Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 669
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 375
Обърках се, нали ти плащаше всичко? Ако сте споделени длъжници, просто говори с него и си поделете ипотеката. Няма какво да те гони. Кажи, ок, аз вече ще ти давам половината за ипотеката и ти ще ми даваш половината за сметките, за да е чисто всичко.
Не, тя в началото написа, че ипотеката плаща той, а тя всичко останало. А и нали в семейството парите са общи.

# 91
  • Мнения: 597
Стана ми много жал за авторката.
По закон той няма право да те гони от жилището. Това е семейно жилище плюс, че ти си съсобственик. Дори и да не плащаш никакви сметки пак няма право.  Това е форма на семейно насилие. Говори с адвокат какво може да направиш. Той заплашва ли те? Посяга ли ти?
Може да подадеш оплакване в милицията, за това че те гони от жилището.
Ако иска да се развежда да седнете и да се разберете. Всичко придoбито по време на брака е общо и се дели на две. 

# 92
  • Мнения: 2 375
И на мен ми е много жал. Тя е чужденка и според нея до там стигат правата и. А има такива. Да се обърне към полиция, познати, адвокат, но в случая той няма право.

# 93
  • Мнения: 32
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

# 94
  • Мнения: 19 905
Оппа, той те и бие. Каза, че е бивш полицай, нали?
Направо търси адвокат извън твоя град, област и се развеждай. Жилището за продан (като спреш да плащаш ипотеката) и така. Не сте у ред някои жени, честно.

# 95
  • Мнения: 2 375
Явно не е понякога, а си е редовно. Затова се страхуваш. Незнам как да ти помогна. Аз съм рускиня, но не живея в България. Напиши жалба в полицията, може да се изплаши. Поне да го предупредят.

# 96
  • Мнения: 32
Стана ми много жал за авторката.
По закон той няма право да те гони от жилището. Това е семейно жилище плюс, че ти си съсобственик. Дори и да не плащаш никакви сметки пак няма право.  Това е форма на семейно насилие. Говори с адвокат какво може да направиш. Той заплашва ли те? Посяга ли ти?
Може да подадеш оплакване в милицията, за това че те гони от жилището.
Ако иска да се развежда да седнете и да се разберете. Всичко придoбито по време на брака е общо и се дели на две. 
Няма да се обьрна в полицията: пьрво- нямам доказателства,че ме гони и че ме посяга. Второ - той е бивш полицай,няма да правят нищо срещу колегата,по-скоро ще сфабрикуват нещо против мен.

# 97
  • Мнения: 19 905
Да, затова пусни жалби в друг град! Където не го познават биячЪТ.

# 98
  • Мнения: 32
Явно не е понякога, а си е редовно. Затова се страхуваш. Незнам как да ти помогна. Аз съм рускиня, но не живея в България. Напиши жалба в полицията, може да се изплаши. Поне да го предупредят.
Не,наистина не ме бие редовно. По-скоро аз го бия по главата,защото ме предизвиква агрессия. Но последен пьт и той ме удари и направо в окото.
Няма да се изплаши полицията, най-много,ще му се обадят и после ще изкара на мен.
Жалбите на него е писала бившата му жена,не сьм от такива. Аз сьм прекалено добра за него в отличие от бившата: нито пия,нито пуша,нито ходя по мьже, и явно това го дразни.

# 99
  • Мнения: 32
Да, затова пусни жалби в друг град! Където не го познават биячЪТ.
Как ще стане това?
Ще ми кажат - имате си квартален,обьрнете се кьм него. А квартален е от районото,кьдето мьжьт ми е работил.

# 100
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

# 101
  • Мнения: 19 905
Малко повече се филмираш ми се струва. Тук още не сме нито Русия, Нито Азербайджан Още не тровят хора по телефона. Simple Smile Има корупция, но пак има хора, които ще ти свършат работа. Намери си добър адвокат и действай. С жалване по форуми синините ти няма да намалеят, само парите в банката. Ако те кефи да те потупва, ок поплачи си. Нас не ни пука.

# 102
  • Мнения: 32
Малко повече се филмираш ми се струва. Тук още не сме нито Русия, Нито Азербайджан Още не тровят хора по телефона. Simple Smile Има корупция, но пак има хора, които ще ти свършат работа. Намери си добър адвокат и действай. С жалване по форуми синините ти няма да намалеят, само парите в банката. Ако те кефи да те потупва, ок поплачи си. Нас не ни пука.
Аз нито не се филмирам /каквото и да значи това/,нито се жалвам. Питат - отговарям. Исках да знам мнение на други,по-опитни и мьдри хора.

# 103
  • Мнения: 32
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

Баща ми е на 83,брат на 51 - никога няма да дойдат в Бг.
По-добре да го бия не по главата,а по тешаците - те са му без нужда,права сте.

# 104
  • Мнения: 845
Дори да се теглят пари само от неговата сметка, ипотеката е обща. Няма абсолютно никакво право да те гони. Остави го да си говори каквото иска. Посяга ли ти? Физически тормоз има ли?
Понякога има и физически. В момента сьм желтеникава под окото.

Ужас. Без думи съм.

Ако съм на брат ти и на баща ти пристигаме и каквото стане 🦁.

А бившата му жена добре направила, че подавала жалби.

Естествено, че си прекалено добра за тази долна твар.

А ако идеш просто да поговориш с кварталния, обяснявайки, че мъжът ти е бивш колега и те тормози психически?

Не е добре да го биеш по главата или другаде колкото и да ти предизвиква желание за агресия.

Баща ми е на 83,брат на 51 - никога няма да дойдат в Бг.
По-добре да го бия не по главата,а по тешаците - те са му без нужда,права сте.
Не е добра идея да биете мъжа си.
Той може да подаде жалба срещу теб. И става лошо за теб.

Общи условия

Активация на акаунт