Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 668
  • 125
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте.
Искам съвет: от известно време мъжът ме гони от вкъщи. Аз съм чужденка и няма къде да отида. При това положение, апартамента е купен по време на брак и е на ипотека още 12 години. Аз съм съсобственичка. От мъжа ми не се харчат пари - само за ипотеката,абсолютно всичко друго идва от мене, понеже получавам двойно повече от него. Скандалите се случват,като се уцелиме на почивки. И двамата сме на смени. Ще кажете "махай се от него", и аз така си мислех, търсех квартира, но нищо не ми харесва. Да и защо трябва да се махам, този апартамент избрах аз, подредих аз и даже ремонт миналата година правих събственоръчно. Обичам този апартамент, но не издържвам психически с този човек. Добре,че нямам деца. Той има дъщеря,която живее отделно и случайно видях за какво си пишат в ФБ. Тя ми нарича овца, руска вещица и го пита как той можа да се хване с такава жена. Че аз забравям,че живея на апартамента на баба и /свекърва наистина предложи да живеем отделно и даде пари преди 7 години за да се закрие стария кредит за друг апартамент, и банката даде кредит за този./  По принцип с дъщерята му имах най-добрите отношения от цялото това змийско семейство. Като прочетох,че съм овца, че станах отворена и тя ще дойде да ме излекува и ще ми купи билет однопосочно, лошо ми стана от такава омраза. Предполагам че майка му и дъщерята му още го навиват. За последно и двете ги видях и говорих с тях през декември 2019.
Какво бихте направили на моето място?

# 1
  • Мнения: 4 239
Бих потърсила адвокат.

# 2
  • Мнения: 39 304
Молба за развод, кредитен консултант и накрая брокер.

# 3
  • Мнения: 10 993
Ако имаш пари, куп си нов апартамент. Разведи си с този мъж.

# 4
  • Мнения: 32
Ако имаш пари, куп си нов апартамент. Разведи си с този мъж.
Ако имам толкова пари,няма да питам за сьвета, а щях да се махна още преди години.

# 5
  • Мнения: 32
Тьрсих. Няколко адвоката ми казаха,че развод нищо няма да ми даде. Банка ще тьрси мене за кредита. Той е осигурен на минимално и не могат да му сложат запор.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Молба за развод, кредитен консултант и накрая брокер.
Развод и после делба, бих казала аз. Може и доброволна, може и плащане на неговия дял с кредит, а може и продажба на жилището и поделяне на парите. Има варианти, но тя си знае най-добре кое би проработило.

# 7
  • Мнения: 32
Молба за развод, кредитен консултант и накрая брокер.
Няколко адвоката ми казаха,че развод нищо няма да ми даде. Банка ще тьрси мене за кредита. Той е осигурен на минимално и не могат да му сложат запор.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Банката ще търси този, от когото може да вземе нещо, така е. Ако не намери такъв, ще изнесе апартамента на публична продан и за евентуалния остатък пак ще търси този, от когото може нещо да вземе.
Изгони го тогава ти. Щом сте съсобственици, имаш същото право да го гониш.
Шегувам се, но хич ли не можете да постигнете мирно съгласие за раздяла и делене на собствеността?

# 9
  • Мнения: 32
Банката ще търси този, от когото може да вземе нещо, така е. Ако не намери такъв, ще изнесе апартамента на публична продан и за евентуалния остатък пак ще търси този, от когото може нещо да вземе.
Изгони го тогава ти. Щом сте съсобственици, имаш същото право да го гониш.
Шегувам се, но хич ли не можете да постигнете мирно съгласие за раздяла и делене на собствеността?
За това нямаше реч. Когато той ми казва "Махай се от тук,не си купила ти тоза апартамент", аз отговарям - че и той още не го е купил,а апартамента на банка в случая. Обаче всички комунални сметки са от мене. Той може да отиде при майка си,аз няма кьде да ходя и той това ползва. На моята родина работа няма. Обичам си работа тук,а откакто станаха такива отношения това ми е спасение. Преди бях заради мьжа ми,сега заради работа. Но той всеки пьт ме тормози.

# 10
  • Мнения: 6 134
Обявявай апартамента за продажба, с парите от продажбата погасявате кредита и ако остане нещо, разделяте на две. Ако остане нещо дължимо, пак по същия начин. Апартамента се води собственост и на двамата, независимо кой плаща, също ако след евентуална продажба остане да дължите някаква сума, по същия начин се дели на две, без значение кой на какво се осигурява или има. Проблема е на банката, няма как да те търсят за неговия дял, особено ако сте разведени вече.
Не се занимавай с този човек, ако работиш платена работа и си в голям град, можеш да си наемеш квартира и да не се занимаваш с него повече. Продавайте всичко и всеки от където е.

# 11
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Съчувствам ти, но не мога да помогна.

Не може ли да поискаш апартаментът да се продаде, да си разделите парите и всеки по пътя си?

На твое място бих започнала да се оглеждам за друг мъж. Този явно е развалена стока. Много мъже биха били щастливи да започнат връзка с тебе и могат да ти предложат общ живот в техни жилища.

Пишеш, че си рускиня. На моя приятелка рускиня руското консулство доста помогна в подобен случай. Там имат юристи и знаят законите. Ако имаш, все още гражданство на Русия, звънни в консулския отдел.

Мисля, че можеш да подадеш молба за психически тормоз, но нека запознати със закона да кажат!

Пожелавам ти кураж, късмет, бърза и лека раздяла с мъжа ти, жилището да стане твое и много щастие оттук нататък.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Проблема е на банката, няма как да те търсят за неговия дял, особено ако сте разведени вече.
Има, има. Като теглят един кредит от банка двама души, се задължават солидарно двамата за целия кредит - така се формулира договорът, и проблемът, ако единият плати повече, не е на банката, а техен. Иначе би ставало дума просто за два отделни кредита.
Отделно по силата на закона съпрузите отговарят солидарно, когато дори само единият поеме задължение за нужди на семейството.
Та изобщо не е вярно, че се деляло на две. Дели се, ама в отношенията между тях, банката събира от когото може.

# 13
  • Мнения: 6 166
Жалко че такива малки деца ги въвличат в омразата на родителите. Кой знае какво ще стане от такава злоба след като още от малка са я научили така.

Предполагам, че още имаш руското гражданство, ако не си станала все още български гражданин. В случая обаче проблемът не е това, че си чужденка, а това, че си се омъжила са кофти мъж.

Намери адвокат, който да ти свърши работа. Трябва ви брачно споразумение . Пазиш ли си бележките - какво колко си плащала. Ако всичко ти излиза от картатата то ще е видно кой какво плаща.

Относно заплахите, тръгне ли да те заплашва 112 - и така. Да се знае че той ти отправя заплахи.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Това, че е чужденка, е проблем, доколкото ако стане съвсем зле в семейното жилище, няма къде да отиде поне за момента - няма близки тук. Иначе не е особен проблем.

# 15
  • Мнения: 32
Съчувствам ти, но не мога да помогна.

Не може ли да поискаш апартаментът да се продаде, да си разделите парите и всеки по пътя си?

На твое място бих започнала да се оглеждам за друг мъж. Този явно е развалена стока. Много мъже биха били щастливи да започнат връзка с тебе и могат да ти предложат общ живот в техни жилища.

Пишеш, че си рускиня. На моя приятелка рускиня руското консулство доста помогна в подобен случай. Там имат юристи и знаят законите. Ако имаш, все още гражданство на Русия, звънни в консулския отдел.

