Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 115
  • 798
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 668
Какво приказваш, размер!?
Колко снаждания, удължавания, скъсявания имаше.
Или стягане в кръста.
И на размера не му се намираше махна.

За маратонки, само гледаш да са маратонки, а не гуменки, и вече си ударил кьоравото. Все едно на найкове от 350лева ходиш.

Бтв, къде ги видяхте тия блочета итонг!? Аз не знам за такова жилищно строителство. Дайте някоя снимка, име на строител, адрес на строеж.

# 136
  • Мнения: 40 924
И къде си видяла блокове с Итонг? Аз не съм, поне сред строящите се в момента. Не, че и Итонгът е толкова лош, нищо му няма, просто си има технологии за строеж. И в чужбина съм виждала да се използват.
А проблемът на панелките е ниският контрол, бързането да се изпъни плана и джаста-праста изпълнението. Както и ниските енергийни показатели. А принципно, на концептуално ниво, проблем нямат. Обаче какви са им дограмите, тръбите на парното се виждат, студено, общите части правени през куп за грош... Ако всичко това се оправи проблем няма.

# 137
  • Мнения: 5 262
сега не се бърза при строителството ?
общите части са си добре.
останалото наистина трябва да се санира. да, на определен брой години и тръби и прозорци ... няма отърване.

да. с итонг се строи и в чужбина.

# 138
  • Мнения: 975
Милиони Българи живеят в панелки. Все още нито една не се е срутила. Ако не бяхме мърлячи и си ги поддържахме ( защото не всички има възможност да бъдат санирани) ще надживеят и внуците ни.
https://www.facebook.com/YonchevP/videos/3972412466107734

# 139
  • Мнения: 9 033
Тези,които са пътували много в Западна Европа да кажат,но само в крайните квартали на Париж има тук-там блокове подобни на нашите "панелки".

# 140
  • Мнения: 40 924
Навсякъде има такъв тип блокове . А конкретно панелно строителство има в Германия.

# 141
  • Мнения: 5 262
Абсолютно на всякъде има. То иначе българина излезна голям откривател на панелното строителство. Хохо

# 142
  • Мнения: 677
Панел в Германия vs панел в България
Асфалтиран път в Германия vs асфалтиран път в България
Велоалея в Германия vs велоялея в България
Магистрала в Германия vs магистрала в България

Има голямо значение как се правят нещата.

# 143
  • Мнения: 5 262
А имаш ли идея колко често се подменя асвалта в Германия и колко километра годишно магистрали се санират ??? За последните 30 години в БГ колко ?
Та ако в Германия ги оставят както в България и те ще са същите.
НЕ са ни лоши нещата, нито специалистите, напротив. Просто сме си зарязали нещата под предтекст , че били комунистически.
Ако немците след войната бяха зарязали така нац, социалистическите пътища, защото първата работа на Хитлер за да започне войната е била да изгради пътища ... и заводи , защото няма да намериш един голям завод със 1оо г. традиция , който не е ползвал лагеристи или пленнициза работници или лагерите  по друг начин ...

Ама не, сега Тизен Круп си е Тизен Круп. БМВ си е БМВ и т.н. ... никой не си зарязва нещата с такава лека ръка като нас.

Аз съм виждала немски дограми от годините на нашите соц. и не са по-хубави и тръбите също.
Та затова ми е мнението за панелките .

# 144
  • София
  • Мнения: 4 668
Това тролене и общи приказки ми идват малко в повече.
Никой нищо не е зарязал.
От соца няма останали магистрали, защото не са строени.
Панелките се санират където може. И в крайна сметка, това си е лична отгворност на собствениците. Аз като си плащам 1500 на квадрат за ново строителство, защо от моите данъци да се заделя за ВАШЕТО саниране!? Платили едни 10к лева преди 60 години, и вече си мислят, че всичко им се полага даром от някого.

А и в Германия данъците идват от 83 милиона германци. Това, че там се наливат стотици милиарди в магистрали не означава, че и ние трябва да се опъчим "на гол тумбак".

# 145
  • Мнения: 5 262
ми като ти е гол тумбака от къде тези 1500 евро на квадрат ? драги ми танграта ?

# 146
  • София
  • Мнения: 4 668
Това вече съвсем не е по темата ...

# 147
  • Мнения: 40 924
ми като ти е гол тумбака от къде тези 1500 евро на квадрат ? драги ми танграта ?

И баш, защото голият тумбак няма 1500 евро, нека даде 150 да светне панелката и да си живее в нея. Ама той и това не иска, а иска даром. Видиш ли, държавата била длъжна???

# 148
  • Мнения: 46 518
Тук, там, няма как да знам кое как се е строило. Единствено мога да съдя по това как се държи с годините. За мен бг панелите са доказали качеството си, те бяха и едни от сградите, които се представиха най-добре при пернишкото земетресение, така че лично за мен са са ок за България. А прословутия блок 20 в Ямбол показа и на какви издевателства е способен да издържи.
Всяка дръжава има различен сграден фон. Това че в някои страни са ги строили в лоши квартали, не ги прави лоши сгради. В много лоши квартали има и тухлени, това не значи, че тухлата е лоша.
Поне да бяха без пари, тогава разбирам да се използват като нарицателно за бедност...

П.П. Живея в панел от 16 г., преди това съм била в къща, тухла, сталинска тухла и ЕПК. Това е най-уютният апартамент, в който съм попадала. Топъл зимата, въпреки че 2 от стаите са североизток и хладен лятото. Нямаме проблем с конструкцията, общите части се поддържат и т.н.

# 149
  • Мнения: 9 033
От позната,която работеше в лаборатория проверяваща качеството на панелните елементи,знам че бетонът от който са правени е бил на световно ниво. Но самият строеж на "панелките" беше под всякаква критика!

Общи условия

Активация на акаунт