През НОЕМВРИ то се знае- къщата ще засияе!!!

  • 13 423
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 064
на_гости, не искам да те обиждам no, но някои от изказванията ти наистина пораждат страхове и параноя, а за първескини като мен това не е много полезно... и без това страха малко или много ни е нападнал...Извини ме още веднъж smihesorry, но този път не се сдържах!!!

# 46
  • Мнения: 994
а защо си мислиш, че мен не ме е страх? какво като не съм първескиня?
затова се ровя, чета, питам си и докторите си тормозя до дупка да ми отговарят.
и се старая да не се панирам. защото като се разровиш се оказва, че вече много неща са преодолени от медицината, но трябва да си поискаш помощ. аз винаги съм била достатъчно скептично настроена към тукашните доктори, а и към голяма част от българските, затова не мога да имам на никого 100% доверие.  аз винаги съм искала да знам истината на 100%, колкото и да е кофти. Много по-добре е макар и трудно да придобиеш съответната нагласа, отколкото да живееш в заблуждение.
затова и като видя проблем, изложен  тук, за какъвто съм, чела, чула или дискутирала с докторите си давам съвет според моите разбирания. колкото и страшно да звучи, няма нужда от паника, а от информираност.
последните ми месеци от втората ми бременност, когато ми откриха бактериите бяха си един малък кошмар за мен, но го преодолях и ето детенцето ми е здравичко. но се информирах, питах и се борих да получа най-добрата грижа за мен и детето ми.
не виждам нищо лошо в това.
извинявам се, ако съм засегнала някого, но истината не винаги е приятна.

# 47
Аз да питам нещо (дано не ви се стори много тъпо, ама не съм хващала бебе в ръце): утре ще обикаляме по магазините и се чудим за дрешките за бебето, какво точно трябва да се купува. Как всъщност се облича бебето (новородено): аз си го представям така - потниче и памперс, отгоре направо боди ли се облича или трябва някаква блузка първо, върху бодито какво се облича, чорапките под бодито ли се слагат или върху тях? Пак се извинявам, ако въпроса ми е глупав, ама наистина не знам. А нали трябва да се почва с покупките, макар да знам, че някои от вас вече са доста напред с материала по тая част... Благодаря!

# 48
  • Мнения: X
Били,
всеки си облича бебето както му е удобно. Ще ти кажа аз как обличах баткото, така ще обличам и малкия бебок.
Памперс, боди (с дълги ръкави за зимно бебе), гащеризонче с или без ръкавки. Ако е без ръкави слагам и блузка под гащеризона. Ако гащеризона е без прикачени чорапки, слагам и чорапки. Ако не - нищо. Или ако е хладно - едни памучни терлички отгоре. За излизане навън - върху това се слага космонафт или дебело панталонче и якенце, шапка. Това е философията.
Лично на мен ританки и блузка отделно никога не са ми били удобни. До към 7-8 месец си карах само с гащеризони. тези които са без прикачени чорапки по-бавно се израстват, но пък другите са по-закътанки на крачетата.
За първите 1-2 месеца бодитата е по-удобно да са с разкопчаване отпред (по-добре копчета вместо връзки). По-удобно е боди от гащички и потниче отделно.
дано да съм била полезна!

# 49
  • Мнения: 815
Били- едно уточнение- бодино е тъничко- като потник- само че цяло- от това, което си написала мисля, че като споменаваш боди -говориш за гащеризон.

Аз обличах Ран като новородено така- памперс, боди- с копчета само отдолу- после гащеризонче- чорапи само ако е без прикачени

# 50
  • Мнения: 2 249
като говорим за пазаруване-Цвети Heart Eyes,що не сложиш в първия пост линковете към електронните магазини-има ги в септемврийските теми и в августовската май имаше-доста е удобно да си позяпваме там сладурски нещица newsm78
да кажа от опит-тоест само от обикаляне по магазините де засега-(малко неща съм купила-само зяпам Mr. Green)-като най-ефтини се очртават магазин'пакостник"-Овча купел и магазин "штъркел" на стамболйски-като един от най-скъпите ми се видя "малечко" Sad но пък имаше много сладки неща
тва от мен-айде тичайте днес и утре да изпразните магазините Hug
опс-забравих да ви кажа-в Кауфланд(в младост до Деница) имаше изделия на една пловдивска фирма-много ефтини-от чист памук(ако не се лъжа)-примерно боди без ръкави-0.99 лв,пижамка-като цяло гащеризонче с ръкави -2,99лв,боди с дълаг ръкав-1,79-имаше също така комплект малак и голяма тензухена и бархетена пелина-общо 4 за 6,99 лв-тези пелени трудно се намират в наше време а ми казаха че са удобни като подложки под главичката,при повиване за подложка да не цапаш-съхнат за 5 мин
айдеееее-слънчев и положително емоционален ден на всички мамчета и бебешорковченца  bouquet Hug

# 51
Здравейте и от мен!
Лелеее, с каква бързина изписвате темите...... LaughingПри мен новините са,че ще бъдем със секцио и ще минем към октомврийските мами.Бебо ме рита и бута интензивно,дори понякога доста ме заболява,особено като си протегне ръцете в левия ми яйчник.Вече съм накупила половината неща, имам още толкова,но поне съм ги набелязала какви са и откъде, та да се успокоя,зто иначе направо не можех да спя от притеснения.Много се ядосвам,че няма магазин,в който човек да си избере и купи всичко от до,а обикаляш като луд и от едно място взимаш едно от друго друго........Само с кошарата още се чудим какво да правим,зто сме харесали тази на чико,но тя е с ужасен кайсиев цвят, който не ни пасва на нищо.Някъде прочетох предложение да си кажем болницата,в която ще раждаме- аз ще съм в Св.София.Относно витамините - аз пия Фемибион вече 3 мес. и оттогава нямам никакви проблеми с кожа,коса и нокти. Не мисля,че е лошо да се пият витамини през бремеността,дори напротив, само може да е от полза.
Мишенце, какво е това, което сте поръчали за взимането на стволовите клетки, не запомних точно?
Много се увлякох.
Много хубав уикенд ви желая, мами.