Мисля, че можеш да подадеш молба за психически тормоз, но нека запознати със закона да кажат!

Пожелавам ти кураж, късмет, бърза и лека раздяла с мъжа ти, жилището да стане твое и много щастие оттук нататък.
За да се продаде апартамент,според мен трябва предложение и от двамата ни,той никога няма да го продаде,а и майка му никога няма да му позволи това. Те си имат план когато ще се махна на родината да го дадат под наем. Така ще се изплати кредита и апартамента ще остане в семейството. Т.е.за дьщерята му.
За друг мьж - много благодаряьот една лайно /с извинение/ на друго не ми се хвьрли,нямам вяра на мьжете.
Рускиня сьм,но не сьм от Русия,а от друга република на бившият Сьюз,която няма тук посолство.
Молба за психически тормоз - пьрво не знам кьде се подава такова нещо, второ - нямам никакви доказателства,при нас скандалите не се чуват. И трето - той е бивш полицай. Дали срещу колегата полиция ще работи? Най-вече с безправна чужденка?

Иначе много Ви благодаря за сьчувствието и сьветите.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Терминът за "психически тормоз" е "домашно насилие", което може да бъде и само психическо. Извършителят, ако съдът намери за уместно, може да бъде отстранен от общото жилище за определен срок, но все пак трябва да се докаже насилието.

# 17
  • Мнения: 32
Жалко че такива малки деца ги въвличат в омразата на родителите. Кой знае какво ще стане от такава злоба след като още от малка са я научили така.

Предполагам, че още имаш руското гражданство, ако не си станала все още български гражданин. В случая обаче проблемът не е това, че си чужденка, а това, че си се омъжила са кофти мъж.

Намери адвокат, който да ти свърши работа. Трябва ви брачно споразумение . Пазиш ли си бележките - какво колко си плащала. Ако всичко ти излиза от картатата то ще е видно кой какво плаща.

Относно заплахите, тръгне ли да те заплашва 112 - и така. Да се знае че той ти отправя заплахи.


Дьщерята му е на 20,има си синче на 2 годинки. Когато сьм дошла в Бг тя беше на 10,бяхме в приятелски отношения,затова много ме нарани такива думи за нея,не сьм ги заслужила. Много добрини правих за не,за баба и,на как се казва "не прави добро".
Всички сметки са от картата ми,има банкова история. Когато той не работил аз внасях на сметкаму пари за кредит.
112 - той е полицай,макар че бивш, своите няма да работят среща своите.
Не сьм бг гражданка,няма и да стана,че при нас е забранено двойно гражданство.

# 18
  • Мнения: 6 166
Имай малко вяра в системата Wink

Свържи се с добър адвокат, който да ти защитава интересите.

Очевидно е, поне за мен, че докато дъщерята е била без дете дъщерята си им била изгодна да те използват финансово, сега обаче, след като дъщерята е имала дете като е била на 18 (смятай), вече искат да те изхвърлят и да ти заграбят твоето.

Свържи се с адвокат. Добър. Wink

Не си безправна. Объ

# 19
  • Мнения: 6 134
Проблема е на банката, няма как да те търсят за неговия дял, особено ако сте разведени вече.
Има, има. Като теглят един кредит от банка двама души, се задължават солидарно двамата за целия кредит - така се формулира договорът, и проблемът, ако единият плати повече, не е на банката, а техен. Иначе би ставало дума просто за два отделни кредита.
Отделно по силата на закона съпрузите отговарят солидарно, когато дори само единият поеме задължение за нужди на семейството.
Та изобщо не е вярно, че се деляло на две. Дели се, ама в отношенията между тях, банката събира от когото може.
Не съм се сблъсквал с подобен казус, ясно че при ипотечния кредит и двамата са солидарни длъжници. Обаче апартамента е семейна собственост, ако бъде продаден към момента, какво се става в случай, че остане дължима сума?
Все пак както разбирам се изплаща от доста време, вероятно има натрупана вече достатъчно изплатена част, цените на имотите също се вдигнаха много за тези години, така че е малко вероятно такъв вариант. Остава да принуди мъжа си към тази стъпка, но след като той не е съгласен, нещата се усложняват.
Бях писал и в една друга подобна тема, вариантът е да спре да плаща, тогава след 4 неплатени вноски, цялата сума по кредита става изискуема. Докато се стигне до принудителна продажба ще имат известно време възможност да го продадат сами, ако пак не се споразумеят, вече се стига до съд и принудителна продажба. В този случай вече става по-лошо, защото тези сделки вече стават малко по другия начин и тогава могат да го харзулнат и на по-ниска цена.

# 20
  • Мнения: 845
Привет, авторке.
Разгледай този подраздел. Няма значение, че е за самотни родители.
Пак ще ти върши работа.
https://m.bg-mamma.com/?board=431
Забелязах, че не владееш добре българския език.
Това може да е голяма пречка при бракоразводното дело, затова си осигури добър и доверен преводач.

# 21
  • Мнения: 32
Привет, авторке.
Разгледай този подраздел. Няма значение, че е за самотни родители.
Пак ще ти върши работа.
https://m.bg-mamma.com/?board=431
Забелязах, че не владееш добре българския език.
Това може да е голяма пречка при бракоразводното дело, затова си осигури добър и доверен преводач.
Бг език владея. Може и на на "добре",но владея,не се нуждая от преводач.
Благодаря за линка.

# 22
  • Мнения: 32
Проблема е на банката, няма как да те търсят за неговия дял, особено ако сте разведени вече.
Има, има. Като теглят един кредит от банка двама души, се задължават солидарно двамата за целия кредит - така се формулира договорът, и проблемът, ако единият плати повече, не е на банката, а техен. Иначе би ставало дума просто за два отделни кредита.
Отделно по силата на закона съпрузите отговарят солидарно, когато дори само единият поеме задължение за нужди на семейството.
Та изобщо не е вярно, че се деляло на две. Дели се, ама в отношенията между тях, банката събира от когото може.
Не съм се сблъсквал с подобен казус, ясно че при ипотечния кредит и двамата са солидарни длъжници. Обаче апартамента е семейна собственост, ако бъде продаден към момента, какво се става в случай, че остане дължима сума?
Все пак както разбирам се изплаща от доста време, вероятно има натрупана вече достатъчно изплатена част, цените на имотите също се вдигнаха много за тези години, така че е малко вероятно такъв вариант. Остава да принуди мъжа си към тази стъпка, но след като той не е съгласен, нещата се усложняват.
Бях писал и в една друга подобна тема, вариантът е да спре да плаща, тогава след 4 неплатени вноски, цялата сума по кредита става изискуема. Докато се стигне до принудителна продажба ще имат известно време възможност да го продадат сами, ако пак не се споразумеят, вече се стига до съд и принудителна продажба. В този случай вече става по-лошо, защото тези сделки вече стават малко по другия начин и тогава могат да го харзулнат и на по-ниска цена.
Кредит се изплаща 7 години и 10 месеца. Остават още 12 години /до 31.12.2032/. Има още доста да се плаща,кредит ни е 250 лева месечно, защото преди 4 години мьжьт ми е напуснал полицията и брутната си заплата е вкарал в кредита..

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Цитат
Обаче апартамента е семейна собственост, ако бъде продаден към момента, какво се става в случай, че остане дължима сума?
Същото си остава - нали тази дължима неизплатена сума си е част от кредита. Купувачът има едно наум, че ипотеката остава върху апартамента до пълното изплащане, а за продавачите - същото, отговарят солидарно.

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Ох, сложно е.

Много ли пари ще загубиш ако се махнеш и спреш да обслужваш кредита?

