Януари бавно наближава, тогава бебе ще се гушка в мама!

  • 13 509
  • 300
  •   1
Отговори
# 60
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Абе хора, аз като съм в 21 седмица - 5 или 6 месец съм smile3506 И преди с тези седмици ми беше мъгла, и сега съм така.. Thinking
 С Алекс си знаех месеците, и въобще не се занимавах със седмици(само мъжът ми знаеше в коя седмица съм и с него си правих справката,ако някой много настояваше да знае в коя седмица съм) Crazy

Сега започнах да се замислям за тези седмици  и .....и  се зачудих 5 или 6 съм? smile3506 newsm12 smile3506

# 61
  • Мнения: 1 289
Абе хора, аз като съм в 21 седмица - 5 или 6 месец съм smile3506 И преди с тези седмици ми беше мъгла, и сега съм така.. Thinking
 С Алекс си знаех месеците, и въобще не се занимавах със седмици(само мъжът ми знаеше в коя седмица съм и с него си правих справката,ако някой много настояваше да знае в коя седмица съм) Crazy

Сега започнах да се замислям за тези седмици  и .....и  се зачудих 5 или 6 съм? smile3506 newsm12 smile3506
.







 Whistling Амиии,май си в 5 месец,доколкото знам  ooooh! Аз съм в края на 23 седмица и съм в началото на 6 месец-затова мисля ,че си в 5 месец. newsm78
Ами ДААА- 4 седмици  х 5 месеца = 20 седмици ,т.е. 21 седмица е началото на 5 месец.  newsm78




# 62
  • Мнения: 3 405
magnoliamm, сега си в 5 календарен месец, а след 22.09. влизаш в 6 календарен месец. Както и аз Grinning
После на 22.10 в 7 календарен, на 22.11. в 8 календарен, на 22.12 в 9 календарен и след тази дата вече може да раждаме.
Живот и здраве да сме добре с бебеоците и този миг ще дойде Grinning

И вече си в 22 рата ГС Simple Smile Имаш цяла 21 ва + 2 дни от следващата Simple Smile, значи 22 ра.

А по лунарни месеци сме в 6 лунарен, който е точно 4 седмици, т.е. 28 дни. Но нека си броим календарните, понеже те са 9, а лунарните са 10 Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 07:11 от Анджелина

# 63
  • Мнения: 388
Здравейте момичета Hug
Пописали сте през двата дни, но ми се струва по-малко, отколкото през седмицата - пълнехме страници за страх.  Shocked
Ние в събота поканихме бъдещите кумове на гости, та се попочерпихме. Хич не съм в кондиция за гости - преди това бях страшно изнервена, мъж ми го отнесе, за пореден път.
Вчера си направихме една хубава разходка из града и не съм и поглеждала компа.
Днес ще трябва да ходя за болничен - досада. После трябва и при личния док да ходя smile3543, да чакам да се изредят всичките бабички, които там си прекарват свободното време #2gunfire Абе очертава ми се ден по болниците...

# 64
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
mim40, съчувствам ти - добре, че личната ми е комшийка и по комшийски се преглеждаме и консултираме на по кафе Wink. Ама за изследванията колко баби трябваше да изчакам в поликлиниката ... не си е работа, че и една бабетка нагло искаше да ме пререди ...
Аз утре сутрин съм на преглед - нямам вече търпение, голям мерак ми е да го видим какво ще е малкото буболече. Simple Smile
Лек ден, момичета Simple Smile

# 65
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Добро утро. Връщам се от преглед doctor, източиха ми малко кръвчица рано рано, но поне видях беба. Преглеждаше ме една млада девойка, която до скоро беше стажантка и аз разбира се се изцепих : А доктор няма ли да ме гледа? newsm78, при което жената ме погледна лошо и заяви : Ми аз съм доктор!! Embarassed Умрях от срам де, ама нищо, друг път ще си трая smile3505
Та, бебка тежи 440 грама, мама и е качила още 3 килца, та до момента съм +9 smile3506 колко ли ще станат общо не ми се мисли. Важното е, че се развива по книга и  си отговаря точно на термина smile3501
А относно това в кой месец съм и аз нямам идея, съвсем се замотах newsm12 6 ли съм или 5 месец. Ако някой ме просветли ще има голямо мерси.  smile3525

А сега отивам да скитам по софия ,нали съм отпуска newsm08

# 66
  • Мнения: 307
Здравейте, мамчета!
Аз май нещо се разболявам  Tired Болят ме кокалите и мускулите, имам разстройство (не знам дали тъй се пише  Embarassed). Какво можех да пия, парацетамол ли? Моля някой да ми припомни щото може и да ми се наложи да взема някой хап....а как не искам  #Cussing out Дано се оправя и да не се налага да гълтам лекарства  Sick

