Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 48

  • 27 111
  • 798
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 4 668
То няма как в Нот Акт да не пише, че се купува еди какво си (изброено надълго и широко), за еди к'ви си пари.
Ако парите не постъпят, няма сделка. Има неизправна страна по договора. От там съд и се връщат парите.
Не виждам как ще принудиш някой да даде едни пари насила, ако той не ги преведе, освен чрез съд.

Странно защо толкова нотариуси и адвокати не са ме светнали за подводните камъни, за които ти говориш. А и кои по-точно са те?

# 481
  • Мнения: 9 791
И какво се случва, ако парите са платени предварително, но продавачът не подпише н.а.? Къде точно се уточнява какво се случва в този случай?
Ти, ако си купувач, би ли се съгласил на такъв вариант?

Скрит текст:
Преди много години една съдия отказа да приеме споразумение за развод по взаимно съгласие с договорка за реална делба на СИО-то - единият изплаща половинката на другия с клаузи какво се случва, ако не се плати-лихви, едно друго, както си е по закон. Съдията заяви - да се махат тези клаузи, нямат място в споразумението. Адвокатът на една от страните не беше съгласен, ама .... не беше той съдията.

Така или иначе се минава през съд, ако нещата се прецакат - с клаузи или без клаузи, няма как автоматично да станат нещата.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 19:46 от man_darin_ka

# 482
  • Мнения: 969
И какво ни осведомяваш - че има ръст на позитивните и болните? Че ние не сме чували?

А за възможен сценарий за тотален и синхронизиран локдаун на Европа и извънредно положение до м. Май 2021 чувала ли си? Според теб как подобен сценарий ще се отрази върху сделките и цените на имотите?

Банките в Обединеното кралство повишават лихвите, за да подтиснат броя на жилищните заеми. Вероятно имат опасения за икономиката и бум на лоши кредити през следващата година, предвид ескалиращата ситуация с К19 и Брекзита. При нас лихвите по жилищните кредити са с нова най-ниска стойност в историята.. Вчера ми звъняха от друга банка, за да ми предложат новите им по-добри условия.. и евентуално за рефинансиране. Аз предвиждам за следващата година част от офис сградите да се превърнат в жилищни и да се пускат на разпродажба.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 20:29 от pooh06

# 483
  • Мнения: 168
Като е записано, че ако парите не постъпят до едисикога, сделката се анулира, няма съдилища и тн. Това имах предвид. Същото и с предаването на владението. Директно съдия изпълнител, без съд.
Иначе да, плащал съм предварително. Защо да не платя ако познавам продавача или пък е описано, че ще платя предварително в ПД.
Много хипотези има, за трети път пиша.

# 484
  • Мнения: 40 924
Просто следя новините, а ги пействам, за да не ме обвини някой в субективизъм. Един вижда прокоба, а друг възможности. Преди няколко месеца писах, че пак ще ни затворят и ме нападнахте. Никой не обича лошите новини, разбирам. Но всъщност новините не са толкова лоши за хората, които търсят добри сделки.

Прехвърли каналите на телевизора или нюзфийда от компютъра - само новини за Ковид. Дали е само паника, създадена от масмедиите или е реалност, предстои да видим. Аз лично виждам тренд за спад на цените с възможни резки отклонения в зависимост от геополитическата и икономическата ситуация по света.

Тези, които търсят сделки в кризата са малко и не ме е грижа за тях. Лошото е, че ако настане истинска криза и нуждаещите се, които чакат да паднат цените, също ще пострадат и няма да им е до покупки. То може и да няма какво да се купува. Та истинската криза е добра за пренебрежим брой хора.

По време на Испанския грип е било много по-тежко, пък не е имало локдаун. Сега малко се престараваме, но такова е времето. Обаче не знам къде го видя този тренд? Аз лично не чета никъде за такъв. Основания има, но има и за обратното. Но за сега тренд няма никакъв.

# 485
  • Мнения: 969
Лошото е, че ако настане истинска криза и нуждаещите се, които чакат да паднат цените, също ще пострадат и няма да им е до покупки. То може и да няма какво да се купува. Та истинската криза е добра за пренебрежим брой хора.

Абсолютно съм съгласен с тази част на коментара ти. Вижда се тренд на безумни мерки и правила, лоши икономически последствия. И като всяка криза - богатите стават още по-богати, бедните все по-бедни, а имотите много по-недостъпни за масите. Едно жилище се смята за достъпно, ако индекса на достъпност е 3.5 - делите цената на имота към теоретичния максимален доход на домакинство за година. Ние отдавна като цяло сме много над това число. Светлина в тунела е, че цените падат, макат и по-бавно, отколкото го прогнозираха експертите. Но явно не са малко търсещите, за да се държат все още цените при нас. За да не ме обвинят, че съм комунист и какво ли още не спирам да пиша за днес.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 20:55 от pooh06

# 486
  • Мнения: 975
Станция, цените в моя областен град към момента са точно на нивата 2008 година преди срива. За 10 години да са поскъпнали най много, най много с 10 процента. Но всичко е много относително разбира се. Имаме познати които извоюваха по 30% отстъпка на жилище. Това са сигурни факти, които ги виждам с очите си. От тук насетне не се наемам да гадая. От една страна имаме много заключени апартаменти, празни и необитаеми. Наистина много. От друга страна паричния поток става все по голям ( независимо от Covid).

