През НОЕМВРИ то се знае- къщата ще засияе!!!

  • 13 430
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
За дисковете от САЩ само да предупредя - ДВД-тата там са за зона 1, а Европа е зона 2. Тоест не всички ДВД Плейъри в БГ могат да ги плейват. Трябва предварително да се провери компютъра или ДВД-то на което ще се пускат могат ли да ги плейват тях или не. За аудио дисковете мисля че няма проблем.

# 271
  • Мнения: 483
Здравейте мамчета!  Simple Smile
Как сте днес вие и бебоците  Simple Smile

Добре дошли на новите мами и леко раждане на своите красиви бебчета.  Praynig

Karil  и аз гледам Искрено и лично  Simple Smile Мами, темата е много актуална за нас, ако сте си в къщи, пускайте телевизорите.

МЕРЕЛИН и аз имах същият проблем със сърбежа на ходилата и дланите.Мен особено много ме сърбяха ходилата, наистина, нямах никакви обриви, но си сърбеше  newsm78 Казаха ми, че било от покаченото ниво на прогестерона в организма. Мина от само себе си, но много ме облекчаваше кремът на Мустела за отекли крака.

Аз също бях на лекцията на 9 месеца, на която казаха, че не е препоръчителна кола маската, защото се ужеличавал притокът на кръв и матката мойело да започне да контрахира.  Shocked
Не зная дали е вярно, зная само, че всичките ми приятелки които на скоро родиха, си ходеха на кола маска и всичко си е ОК.Не знам при вас как е, но аз вече от корема си, не се виждам долу.  Embarassed

Цвети не съм 100 % сигурна, но мисля, че се отчитат пред ЗК именно заради болничния който се издава 45 дни преди термина.Но все пак е добре да попиташ лекаря си, защото нали знаеш, че в нашата държава винаги има вратички, стига някой да иска да ти ги отвори.

Ние с бебка сме добре и се стягаме за сватба в събота.Ще я качвам на самолет до Варна  Simple Smile Дано всичко да е наред, но Доки каза, че нямало проблем да летя.

Точка  радвам се , че си се успокоила и всичко е ОК.Тези лекари понякога направо ни побъркват.На мен в 6-ти месец в Пирогов искаха да ми правят рентгенова снимка, защото сестрата беше много заета да ми крещи, че трябвало първо да отида в техния кабинет, а не на ехограф, за да ми видят бъбрека и съответно не чу , че съм бременна, а и аз тогава имах много малко коремче.Оправданието беше, че не ми личало.Добре че знаех , че е забранено да се прави това при бременност.Много бяха притеснени да не би да не си платя  #Cussing out

Пак се поувлякох с писането  Blush Хайде лек ден за сега, а по късно пак ще се включа.
Целувки по тумбаците  Hug

# 272
  • Мнения: 198
Момичета , благодаря за идеите Wink Това звучи наистина добре Peace
Четох в "Родители в чужбина", че мамите  в USA говорят за Whitе noise- това са CD и уреди със звуковеи шумове, които успокояват бебето. Шумове, наподобяващи тези, които е чувало като е било в тумбака. Оказвали въздействие и срещу коликите - White Noise for Colic Relief. Успешно ги ползвали до 3месец.
А ако не вървят на ДВД-то или уредбата, ще намерим нчин да го презапишем Wink Twisted Evil

Добре дошла на Палчето и другите нови мами   bouquet
 Ей , Точка , яко се дразня , някой като каже , да си махаш кучето/ котката .../, като че ли е саксия с цветя и айде голяма работа Close Даже и да се налага , отношението е важно Naughty
Радвам се , че всичко е наред, ама и тия доктори, те като са претръпнали към голяма част от нещата , защо си мислят , че и ние сме така Shocked

П.С. Гледам, гледам Искренно и лично ...