На твое място бих спряла да плащам сметките, да купувам храна, да готвя 

Не зная на коя държава си гражданка, но да ти кажа, че познавам хиляди украински граждани, които имат и друго гражданство и са си запазили украинското, въпреки, че за тях е забранено. Имам тук приятелки от Украйна. Много имат румънско, българско гражданство, френско и си живеят с него тук във Франция.

Замисли се за получаване на българско гражданство ако това ще ти облекчи живота в Европа! Имаш право след толкова години брак и живот в България, а знаеш и езика  С Българското гражданство трудовият пазар на цяла Европейска общност е отворен за тебе, а също и норвежкия и швейцарския.

За бившия полицай - държавата е корумпирана и шуробаджанащината е навсякъде, но това не значи, че няма да можеш да се измъкнеш.

Била си луда да внасяш пари по сметката на мъж, с когото даже нямате общо дете, а той да хрантути детето от предишна връзка. Сега , като си видяла какви са просто спираш да купуваш каквото и да било за дома.

Засега плащаш кредит, но си съсобственик. Идея е да спреш да плащаш. Това ще стресне мъжа. След няколко неплатени вноски ще се свържат с вас от банката и може да кажеш, че искаш или да купиш частта на мъжа ти след развода или апартамента да се продаде и да си разделите остатъка или да доплатиш за да се изплати ипотеката.

250лв не са много. Можеш да ги прежалиш. Все едно си живяла на квартира през тези 8 години. Мисля, че даже ще ти останат някакви пари като го продадете. Другото е да го купиш, ако имаш финанси, да дадеш стая под наем.

# 25
  • Мнения: 6 166
Аз се чудя дали като съсобственик те имат право да отдават апартамента под наем без твое разрешение. Мисля, че не.


# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Имат, защо да нямат. Не е забранено да се дава под наем чужд имот, наемодателят си прави сметката как ще предостави на наемателя спокойно ползване.
Друг въпрос е, че тя най-малкото би имала право на съответната част от наема.
Естествено, ако си собственик и друг даде имота ти под наем, това тебе не те обвързва със задължение да го предоставиш - който е сключил договора, той да му мисли.
При съсобственост решенията какво да се прави с имота поначало се взимат с мнозинство, но тук с по 1/2 такова не може да се образува.

# 27
  • Мнения: 12 770
По принцип основно се изплащат лихвите в началото, главницата не се намалява толкова сериозно. Така че би трябвало доста от кредита да се дължи.
Преди да отправиш каквито и да е претенции, направи сметка колко от досега внесените пари са внесени от теб и колко от мъжа ти (нали е внесъл там заплатите си при напускане на полицията, това са доста пари). Каквото и да е развитието, ти трябва да спреш да изплащаш суми по този кредит и с цялата информация да отидеш на бракоразводен адвокат, за да ти каже какви са ти възможностите да претендираш за компенсация за твоята част от сумите, които са внесени до сега. Нататък мъжът ти да се оправя.
За банката ти и той сте едно и също лице. Ако откажеш да плащаш, а той не внася също, могат да ти запорират заплатата. Ти нямаш собственост, така че няма какво да ти вземат, но пък мъжът ти има някакви дялове в имущество на неговото семейство. Питай адвоката и за това.
След като ти получаваш 2 пъти повече от мъжа си, а той се осигурява на минимална заплата, значи твоята заплата трябва да е към 1200 лв. Все ще можеш да отделиш 400 лв, за да си плащаш наем, след като вече не плащаш тези по 250 лв по кредита.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 15:18 от Uncommon

# 28
  • Мнения: 6 166
Имат, защо да нямат.

Друг въпрос е, че тя най-малкото би имала право на съответната част от наема.

При съсобственост решенията какво да се прави с имота поначало се взимат с мнозинство, но тук с по 1/2 такова не може да се образува.

Именно, тя ако излезе от апартамента и те наистина искат да го дадат под наем, а не да се нанесе 20годишната дъщеря с детето й, то половината наем трябва да отиде при собственика на половината апартамент, т.е. при авторката.

# 29
  • Мнения: 5 003
И от дъщерята има право да иска наем за нейната си част.Друг вариант е да се договори с работодателя си да я осигурява на минимална заплата и да спре да плаща кредита.

# 30
  • София
  • Мнения: 13 143
Заведи дело за развод, след което предложи на мъжа ти доброволна делба. Посъветвай се с адвокат и го покани той да ти изплати твоята част и ипотеката да остане само на негово име. Ако той откаже доброволна делба, поисках съдебна. После забрави за този човек, вместо да си тровиш нервите.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 20:50 от Fever Ray

# 31
  • Мнения: 12 770
Важното е незабавно да се свържеш с адвокат.

# 32
  • Мнения: 19 854
Ако целта е да те изгърбят и апартамента, макар и ти да го изплащаш, да остане за момичето на мъжа ти, който вече не те преде за шал, говори директно с него, че не те кефи, да поделите ипотеката и като иска да остане апартамента за момичето му – развод, делба и всеки откъдето е, пък той нека си настанява момичето там. И наистина потърси адвокат, на който да представиш точно нещата и какво точно искаш. Това също има значение, вместо да се мънкоти просто "ми искам да се разведа".

# 33
  • Мнения: 3 250
Внесъл си заплатите при пенсиониране и иска да остане за неговото дете?
Мръсник!

# 34
  • Мнения: 5 003
Препиши твоята част на твой роднина.

# 35
  • Мнения: 3 732
Ако авторката иска наистина помощ, предлагам да отговори на няколко въпроса:

 Каква по националност е? С какъв статут е тя в Бг?

Къде се развива действието? В София ли?
Може би някой ще препоръча добър адвокат?

Какво точно пише в договора за ипотеката?


Проблема на авторката е сериозен, но чисто лично ме интересува:
Откъде и как го намери този? Как върви връзката ви? На какви години сте? Защо не си родила от него? Той ли не иска?


За мен нивото на български език на комуникацията е добро, но и аз се присъединявам за съвета ако се стигне до дела,  да плати на преводач.

# 36
  • Мнения: 2 478
Съчувствам и аз на дамата.
Явно не е знаела "порядките" у БГ, като се е "залюбила" с полицайчето.
Повечето не се славят с кой знае какъв ум, неграмотници са, пияндурници, и насилници, "пазещи ги системата", не мога да ги търпя.

Авторке, има много готини и адекватни потребителки, като Nevena, Босилка, и др., които дават адекватни мнения и идеи, но няма как тук да ти се помогне.
Имаш нужда от адекватен адвокат.
Явно си от малкото жени (макар и рускиня), която наистина има проблем, вложила, раздала се, разочаровала се, а не просто пускаща темичка във форума.

Имам познати адвокати, но не бих се ангажирал с препоръка, защото реално не те познавам, а на тях сега им пушат главите с какво ли не, също и покрай простотиите с Короната много не им е до нови срещи и запознанства.

Дано друг да ти помогне, ако не намериш контакти в реала.

Тук също има 3-4 юристски, ако решат да се включат и да ти помогнат, чудесно.

Желая ти успех!

# 37
  • Мнения: 861
Внесъл си заплатите при пенсиониране и иска да остане за неговото дете?
Мръсник!
Ами да плати тогава и останалата част като иска да остане за неговото дете. Не някой друг да му плаща вноските.

Авторке, консултирай се с адвокат и подай молба за развод, говорете с банката, че искаш да се продаде апартамента, и измислете заедно вариант как да стане това. Майка му съм сигурна, че ще намери пари и ще плати, за да си го запазят за тях. А ти си излез с чисто сърце от тази история, намери си квартира, а после ще помислиш и за нещо свое.

