Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 671
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 11 360
Ама дали наистина е така както пишете?
Приятелка се развеждаше и имаше подобен казус - той осигурен на минималната заплата, а тя с голям доход. Вади си документи и в съда доказва, че тя е носила по-голямата сума пари и съответно и по-голям дял от имота получи. Нещо такова беше, но определено не делиха по равно въз основа на декларираните доходи, иначе имота бе купен от двамата като съсобственици.

# 121
  • Мнения: 1 454
Разговор в банката няма да помогне, банката иска много раздадени кредити и съотвено платени вноски, ще търси и двамата много и ще налага телефонен и финансов натиск.От редовия кредитен до директора ще ѝ повтарят да плаща.
Жената си се изразява точно по руски, словоред , някои думи с различен правопис, но се разбира чудесно.
Мисля, че единствено ще помогне добър адвокат.

# 122
  • Мнения: 72
Здравей, авторке

Ако си ипотекарен съдлъжник и не си плащаш вноските ще търсят и теб, и него ... Според мен не плащането не е вариант, който да те посъветвам.

Консултирай се с адвокат (задължително) - вариантът, за който си мисля, е да започнеш директно съдебна делба за апартамента и обявяване за продан по съдебен ред, както и дело за развод. Задължително ще трябва да проведеш и разговор с банката, за да ти се изяснят нещата. Потребители са те посъветвали за жалба до прокуратурата - добър съвет. Можеш да пуснеш такава, ще има тежест при воденето на делата... Но нека жалбата и официалните преписки да ти ги пише адвокат/ юрист, не лично ти сама да си ги пишеш Wink

Успех и драсни два реда да кажеш как се движат нещата при теб ...

П.П. няма такова положение - да си ипотекарен съдлъжник, а мъжът ти и майка му да искат да те махат от жилището. Няма как да стане само заради едното им желание. Има си закони, действай!

И аз искам да взема няколко петролни кладенци от шейха на Абу Даби (имам огромното желание) ... ама не става, няма как Simple Smile)

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 12:18 от May Vlladimirova 635155

# 123
  • Мнения: 12 798
При положение, че всъщност тя го бие, а не той нея, жалба в прокуратурата е леко безпредметна.

Всички други съвети си остават.

# 124
  • Мнения: 72
При положение, че всъщност тя го бие, а не той нея, жалба в прокуратурата е леко безпредметна.

Всички други съвети си остават.

Той пък да докаже, че е бит от жена си ... Малко трудно Wink Нищо не й пречи да пусне жалба за системен тормоз над нея, което си е и истина - всъщност тя не лъже ...
Ако бившият милиционер държи да се жалва и той - пуска по надлежния ред ...
И без това ще има дело за развод - там ще я изкарат всякаква, нека тя да има такава жалба за тормоз срещу него ...
В жалбата си да опише, че се страхува за живота си, понеже той има пистолет и е работил в силово ведомство и може да използва пистолета срещу нея... Примерно ... Варианти за жалби всякакви Wink

# 125
  • Мнения: 46 520
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт