Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 670
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 208
Извън същността на темата...
Моя близка има казахстанско поданство. Носих нейни документи в руското консулство в Русе, защото то обслужваше и гражданите на бившите съветски републики. Това преди 3-4 год. Може би Узбекистан също няма посолство/консулство в България, но нека авторката провери дали руско консулство/посолство не обслужва и граждани на Узбекистан като бивша ССР.

# 76
  • Мнения: 12 798
Тьрсих. Няколко адвоката ми казаха,че развод нищо няма да ми даде. Банка ще тьрси мене за кредита. Той е осигурен на минимално и не могат да му сложат запор.
Ето това е писала авторката за адвокатите.
Адвокатът отговаря на въпрос, който му се задава. Задала е въпрос за развод и е получила отговор.
Аз възприемам темата точно като избистряне на това, какво може да бъде запитан един адвокат.
Ако просто се разведе, нищо не печели.

# 77
  • Мнения: 32
Съчувствам Ви. Имате предимство и че сте чужденка, обърнете се към посолството, да да Ви помогнат с адвокати.


Явно не четете внимателно - няма посолство или консулство в България на съответната държава.

Жената е рускиня, а Посолство на Руската федерация открай време си го има в България.
Не сьм от Русия! Не сьм от Украйна и не сьм от Молдова!
Моето посолство се намира в Турция! А като гледам,как ми вдигат телефона от там..... вече 3 години ми вдигат,нашето посолство плюва на сьгражданете.

# 78
  • Мнения: 2 375
Той дефакто не може да я изгони. Имат брак. Или поне аз така разбрах. Просто я тормози за да си тръгне.
Към авторката. Постъпвай така и ти. При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява. А ти прави обратното. Може пък той да се изнесе.

# 79
  • Мнения: 32
Той дефакто не може да я изгони. Имат брак. Или поне аз така разбрах. Просто я тормози за да си тръгне.
Към авторката. Постъпвай така и ти. При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява. А ти прави обратното. Може пък той да се изнесе.

Имаме брак почти 10 години.
"При вас мъжът е основната фигура и жената се подчинява" - няма такова нещо,не сьм мюсюлманка.
За изнасене - да,той може да се изнесе при майка си,но не иска,тази жена никой не я понася,даже сьбствените деца и внуци.

# 80
  • Мнения: 2 375
Не си и туркиня. Нищо, че посолството ти е там. Имаш друга националност. Много ми е мъчно. Наистина ли няма кого да помолиш за помощ?

# 81
  • Мнения: 32
Извън същността на темата...
Моя близка има казахстанско поданство. Носих нейни документи в руското консулство в Русе, защото то обслужваше и гражданите на бившите съветски републики. Това преди 3-4 год. Може би Узбекистан също няма посолство/консулство в България, но нека авторката провери дали руско консулство/посолство не обслужва и граждани на Узбекистан като бивша ССР.

Благодаря,мога да проверя,но не виждам с какво точно може да ми помогне посолството.

# 82
  • Мнения: 32
Не си и туркиня. Нищо, че посолството ти е там. Имаш друга националност. Много ми е мъчно. Наистина ли няма кого да помолиш за помощ?
Етническа рускиня сьм. За сьжаление - няма кой да ми помогне. Има само един вариант - да се прибера на родината си,понеже сьм от  трета дьржава,няма да ме тьрсят за пари,така ми казаха. Но на моята родина почти няма работа, икономиката е много зле, процьфтява коррупция /тук в Бг ви и представа си нямате,какво е коррупция в сравнение с нас/. Не ми си виси на шията на баща и брат ми. Аз само от тук мога да им помагам финансово.

# 83
  • Мнения: 19 905
Щом имате брак и плащаш ипотеката, няма какво да им се свиваш. Било жилището на мама, баба, леля, стринка няма никакво значение, ако ти плащаш ипотеката. Седиш си мирно и им обясни, че ако искат да останат, мъжът ти или дъщеря му, да се кротнат или да ти изплатят платеното досега. Можеш да искаш справка от банката за платените до момента вноски и да им ги връчиш. Плащат ти ги и си тръгваш. Пандишпани нахални, видели, че премерили.

# 84
  • Мнения: 32
Ако авторката иска наистина помощ, предлагам да отговори на няколко въпроса:

 Каква по националност е? С какъв статут е тя в Бг?

Къде се развива действието? В София ли?
Може би някой ще препоръча добър адвокат?

Какво точно пише в договора за ипотеката?


Проблема на авторката е сериозен, но чисто лично ме интересува:
Откъде и как го намери този? Как върви връзката ви? На какви години сте? Защо не си родила от него? Той ли не иска?


За мен нивото на български език на комуникацията е добро, но и аз се присъединявам за съвета ако се стигне до дела,  да плати на преводач.

Рускиня сьм,с постояно пребиваване.
В София.
В договора се пише че ипотеката е на мьжа ми,а аз сьм сьдльжник. В случая на неизплащане на няколко /не помня точно/ вноски, ще бьдат потьрсени и двамата и ще се приложат всички мерки според закона /т.е.запор,пиша Ви по памет/.

Откьде и как го намерих вече няма никакво значение,10 години сме заедно,декември ще направим 10 годишнина от свадбата. Той е на 46, аз сьм на 42.
С децата просто не ставаше,нищо не правихме за да ги нямаме. Той искаше,и аз исках,измислихме даже имена,но не става и не става. Преди 5 години той се успокои и темата беше приключена. Той вече е дядо, има си внук на 2 години.

# 85
  • Мнения: 2 375
Имаш работа, а ипотеката е обща. Няма право да те изгони.

# 86
  • Мнения: 32
Щом имате брак и плащаш ипотеката, няма какво да им се свиваш. Било жилището на мама, баба, леля, стринка няма никакво значение, ако ти плащаш ипотеката. Седиш си мирно и им обясни, че ако искат да останат, мъжът ти или дъщеря му, да се кротнат или да ти изплатят платеното досега. Можеш да искаш справка от банката за платените до момента вноски и да им ги връчиш. Плащат ти ги и си тръгваш. Пандишпани нахални, видели, че премерили.

Виждам,че неправилно ме разбрахте.
Ипотеката се дьрпа автоматично от неговата сметка. Когато той не е работил или беше не достатьчно пари в сметката - тогава внасях пари аз,за да не се окажем на улица /поне аз,той има накьде да трьгне, аз при свекьрвата няма да живея/. Но всички комунални сметки плащам аз,по банков пьт - то може да се извади. Сметки плащам от 2015-2016 година. И всички даньци сьщо.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 18:01 от Iruzb

# 87
  • Мнения: 32
Имаш работа, а ипотеката е обща. Няма право да те изгони.
По закон - да. Но усещам,че нещо ще стане с мене - или ще попадна в психиатрическа болница или нещо друго. Може това му е целта. Макар че той е за психото и цялото му семейство.

# 88
  • Мнения: 19 905
Обърках се, нали ти плащаше всичко? Ако сте споделени длъжници, просто говори с него и си поделете ипотеката. Няма какво да те гони. Кажи, ок, аз вече ще ти давам половината за ипотеката и ти ще ми даваш половината за сметките, за да е чисто всичко.

# 89
  • Мнения: 2 375
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?

Общи условия

Активация на акаунт