ОСМИ клас - Времето е вече с есенни одежди, а децата думи пишат и превеждат!

  • 25 119
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 013
шмърциплянку, аз също питам, но той е като стена. Нищо не казва. Такъв инат не знам дали има.
А по въпроса за разболяванията - малкото пак го оставих вкъщи, тази сутрин се събуди с репликата, че го дращи гърлото и се изкашля един -два пъти. Вече съм ужасно притеснена и не знам какво да правя. Витамин С не смея да давам, имуностимуланти също.  Дадох му цинк и селен. Имам ефизол за гърлото, но и той е с витамин С.

Аманда, витамин С си даваме вкъщи при първите симптоми на настинка. Сега точно и двете ми са с хрема, лекуваме се симптоматично, пръскам спрей за нос, Витамин С, нещо за смучене и чай с мед и лимон. Голямата даже ни е диагностицирала, че няма как да е Ковид, щом има хрема и няма температура...
И да добавя, че пием Допелхерц Имунактив, в него има цинк и селен (и витамин С).

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 09:53 от НикиK

# 31
  • София
  • Мнения: 7 201
Не е добра идея да се дава често Изопринозин.
Това е лекарство (синтетичен имуностимулант) и се взима само когато наистина има спад в имунната система.
С обикновенните вируси тя следва да се пребори сама.

# 32
  • София
  • Мнения: 254
Amanda,аз бях до вчера с този вирус-болки в гърлото като при ангина,след 2 дни силна хрема като вода.Пих вит.С,чай и Биозин(имуностимулант с коластра) и се оправих. Доста хора има около мен с тези оплаквания,аз докато няма темп.изобщо не се тревожа-давам и на децата от Биозина и вит.с за всеки случай...щом е хрема,няма как да е Ковид,така че си ходя и на работа

# 33
  • Мнения: 4 970
И аз давах тия дни витамин С заради гърлобола, и инфлуцид. Пръсках гърлото със спрей невен и прополис. Направих им и мед с лимон. Но трябва да напомням да го хапват, като бебета са.
Да, съгласна съм с много от написаното от Мария. Наистина 5-7 клас домашните не бяха много, въпреки че понякога учителката даваше допълнителни листове със задачи. И смятам, че ако се решават, както казвате, всички задачи от раздел А на сборниците нещата ще вървят. Но ако не успява да ги реши само детето, а аз не мога да помогна, нищо не правим. Трябва си учител допълнително. И си го има фактора ген или талант, свързан с този предмет. Просто някои хора го нямаме! Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 221
Добре, че сте вие да разбера за какво е била вчерашната истерия. митко каза, че цял ден съученичките са говорили за някакъв филм и след часовете са отишли нанякъде, а то къде било Simple Smile Аз пък по случайност имам познат, който е част от екиха, който снима, та от него разбрах, че днес снимките няма да са в София. Обеща му на моя да му даде гривна от филма като приключат снимките (обслужващият персонал са с такива гривни) и понеже съм сигурна, че това няма да го впечатли подозирам, че ще я даде на някоя съученичка Simple Smile.

Много ценна информация, ще предам на моята девойка да не обикаля улиците, а да се прибира и да си учи Simple Smile

# 35
  • софия
  • Мнения: 25 560
Добре, че сте вие да разбера за какво е била вчерашната истерия. митко каза, че цял ден съученичките са говорили за някакъв филм и след часовете са отишли нанякъде, а то къде било Simple Smile Аз пък по случайност имам познат, който е част от екиха, който снима, та от него разбрах, че днес снимките няма да са в София. Обеща му на моя да му даде гривна от филма като приключат снимките (обслужващият персонал са с такива гривни) и понеже съм сигурна, че това няма да го впечатли подозирам, че ще я даде на някоя съученичка Simple Smile.

Много ценна информация, ще предам на моята девойка да не обикаля улиците, а да се прибира и да си учи Simple Smile
Точно това направих и аз току-що Simple Smile
Мони, Митко ще стане рязко най-популярен Blue Heart
А ти, моля, пиши какъв е графикът, да не обикалят като простинали коне из София нашите кипри.

Миналата седмица бях така - дращане на гърлото и сопол. Нали съм ковид неутрална, веднага се подхванах с вит С, чай с мед и Тайлолхот. На детето за гърло бъркам сода с лимонов сок, мед и вода. Няколко пъти на ден. За мене си нямам нерви да се занимавам.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 10:02 от zvаnchе

# 36
  • Мнения: 5 234
Благодаря за темата!
Аз давам вит. С при нужда. Дано не се налага скоро. За сиропа от бъз си мисля да купя, но не е ясно дали ще искат да го пият.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 569
Вчера са минали презентациите по БЕЛ в нашия клас, но учителката е задавала много въпроси и реално само 2 от трите отбора са презентирали, нашите са останали за следващия час. Групата на набора е "организирана" от едно момче в инстаграм. Постоянно ги ръчка и е събрал и обрабортил всичко, което са му предали. Вчера си говорихме с набора, че такъв тип организиционна работа трябва да я дават на някой, който не се притеснява точно да ръчка и досажда, докато се свърши работата.
За математика - и преди съм казвала, че според мен част от проблема се дължи на неправилна методология на преподаване още от началото училище, където се въвеждат текстовите задачи. Децата механично са научени да търсят КОЛКО прави нещо + друго нещо (условно казано), а трябва да мислят в посока КАК.
Вчера се сетен път се убедих в това с малкия ми син. Запънал се на една задача на входното в 5 клас. Зададох му въпроса КАК намираме нещо си - веднага я реши...

