Мъжът ми гони от вкъщи

  • 7 672
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 375
И двамата си се потупват май. Руснаците имаме израз "бьёт значит любит". Та типичен пример. Жалко за жената, че е по безсилна, а и хич не си знае правата. Но тук си зависи само от нея.

# 106
  • Мнения: 32
И двамата си се потупват май. Руснаците имаме израз "бьёт значит любит". Та типичен пример. Жалко за жената, че е по безсилна, а и хич не си знае правата. Но тук си зависи само от нея.
"Любит" или "обич" отдавна изчезна от лексикона ни. Той отдавна ми каза,че нищо не става от мене. Живеем като ськвартиранти.

# 107
  • Мнения: 19 907
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

# 108
  • Мнения: X
Странно. Първият пост на авторката е написан на добър български, без нито една грешка. С напредването на постовете вмъква все повече развален руско-български. Сега биела мъжа си по главата. На това му се казва да не знаеш как да се спреш навреме.

# 109
  • Мнения: 2 375
Странно. Първият пост на авторката е написан на добър български, без нито една грешка. С напредването на постовете вмъква все повече развален руско-български. Сега биела мъжа си по главата. На това му се казва да не знаеш как да се спреш навреме.
Къде видя добър български? Първокласник ще и се смее.

# 110
  • Мнения: X
Не коментирам правописа. Няма лексикални грешки, за разлика от по-късните постове. Първият пост е като на всяка средно неграмотна българска съфорумка.

# 111
  • Мнения: 2 375
"Че аз забравям, че живея на апартамента на баба". И първия и последния пост са много далеч от българския език.
Да пусна тема "мъжът ми ме гони от вкъщи", но аз го бия по главата, колко трябва да съм изперкала.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 20:34 от _silence_

# 112
  • Мнения: 3 729
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

Ипотеката изплаща мъжът на авторката. Ако той спре да плаща, банката ще търси съдлъжника по кредита, т.е. авторката. Мъжът и е пенсионер и работи на минимална заплата. От него няма да вземат нито минималната заплата, нито пенсията. Авторката ще получи запор на заплатата и ще опъва каиша до издължаване на сумата по кредита, наказателните лихви, разноските по делото, публичната продан и всички разходи, които банката е направила, за да си събере вземането.
Неплащане на ипотека няма да и реши проблема, а ще и навлече нов.
Авторке, ето ти пример за неплащане: имах потребителски кредит преди години. Отивам да внасям първата вноска в размер на 28 лева. Касиерката я приема и не ми казва, че заедно с вноската дължа такса от един лев. След двадесетина дни отивам да внасям втората вноска и разбирам, че банката автоматично си е удържала таксата от внесената сума, за вноската не остава достатъчно и започва да тече наказателна лихва не само върху липсващия един лев, а върху целия кредит. За двадесетина дни платих още 15 лева наказателни лихви.
С неплащане се вкарваш в още по-голям филм.

# 113
  • Мнения: 8
Всеки си заслужава съдбата.

# 114
  • Мнения: 19 907
Ами, като се е наредила така с мъжа си дето иска да я гони, освен, че я побийва, може би трябва да се разбере с него как да си делят парите за ипотеката, а не да го побийва и тя, ако не иска да изхвърчи през терасата. Тази история заприличва все повече на цигански катун. Вече не изпитвам съжаление към нито една от страните. Видят ми се еднакво лудави.

# 115
  • Мнения: 2 375
Ми като живеете като съквартиранти, недей рева ама инициирай развод. Спри да плащаш ипотеката и като съдлъжници ще задлъжнеете на банкат аи тя ще инициира изземване на апртамента/ипотеката за него. Продава го и ти си вземаш половината и даваш напред. Мен започва да ми се струва, че тлачиш на едно място и просто искаш реванш, а не развитие.

Ипотеката изплаща мъжът на авторката. Ако той спре да плаща, банката ще търси съдлъжника по кредита, т.е. авторката. Мъжът и е пенсионер и работи на минимална заплата. От него няма да вземат нито минималната заплата, нито пенсията. Авторката ще получи запор на заплатата и ще опъва каиша до издължаване на сумата по кредита, наказателните лихви, разноските по делото, публичната продан и всички разходи, които банката е направила, за да си събере вземането.
Неплащане на ипотека няма да и реши проблема, а ще и навлече нов.
Авторке, ето ти пример за неплащане: имах потребителски кредит преди години. Отивам да внасям първата вноска в размер на 28 лева. Касиерката я приема и не ми казва, че заедно с вноската дължа такса от един лев. След двадесетина дни отивам да внасям втората вноска и разбирам, че банката автоматично си е удържала таксата от внесената сума, за вноската не остава достатъчно и започва да тече наказателна лихва не само върху липсващия един лев, а върху целия кредит. За двадесетина дни платих още 15 лева наказателни лихви.
С неплащане се вкарваш в още по-голям филм.
Ще търсят и двамата. Какво като е пенсионер? Щом е взел ипотека, ще си я плаща.

# 116
  • Мнения: 3 729
Плащания от държавата като пенсии, майчинство, социални помощи и т.н. не подлежат на запор.

# 117
  • Мнения: 3 250
Побиват го поздравите главата,  обмисля и други части. Той си внесатл заплатите при пенсиониране, после вноската по ипотеката идва от неговата сметката на, а тя плаща месечните разходи.
Какво ли би станало ако беше някой руснак, украинец и т.н.?

# 118
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Не коментирам правописа. Няма лексикални грешки, за разлика от по-късните постове. Първият пост е като на всяка средно неграмотна българска съфорумка.

Може за първия пост да е помогнала някоя средно грамотна колежка, примерно, а после авторката да пише сама.

Все пак не е учила на български език и не можем да изискваме академичен правопис, какъвто много български съфорумка нямат.

Някои от понятията, които използува са от руски и от там стават недоразумения. Например, днес започна пост с това, че по националност е рускиня. В България това означава руско гражданство, а в Русия и бившия СССР означава етнос. Виждала съм съветски карти с националност татар, болгар, гагауз и подобни. На руски това, което ние разбираме като национална принадлежност е гражданство, като на български  между впрочем.

 
Побиват го поздравите главата,  обмисля и други части. Той си внесатл заплатите при пенсиониране, после вноската по ипотеката идва от неговата сметката на, а тя плаща месечните разходи.
Какво ли би станало ако беше някой руснак, украинец и т.н.?

Приятелките ми рускини и украинки си разполагат със собствените им доходи и не влагат и стотинка или копейка, цент в семейния бюджет. Така живея и аз, но и много други българки, англичанки.

Конкретният мъж е бил от провинцията, без собствено жилище, разведен, с дете от предишната връзка, по-стар от авторката, тоест трета категория за ССФ. Авторката е била млада и е могла да си намери нормален мъж с дом, без деца и да си спести кредити и ипотеки, както и проблеми с детето му, а сега и внук.

# 119
  • Мнения: 4 208
Жалба за тормоз физически/психически подай не в полицията, а в прокуратурата. Опиши всичко и добави, че насилникът е бивш полицай. Те знаят какво да правят и повярвай хич и няма да се впечатлят какъв е бил.
След това се обърни към някоя асоциация за защита на жени от насилие - Анимус и т.н. Те също много добре знаят какво да правят в тези ситуации и ще ти дадат адекватен съвет. И накрая, но не на последно място - банката, един разговор с техен служител за опциите за ипотеката, за да си наясно с конкретиката. Нито си първата, нито последната клиентка с подобни проблеми. Тогава вече можеш да вземеш информиран избор за бъдещето си.
Ако искаш да правиш нещо, де...

Общи условия

Активация на акаунт