# 38
  • Мнения: 2 887
Препиши твоята част на твой роднина.

И как точно ще стане, след като има ипотека?

# 39
  • Мнения: 5 003
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

# 40
  • Мнения: 2 887
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

ЗН казва друго. Пък и потребителката не е писала, че няма родители, братя или сестри.
Ама хайде да не говорим за най-лошото... Друг е проблемът тук.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 143
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

Абсолютно нищо вярно. Дарението не е добра идея. И в брак без деца мъжът не придобива всичко нейно. Затова не е добре подобни съвети да се търсят и дават чрез форуми. Има хора, които могат да я посъветва професионално. В противен случай, на цената на една спестена такса, може да загуби в пъти повече. Нервите, здравето и пропилените години дори са по-ценни от разни имоти и наследство.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Препиши твоята част на твой роднина.

И как точно ще стане, след като има ипотека?
Ипотеката не е пречка за "преписване". Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 1 508

Не сьм бг гражданка,няма и да стана,че при нас е забранено двойно гражданство.


Ако си с руско гражданство, а не на някоя от бившите съюзни републики, като съпруга на български гражданин, три години (или пет, не съм съвсем сигурна) след сключване на брака имаш право на българско гражданство без да се отказваш от руското.

# 44
  • Мнения: 6 134
По принцип основно се изплащат лихвите в началото, главницата не се намалява толкова сериозно. Така че би трябвало доста от кредита да се дължи.


Това е така при изплащане на кредита за целия период. При предсрочно погасяване, каквото се случва след продажбата на ипотекирания имот (ипотеката не се прехвърля, тя се погасява от новия купувач, който вече дали плаща всичко накуп или наново ипотекира в същата/друга банка, няма значение за продавача). При този случай се преизчислява всичко и лихвите са само до момента на погасяването на ипотеката. Така че предвид цялостната ситуация, вероятно кредитът е изплатен в една сериозна част, цените на имотите от годината на покупка до сега са се повишили сериозно и ако авторката успее да го продаде, ще излезе на печалба, дори и след като разделят сумата на две с мъжа и.
Най-добре е да се консултира със специалист, да даде всичката нужна информация и ще получи адекватни съвети какви възможности има пред нея.

# 45
  • Мнения: 3 729
За съжаление, не мога да дам съвет на авторката, очевидно е в много сложна житейска ситуация, но не разбирам защо я съветвате да не си плаща кредита.
Банката няма да отпише дълга, а ще начисли наказателна лихва за всеки ден просрочие. Три месеца забавяне и кредитът става изискуем. Ще ги осъдят да изплатят кредита, могат да им продадат жилището, а ако парите от продажбата не покриват кредита, и авторката, и съпругът и ще продължават да дължат на банката. Щом мъжът и е пенсионер, от него нищо няма да вземат, ще търсят от авторката, след като нейната заплата е по-голяма от минималната.
Не е ясно каква е била първоначалната вноска за апартамента, но за 19 години кредит с 250 лева месечна вноска, е повече от ясно, че става въпрос за жилище в малък град, т.е. я си е вдигнало цената през годините, я не.
Жената може да се окаже без жилище и със запор на заплатата. А с минимална заплата да живееш под наем... мисля, че не се нуждае от коментар.

# 46
  • Мнения: 5 003
Само да се осигурява на минимална,не да работи за толкова.И като няма нищо на свое име в България и не е български гражданин какво ще и вземат.Има врътки,но трябва адвокат.

# 47
  • Мнения: 12 770
Нали за това става дума, да се обърне към адвокат. rf, до продажба едва ли ще се стигне, т.к. семейството на мъжа й са настроени да запазят апартамента и да прецакат (изгонят) съпругата.
Реално аз не знам колко пари са внесени по кредита, колко от тях са от пенсията на съпруга и колко - от вноските на съпругата. Но е безумно тя да плаща, а да бъде изгонена от апартамента и друг да ползва.

Въпросът е как тя да се измъкне от плащане на ипотеката, понеже на нея й я удържат, но и да си получи финансова компенсация от семейната имуществена общност.
Да, ако тя ей така урболешката спре да плаща кредита, ще се стигне до публична продан и всички ще се вътрят.

Адвокат, преговори с банката, преговори със съпруга - това са действията, но първото е адвокат.

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839
Само да се осигурява на минимална,не да работи за толкова.И като няма нищо на свое име в България и не е български гражданин какво ще и вземат.Има врътки,но трябва адвокат.
Хубаво е да се мисли, преди да се дават безумни съвети!
Жената не е българска гражданка, няма си никого тук, а ти й предлагаш да си вкара автогол, като се остави на милостта на работодателя?
И като нищо няма, ще й вземат апартамента, който изплаща вече 7 години, и ще го изнесат на публична продан, и ще го продадат за жълти стотинки, а тя ще спи под моста, треперейки да не реши работодателят наистина да й резне парите, които й дава под масата.

# 49
  • Мнения: 12 770
Някои работодатели не биха се и съгласили да я осигуряват на минималната и да й плащат под масата, защото, колкото и да е странно, това не е изгодно за работодателя.

# 50
  • Мнения: 597
 Не разбирам защо мъжът ти толкова се репчи като ти си в изгодна позиция. Той плаща ипотеката, апартаментът е  на името и на двамата, а и според закона е семейна собственост дори да не беше на името на двамата. Ако ти се изнесеш той ще трябва да продължи да плаща ипотеката на жилище, което е на половина твое. Никога няма да на напълно на дъщеря му.
Ако се изнесеш и си затраеш и спреш да плащаш сметките, еидн ден ще са неприятно изненадани защото ще са плащали жилище което е и твое. Толкова ли е глупав мъжа ти?
Ако поискаш развод и делба на имуществото, той ако иска да запази апартамента ще трябва да ти изплати половината от изплатената част - напр. ако е изплатена 1/3 от апаратмента, значи той ти дължи половината от 1/3 от цената в момента. С тези пари + ипотека ще можеш да си купиш свое жилище. 

Друг вариант е жилището да се продаде, това може и с решение от съда (съдебна делба) ,  с парите да се изплати ипотеката и каквото остане се дели на две.

И как така развод няма нищо да ти даде. Намери добър адвокат по бракоразводи дела. Абсурд е това което са казали.

Запознай мъжа ти с тези варианти и тогава може друга песен да запее.

# 51
  • Мнения: 6 094
Проблема е на банката, няма как да те търсят за неговия дял, особено ако сте разведени вече.
Не се занимавай с този човек, ако работиш платена работа и си в голям град, можеш да си наемеш квартира и да не се занимаваш с него повече. Продавайте всичко и всеки от където е.
Не е вярно, че след развод банката не може да я търси. Моя приятелка след развод е със запор на заплатата от ЧСИ, защото бившия й се води безработен, нищо че разполага с в пъти повече пари и имущество, лично и на името на новата му. Обаче без дори да е продаден личния му имот отпреди брака му с приятелката ми, без да е плащал издръжка за децата им тя плаща със заплатата си с която издържа и децата им заема в голям размер - 6 цифрена сума, който той е теглил по време на брака им.

# 52
  • Мнения: 597
Тва може, ако ипотеката е била и на нейно име и е останала и на неино име и не са си уредили имотните въпроси след развода , а това става или с договор или чрез решение на съда. Може да са разведени, но все още да са били в СИО. Или банката е търсила от нея неизплатени суми до датата на развода.

