Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 125
  • 798
  •   1
Отговори
# 300
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Аз пък се радвам на млади хора,  малки деца и в пъти предпочитам тяхната компания. Около нас са 4..5 блокчета и вечер на улицата играят и тичат около 20 деца в различна възраст. Дори събрахме пари и облагородихме едно малко общинско място в края на улицата, разбира се със съгласието на Общината.  Тревичка, пейки...ограда...Чудно стана.  Над нас живеят сем. с 2 деца. Да чуват се от време на време, но какво толкова, по-добре малки кончета  от турски сериали пуснати на макс и само за болести да се говори... Е ние вече минахме петдесетака, но се стремим да запазим духа си млад и да се вълнуваме от неща присъщи на младите години.
Нормално е различни поколения да не си допадат и да се дразнят. Бързо забравяме, че и нашите "ангелчета" някога са дразнели съседите, по един или друг начин.

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 18:36 от tomeva

# 301
  • Мнения: 9 807
Аз все още не се дразня на тропащи и викащи деца и знам какво е телевизор, пуснат на макс, или Радио "Христо Ботев", фолклорен концерт, също пуснат високо в жилище на пенсионер, включително по нощите, когато се чува особено неприятно. Дори не знам съседите отдолу как издържаха 2 години моето "конче", пускането отвисоко на всякакви видове играчки, монети една по една, тряскането на вратите. То аз едвам издържах Laughing

На мен компания от майки от типа на тези, показани във видеото на Резидънса, са ми значително по-досадни, наистина няма какво да си кажа с тях, нито пък да се разбера с тях.

А околоблокови пространства, облагородени така, както го е описала Томева, има във всички квартали - и стари скъпи квартали с тухлени кооперации, и в панелните комплекси. Зависи от конкретните хора наоколо. Няма зависимост, според мен, между СС/НС, млади или стари и това как е поддържан района. Дори бих казала, че блокове с микс от пенсионери и млади семейства често е по-добрият вариант - много баби обичат да садят цветя, имат енергия, намират си занимавка. Младите имат по-малко време и по-рядко желание да го правят сами. То затова и като попита някой в темите за даден район, винаги го/я съветват да обиколи и да разгледа, включително да обърне внимание на околоблоковото пространство.

10000 не е някаква нечувана заплата за София. Познавам доста хора с такива доходи от заплата.
Известно ли ти е колко % от българите имат доход от 10к левчета?


Наскоро пусках линк към данните от НАП по въпроса - над 2000 лв. на месец са почти (само) 8% от целокупното население на България. Възможно е 99% от тези 8% да са в София (изключвам работещите в АЕЦ-а, Марици-те, някакви крупни бизнесмени извън София).

# 302
  • Мнения: 3 294
Говорим за 10к, където % и хората са в пъти по-малко, бих казал 1-2%

# 303
  • Мнения: 352
Говорим за 10к, където % и хората са в пъти по-малко, бих казал 1-2%

Не и в тоя форум тука всички са от ЛЪВ на горе Wink

# 304
  • Мнения: 300
Всякакъв шум се издържа, и на малки и големи кончета, а всяко действие, има противодействие. Брат ми например (живее до парк Займов), едни малки кончета на едни "столичани в повече", му надуваха близо година главата. Човека се обзаведе с 1200 ватова аудио система с мощен събуфър. Вече не се ядосва. Металика, Слеър, Рамщайн... И кончетата тропат на друго място. Нито се кара нещо.,нито нищо...

# 305
  • Мнения: 977
Eдна колежка от форума ми каза да се ъпдейтна като изляза от махалата. С мойте 650 лева тук се чувствам като сред извънземни. Майтап да става Laughing, и здрави да сме само Blush

# 306
  • Мнения: 9 807
Всякакъв шум се издържа, и на малки и големи кончета, а всяко действие, има противодействие. Брат ми например (живее до парк Займов), едни малки кончета на едни "столичани в повече", му надуваха близо година главата. Човека се обзаведе с 1200 ватова аудио система с мощен събуфър. Вече не се ядосва. Металика, Слеър, Рамщайн... И кончетата тропат на друго място. Нито се кара нещо.,нито нищо...

Моят съсед пък прояви разбиране. Защото е наясно, че не всички деца са флегматици, които кротко си редят пъзели или рисуват.
Това с хард и хеви метъл на макс съм го пробвала не за деца, а за любителка на пианото, с тактуване по пода, по всяко време, включително от 14-16 ч. Не проработи...

# 307
  • Мнения: 41 019
Моите кончета отгоре вече почти не тичат, ама никога не сме им се сърдили - деца са. Не може (и не бива) да ги върже човек.

# 308
  • Мнения: 9 807
Тропането на кончетата е до време, за известно време. С възрастните, имам предвид не пенсионерите, а пълнолетните е много по-сложно - при редовни семейни скандали или с чалга любители трудно се излиза наглава. Но това може да се случи във всяка кооперация - нова, стара, няма значение. А представяте ли си какво е отгоре да живее съседка, която ходи с токчета в къщи? По, в най-честия случай, ламинат.

# 309
  • Мнения: 10 512
Кофти съседи може да има навсякъде, това си е до късмет.

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 15:47 от blackcat6

# 310
  • Мнения: 677
Говорим за 10к, където % и хората са в пъти по-малко, бих казал 1-2%
Не са голям %, да. Но ги има. В някои среди са често срещани.

За мен това са представители на средната класа. Един работещ (мъж) може да издържа семейство - жена и 1-2-3 деца: ипотека/наем, пълноценна храна, семеен автомобил, сезонни почивки, нормални забавления/хобита, детска градина/училище. Без луск. Просто нормален живот.

# 311
  • Мнения: 1 445
Правилно се въздържах да пиша за доходи....нека всеки намери най-правилното решение за апартамент спрямо неговия аршин.
За тясноскроените хора няма да отварям дума.

# 312
  • Мнения: 9 807


За мен това са представители на средната класа. Един работещ (мъж) може да издържа семейство - жена и 1-2-3 деца: ипотека/наем, пълноценна храна, семеен автомобил, сезонни почивки, нормални забавления/хобита, детска градина/училище. Без луск. Просто нормален живот.

В една друга тема във форума го бяха нарекли "провайдър". Laughing И точно 10К беше мнението на потребителката, ама не си спомням за Пловдив или за София.

# 313
  • Мнения: 168
Попаднах на доста интересна лекция на проф. Красимир Петров за цените на имотите. През 2004 година той предсказва спадът в цените в тази статия https://www.capital.bg/biznes/imoti/2004/12/25/229434_hronika_na … tena_spekulaciia/

Линк към видеото https://youtu.be/x4f2D5hv_UY

Който се интересува от имоти може би е добре да го изгледа.

ПП: на лекцията се вижда, че присъстват доста известни личности от имотния сектор

# 314
  • Мнения: 3 589


За мен това са представители на средната класа. Един работещ (мъж) може да издържа семейство - жена и 1-2-3 деца: ипотека/наем, пълноценна храна, семеен автомобил, сезонни почивки, нормални забавления/хобита, детска градина/училище. Без луск. Просто нормален живот.

В една друга тема във форума го бяха нарекли "провайдър". Laughing И точно 10К беше мнението на потребителката, ама не си спомням за Пловдив или за София.

И за любовница стигат.
Без лукс, не Златка, нормална.

Общи условия

Активация на акаунт