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 10:13 от green_dawn

# 38
  • София
  • Мнения: 9 115
Добро утро на трета страница Blush .
Тази нощ успях да поспя и да наваксам безброй недоспали нощи и днес съм нов човек Hug .
Бети, благодаря за новата тема Flowers Sunflower .
Младежът продължава много да се подмотва и да си пилее времето и да почва вечер да учи, когато наближава време за лягане. Но реших постепенно да се оттеглям и да се оправя сам. Не мога да пиля ежедневно по сто пъти на главата му да се организира по-добре.
Според мен се чувства добре в този клас и с тези преподаватели. Харесва му и немският, въпреки че му е по-странен от английския една идея, но той си има повече особености в словореда и родовете, четенето на комбинация от букви.
Започнаха да им предлагат екскурзии. Аз съм привърженик на всякакви, защото се сплотява класът, но в тези смутни времена се чудя дали да го пускаме. Едната е до Истанбул, другата до Мелник. И двете за по 2-3 нощувки в края на месеца и началото на следващия.

# 39
  • Мнения: 24 467
Вчера са минали презентациите по БЕЛ в нашия клас, но учителката е задавала много въпроси и реално само 2 от трите отбора са презентирали, нашите са останали за следващия час. Групата на набора е "организирана" от едно момче в инстаграм. Постоянно ги ръчка и е събрал и обрабортил всичко, което са му предали. Вчера си говорихме с набора, че такъв тип организиционна работа трябва да я дават на някой, който не се притеснява точно да ръчка и досажда, докато се свърши работата.

Всеки трябва да мине през такова обучение и през организатор на група. Изключително житейски полезно нещо е. В редица университети в чужбина се поставят оценки по проекти, изпълнени от групи. Работата си е екипна, като в редица реални служби. Чудесно е за вас, че имате този шанс още от сега, наистина.

...
Започнаха да им предлагат екскурзии. Аз съм привърженик на всякакви, защото се сплотява класът, но в тези смутни времена се чудя дали да го пускаме. Едната е до Истанбул, другата до Мелник. И двете за по 2-3 нощувки в края на месеца и началото на следващия.
И аз съм привърженик. За жалост при нашите още няма такива предложения.

# 40
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
Благодаря за новата тема! 🌞
Искам да питам за впечатления от учителката по мат. В нашия клас май си е спечелила "симпатии" като е напраскала 3 и 4 на входното, май само 1 момиче има 5. То е ясно, че не са математици, но може би ще куца и ученето после, защото не били преговорили нещата, които им дала. Не че е длъжна. Опитвам се да си изясня ситуацията, за да знам дали да търсим помощ с учител отвън. Може би ще изчакам още малко.

Elwing при коя учителка сте? На сина ми входното беше вчера. За Стойкова майка от горния випуск ми сподели, че сина й съвсем е намразил математиката покрай нея, а и не камо той. Тук в една отделна тема също имаше недобри отзиви точно за учителката по математика, но не беше упоменато име.
Ние сме при друга, но още не мога да споделя впечатления. За добро или не, е от старата генерация учители. Не дойде на родителската, та не съм я виждала.

# 41
  • Мнения: 8 242
Изписали сте десетки страници. После ще наваксвам с четенето. Сега да дам отчет за изминалото състезание на дребния.
Отборно са първи с огромна разлика от втория, но както казах, те конкуренция просто нямат. Дреб завърши 12-и в крайното класиране. Прецака си многобоя като изигра лошо, за него, земята. Имаше неудачи на прескока, но е с ново упражнение там. На загрявката скочи перфектно, на самото състезание превъртя салтото и седна. Изигра висилката, която също му е рискова все още. Виждала съм много по-добри изпълнения от него, но явно се позастрохава и се страхуваше, че може да слезе. Перфектен на успоредка, с трети резултат за състезанието. И тук идва проклетията на регламента - на финал продължават само двама от отбор. Момчетата с първи и втори резултат са от неговия отбор, той остава трети  от отбора и гори 😭. Конкуренцията между тях е убийствена, което пък в крайна сметка ги дърпа напред, но пък е кофти като си с много силен резултат, а оставаш все трети в отбора. Накрая на финал играят деца, които са зад теб в класирането.
Ми, това е положението, продължаваме напред.

# 42
  • гр.София
  • Мнения: 4 160
Защо четох,че се спират всички екскурзии,или е било пожелателно?
Мама Мони,значи агитката от девойки се мести пред ФЕГ.
И аз мисля,че много деца биха заобичали математиката при други условия.А животът ме убеди и колко е полезно да си добър математик. (Не съм аз.Около мен странно се напълни с такива хора,които много добре са се реализирали в най-различни области,дори на пръв поглед нямащи нищо общо с Мат, а се оказа,че за завършили Мат.)

# 43
  • София
  • Мнения: 6 365
Започнаха да им предлагат екскурзии. Аз съм привърженик на всякакви, защото се сплотява класът, но в тези смутни времена се чудя дали да го пускаме. Едната е до Истанбул, другата до Мелник. И двете за по 2-3 нощувки в края на месеца и началото на следващия.

тия са напълно ненормални... айде, туроператорите ясно че от алчност ще продадат и майка си, но ръководствата на училищата да допускат такива предложения изобщо... недоумявам.
то беше ясно, че някой здраво е платил, за да "забравят" в МЗ да подновят заповедта на министъра за забрана на училищните екскурзии....

# 44
  • Мнения: 24 467
Защо четох,че се спират всички екскурзии,или е било пожелателно?
...
И аз така си мислех, но като прочетох, че отправяли били покани, реших, че нещо ново ще да има, с което не съм запозната. Аз ситуацията около вируса не я следя, че не ме вълнува особено. Но понеже в училището на моя няма изобщо покани, а аз съжалявам за това най-искрено, та направо завидях.

Общи условия

Активация на акаунт