Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 123
  • 798
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 5 262
тези индивиди биха си изглеждали много подобаващо , ако си бяха останали по местата, но ... нали няой трябва да купува в затворените комплекси и поради липса на самочувствие трябва да показва лъскавина ... за да се надява на внимание . та пъплят из София. На времето учителя ми по история казваше, че мин. 3 поколения са необходими, за да се позаличи произхода.

както и да е

# 331
  • Мнения: 677
Много лошо, явно 1-2%  са средна класа в България..
За съжаление, е горе долу така.
Само, че в Европа 5к евро е средна класа и то в по-сериозните страни. Не знаех, че България, която е последна по всички класации се сравнява с Германия, Франция и др подобни.
Защо да не се сравняваме с тях, като цените на повечето неща са съпоставими.

# 332
  • Мнения: 971
Преди доста време в мрежата се въртеше шега за различните типове жилища. Беше нещо от сорта на "затворен комплекс - затворен комплексар" Laughing  и т.н. Ако някой си спомня останалото да сподели, за да се посмеем още малко. Всъщност при тези комплекси ми харесват цените, възможността да има вътрешен парк, детски площадки, магазини, нормален брой гаражи/паркоместа и др.

Относно шума - има ли фирми, изграждащи шумоизолации още при строителството, норми за използване на подходящи материали, наредби за шум от съседи и строителни площадки? Ако някой реши да прави ремонт по време на локдаун, почивни дни, ваканции и др., май нищо не може да се направи. А това да надуваш 1200 ватова уредба е брутално.. Каквато и изолация да имаш - не се търпи.

Супер грубото нарушаване на правото на обитание би трябвало да подлежи на някакво наказание или?
Предполагам, държавата е абдикирала от проблема с шума. Май сега е златния момент за покупка на къщи.

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 10:52 от pooh06

# 333
  • Мнения: 18 559
Simple Smile В такива теми ясно се вижда кой къде го стяга чепика.

Не че е задължително всички да харесват едно и също, но използваните аргументи и похвати за диалог дават повече информация, отколкото пишещите биха искали.

# 334
  • Мнения: 5 262
EmmaT забележи само , че колкото и да си права не си невидима. т.е. саморефлекцията не е излишна , особено ако не искаш да изпускаш информация.
птицата щтраус може като поиска да не вижда, но се вижда .
а ние колко информация искаме или не искаме да изпускаме си е наша работа. току  точно толкова сме искали да изпуснем

# 335
  • Мнения: 18 559
Simple Smile Ако исках да съм невидима, най-малкото нямаше да имам лични контакти с хора от форума.

Разбирам, че има хора с нужда от конфликти и завоюване на теми, но пък има и други - по-нормални, заради които повечето потребители са във форума.

# 336
  • Мнения: 41 019
Относно шума - има ли фирми, изграждащи шумоизолации още при строителството, норми за използване на подходящи материали, наредби за шум от съседи и строителни площадки? Ако някой реши да прави ремонт по време на локдаун, почивни дни, ваканции и др., май нищо не може да се направи. А това да надуваш 1200 ватова уредба е брутално.. Каквато и изолация да имаш - не се търпи.
Супер грубото нарушаване на правото на обитание би трябвало да подлежи на някакво наказание или?
Предполагам, държавата е абдикирала от проблема с шума. Май сега е златния момент за покупка на къщи.

Има изолация от ударен шум, но не е кой знае какво. Но все пак има смисъл, защото вместо да ти се забива в мозъка шумът от нещо изтървано отгоре само го чуваш. Пак дразни, ама е по-меко. Ако очакваш нищо да не се чува, няма начин в нормална жилищна сграда. Зависи и от настилката на съседа. Ако е с мокет или корк е рахат. Ако е гранитогрес...
Най-доброто, което можеш да очакваш в жилищна сграда за акустичен шум от съседите до теб е 12см тухла + вата + 12 см тухла. Но за това трябва да купиш нещо определено над 2000 евро. Иначе добрият стандарт е 25 см тухла между теб и съседа (12 см между твоите стаи). Да тропа и шуми всеки може от 10 до 10 с обедна почивка Simple Smile

Къщата нищо не решава Wink Едно голямо куче може да те принуди да стоиш все на затворени прозорци. И съседът има право да си коси ливадата, да си реже дръвца на циркуляра, да си слуша музика и т.н.

