не знам изобщо тези дребосъци как ги докарват до обилен цъфтеж, за да ги продадат Grinning

# 138
За туй малко розиче, дето сега е с ръст около 15 см, да взема 40-50 дълбока саксия Dizzy Face
Че то съвсем ще се загуби в нея.
Може ли наистина да стане голяма? Аз си мислех, че им е такъв дребен сорта и повече от педя няма да порасне.
Розата не е стайно растение. Независимо дали е нисък или висок сорт, правят голями и дълбоки корени. За отглеждане в сакия, необходимо е саксията да е 30-40 ЛИТРА! и на вън - тераса , веранда, балкон и т.н. Розите в саксия много лесно хващат акари. Трябва да се пръскат с инсетициди и подхранват по-често.

# 139
  • София

Местете смело в градина.Растат си чудесно мини розичките.
Аз се чудя кога да пръскам.Продадоха ми смес за бордолезов разтвор и акарзин.Приемам съвети

# 140
  • Пловдив
Някой взимал ли е мини рози от Димови?Харесала съм си някои от сайта им?

# 141
sssani, аз моите вече ги напръсках с бордолезов разтвор. Знам, че с него се пръскат преди да са им покарали листа. Като гледам какво е времето, предполагам, че все още може да се пръска. Другият препарат също пише, че е за зимно пръскане в края на зимата - значи сега.

Единствено трябва да гледаш да не вали непосредствено след пръскането.

# 142
  • София
Мерси.Ще чакам да спре снега и да се надяваме че няма да има нови валежи

Общи условия

Активация на акаунт