# 67
  • Варна
  • Мнения: 248
vvenkova,аз преди време изкарах един грип, който протичаше със същите симптоми, които описваш + повръщане. Няма никакъв проблем да пиеш парацетамол, на мен ми препоръчаха една седмица да пия Витамин С, ако разстройството не премине до 2 дни с помощта на препечени филийки и варени картофи- можеш да пиеш сулфагуанидин и смекта. В общи линии това...  Бързо оздравяване от мен!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 3 249
За месеците - влизате в пореден календарен месец на датата на термина. Моят, например, е 18 януари. Съответно на 18 септември влизам в 6-ти календарен! В момента съм 21г.с. и 4 дни, което означава, че карам 22 г.с. Лунарните месеци се състоят точно от 28 дни (4 седмици, тоест за моя случай 21*7+4=151/28=5,39 => в момента съм в 6-ти лунарен месец.

Аз до сега нямах интернет и бях издивяла вчера - хем татито командировка, хем аз без връзка със света!  Close  #Cussing out Дано не спира повече!

# 69
  • Мнения: 1 104
Добро утро, мами!Виждам че при някои има оплаквания, а при други не. Странна работа е тази бременост.При мен в едни дни краката ми отичат, не мога да спя и всичко ми е криво.А други дни нищо ми няма-все едно не съм бременна и всичко е както преди. Днес съм на преглед и вече се надявам нашето срамежливо бебе да се покаже. Пък ако стане после ще се похваля.
И на мен тези месеци и седмици са ми омотани, но пак ще питам лекарката днес. Обясненията на другите мами май са ми достатъчни.
vvenkova да оздравява бързо. радвам се, че galina dimova  са искарали страхотна почивка. И аз като magniliamm съм започнала да наподобявам патенце.
Искам да ви питам как и къде усещате ритниците на бебоците си?

# 70
Здравейте!
Миналата седмица бяхме на 3D и видяхме пола на бебчо.Момченце е, за което баткото е много щастлив.Точният термин ми е за 26.01.2007г.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 249
Абе аз предишния постинг влязох да се оплача и се заплеснах!  ooooh! А исках да си призная честно и без бой, че вчера по телефона се изрепчих на свекърва ми без абсолютно никаква причина! Стана й гадно, но нищо не ми каза. А аз дори не разбрах защо го направих!  newsm78  Embarassed После си признах на татито по телефона и изобщо водих дълги словесни обяснения. Сега ми е гадно за жената, ама да звъня да се извинявам и да се обяснявам - няма да стане!  Crossing Arms Уф, не е лесно това с хормоните и настроенията!  Whistling А още повече, че те на мен май са ми само извинение за поведението, защото аз и иначе си имам кусурите и треските за дялане!  Embarassed

Flowerlina, ритници усещам на различни места - предимно в дясно обаче или в средата. По-рядко ги усещам отляво. Първо се притеснявах що така  newsm78 , пък после като седнах да помисля - ами то сигурно е нормално. Все пак около 20см бебе не можем да го очакваме, че ще рита точно в средата и няма да се върти. А нивото на ударите е различно - вчера например беше доста ниско долу, едва ли не имах чувството, че го усещам точно над срамната кост и се чудех какво прави толкова ниско. Обикновено обаче е около пъпа, малко под него.

Аз друго искам да попитам - активността на бебетата ви еднаква ли е всеки ден? Вчера например беба рита усилено. Това чак ме изненада, защото по принцип я усещам рядко и само като съм легнала по гръб и отпусната. Днес отново е кротка или просто аз не я усещам така интензивно. При вас как е?

# 72
  • Мнения: 1 317
Здравейте момичета  Simple Smile
Ним - аз го усещам много ниско долу почти през цялото време и много рядко шава в областта на стомаха. Питах док - каза че е нормално, тъй че споко  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 104
Аз благодаря за отговорите на Ним и elenora petrova. И моето бебче ритка на различни места и много често ниско долу.Ама нали се притеснявам, та пак вас питах.
А за ритмичността на бебчето при мен всеки ден е различен.Понякога не се спираме. А други дни май само спим. Вчера например сигурно на всеки час се обаждаше мъничето, а днес поне до сега само 1-2 пъти. Значи и по този показател сме еднакви, мами!

# 74
  • Мнения: 337
А добър ден и от мен Hug

Аз бях 2 дни отпуска и ми беше много хубаво  Grinning .Сега пак съм на работа и пак всичко по старому.
Добито, объркала си ми името, там където си писала датите - не  е toni_Is a toni_ls - л, а не и. Моля те поправи го Praynig
Аз най-после се снимах, как да сложа снимка в албумчето? Да видите какво е исполин smile3535 smile3535 smile3535
Моето бебе още не го усещам..... понякога ми се струва, че ми се мести блузката на към дясно изпъква, но може и да си въобразявам. Но ритници или движение не усещам. Дали е нормално!?!?!?

Общи условия

Активация на акаунт