Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 425
  • 771
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 450
Aisha гледам,че всички филиали на Рамус работят най-късно до 15.00ч,само един в Дружба1 е до 18.00.Вярно ли е това? За колко време излиза резултатът,ако е като в Германия 2-5 дни... Rolling Eyes

# 361
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Има експресен тест на Рамус, който излиза сьщият ден до 6 часа и на др. лаборатории сьщо.

# 362
  • Мнения: 3 411
Някой знае ли за транзитно преминаване през Франция е необходим PCR? Звънях във Френското посолство и нищо не можаха да ми кажат.

# 363
  • София
  • Мнения: 3 771
Някой знае ли за транзитно преминаване през Франция е необходим PCR? Звънях във Френското посолство и нищо не можаха да ми кажат.

От днес, ДА.
Трябва да бъде направен в рамките на 72 часа преди пътуването.
Изискването важи за всички граждани над 11-годишна възраст, независимо дали пътуването е по суша или със самолет.
При пътуване с прекачване срокът се изчислява от отпътуването на първия полет.
------
Швейцария
Считано от 08.02.2021 г. влиза в сила изискването за всички влизащи в Швейцария, независимо от гражданство, транспортно средство и откъде пристигат, да представят отрицателен PCR тест за Sars-CoV-2 направен до 72 ч. преди влизане в страната.
При непредставяне на негативен тест, глоба от 200 шв. франка.
Пътуващи със самолет няма да бъдат качвани на борда без тест.
--------
Норвегия
Поради представяне на множество фалшиви документации, страната премахва досега съществуващата възможност за освобождаване от изискването за задължително тестване на граничния пункт на влизане в страната и от изискването за представяне на отрицателен тест за коронавирус.
За освобождаване от карантина се приема единствено норвежки сертификат, потвърждаващ преболедуван Covid-19 в рамките на последните 6 месеца.
----------
Сингапур
Задължителна застраховка от $22,5 хил. за влизане в Сингапур!
В заповедта на министерството на здравеопазването се казва, че „от 1 февруари всички чуждестранни граждани, преди да пристигнат в страната, са длъжни да закупят медицинска застраховка, чиято минимална цена е 30 хиляди сингапурски долара ($22,5 хиляди). Застраховката трябва да осигурява лечение на заболявания, причинени от COVID-19".
---------
Израел
Границите на Израел остават затворени още една седмица!
Страната удължи срока на решението за затваряне на летище "Бен Гурион“ и на сухопътните граници на страната до 24.00 часа на 7 февруари.
В този период няма да бъдат допускани пристигащи и заминаващи от Израел граждани, освен по преценка на специална комисия.

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 15:52 от Bled

# 364
  • Мнения: 1 052
В заповедта от 1 февр. На министър Ангелов ясно пише. РЗИ вече трябва да знаят как се процедира за заварените. Има си ред. Точка 9, 10.

# 365
  • Мнения: 1 652
Ние кацнахме тук на 30.01. без тестове. Вчера единият човек си направи пср тест авансово и днес сутринта изпрати писмо-молба с прикрепен сканиран резултат и основание с посочен номер на заповед и конкретна точка за нашия случай до директора на РЗИ София за отмяна на карантината. Още на обяд получи положителен отговор по мейла. Сега и аз пуснах писмо (моя тест правих тази сутрин) и ще чакам. Аз не съм говорила тия дни с РЗИ, но на него му казаха, че трябва да праща на софийския директор, нищо че сме от Пловдив, защото софийското подразделение ни е карантинирало. Само споделям, а дали е точно така законово, не знам.

# 366
  • София
  • Мнения: 16 135
Като пиша Рамус - винаги имам предвид лабораторията на ул. Д.Списаревски в Дружба. Те работят до някое време събота и неделя.
Ние правихме ПСР четвъртък към 15.30 ч, в петък в 10.30 резултата беше готов. Като отидох да го взема подпечатан изрично питаха за да съобразят с часовете ни за кацане в Герм.

# 367
  • Мнения: 437
Към кой застраховател, който покрива Ковид си правите мед. застраховка Помощ при пътуване в чужбина?

# 368
# 369
  • София
  • Мнения: 378
А каква е цената за бързия и нормалния пср

# 370
  • Milano
  • Мнения: 3 698
Аisha, ул. Списаревски е в "Дружба" 1, а не 2.
В "Дружба" 2 има друга лаборатория - зад блок 208.
Бърз тест (до 6ч) - 150лв пише на сайта.

# 371
  • София
  • Мнения: 378
Но иначе приравниха антигена с пср
Но явно само за бройка заболели, когато става въпрос да се направи в полза на пристигащите няма кой да помисли

# 372
  • Мнения: 2 450
Има нещо недомислено в тази заповед на министъра.Какво се случва с чужденците или българи с чуждо гражданство,които цъфнат на летище София без тест ?!
Аз идвам за три дни,ако не представя тест какво се случва,няма да ме пуснат да си тръгна ли? Grinning Ще полудея с тези измишльотини вече.
Г-н Борисов да вземе пример от приятелката си,в Германия и бързите тестове минават,от България,Занзибар или където и да е

# 373
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Без тест няма да те пуснат да се качиш на самолета. На самите летища на пьрвата страница, го пише. Поне тука тестовете са евтини в сравнение с др. дьржави. Всички чужди граждани от полета при нас имаха тестове, проверяваха ги още преди да се качат в самолета за София. Няколко мой познати с чуждо гражданство се отказаха от отпуската поради непрекьснато променящата се обстановка и страх да не спрат полетите.

Последна редакция: вт, 02 фев 2021, 21:01 от Syn

# 374
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 778
На клиенти пристигащи късно в събота пращаме това инфо: Резултатът от теста трябва да бъде изпратен на director@srzi.bg
Рамус - работещите лаборатории в неделя са:
​ ​ ​ ​ ​ -​ ул. "Ангиста" 2-4 /зад пазар "Сточна гара"/ - тел.:​ 0886 37 26 39; 02/943 1196; работно време: неделя 08:00 - 15:30 ч.

​ ​ ​ ​ ​ -​ Централна лаборатория София,​ ж.к. Дружба 1 ул. "Капитан Димитър Списаревски" 26; тел.: 0886 37 26 39; работно време: неделя 08:00 - 18:00 ч.

Общи условия

Активация на акаунт