# 52
  • Мнения: 2 673
   Добро утро мамета! За първи път от много време не ми се  е случвало такова излежаване! До 11 часа, ама към 5-6 ч се събудих и бях ококорена за час..
Били,аз близначките ги обличах \през декември\ , така както НЕ трябва..Вярно, в 92 година не се използваха памперси, кака както сега..беше една мизерия, добре че бяха дрешките от Германия изпратени от приятели..Ползвах бархетни пелени, бебетата бяха вечно мокри. Сменяли сме ги по 12-15 пъти в денонощието..Да откачиш. И свеки тогава ги навличаше с разни плетени жилетки и елеци, дето ги изнежниха и все боледуваха.
   Сега ще си обличам бебо, както аз реша ..Боди с къс\дълъг ръкав\над памперса, блузка \ватирана\с ританки , или цял гащеризон \с ръкави и крачоли -виж на снимките - от каките\ При извеждане - шапка, ръкавици,чувал. Като е новородено, ще го завивам по-добре т.е. памучно одеалце плюс олекотена завивка. То зависи на какво отопление сте..и пр.
 Мамета при нас в Хаджи Димитър има цех, в който шият разни готини неща. Да речем има чували - качулка, ръкави, чувал, цип..за 20 лв, от памучен плюш, но от такъв един много рошав, дългокосмест. \от него се продават едни халати и пижамами за зимата\.Абе, чувала си е на далавера, но беше цикламен. А има и на същата цена палто с панталан. Има комплект пелени 2 бархетни с 2 тензух за 5лв. Буйки като терлички за 1.50\снимала съм ги\, има и за по-големи деца разни неща...От центъра, по Дондуков, след моста Чавдар, уличката вляво\преди ШЕЛ\ магазина е на ъгъл в една бяла къща...Има евтини бодита и ватирани гащеризони. Буйки от кожа по 14лв \от тези от едно време с цип отдолу\ bowuu

# 53
здравеите мами,
някоиа от вас може ли да ми каже нещо за епидуралната упоика при раждането,защото аз така си мисля да раждам ,но не са ми ясни подробностите.
има ли някоиа мама ,която е раждала така или мисли и е по на ясно от мен?

# 54
  • Мнения: 3 034
Ей, здравейте, писателки  Laughing От няколко дни не мога де се доредя да пиша, и сега ми отне сума ти време, докато ви изчета  ooooh!

Само се разписвам, по-късно ще се включа както си трябва. Party

# 55
  • Мнения: 2 673
 ками2 мога да ти изнеса лекция но по-добре прочети повече за епидуралната от http://www.bg-mamma.com/site/content/view/366/37/
Имам приятелка, която е много доволна от анестезията, родила е супер лесно. Аз мисля, ако имам показания за нормално раждане , да родя с епидурална..

# 56
  • Мнения: 1 328
Аз мисля, ако имам показания за нормално раждане , да родя с епидурална..

В крайна сметка кога се разбира дали имаш или нямаш показания за нормално раждане? Защото това което аз съм разбрала до момента е, че става на самото раждане, освен ако не си с тесен таз и т.н.., т.е. от по-рано да се знае. Това ли имаш предвид или newsm78

# 57
Зависи от показанията,Джени. При мен, понеже имам правена операция на шийката, докторката ми реши че е рисковано да се чака разкритие, а и имам много ниска плацента,затова ще съм  с планирано секцио, по -добър вариант е отколкото по спешност, ако се наложи. За тесния таз и голямото бебе също се разбира по-рано - поне 2 седмици преди термина.Също ако имаш проблеми с очите, или херпес, или бъбречна инфекция и проблеми с бъбреците, или бебчо не е застанал с главичката надолу, или пък се е видяло че има омотана пъпна връв, все покаания за планирано секцио.
Знам, че има разлика между епидурална и спинална упойка и 1та е за нормално раждане ,а 2та за секцио.Каква е точно разликата обаче не ми е ясно.Ще проуча.
Усмихнат уикенд сега.

# 58
  • Мнения: X

Мишенце, какво е това, което сте поръчали за взимането на стволовите клетки, не запомних точно?


Поръчала съм комплекта (кит) с материали необходими за взимане и съхранение на кръвта от пъпната връв. Не знам какво представлява, като го получа ще видим...
В банката която сме избрали нещата стават на няколко етапа. Първо получаваш този комплект, който да имаш със себе си когато отидеш да раждаш. Плащаш само него. После веднага след взимането на кръвта идва куриер и се транспортира кръвта до кръвната банка - на този етап плащаш транспорта. В кръвната банка проверяват добре ли е взета кръвта, стерилна ли е, става ли за съхранение. Ако всичко е ОК, пращат разни сертификати и документи и се плаща сумата за съхранение на стволовите клетки за 20 години.

# 59
  • Мнения: 3 034
Tami, освен епидурална и спинална, има и една комбинирана - епидурално-спинална. Най-добре е да се направи среща с анестезиолога, който ще поставя упойката и да му се зададат всички въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт