За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 85

  • 21 683
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 110
С първото дете стерилизирах до година и половина.
С това..едва ли ще си давам толкова зор.
Поне до 6 месеца и край

# 46
  • Мнения: 114
Здравейте искам да попитам майките, които са кърмели в началото а после са минали на АМ, бебето повече ли почна да качва или по-малко?

# 47
  • Мнения: 5 380
Amb11, аз кърмех около 2 седмици с редки дохранвания с АМ. Първият месец качи 600гр.
Когато минахме само на формула, качи 1.2кг за един месец. Simple Smile
Така че, при нас повече качи

# 48
  • Мнения: 3 124
Тези кгми и см се определят и от гена и структурата на таткото и майката.Дъщеря ми по тази табличка също е като за 9м по ръст.

# 49
  • Мнения: 4 043
Aз дa питaм до когa дa перa дрехите нa бебето c бебешкия прaх зa прaне? В кой момент могa дa зaпочнa c обикновен?

# 50
  • Мнения: 3 730
Aз дa питaм до когa дa перa дрехите нa бебето c бебешкия прaх зa прaне? В кой момент могa дa зaпочнa c обикновен?
На 1 г е почти и не смятам да ползвам друг прах за бебка.Пера с Ариел бебе от раждането й и ще продължавам.

# 51
  • Мнения: 35 110
Детето ми е на 3 г и още го пера с тео бебе

# 52
  • Мнения: 4
Здравейте ! Някой има ли мнение или наблюдение за АМ на nestle little steps ?

# 53
  • Мнения: 1 287
Мерките и теглилките са осреднени стойности и винаги има отклонения. Има си по-едри бебета и по-дребни. Разбира се, че имат значение и генът, структурата, плътност на костите, предполагам. Но бързото наддаване понякога крие риск от рахит, така че е добре да се следи детето и да се дава редовно вит Д. Моето се роди 2600, първите два месеца качи по 900 гр., третия - 600. Под средните килограми е за възрастта си. Но таткото и аз не сме едри, така че не очаквам да ни се роди баскетболист.

Дали Или, бих се възползвала от консултант за сън, ако намериш, миля те, дай отзиви тук, че много, много трудно заспива.

# 54
  • Мнения: 406
Аз пера дрехите на детето с нашия прах,от както навърши годинка.Ние ползваме Ариел капсули или прах(омекотител не слагам).Така правя,защото той не проявява алергии,вече ако кожата на вашето дете е чувствителна си останете с бебешки.

# 55
  • Мнения: 515
Стерилизация до 4м, най-много 6м ми звучи ок. Ако е кърмено бебе пък съвсем няма нужда да се стерилизира нищо. Grinning
Още ползвам бебешки препарат за дрехите - 1г2м. Някои майки перат след 1г. дрехите с обикновен. Въпрос на виждане.
На мен ми беше голяма драма спането първите 6м. Обаче като видях цената на консултацията и се отказах. Grinning Иначе имало ефект, тъй като нещата се случват плавно и спокойно за бебето. Нани, нани бебе следя аз и там има разни общи насоки, които са ми достатъчни. Общо взето след 6м съня взе да се случва на предвидими, що годе равни интервали при нас. И от тогава не ми е било толкова проблем, че да стигам до консултант.
Това с тия мерки, таблици и ала бала е толкова стресиращо понякога. Най-добре да се видим от децата. Обичайно поведение + достатъчно напишкани памперси = всичко ок.

# 56
  • Мнения: X
Ние за спането я оставихме да пореве 3,4 вечери и свикна да заспива сама без разнасяне на ръце. Сега като я сложа в креватчето след 5-10 мин. спинка.Знам че ще бъда нахокана най-вероятно, но при нас това беше решението.

# 57
  • Несебър
  • Мнения: 529
Ние за спането я оставихме да пореве 3,4 вечери и свикна да заспива сама без разнасяне на ръце. Сега като я сложа в креватчето след 5-10 мин. спинка.Знам че ще бъда нахокана най-вероятно, но при нас това беше решението.
Винаги има и добра алтернатива 😉 Затова са и консултантите.

Аз харесвам newparadigmmotherhood в инстаграм.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 12:33 от AnMary

# 58
  • Мнения: 1 091
Здравейте! Педиатъра ни изписа глюкоза 5% във водата да давам на бебо,заради физиологичната жълтеница,но забрави да ми каже колко глюкоза на колко мл вода? Някой давал ли е? На 100мл вода колко глюкоза да сложа?

# 59
  • Мнения: 46
Здравейте ! Относно спането при нас започва да нервничи , да реве и върти главата наляво-надясно.Слагам я в шезлонг или люлка и започва едно бързо клатене....Simple Smile И до 2 Мин е заспала хахаха.Даже доста често се случва да си заспи сама.Нямаме голям проблем със съня.Отначало пусках бял шум и това ни спасяваше ,но и това постепенно го отрязах.Не съм я преспивала нито веднъж и на ръце,защото бях сигурна че ще остана без тях и без кръст в последствие.За сметка на това обаче когато е будна иска да е постоянно на ръце.Люлки,шезлонги и т.н всичко бързо и омръзва и хоп пак реве за да я взема.Е гръб и кръст нямам вече .Аз съм 50 кг а тя 7 кг.Пробвал съм да я оставя да пореве,но започва един рев,едно захласване.. .почва да се дави чак.Стряскам се и пак я взема.Вече знае ,че така може да ме манипулира.Дайте съвет? Дали пък не бързам много и трябва да изчакам.Познати ме съветват да го изкореня това от сега,че после било още по трудно .Как е при вас

Общи условия

Активация на акаунт