# 487
  • Мнения: 5 262
уместни въпроси. днес министрите на провинциите в Германия са обявили повишаване на мерките до частичен или драстичен локдаун , каквото и да разбират под това нововъведено паник понятие. Един от министрите предложи пълен локдаун ... друг предложи на всеки месец по 1 седмица локдаун ... 
да видим къде ще го докарат. А за любимите на брокерите ит та ... преди два дена паднаха акциите с над 20 % на големи софт . фирми ... 
магазините обявиха пълен спад на продажби и клиенти ... клиенти има в момента основно на тоалетната хартия и на манджарето ... като при г/н Лидл, втория по богатствно б Германия  според една статия.

В същото време мнооого пластмасови опаковки изхвърлял гражданина. повече от миналата година. Очквайте лидла с щандове за расфасовки и с амбалажна хартия . Хепи дискаунт по каталог .
Пари имало много , поток ... ами да, нали ви казах. Някой като натисне копчето на принтера и не брои нулите в бройката ...
за сега може да седим и да гледаме до къде ще стигне тази работа.
Мен само ме е яд , ама много ме е яд, че развалят на децата есенната ваканция . Обикн. ги водим на Балтййско море да гледаме прелетните птици , но сега се отказахме с техните мерки и теглилки ... и ме е яд , че им развалят Хелоуин, щот не можело децата да ходят по вретите . Току виж някой от рисковата група на който не му пука за себе си отворел вратата ... ама че можел да не я отвори , няма значение. Децата са отговорни и ще го пазят. НЕ стига че толкова мног опреживяха тази година и с тези маски в клас по цял ден . Милите.

Последна редакция: вт, 27 окт 2020, 22:18 от bella_ciao

# 488
  • София
  • Мнения: 4 668
Аз пък много се радвам, че няма хелоуин и деца да обикалят по вратите.
А и прелетните птици в Балтийско море, ще изкарам някакси и без тях.

А щом богатите щели да стават още по-богати, ми аз направо да вдигам банкет тогава?

# 489
  • Мнения: 2 799
Хелоуин е езически хамерикански празник, защо го празнувате?
Икономиката си беше затънала и преди ковид...
Къде ги видя тея 20% спад?
За пореден път отбелязвам, че няма такова понятие като печатане на пари и обяда не е безплатен. Тези пари се дават на кредит с фиксирана лихва и срещу бондове и ще трябва да се връщат. Второ, като се взечат тези пари, те не се раздават на народа, да не се бърка това с обещетенията за безработни, а и с тях апартаменти не се купуват, едва стигат за храна.

Тангра, нищо лошо пич, но с програмиране и рентиерство богат няма да станеш Simple Smile но добра средна класа и осигурени старини да!

# 490
  • Мнения: 5 262
Гого децата , които се радват да издълбаят тикви, да се маскират и да събират бонбони , не са учили още кой знае колко за езичеството и древните религии, гръцката митология не са прочели още ... те за малки и се радват на празника.
после порастват и спират да му се радват.
Но не виждам защо те да са принудени да пазят някой, на когото не му хрумва да се пази сам и заради това да им развалят преживяването.
За останалото ... ще видим какво ще става. Ти си знаеш едно, аз пък си мисля друго . Кой е прав времето ще покаже. Не настоявам да съм права аз. Мислч си просто и разсъждавам върху случващото се.
Танграта какво се изнерви? Да нямаш нещо против хората да имат хоби, пазлично от пазаруване на жилища в София,  и да му се радват ? 
 

# 491
  • София
  • Мнения: 4 668
Хелоуин е езически хамерикански празник, защо го празнувате?
Икономиката си беше затънала и преди ковид...
Къде ги видя тея 20% спад?
За пореден път отбелязвам, че няма такова понятие като печатане на пари и обяда не е безплатен. Тези пари се дават на кредит с фиксирана лихва и срещу бондове и ще трябва да се връщат. Второ, като се взечат тези пари, те не се раздават на народа, да не се бърка това с обещетенията за безработни, а и с тях апартаменти не се купуват, едва стигат за храна.

Тангра, нищо лошо пич, но с програмиране и рентиерство богат няма да станеш Simple Smile но добра средна класа и осигурени старини да!
Кажи го на Игнат Кънев (лека му пръст). Тъкмо го споменаха в темата за наемите. Simple Smile

На мен най-голямата доходност не ми е нито от програмиране, нито от наеми. Въпреки, че там ми отиват 95% от времето.

# 492
  • Мнения: 2 799
То само акции и крипто остана, виж от там може и да се изкарат пари ако човек знае какво прави.... от каквото и да е, дано успееш.

Бела - не само е езически, но и промотира американски ценности. Има достатъчно други български и християнски празници, които децата могат да празнуват по забавен за тях начин. Като цялохаресвам много неща от америка, но има и още толкова, които не харесвам.

# 493
  • Мнения: 540
Икономиката си беше затънала и преди ковид...
Къде ги видя тея 20% спад?


Бърза проверка за голяма софтуерна компанията, гадая за нея ли става въпрос по-горе, но понеже питаш Stuck Out Tongue Winking Eye
https://www.manager.bg/es/germanskiyat-softueren-gigant-sap-zagu … v-ramkite-na-chas

# 494
  • Мнения: 5 262
Те се радват на това че се събират приятели, че се маскират, че украсяват. Дай им празник , бонбони, други деца. Не знам дали изобщо се замилят какво празнуват. Весело е , значи се радват .
По-големия вече е на друга вълна и изобщо не се замисля за тикви. Значи изобщо не се влага стойност в американското, религиозното, и пр. а във веселбата.
 
Ние се замисляме и се дразним,но защо да им коригираме детството.
Както и да е . Да спираме с тиквите, освен ако не стават на карети, апартаменти или други такива. Че пак ще ни трият.

С акциите внимавай. Момента е доста обратен и според мен ще има подмяна в челните редици.

Общи условия

Активация на акаунт