Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 684
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 291
Заведи дело за развод, след което предложи на мъжа ти доброволна делба. Посъветвай се с адвокат и го покани той да ти изплати твоята част и ипотеката да остане само на негово име. Ако той откаже доброволна делба, поисках съдебна. После забрави за този човек, вместо да си тровиш нервите.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 20:50 от Fever Ray

# 31
  • Мнения: 12 824
Важното е незабавно да се свържеш с адвокат.

# 32
  • Мнения: 19 984
Ако целта е да те изгърбят и апартамента, макар и ти да го изплащаш, да остане за момичето на мъжа ти, който вече не те преде за шал, говори директно с него, че не те кефи, да поделите ипотеката и като иска да остане апартамента за момичето му – развод, делба и всеки откъдето е, пък той нека си настанява момичето там. И наистина потърси адвокат, на който да представиш точно нещата и какво точно искаш. Това също има значение, вместо да се мънкоти просто "ми искам да се разведа".

# 33
  • Мнения: 3 251
Внесъл си заплатите при пенсиониране и иска да остане за неговото дете?
Мръсник!

# 34
  • Мнения: 5 058
Препиши твоята част на твой роднина.

# 35
  • Мнения: 3 732
Ако авторката иска наистина помощ, предлагам да отговори на няколко въпроса:

 Каква по националност е? С какъв статут е тя в Бг?

Къде се развива действието? В София ли?
Може би някой ще препоръча добър адвокат?

Какво точно пише в договора за ипотеката?


Проблема на авторката е сериозен, но чисто лично ме интересува:
Откъде и как го намери този? Как върви връзката ви? На какви години сте? Защо не си родила от него? Той ли не иска?


За мен нивото на български език на комуникацията е добро, но и аз се присъединявам за съвета ако се стигне до дела,  да плати на преводач.

# 36
  • Мнения: 2 478
Съчувствам и аз на дамата.
Явно не е знаела "порядките" у БГ, като се е "залюбила" с полицайчето.
Повечето не се славят с кой знае какъв ум, неграмотници са, пияндурници, и насилници, "пазещи ги системата", не мога да ги търпя.

Авторке, има много готини и адекватни потребителки, като Nevena, Босилка, и др., които дават адекватни мнения и идеи, но няма как тук да ти се помогне.
Имаш нужда от адекватен адвокат.
Явно си от малкото жени (макар и рускиня), която наистина има проблем, вложила, раздала се, разочаровала се, а не просто пускаща темичка във форума.

Имам познати адвокати, но не бих се ангажирал с препоръка, защото реално не те познавам, а на тях сега им пушат главите с какво ли не, също и покрай простотиите с Короната много не им е до нови срещи и запознанства.

Дано друг да ти помогне, ако не намериш контакти в реала.

Тук също има 3-4 юристски, ако решат да се включат и да ти помогнат, чудесно.

Желая ти успех!

# 37
  • Мнения: 861
Внесъл си заплатите при пенсиониране и иска да остане за неговото дете?
Мръсник!
Ами да плати тогава и останалата част като иска да остане за неговото дете. Не някой друг да му плаща вноските.

Авторке, консултирай се с адвокат и подай молба за развод, говорете с банката, че искаш да се продаде апартамента, и измислете заедно вариант как да стане това. Майка му съм сигурна, че ще намери пари и ще плати, за да си го запазят за тях. А ти си излез с чисто сърце от тази история, намери си квартира, а после ще помислиш и за нещо свое.

# 38
  • Мнения: 2 886
Препиши твоята част на твой роднина.

И как точно ще стане, след като има ипотека?

# 39
  • Мнения: 5 058
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

# 40
  • Мнения: 2 886
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

ЗН казва друго. Пък и потребителката не е писала, че няма родители, братя или сестри.
Ама хайде да не говорим за най-лошото... Друг е проблемът тук.

# 41
  • София
  • Мнения: 13 291
Става с адвокат,те си знаят врътките.Иначе при евентуална смърт,при липса на деца,съпругът придобива всичко нейно,не само общия апартамент от След като и нямат елементарно уважение защо трябва да ги облагодетелства?

Абсолютно нищо вярно. Дарението не е добра идея. И в брак без деца мъжът не придобива всичко нейно. Затова не е добре подобни съвети да се търсят и дават чрез форуми. Има хора, които могат да я посъветва професионално. В противен случай, на цената на една спестена такса, може да загуби в пъти повече. Нервите, здравето и пропилените години дори са по-ценни от разни имоти и наследство.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 537
Препиши твоята част на твой роднина.

И как точно ще стане, след като има ипотека?
Ипотеката не е пречка за "преписване". Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 1 508

Не сьм бг гражданка,няма и да стана,че при нас е забранено двойно гражданство.


Ако си с руско гражданство, а не на някоя от бившите съюзни републики, като съпруга на български гражданин, три години (или пет, не съм съвсем сигурна) след сключване на брака имаш право на българско гражданство без да се отказваш от руското.

# 44
  • Мнения: 6 179
По принцип основно се изплащат лихвите в началото, главницата не се намалява толкова сериозно. Така че би трябвало доста от кредита да се дължи.


Това е така при изплащане на кредита за целия период. При предсрочно погасяване, каквото се случва след продажбата на ипотекирания имот (ипотеката не се прехвърля, тя се погасява от новия купувач, който вече дали плаща всичко накуп или наново ипотекира в същата/друга банка, няма значение за продавача). При този случай се преизчислява всичко и лихвите са само до момента на погасяването на ипотеката. Така че предвид цялостната ситуация, вероятно кредитът е изплатен в една сериозна част, цените на имотите от годината на покупка до сега са се повишили сериозно и ако авторката успее да го продаде, ще излезе на печалба, дори и след като разделят сумата на две с мъжа и.
Най-добре е да се консултира със специалист, да даде всичката нужна информация и ще получи адекватни съвети какви възможности има пред нея.

Общи условия

Активация на акаунт