# 273
  • Мнения: 1 986
  Привет и от мен,ноемврийски мами Hug Heart Eyes
  Добре дошли на новите-дано ви е приятно в нашата компания  bouquet
  Аз така и не стигнах до поликлиниката за вземане на кръв-пак ми прилоша Sick/нали трябваше да е на гладно Tired/-та дано утре успея безпрепятствено да се довлека до лабораторията,защото иначе ще трябва вкъщи да викаме сестра да ми взема кръв Mr. Green
  Цвети,,и при мен сякаш бебка се измести-не мога да определя точно разположението,сякаш напречно  newsm78-усещам ритничетата от двете страни,в средата на корема-нито ниско долу,нито пък към ребрата...Ще я видим след 2 седмици каква поза е заела Wink
  Относно обезкосмяването-аз никога не съм ходил на кола-маска и не смятам да експериментирам точно в деветия месец какъв ми е прага на болка Wink-страх ме е BlushЩе си взема депилатоар/на Виши за чувствителна кожа ми хвалят Thinking/ и ще карам половинката да се заеме с тази задача Mr. Green
   Айде,кажете какво дават по "Искрено и лично"-на работа съм Cry и не мога да гледам телевизия Wink
   

# 274
  • Мнения: 2 673
  Мами, сънувате ли бебета, или раждане????Аз сънувам и четох в съновник, че не е на хубаво...и сега ме е шубе!

# 275
  • Мнения: 87
Здравейте,момичета! Wink
Добре дошли и от мен на новите ноемврийки!  bouquet
Колкото повече наближава ноември,толкова повече ставаме,което е наистина мнооого хубаво.
Кръвното вече е почти добре.И аз като Карил имам страхотни киселини,които вече не минават от нищо,но ще трябва да потърпим още малко Whistling
Знаете ли аз за какво се притеснявам най-много(след раждането,рабира се) - за къпането на бебето.Може да ви звучи тъпо,но е така.Ще трябва да се поровя и да почета,за да имам що годе представа.
Приятен ден и само положителни емоции! Hug

# 276
  • Мнения: 325
Днес сме тромави хипопотамчета,а през ноември сладки мамчета supermama
да предложа нещичко и аз ,може пък да ви харесааааа!
А колкото до тела и на мен ми стана интересно ама докато вклуча вече беше свършило
така ,че мами казваите за какво ставаше на въпрос!?
МЕРИЛИН мен крема и гардите много ме сърбят а мажа,мажаааа с мазно олио и пак ме сърби dontknowо и щях още преди да те питам нарисувахте ли си тумбите и защо не ги виждаме та да им се порадваме newsm53
На въпроса за коло маската и на мен мнооого ми се иска ама мнооого ме естрах,а и ще ми е за 1-ви път,а коlко хубаво би билооооооо newsm44
Добре дошли и на новите мами,ей и да не забравите за срещтичката утре cheers lalalala preggo preggo preggo :preggo:hihihihi

# 277
  • Мнения: 289
Не се притеснявай, Карил - това важи за нормално състояние. Естествено, че като си бременна и все там са ти мислите и страховете, да сънуваш бебето. И на мене ми се случва от време на време!
И аз се обезкосмявам с депилатоар, и  въпреки лошата видимост долу някак се справям.... Joy
Днес ми е последния работен ден - следващата седмица си взимам болничен, а после започват 45-те дни! Peace
И на мен ми се струва, че бебчо се обърна - тези дни беше много подвижен и непрекъснато ме подритваше от различни страни, а от снощи започнах да усещам нежни потупвания ниско долу - които тълкувам като движения на ръчички, ама на 19,09 ще разбера дали наистина е така...
До утре:-)
На мен ми допада предложението на Клюкарката - много е актуално Joy
Хубав ден !