# 337
  • Мнения: 9 807


Къщата нищо не решава Wink Едно голямо куче може да те принуди да стоиш все на затворени прозорци. И съседът има право да си коси ливадата, да си реже дръвца на циркуляра, да си слуша музика и т.н.

Да си седне на двора и да си говори и да се хили между 14 и 16 ч., въпреки че заради ехото и по-малкото други шумове се чува какво си говорят през 4 двора та в 5-ти. Същото е и с балконите/терасите - правят си седянки следобяд и хич не се сещат, че се чуват не само в собствената кооперация, но и наоколо.
Наистина е въпрос на съобразителност и на емпатия. Често нито едното, нито другото го има.

# 338
  • Мнения: 2 807
По-добре ли се чувствате, като се самоубеждавате, че всички идващи от провинцията са селяни с анцузи, които уикенда се разхождат в парка ЗаЙмов (?!)... И всички купуват в затворени комплекси и карат БМВ-та Simple Smile Комплексарщината на никого не прави услуга.

В моят "провинциален" кръг има архитекти, писатели, графични дизайнери, програмисти (сакън!), поне 3ма лекари, хора със собствен бизнес. Събудете се малко, 89-та мина отдавна.

# 339
  • Мнения: 1 445
Аз също не разбрах защо хората с по-големи заплати следва да са от провинцията,комплексари и искащи да живеят в затворен комплекс Joy

# 340
  • Мнения: 300
По-добре ли се чувствате, като се самоубеждавате, че всички идващи от провинцията са селяни с анцузи, които уикенда се разхождат в парка ЗаЙмов (?!)... И всички купуват в затворени комплекси и карат БМВ-та Simple Smile Комплексарщината на никого не прави услуга.

В моят "провинциален" кръг има архитекти, писатели, графични дизайнери, програмисти (сакън!), поне 3ма лекари, хора със собствен бизнес. Събудете се малко, 89-та мина отдавна.
събудили сме се,за съжаление това което е в момента София не е сън,а реалност.....

# 341
  • Мнения: 9 807
... селяни с анцузи, които уикенда се разхождат в парка ЗаЙмов (?!)...

Заимовият парк, Мадарската градинка и т.н., според обяви от брокери Flushed

Аз, обаче, съм съгласна принципно с ЧС, която писа за "модата" при избора на недвижим имот. И аз наблюдавам подобно нещо и съм писала за това. Агресивна реклама, натрапени стереотипи (търсен район, населен с млади хора, примерно), стереотипното мнение на познати от съответния град/село, вече заселили се в даден район в София...и очевиден дефицит, според мен, на способност за критичен анализ на достоверността на постъпващата информация и формиране на собствено мнение.

# 342
  • Мнения: 2 807
Мандаринка, рекламата винаги е била и ще бъде средство за манипулация на масите, склонни да се поддават на такава. Дали ще е онова абсурдно клипче, или "брокерът ме посъветва", няма голямо значение, след като човекът не знае какво иска, не му стига капацитет да проучи и сляпо се води от трендове.

За да съм по темата: и аз не я разбирам модата на комплексите, но имам познати с апартаменти в такива и са си доволни. Поне засега.

# 343
  • Мнения: 9 060
По южните склонове на Витоша,до село Кладница,Пернишко,има баровски затворен комплекс "Делта хил" в който Слави Трифонов има къща с кино-салон в нея. Селяните от Кладница казват,че много рядко някой от собствениците се вясва в комплекса. Слави по-добре да беше построил къща в селото. И и сложи СОТ,разбира се.

# 344
  • Мнения: 3 294
Много лошо, явно 1-2%  са средна класа в България..
За съжаление, е горе долу така.
Само, че в Европа 5к евро е средна класа и то в по-сериозните страни. Не знаех, че България, която е последна по всички класации се сравнява с Германия, Франция и др подобни.
Защо да не се сравняваме с тях, като цените на повечето неща са съпоставими.

Няма смисъл да се обяснява защо, предполагам, че за повечето ще са ясни причините..видно е, че за теб е важно колко струва примерно бяло пилешко в магазина и ако е еднакво и заплатите трябва да са еднакви

Само един жокер, БВП на човек няма 8к евро за перлата-диаманта на Балканите, срещу 40к евро за немците, но пък защо да не се сравняваме и да искаме немски заплати..

Общи условия

Активация на акаунт