# 53
  • Мнения: 2 478
Рори, хах, ужасТ как се е набълбукал тоя.
Поне като се гмуркаш си изпипвай нещата. Ама па "милуту" може да се "обиди" от разни "предварителни" договорчета, подписи и нотариуси.
Е за тва никакви СИО. Grinning

# 54
  • Мнения: 845
Е, да. СИО си има своите предимства и недостатъци.

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Рори, хах, ужасТ как се е набълбукал тоя.
Поне като се гмуркаш си изпипвай нещата. Ама па "милуту" може да се "обиди" от разни "предварителни" договорчета, подписи и нотариуси.
Е за тва никакви СИО. Grinning

И понеже законите се менят и съдът не винаги признава уговореното в предбрачните договорчета е най-добре да не се сключва граждански брак.

# 56
  • Мнения: 2 478
Да, умницо. Следиш ми мисълта, и четеш мислите вече. Sunglasses
И не се знае кой адвокат на кой съдия какво ще "бутне" и кой с кой "спи", че там "ку*волята" е мамси джейс.

# 57
  • Мнения: 6 094
Те имаха много красива любов. Като на филм, ама се появи другата и сега майката хем сама издържа общите деца, хем не е видяла и стотинка от заема който изплаща.

# 58
  • София
  • Мнения: 580
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.
А за този мъж и дъщеря му - махленска история, какво да Ви кажа. В началото всичко е цветя и рози, после ставаш най-черната и посягат на твоето. Борете се и ще успеете.

# 59
  • София
  • Мнения: 84
Аз останах с впечатлението, че кредита е изтеглен само на негово име, т.е. той е единствен кредитоискател, а тя е само ипотекарен гарант като съсобственик. Направете си една калкулация колко е дадената от вас сума за кредита, за да знаете за каква сума може да претендирате. Посъветвайте се с бракоразводен адвокат, за да ви даде всички варианти за получаване на някаква компенсация и не отлагайте развода. На ваше място, аз лично, бих изчезнала от това място веднага и бих излязла на квартира, докато се проточва развода. Свободата е в пъти по-ценна от всички пари, които ви е коствал апартамента, аз бих ги прежалила, само и само да се отърва от всичко това. Започнете живота си отначало, за да имате шанс за щастие и забравете за този стар живот завинаги.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Тва може, ако ипотеката е била и на нейно име и е останала и на неино име и не са си уредили имотните въпроси след развода , а това става или с договор или чрез решение на съда. Може да са разведени, но все още да са били в СИО. Или банката е търсила от нея неизплатени суми до датата на развода.
Изцяло погрешно мнение.
Не знам какво се има предвид, най-напред, под ипотеката да е на нейно име. Ипотеката е върху имота, а длъжници по кредита са лицата, тоест съпрузите. Предполагам, че се има предвид тя да е длъжница по кредита.
Но каквото и да се има предвид, ако двамата съпрузи са длъжници по кредита (а обикновено те са, още повече, че има текст в СК, който ги прави солидарно отговорни за задължения, поети за нужди на семейството), банката изобщо не я интересува кога са се развели. Разводът не променя нищо в задълженията им към банката. Длъжници остават и двамата и никакви договорки между тях, без участието на банката, не могат да променят това. Решението за развод също не променя задължението по кредита към банката.

А след развод СИО няма, има обикновена съсобственост, тоест не може "да са разведени, но все още да са били в СИО".

# 61
  • Мнения: 1 633
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

# 62
  • София
  • Мнения: 84
Жената е наплашена и залъгвана според мен от мъжа си и законово правата ѝ не са ѝ ясни. Първо кредита не е неин изобщо, щом няма гражданство едва ли е участвала с доход. Ако спрат да го плащат, тя, като ипотекарен длъжник, ще отговаря само със собствеността си върху него, остатъка по кредита едва ли е по-голям от пазарната стойност на имота. Друг въпрос е вече, че на 3 месеца изобщо няма да стане предсрочно изискуем, а започват едни безконечности по преструктуриране и т.н. До нея ще стигнат минимум след година, ако не се плаща изобщо, а дотогава вече може да си е оправила нещата по всички параграфи и ѝ го пожелавам Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 729
Съветите за неплащане на кредита са безумни. Именно, защото жената е наплашена, лесно може да се подведе, че ако спре да плаща, животът и ще се нареди. Да, ама не. Съд, съдебен изпълнител, запор и съсипано кредитно досие няма да я измъкнат от дъното. От трън та на глог ще стане положението.
Въпросът е да се измъкне с минимум поражения от тази ситуация. Да отдели едни 50 лева и да потърси добър адвокат, който да и предложи най-удачния вариант за действие.

# 64
  • София
  • Мнения: 580
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

Жената е рускиня, а Посолство на Руската федерация открай време си го има в България.

# 65
  • Мнения: 2 478
Абе, и аз се чудя в паралелна реалност ли живея, или какво.
Как ще няма посолство на Русия, баш на бившата майка.
Адрес: "Драган Цанков" 28.

# 66
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
Тя, била от  бившите съветски републики.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Трудна ситуация  но макар и в брак ако докаже,че има по- голям принос и тя плаща кредита се взема предвид при развод.Само липсата на гражданство да не окаже влияние,понеже не е ясно дали има право да притежава имоти в България.

# 68
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Скрит текст:
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

Жената е рускиня, а Посолство на Руската федерация открай време си го има в България.

Няколко пъти беше пояснено, че е етническа рускиня, но няма руско гражданство, а гражданство на друга държава от бившия СССР. Може да има украинско, белоруско гражданство, примерно, а тези държави не разрешават двойно гражданство и ако иска да получи българско ще трябва да се откаже от гражданството, което в момента има.

Не е руска гражданка и държавата, чиято гражданка е, няма посолство или консулство в България. Понимаеш? Или пак да обясним? На какъв език желаете?

# 69
  • София
  • Мнения: 580
Скрит текст:
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

Жената е рускиня, а Посолство на Руската федерация открай време си го има в България.

Няколко пъти беше пояснено, че е етническа рускиня, но няма руско гражданство, а гражданство на друга държава от бившия СССР. Може да има украинско, белоруско гражданство, примерно, а тези държави не разрешават двойно гражданство и ако иска да получи българско ще трябва да се откаже от гражданството, което в момента има.

Не е руска гражданка и държавата, чиято гражданка е, няма посолство или консулство в България. Понимаеш? Или пак да обясним? На какъв език желаете?

Май и ти не знаеш на коя държава е гражданка, ама устата ти голяма да се репчиш 😂😂😂

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 07:47 от lunafreya nox fleuret

# 70
  • София
  • Мнения: 7 806
Рускиня сьм,но не сьм от Русия,а от друга република на бившият Сьюз,която няма тук посолство.
Никът на авторката е Iruzb.
От мен - съчувствия и най-добри пожелания. Дано се справи с кашата, в която се е забъркала.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Само липсата на гражданство да не окаже влияние,понеже не е ясно дали има право да притежава имоти в България.
Има, стига да не са поземлени. В случая става дума за апартамент, не за земя.

# 72
  • Мнения: 6 529
В този форум адекватен съвет няма да получиш. Всички ще те пращат при адвокат, брокер... но пари за тях няма да ти дадат. Сама трябва да решиш проблема, никой не може да ти даде съвет, защото не е в твоята ситуация. Успех!!!

# 73
  • Мнения: 12 770
Може наистина да е от Узбекистан, те нямат посолство тук, а консулството им е чак в Истанбул.
Жената може да изгуби това, което е вложила към момента в имота, та от тази гледнат точка да отиде при адвокат е адекватният съвет. Ей така на коляно сметнато, по 250 лв на месец за 7 години са 21 000 лв. И срещу това може да не получи нищо, ако не си изиграе разумно картите.

