The Ordinarу + DECIEM (Тема № 6)

  • 36 000
  • 752
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 730
Според мен не е възможно от червената пилинг маска да се наруши кожната бариера. А шипковото масло е възможно да предизвика раздразнения.
Когато слагах по 1-2капки нямаше проблем, но след като полакомях и на мазах обилно уж да хидратира след пилинг и пламна. Сега два дни правя проба на свивката на ръката и нямам зачервяване от маслото. И друго си мисля продуктите на TO може да нямат съвместимост със съставките в др козметика която ползвам и от там да дават реакции. Не знам вече, сега поне не ме боли наклепах се с зехтин и така, добре че работя от вкъщи та си плаша само домашните хора. Но остава въпроса какви кремове да ползвам от сега нататък.
Ето така съм сега
tiriti а при теб от какво се получи зачервяване?

Последна редакция: вт, 05 яну 2021, 20:09 от dete2

# 691
  • Мнения: 5 996
Да, изглежда да е точно от шипковото масло. Аз преди две години започнах да ползвам шипково масло, няколко месеца нищо и изведнъж започна едно зачервяване и възпаляване. Отшумя след прекратяване на маслото. Бързо възстановяване!

# 692
  • Мнения: 11 007
Миналата седмица пламнах от червената маска, незнайно защо, а я ползвам от близо 2 месеца.
2-3 дни след нея имах зачервени участъци и лицето ми се белеше на челото и брадичката.

# 693
  • Мнения: 5 621
Аз съм с подобен проблем, но обвинявам ниацинамида, закупен от официалния сайт. Но първо мислех, че е нарушена кожна бариера, защото през деня ползвах червената маска, а вечерта ретинол. Четох в темата за ретинолите, че при сухото и белене успокояват кожата с Бепантен сенсидерм и крем на Юсерин с урея 5%. Купих ги и наистина ми успокоиха значително кожата, обривът се прибира доста бързо. И се радвам за това, защото доскоро пих антиалергични и се надявам да ми се размине този път. А имам сравнение, защото преди това подобен обрив ми се получи по челото и по спомен пак от този ниацинамид. Но този път се и подух много и имах зверски отоци под очите.  Миналата година ползвах ниацинамид, ретиноид 2% и червената маска и нямах проблеми. След тях си ползвах обичайната козметика. Сега взех още доста продукти от сайта на Десием и с изключение на двата обрива и това, че имах период на белене от ретинола, кожата ми направо светна, беше много добре (ползвам матриксил, ресвератол, ХК+вит. В5, ретинол 1% и масло от марула в различни рутини).

# 694
  • Мнения: 2 017
Според мен е по-вероятно червената маска да наруши кожната бариера, тъй като тя е доста силна и агресивна. Но нанасяла ли си под очите от нея?

А иначе ако е от шипковото масло по-скоро не е бариерата, ами е алергична реакция - и от него да питам нанасяла ли си под очите, защото там ти е червено.

Моето е доста по-леко от това и се получи от третиноин, затова си мисля, че е точно нарушена кожна бариера, само че толкова време не минава, че вече си мисля, че може и да е отключила се розацея и да ми е станало хронично.

Ти обаче, според мен, си за лекар - ако имаш възможност отиди...

# 695
  • Мнения: 2 730
И имайте предвид, че на живо е по страшно и се повтаря вече трдги път за последният месец, като съм спряла всички продукт и на ТО,рядко ХК и бъфет. Но сутринта вече след, като едва си отворих очите, вече се обадих на личният. Не ми се влачи сега по мед.заведения,ще си пия хапчетата/кортикостероиди от личният и ще видим.
Пилинга не съм слагала под очите, а маслото да.

# 696
  • Мнения: 5 996
А да попитам възможно ли е да ми избиват пъпки от Алфа Арбутина. Много ми хареса видеото на Зорница за ТО, обаче нищо не каза за Алфа Арбутина, а мен ме съмнява, че от него ми се появи акне?

# 697
  • Мнения: 80
И аз търсих отзиви за ревокс и намерих само това за ниацинамида. Видеото е на английски. Като цяло отзива е, че е по добър от на ТО.
https://youtu.be/RLYwenhTs3w
Иначе гледам много добри отзиви има за THE INKEY LIST, мисля, че в сефора ги предлагат.

# 698
  • Мнения: 1 996
Аз съм пробвала ниацинамида на The inkey list и ми хареса повече от този на ТО, не ми оставяше лепкаво усещане, може и да повторя ( този на ТО ми докара обрив и така и не можах да го позвам), също така препоръчвам бакухиола на The inkey list, преди това полвах този на Революшън и новият повече ми харесва, дългосрочно действие обаче още не съм видяла. Насочила съм се и към продуктите на Geek&Gorgeous (aPad, A Game), все още разучавам, доставят от ЕС, без такси и мита, само доставката е малко по-скъпа, БД е над 50€.

# 699
  • Мнения: 71
Аз се включвам да кажа, че моят личен проблем с кожната бариера (около устата) го контролирам успешно с Amino acids+B5 смесено с праха ниацинамид.

# 700
  • Мнения: 3 948
Нарушена бариера няма как да има от шипково масло.
Белене и зачервяване са точно признаци на прекалена употреба на червената маска или липса на достатъчна хидратация и слънцезащита след нея.
Колко често е нанасяна, за колко минути и с какви продукти е комбинирана?

# 701
  • Мнения: 2 730
Нарушена бариера няма как да има от шипково масло.
Белене и зачервяване са точно признаци на прекалена употреба на червената маска или липса на достатъчна хидратация и слънцезащита след нея.
Колко често е нанасяна, за колко минути и с какви продукти е комбинирана?
Точно така стана/разказвах назад, че аз си го причиних/ако бях измила по-рано нямаше да стане така, ползвана е три пъти, веднъж седмично и на четвъртият път престоях повече 12-13 мин, първоначално нямаше нищо, отгоре хидратиращ крем на Ла Рош, шипково масло/нали много хидратирало. Вече съм по-добре, два дни се мажа с зехтин, никога до сега не съм го правила, но от всичко ме щипеше кремове, кокосово, какаово масло, нищо не можех да търпя само зехтина. Лошо е, че не мога да си ползвам кремовете, които ползвах преди, дават реакция. Спряла съм се на cicaplast la roche-posay, но не знам кога ще мога пак да си ползвам останалата козметика, месец ли да изчакам?
Лошо е, че бях решила да правя разни процедури за очният контур, сега отпада всичко и още повече се сбръчка от тази сухота.
А има ли развитие с доставките тази година, начислява ли се ДДС или др такси? Имаше момичета, които чакаха доставки. По старият начин ли ги получихте или на митница?

# 702
  • Мнения: 2 017
Аз се включвам да кажа, че моят личен проблем с кожната бариера (около устата) го контролирам успешно с Amino acids+B5 смесено с праха ниацинамид.

Колко са различни кожите - от Амино и Б5 на мен ми щипе на червените участъци...

# 703
  • София
  • Мнения: 4 713
Честити да са ми

# 704
  • Мнения: 2 730
Станислава, от къде ги поръча? От Децием или от другаде?

Общи условия

Активация на акаунт