# 278
  • Мнения: 483
Ами мацки по "Искрено и лично" дискутираха темата за това как да бъдем красиви по време на бременността и най-вече след нея.Общо взето изводът е, че след като се родят бебчовците е хубаво да делегираме задължения на всички роднини, за да можем да полагаме малко грижи и за своята красота и добро самочувствие.  bowuu А също така , че трябва да се грижим за себе си и по време на бременността - това фризьор, козметик, масаж - абе може да сме тежкотоварни, но да сме красиви  Simple Smile

Карил, мисля че е нормално да сънуваме такива неща, все пак сме настроени изцяло на бебешка вълна Simple Smile Аз досега в сънищата си родих поне 3 пъти  Joy Дори единия път родих момченце и бях много шокирана и питах къде ми е момиченцето  Laughing

# 279
  • Мнения: 815
Аз като съвсем скоро родила мога да кажа, че бебето не пречи, за да се ходи на козметик или фризьор- в началото когато трябва да се кърми често или татито обикаляше с количката пред салона или го мятках в кошницата за кола и си стоеше там- даже се успиваше от сушоара Simple Smile стига да има желание и средства- бебката не е пречка за добрия външен вид

Карил, това, което съм чела в съновниците е, че като сънуваш, че си бременна- значи проблеми- ако родиш в съня си - ще се решат бързо- това естествено са глупости на търкалета особено за бременни- какво друго да сънуваш...

# 280
  • Мнения: 2 673
  Айде, да свършваме с темата, така някак "отмятаме" времето!!! Благодаря за успокоението, което внесохте в моята душа Mr. GreenНезнам какъв е тоя мой мерак, сама да си водя раждането \това сънувам няколко пъти\. .
   evita къпането не е чак толкова страшно - даже напротив. Потърси си от мрежичките, за които коментирахме доскоро..те помагат на къпещия да се справя по-лесно. Пък и като му лепнеш на бебо на пъпа непромокаеми лепенки - къв е проблема..Между другото днес мисля да докупя разни дреболии за раждането и бебето..тези лепенки са едно от нещата.
  клюки , да не си алергична към олиото. Аз се обринах от Джонсън, та ходих на кожен Док.

# 281
  • София
  • Мнения: 549
Karil, не се шашкай излишно. Аз сънувам бебета от третия месец. Че даже това ми се падаше трето Joy
Сега, напоследък спрях да сънувам такива неща, но пък сънувам какви ли не глупости. Нормално е като си бременна и ноември наближава, пропорционално с това да нараства и желанието ти да идва по-скоро дата на термина, за да си гушнеш бебчети и да се успокоиш, че всичко е наред!
Това са си майчински инстинкти и неволи, но на теб ли да обяснявам. А уж не беше суеверна и не вярваше в подобни дивотии Laughing Grinning

# 282
  • Мнения: 815
ето я и новата тема-

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127120.new#new

 избрах последното предложение на клюки, обаче за да не решавам само аз и да има после обидени в края на постинга съм сложила постъпилите до сега предложения- може да гласувате !

# 283
  • София
  • Мнения: 1 067
Опааа... аз направо в новата почнах...

Много бързо ги изписваме тези темички, а?

# 284
Здравейте,Мами.Сега ще ви затрупам с въпроси и за да не съм досадна ще гледам въэможно най-кратка да бъда.Както писах по-нагоре не разбирам,защо ние трябва да знаем какви изследвания да ни се пускат-та нали за това някой е учил медицина.Говоря за това което е написала Точка,че сама си е поискала проба за токсиплазма(незнам как се вмъква цитат Embarassed)Моля ви,не ми се смейте,но какво представлява тази проба?Мен са ме оставили на самотек и имам само две кръвни изследвания за цялата бременност-като първото го правиха в работата на всички-покрива го работодателят-демек не се отнася до моята бременност. Какво представлява тази проба?А какво е това училище 9 месеца?Просто като чета колко сте в час и направо ми се доплаква.Като отидох в 6-ти месец в Тина Киркова за първи и последен път им обясних,че не съм в час и че имам само 1 кръвна проба(тогава имах само тази от работодателя)ми бе отговорено ,че това не е възможно,но че не ходя при тях на ЖК и не могат да ми помогнат.Спирам до тук за да не ставам прекалено подробна Simple SmileПоздрави на всички Мами Hug

Общи условия

Активация на акаунт