# 74
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Тя писа, че е ходила при няколко адвоката, не един. Явно не е удовлетворена от евентуалното развитие.

# 75
  • Мнения: 4 208
Извън същността на темата...
Моя близка има казахстанско поданство. Носих нейни документи в руското консулство в Русе, защото то обслужваше и гражданите на бившите съветски републики. Това преди 3-4 год. Може би Узбекистан също няма посолство/консулство в България, но нека авторката провери дали руско консулство/посолство не обслужва и граждани на Узбекистан като бивша ССР.

# 76
  • Мнения: 12 770
Тьрсих. Няколко адвоката ми казаха,че развод нищо няма да ми даде. Банка ще тьрси мене за кредита. Той е осигурен на минимално и не могат да му сложат запор.
Ето това е писала авторката за адвокатите.
Адвокатът отговаря на въпрос, който му се задава. Задала е въпрос за развод и е получила отговор.
Аз възприемам темата точно като избистряне на това, какво може да бъде запитан един адвокат.
Ако просто се разведе, нищо не печели.

# 77
  • Мнения: 32
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

Жената е рускиня, а Посолство на Руската федерация открай време си го има в България.
Не сьм от Русия! Не сьм от Украйна и не сьм от Молдова!
Моето посолство се намира в Турция! А като гледам,как ми вдигат телефона от там..... вече 3 години ми вдигат,нашето посолство плюва на сьгражданете.

# 78
  • Мнения: 2 375
Той дефакто не може да я изгони. Имат брак. Или поне аз така разбрах. Просто я тормози за да си тръгне.
Към авторката. Постъпвай така и ти. При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява. А ти прави обратното. Може пък той да се изнесе.

# 79
  • Мнения: 32
Той дефакто не може да я изгони. Имат брак. Или поне аз така разбрах. Просто я тормози за да си тръгне.
Към авторката. Постъпвай така и ти. При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява. А ти прави обратното. Може пък той да се изнесе.

Имаме брак почти 10 години.
"При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява" - няма такова нещо,не сьм мюсюлманка.
За изнасене - да,той може да се изнесе при майка си,но не иска,тази жена никой не я понася,даже сьбствените деца и внуци.

# 80
  • Мнения: 2 375
Не си и туркиня. Нищо, че посолството ти е там. Имаш друга националност. Много ми е мъчно. Наистина ли няма кого да помолиш за помощ?

# 81
  • Мнения: 32
Извън същността на темата...
Моя близка има казахстанско поданство. Носих нейни документи в руското консулство в Русе, защото то обслужваше и гражданите на бившите съветски републики. Това преди 3-4 год. Може би Узбекистан също няма посолство/консулство в България, но нека авторката провери дали руско консулство/посолство не обслужва и граждани на Узбекистан като бивша ССР.

Благодаря,мога да проверя,но не виждам с какво точно може да ми помогне посолството.

# 82
  • Мнения: 32
Не си и туркиня. Нищо, че посолството ти е там. Имаш друга националност. Много ми е мъчно. Наистина ли няма кого да помолиш за помощ?
Етническа рускиня сьм. За сьжаление - няма кой да ми помогне. Има само един вариант - да се прибера на родината си,понеже сьм от  трета дьржава,няма да ме тьрсят за пари,така ми казаха. Но на моята родина почти няма работа, икономиката е много зле, процьфтява коррупция /тук в Бг ви и представа си нямате,какво е коррупция в сравнение с нас/. Не ми си виси на шията на баща и брат ми. Аз само от тук мога да им помагам финансово.

# 83
  • Мнения: 19 854
Щом имате брак и плащаш ипотеката, няма какво да им се свиваш. Било жилището на мама, баба, леля, стринка няма никакво значение, ако ти плащаш ипотеката. Седиш си мирно и им обясни, че ако искат да останат, мъжът ти или дъщеря му, да се кротнат или да ти изплатят платеното досега. Можеш да искаш справка от банката за платените до момента вноски и да им ги връчиш. Плащат ти ги и си тръгваш. Пандишпани нахални, видели, че премерили.

# 84
  • Мнения: 32
Ако авторката иска наистина помощ, предлагам да отговори на няколко въпроса:

 Каква по националност е? С какъв статут е тя в Бг?

Къде се развива действието? В София ли?
Може би някой ще препоръча добър адвокат?

Какво точно пише в договора за ипотеката?


Проблема на авторката е сериозен, но чисто лично ме интересува:
Откъде и как го намери този? Как върви връзката ви? На какви години сте? Защо не си родила от него? Той ли не иска?


За мен нивото на български език на комуникацията е добро, но и аз се присъединявам за съвета ако се стигне до дела,  да плати на преводач.

Рускиня сьм,с постояно пребиваване.
В София.
В договора се пише че ипотеката е на мьжа ми,а аз сьм сьдльжник. В случая на неизплащане на няколко /не помня точно/ вноски, ще бьдат потьрсени и двамата и ще се приложат всички мерки според закона /т.е.запор,пиша Ви по памет/.

Откьде и как го намерих вече няма никакво значение,10 години сме заедно,декември ще направим 10 годишнина от свадбата. Той е на 46, аз сьм на 42.
С децата просто не ставаше,нищо не правихме за да ги нямаме. Той искаше,и аз исках,измислихме даже имена,но не става и не става. Преди 5 години той се успокои и темата беше приключена. Той вече е дядо, има си внук на 2 години.

# 85
  • Мнения: 2 375
Имаш работа, а ипотеката е обща. Няма право да те изгони.

# 86
  • Мнения: 32
Щом имате брак и плащаш ипотеката, няма какво да им се свиваш. Било жилището на мама, баба, леля, стринка няма никакво значение, ако ти плащаш ипотеката. Седиш си мирно и им обясни, че ако искат да останат, мъжът ти или дъщеря му, да се кротнат или да ти изплатят платеното досега. Можеш да искаш справка от банката за платените до момента вноски и да им ги връчиш. Плащат ти ги и си тръгваш. Пандишпани нахални, видели, че премерили.

Виждам,че неправилно ме разбрахте.
Ипотеката се дьрпа автоматично от неговата сметка. Когато той не е работил или беше не достатьчно пари в сметката - тогава внасях пари аз,за да не се окажем на улица /поне аз,той има накьде да трьгне, аз при свекьрвата няма да живея/. Но всички комунални сметки плащам аз,по банков пьт - то може да се извади. Сметки плащам от 2015-2016 година. И всички даньци сьщо.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 18:01 от Iruzb

# 87
  • Мнения: 32
Имаш работа, а ипотеката е обща. Няма право да те изгони.
По закон - да. Но усещам,че нещо ще стане с мене - или ще попадна в психиатрическа болница или нещо друго. Може това му е целта. Макар че той е за психото и цялото му семейство.

# 88
  • Мнения: 19 854
Обърках се, нали ти плащаше всичко? Ако сте споделени длъжници, просто говори с него и си поделете ипотеката. Няма какво да те гони. Кажи, ок, аз вече ще ти давам половината за ипотеката и ти ще ми даваш половината за сметките, за да е чисто всичко.

# 89
  • Мнения: 2 375
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?

# 90
  • Мнения: 2 375
Обърках се, нали ти плащаше всичко? Ако сте споделени длъжници, просто говори с него и си поделете ипотеката. Няма какво да те гони. Кажи, ок, аз вече ще ти давам половината за ипотеката и ти ще ми даваш половината за сметките, за да е чисто всичко.
Не, тя в началото написа, че ипотеката плаща той, а тя всичко останало. А и нали в семейството парите са общи.

# 91
  • Мнения: 597
Стана ми много жал за авторката.
По закон той няма право да те гони от жилището. Това е семейно жилище плюс, че ти си съсобственик. Дори и да не плащаш никакви сметки пак няма право.  Това е форма на семейно насилие. Говори с адвокат какво може да направиш. Той заплашва ли те? Посяга ли ти?
Може да подадеш оплакване в милицията, за това че те гони от жилището.
Ако иска да се развежда да седнете и да се разберете. Всичко придoбито по време на брака е общо и се дели на две. 

# 92
  • Мнения: 2 375
И на мен ми е много жал. Тя е чужденка и според нея до там стигат правата и. А има такива. Да се обърне към полиция, познати, адвокат, но в случая той няма право.

# 93
  • Мнения: 32
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

# 94
  • Мнения: 19 854
Оппа, той те и бие. Каза, че е бивш полицай, нали?
Направо търси адвокат извън твоя град, област и се развеждай. Жилището за продан (като спреш да плащаш ипотеката) и така. Не сте у ред някои жени, честно.

# 95
  • Мнения: 2 375
Явно не е понякога, а си е редовно. Затова се страхуваш. Незнам как да ти помогна. Аз съм рускиня, но не живея в България. Напиши жалба в полицията, може да се изплаши. Поне да го предупредят.

# 96
  • Мнения: 32
Стана ми много жал за авторката.
По закон той няма право да те гони от жилището. Това е семейно жилище плюс, че ти си съсобственик. Дори и да не плащаш никакви сметки пак няма право.  Това е форма на семейно насилие. Говори с адвокат какво може да направиш. Той заплашва ли те? Посяга ли ти?
Може да подадеш оплакване в милицията, за това че те гони от жилището.
Ако иска да се развежда да седнете и да се разберете. Всичко придoбито по време на брака е общо и се дели на две. 
Няма да се обьрна в полицията: пьрво- нямам доказателства,че ме гони и че ме посяга. Второ - той е бивш полицай,няма да правят нищо срещу колегата,по-скоро ще сфабрикуват нещо против мен.

# 97
  • Мнения: 19 854
Да, затова пусни жалби в друг град! Където не го познават биячЪТ.

# 98
  • Мнения: 32
Явно не е понякога, а си е редовно. Затова се страхуваш. Незнам как да ти помогна. Аз съм рускиня, но не живея в България. Напиши жалба в полицията, може да се изплаши. Поне да го предупредят.
Не,наистина не ме бие редовно. По-скоро аз го бия по главата,защото ме предизвиква агрессия. Но последен пьт и той ме удари и направо в окото.
Няма да се изплаши полицията, най-много,ще му се обадят и после ще изкара на мен.
Жалбите на него е писала бившата му жена,не сьм от такива. Аз сьм прекалено добра за него в отличие от бившата: нито пия,нито пуша,нито ходя по мьже, и явно това го дразни.

# 99
  • Мнения: 32
Да, затова пусни жалби в друг град! Където не го познават биячЪТ.
Как ще стане това?
Ще ми кажат - имате си квартален,обьрнете се кьм него. А квартален е от районото,кьдето мьжьт ми е работил.

# 100
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

# 101
  • Мнения: 19 854
Малко повече се филмираш ми се струва. Тук още не сме нито Русия, Нито Азербайджан Още не тровят хора по телефона. Simple Smile Има корупция, но пак има хора, които ще ти свършат работа. Намери си добър адвокат и действай. С жалване по форуми синините ти няма да намалеят, само парите в банката. Ако те кефи да те потупва, ок поплачи си. Нас не ни пука.

# 102
  • Мнения: 32
Малко повече се филмираш ми се струва. Тук още не сме нито Русия, Нито Азербайджан Още не тровят хора по телефона. Simple Smile Има корупция, но пак има хора, които ще ти свършат работа. Намери си добър адвокат и действай. С жалване по форуми синините ти няма да намалеят, само парите в банката. Ако те кефи да те потупва, ок поплачи си. Нас не ни пука.
Аз нито не се филмирам /каквото и да значи това/,нито се жалвам. Питат - отговарям. Исках да знам мнение на други,по-опитни и мьдри хора.

# 103
  • Мнения: 32
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

Баща ми е на 83,брат на 51 - никога няма да дойдат в Бг.
По-добре да го бия не по главата,а по тешаците - те са му без нужда,права сте.

# 104
  • Мнения: 845
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

Баща ми е на 83,брат на 51 - никога няма да дойдат в Бг.
По-добре да го бия не по главата,а по тешаците - те са му без нужда,права сте.
Не е добра идея да биете мъжа си.
Той може да подаде жалба срещу теб. И става лошо за теб.

# 105
  • Мнения: 2 375
И двамата си се потупват май. Руснаците имаме израз "бьёт значит любит". Та типичен пример. Жалко за жената, че е по безсилна, а и хич не си знае правата. Но тук си зависи само от нея.

# 106
  • Мнения: 32
И двамата си се потупват май. Руснаците имаме израз "бьёт значит любит". Та типичен пример. Жалко за жената, че е по безсилна, а и хич не си знае правата. Но тук си зависи само от нея.
"Любит" или "обич" отдавна изчезна от лексикона ни. Той отдавна ми каза,че нищо не става от мене. Живеем като ськвартиранти.

# 107
  • Мнения: 19 854
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

# 108
  • Мнения: X
Странно. Първият пост на авторката е написан на добър български, без нито една грешка. С напредването на постовете вмъква все повече развален руско-български. Сега биела мъжа си по главата. На това му се казва да не знаеш как да се спреш навреме.

# 109
  • Мнения: 2 375
Странно. Първият пост на авторката е написан на добър български, без нито една грешка. С напредването на постовете вмъква все повече развален руско-български. Сега биела мъжа си по главата. На това му се казва да не знаеш как да се спреш навреме.
Къде видя добър български? Първокласник ще и се смее.

# 110
  • Мнения: X
Не коментирам правописа. Няма лексикални грешки, за разлика от по-късните постове. Първият пост е като на всяка средно неграмотна българска съфорумка.

# 111
  • Мнения: 2 375
"Че аз забравям, че живея на апартамента на баба". И първия и последния пост са много далеч от българския език.
Да пусна тема "мъжът ми ме гони от вкъщи", но аз го бия по главата, колко трябва да съм изперкала.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 20:34 от _silence_

# 112
  • Мнения: 3 729
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

Ипотеката изплаща мъжът на авторката. Ако той спре да плаща, банката ще търси съдлъжника по кредита, т.е. авторката. Мъжът и е пенсионер и работи на минимална заплата. От него няма да вземат нито минималната заплата, нито пенсията. Авторката ще получи запор на заплатата и ще опъва каиша до издължаване на сумата по кредита, наказателните лихви, разноските по делото, публичната продан и всички разходи, които банката е направила, за да си събере вземането.
Неплащане на ипотека няма да и реши проблема, а ще и навлече нов.
Авторке, ето ти пример за неплащане: имах потребителски кредит преди години. Отивам да внасям първата вноска в размер на 28 лева. Касиерката я приема и не ми казва, че заедно с вноската дължа такса от един лев. След двадесетина дни отивам да внасям втората вноска и разбирам, че банката автоматично си е удържала таксата от внесената сума, за вноската не остава достатъчно и започва да тече наказателна лихва не само върху липсващия един лев, а върху целия кредит. За двадесетина дни платих още 15 лева наказателни лихви.
С неплащане се вкарваш в още по-голям филм.

