Шестокласници през 2020/2021

  • 24 996
  • 810
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 455
Химия и биология и СХН са спряганите паралелки в НПМГ. Коментирахме го наскоро в седмокласната тема.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Монд , голямата щерка отказа да продължи в МГ след 7 клас.Нооо,тогава и времената бяха други-всяка събота и неделя олимпиади и състезания.Беше й писнало.Естествено изкара високи оценки на изпитите,но МГ така и не беше вписано в списъка на гимназиите.Не съм я насилвала да продължи там.В крайна сметка завърши и бакалавър и магистратура в Англия.Много математика ползва и до днес в професията.Работи и  в Кембридж,а в момента управлява фондовете за недвижими имоти на Националната банка на Шотландия и банка Халифакс.Така че ,когато математиката е в детето то тя няма да избяга.
Виж,с малкото не е така.Върви й математиката ,но желание за нищо няма,като изключим Фортнайт.

# 47
  • Мнения: 525
Моя няма никакви желания за това къде ще учи.Ама и то все по мързеливо взе да става момчето.По цял ден форт найт играе,.само ако има тренировка се активира да се облече и приготви сам .Сега е наказан не толкова за 3 по Бъл.език.колкото за отговаряне и неглижиране .Ако го оставя нищо от уроците няма да погледне.

# 48
  • Мнения: 4 016
Химия и биология и СХН са спряганите паралелки в НПМГ. Коментирахме го наскоро в седмокласната тема.
Дидева, спрягани за какво?За закриване ли? СХН какво е?

# 49
  • София
  • Мнения: 12 361
Моят син още не е наясно къде иска да кандидатства. Само каза, че иска да си продължи с математика (в математическа паралелка е). Дано не си промени решението догодина.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 480
Химия и биология и СХН са спряганите паралелки в НПМГ. Коментирахме го наскоро в седмокласната тема.
Дидева, спрягани за какво?За закриване ли? СХН какво е?
Да, "Софтуерни и хардуерни науки".
На мен тази паралелка ми изглеждаше най-перспективна, но едва ли някого го интересува моето мнение.

# 51
  • Мнения: 9 776
Не мисля нищо за след седми клас, ако случайно не стане чудо и изведнъж не "прогледне". С този му успех не бих сменила сегашното училище.

# 52
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
SmileОооо моята убавица, още пролетта( т. е в края на 5 -ти клас) се поинтересува, кои училища в София са най-хубави и престижни и сега я гони амбицията за първите в класацията, което е чудесно, стига да е подплатено с желание за учене и старание при изпълнение на задачите.....мдаммм. Ходи на уроци( БЕЛ, математика и англ. език) от 5-ти , дано има резултат.... Сега се сещам за една случка преди 5-6 години, трябва да е била около 5-6 годишна водим разговор за нещата от живота и аз рецитирам, как трябва да е добра, мила, състрадателна, тя ме слуша внимателно и накрая заключава "Не е вярно, важното е да съм красива!"Smile....та и до днес е така...

# 53
  • Мнения: 8 937
Снощи за поредна вечер висяхме до късно над уроци и домашни.
Значи все по-потресена оставам от материала. По Български кой го измисли това да търсим теза на откъс от урок по Физика??? Просто недоумявам... Едно време работихме с художествени текстове. Какви са тези "гениални" идеи, които са залегнали в сегашния материал???

Вече си казах мнението за учебника по История на Просвета - пълно безумие. Предният урок беше за Великото преселение на народите, когато Римската империя вече е престанала да съществува, а в следващия - хоп, имаме Римска империя. Ами това е история - толкова ли е трудно нещата да се подредят по хронологичен ред, нали точно в това е същината на историята???

Ние окръжностите ги минахме точно за два урока. После минахме многоъгълник и после призма. Днес кой знае какво ще вземат. При нас е всеки ден нов урок по математика. Докато разбереш едните задачи и идват нови.

Ние се гласим за Езикова гимназия.
ПМГ не е вариант заради многото математика. Аз самата съм завършила ПМГ с профил Физика. Наистина математиката на това ниво ми идваше малко нанагорно... И не само - изобщо природните науки бяха на по-високо ниво от обичайното, вкл. и задачите към тях.

На моята засега й се отдават езиците. Не съм я пращала на допълнителни школи и останах приятно изненадана да установя, че се справя доста добре.
Голямата ми дъщеря завърши немски, лайстунг клас. Взе немска диплома. Студентка е в Бг, но с намерения за продължи магистратура в Германия.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 09:38 от utro77

# 54
  • Мнения: 4 016
На мен БЕЛ ми се струва много труден и в пети, и в шести. Аз чак толкова подробно не помня да,сме учили българска граматика.

# 55
  • Мнения: 2 111
Момичета, и аз да се оплача, днес на сайта на нашето училище са качили информацията че има едно дете от 1 клас болно от ковид, един учител също, и още един който пък е бил в контактен с роднина болен от ковид, питам класната кои са учителите, отговора - незнам, ами единия учител за когото се съмняват както ученици така и родители е същия който не е пазил дистанция, пипал е учебници, тетрадки и т. н. - какво правим, сега да се чудим дали и децата няма да го пипнат това чудо.
В началото бях писала за отказа на нашата директорка да ми даде заявление и детето ми да учи електронно, сега ще стискаме палци да не сме се заразили, училището ни е малко и квартално, с около 500 - 600 деца максимум, то и толкова дали има. От две седмици се чудих защо някои от учителите почнаха да си дават кодовете, и преди малко мойта като ми звънна да ми каже за публикацията, една нейна съученичка се обажда отстрани и вика - днес всички които не бяха дали кодовете, днес ни ги дадоха.
Е явно вече ще се подготвят, да видим докъде ще го докарат, чакали резултатите и разпореждане от РЗИ.

# 56
  • Мнения: 8 937
Тони, много неприятно. Но това ни чака, де - да започнат масово такива случаи в училищата... Не спирам да се надявам управляващите все пак да вземат своевременни мерки.

# 57
  • Мнения: 2 111
Не мисля че ще вземат мерки в скоро време, до едно време ги слушах какво бръщолевят умните глави и си направих извода че ще отлагат всичко колкото се може по - дълго, а колко е зле положението изобщо не им пука. Ако ще се учат всички онлайн, най - рано ще стане другия срок, както миналата учебна година.
Как един кадърен не излезна и не каза - да запазим деца от това нещо, те са бъдещето на нашия народ, ама къде ти, готови са и през детските невинни душички да минат, и да ги тъпчат и газят.

# 58
  • Мнения: 2 417
И аз мисля,че до последно ще ги държат присъствено.По принцип съм за,но на фона на  сегашната обстановка съм със смесени чувства.Искам децата ни да са здрави,щастливи и спокойни.Днес синът ми  ми писа по вайбър,че г-жата кашля и е без защитно средство.Децата си сложили маски в час и олеле майко.Еми ако следят за болни деца да съгледат и преподавателите,още повече,че въпросната учителка влиза в 5,6,7 и 9 клас,като ги сложа по две паралелки,еми хич не е малко.

# 59
  • Мнения: 525
Хора децата ви научиха ли ,,Отечество любезно.Мойто с триста зора три реда днес.С тези темпове, до вторник няма да научи,два коплета  Направо незнам как ще я караме много е разсеян много го мързи .Вечно нещо  е недоволен вечно сърдит.Разлигавихме ли го пубертет лие?

Общи условия

Активация на акаунт