# 113
  • Мнения: 8
Всеки си заслужава съдбата.

# 114
  • Мнения: 19 854
Ами, като се е наредила така с мъжа си дето иска да я гони, освен, че я побийва, може би трябва да се разбере с него как да си делят парите за ипотеката, а не да го побийва и тя, ако не иска да изхвърчи през терасата. Тази история заприличва все повече на цигански катун. Вече не изпитвам съжаление към нито една от страните. Видят ми се еднакво лудави.

# 115
  • Мнения: 2 375
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

Ипотеката изплаща мъжът на авторката. Ако той спре да плаща, банката ще търси съдлъжника по кредита, т.е. авторката. Мъжът и е пенсионер и работи на минимална заплата. От него няма да вземат нито минималната заплата, нито пенсията. Авторката ще получи запор на заплатата и ще опъва каиша до издължаване на сумата по кредита, наказателните лихви, разноските по делото, публичната продан и всички разходи, които банката е направила, за да си събере вземането.
Неплащане на ипотека няма да и реши проблема, а ще и навлече нов.
Авторке, ето ти пример за неплащане: имах потребителски кредит преди години. Отивам да внасям първата вноска в размер на 28 лева. Касиерката я приема и не ми казва, че заедно с вноската дължа такса от един лев. След двадесетина дни отивам да внасям втората вноска и разбирам, че банката автоматично си е удържала таксата от внесената сума, за вноската не остава достатъчно и започва да тече наказателна лихва не само върху липсващия един лев, а върху целия кредит. За двадесетина дни платих още 15 лева наказателни лихви.
С неплащане се вкарваш в още по-голям филм.
Ще търсят и двамата. Какво като е пенсионер? Щом е взел ипотека, ще си я плаща.

# 116
  • Мнения: 3 729
Плащания от държавата като пенсии, майчинство, социални помощи и т.н. не подлежат на запор.

# 117
  • Мнения: 3 250
Побиват го поздравите главата,  обмисля и други части. Той си внесатл заплатите при пенсиониране, после вноската по ипотеката идва от неговата сметката на, а тя плаща месечните разходи.
Какво ли би станало ако беше някой руснак, украинец и т.н.?

# 118
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не коментирам правописа. Няма лексикални грешки, за разлика от по-късните постове. Първият пост е като на всяка средно неграмотна българска съфорумка.

Може за първия пост да е помогнала някоя средно грамотна колежка, примерно, а после авторката да пише сама.

Все пак не е учила на български език и не можем да изискваме академичен правопис, какъвто много български съфорумка нямат.

Някои от понятията, които използува са от руски и от там стават недоразумения. Например, днес започна пост с това, че по националност е рускиня. В България това означава руско гражданство, а в Русия и бившия СССР означава етнос. Виждала съм съветски карти с националност татар, болгар, гагауз и подобни. На руски това, което ние разбираме като национална принадлежност е гражданство, като на български  между впрочем.

 
Побиват го поздравите главата,  обмисля и други части. Той си внесатл заплатите при пенсиониране, после вноската по ипотеката идва от неговата сметката на, а тя плаща месечните разходи.
Какво ли би станало ако беше някой руснак, украинец и т.н.?

Приятелките ми рускини и украинки си разполагат със собствените им доходи и не влагат и стотинка или копейка, цент в семейния бюджет. Така живея и аз, но и много други българки, англичанки.

Конкретният мъж е бил от провинцията, без собствено жилище, разведен, с дете от предишната връзка, по-стар от авторката, тоест трета категория за ССФ. Авторката е била млада и е могла да си намери нормален мъж с дом, без деца и да си спести кредити и ипотеки, както и проблеми с детето му, а сега и внук.

# 119
  • Мнения: 4 208
Жалба за тормоз физически/психически подай не в полицията, а в прокуратурата. Опиши всичко и добави, че насилникът е бивш полицай. Те знаят какво да правят и повярвай хич и няма да се впечатлят какъв е бил.
След това се обърни към някоя асоциация за защита на жени от насилие - Анимус и т.н. Те също много добре знаят какво да правят в тези ситуации и ще ти дадат адекватен съвет. И накрая, но не на последно място - банката, един разговор с техен служител за опциите за ипотеката, за да си наясно с конкретиката. Нито си първата, нито последната клиентка с подобни проблеми. Тогава вече можеш да вземеш информиран избор за бъдещето си.
Ако искаш да правиш нещо, де...

# 120
  • Мнения: 11 340
Ама дали наистина е така както пишете?
Приятелка се развеждаше и имаше подобен казус - той осигурен на минималната заплата, а тя с голям доход. Вади си документи и в съда доказва, че тя е носила по-голямата сума пари и съответно и по-голям дял от имота получи. Нещо такова беше, но определено не делиха по равно въз основа на декларираните доходи, иначе имота бе купен от двамата като съсобственици.

# 121
  • Мнения: 1 454
Разговор в банката няма да помогне, банката иска много раздадени кредити и съотвено платени вноски, ще търси и двамата много и ще налага телефонен и финансов натиск.От редовия кредитен до директора ще ѝ повтарят да плаща.
Жената си се изразява точно по руски, словоред , някои думи с различен правопис, но се разбира чудесно.
Мисля, че единствено ще помогне добър адвокат.

# 122
  • Мнения: 72
Здравей, авторке

Ако си ипотекарен съдлъжник и не си плащаш вноските ще търсят и теб, и него ... Според мен не плащането не е вариант, който да те посъветвам.

Консултирай се с адвокат (задължително) - вариантът, за който си мисля, е да започнеш директно съдебна делба за апартамента и обявяване за продан по съдебен ред, както и дело за развод. Задължително ще трябва да проведеш и разговор с банката, за да ти се изяснят нещата. Потребители са те посъветвали за жалба до прокуратурата - добър съвет. Можеш да пуснеш такава, ще има тежест при воденето на делата... Но нека жалбата и официалните преписки да ти ги пише адвокат/ юрист, не лично ти сама да си ги пишеш Wink

Успех и драсни два реда да кажеш как се движат нещата при теб ...

П.П. няма такова положение - да си ипотекарен съдлъжник, а мъжът ти и майка му да искат да те махат от жилището. Няма как да стане само заради едното им желание. Има си закони, действай!

И аз искам да взема няколко петролни кладенци от шейха на Абу Даби (имам огромното желание) ... ама не става, няма как Simple Smile)

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 12:18 от May Vlladimirova 635155

# 123
  • Мнения: 12 770
При положение, че всъщност тя го бие, а не той нея, жалба в прокуратурата е леко безпредметна.

Всички други съвети си остават.

# 124
  • Мнения: 72
При положение, че всъщност тя го бие, а не той нея, жалба в прокуратурата е леко безпредметна.

Всички други съвети си остават.

Той пък да докаже, че е бит от жена си ... Малко трудно Wink Нищо не й пречи да пусне жалба за системен тормоз над нея, което си е и истина - всъщност тя не лъже ...
Ако бившият милиционер държи да се жалва и той - пуска по надлежния ред ...
И без това ще има дело за развод - там ще я изкарат всякаква, нека тя да има такава жалба за тормоз срещу него ...
В жалбата си да опише, че се страхува за живота си, понеже той има пистолет и е работил в силово ведомство и може да използва пистолета срещу нея... Примерно ... Варианти за жалби всякакви Wink

# 125
  • Мнения: 46 516
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт