Дълга връзка без развитие и промяна в отношенията

  • 10 277
  • 236
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 159
Моя опит през изминалите години, покрай прятели говори, че дългогодишна връзка, влезе ли в рутината без развитие-брак, деца..в един момент се изчерпва и миговете са пропуснати.
Мм, възразявам! Припознах се. Grinning
С мъжа ми сме заедно от 20 години и имаме дете на 5 години. Какво правихме във връзка без развитие, както се определя тук - завърших си следването, градихме кариери, хобита, пътувания и така докато ми узрее идеята за дете. Брак нямаме по мое желание, но ако утре ми прищрака някоя шайба и това не е проблем.
Нито сме новатори, нито сме единствени. Нито пък нещо се е изчерпало.
Обаче! без бой си признавам, след като се появи детето, че трябваше да побързаме в това отношение, едно 5-6-7 години по-рано. Детето е неизмеримо щастие и това го отчитам като пропуснати мигове, от които пък сега се черпя на 1000%.
Но пак да кажа - двегодишна връзка, с желания за бракове и деца сега и веднага, ми е .. от вратата за краката. Не са ми по вкуса тия скорострелни влакове без релси по трасето.

# 61
  • Мнения: 17 407
Много ми е интересно, освен децата, които се раждат и без брак, какво точно развитие на връзката е бракът? Какъв е срокът, колко години до брак се броят незагубени?
Болният умря с подобрение - така ги виждам аз отношенията, “развити” в брак. Голяма сила тоз подпис, брей!

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Но пак да кажа - двегодишна връзка, с желания за бракове и деца сега и веднага, ми е .. от вратата за краката. Не са ми по вкуса тия скорострелни влакове без релси по трасето.
Много странно мнение имаш, две години са повече от достатъчно.  Никак не е от главата за краката. Две седмици или два месеца са от главата за краката. Като според мен общото дете обвързва много повече от подписа в ритуалната зала.

# 63
  • Мнения: 18 574
Две години може да са малко време на 16-18 г. възраст, но на 30 се предполага, че хората вече са малко по-наясно с това какво искат, какво могат да предложат и т.н.

# 64
  • Мнения: 3 350
Много ми е интересно, освен децата, които се раждат и без брак, какво точно развитие на връзката е бракът? Какъв е срокът, колко години до брак се броят незагубени?
Болният умря с подобрение - така ги виждам аз отношенията, “развити” в брак. Голяма сила тоз подпис, брей!
За мен без брак и деца е просто сме заедно, хубаво ни е, но не съм обвързан сериозно, всеки момент мога да изчезна, и най-вече:

"Аз не съм те заявил пред света и пред Бог. Ти нямаш нищо общо с мен, с моят живот, с моите пари, с моите роднини. И ако умра, няма да сме заедно във вечността. Не съм се свързал с теб по никакъв начин. И детето, което ми родиш е заченато в грях. И ако аз умра докато си бременна,  кой ще го признае ? То няма да е мой наследник пред закона и Бог."

Дали бих родила без брак ? Точно на 32.13, шестък май се пада.

# 65
  • Мнения: 17 407
След брака е сериозното обвързване, значи. Хубаво, ама как да се обвържа сериозно, като съм стъпила на несериозното. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 12 808
За мен без брак и деца е просто сме заедно, хубаво ни е, но не съм обвързан сериозно, всеки момент мога да изчезна, и най-вече:

"Аз не съм те заявил пред света и пред Бог. Ти нямаш нищо общо с мен, с моят живот, с моите пари, с моите роднини. И ако умра, няма да сме заедно във вечността. Не съм се свързал с теб по никакъв начин. И детето, което ми родиш е заченато в грях. И ако аз умра докато си бременна,  кой ще го признае ? То няма да е мой наследник пред закона и Бог."
...
За мен бракът не е едностранен ангажимент на мъжа, че жената ще ползва неговите пари и детето ще е наследник. За вечността и зачеването в грях не знам, не ги разбирам тия неща.

# 67
  • Мнения: 3 350
Ако мъжът не се ожени (или не иска да сключим брак или е против брака по принцип) за мен, означава че не ме обича достатъчно. Това за мен лично.  Може и да не съм права, но пък к'во значение има как е за другите жени ? Той нали иска точно мен ?Еми това съм аз.

# 68
  • Мнения: 17 407
Спомних си историята с мъжа ти и бившата, дано не бъркам.
Ако мъжът не иска да сключи брак, за мен означава, че той просто не иска и толкоз.
Някак безпредметно унизително намирам да се ровя в дълбочината на достатъчната любов.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 066

"Аз не съм те заявил пред света и пред Бог. Ти нямаш нищо общо с мен, с моят живот, с моите пари, с моите роднини. И ако умра, няма да сме заедно във вечността. Не съм се свързал с теб по никакъв начин. И детето, което ми родиш е заченато в грях. И ако аз умра докато си бременна,  кой ще го признае ? То няма да е мой наследник пред закона и Бог."

Дали бих родила без брак ? Точно на 32.13, шестък май се пада.
 
Ъъъ, а защо той трябва да я признава? Защо тя трябва да има общо с пари и наследство от него?
Не би ли било по-правилно да се споделя от двамата? Той също трябва да може да се възползва от нейните пари.
Или тя само иска и настоява с правото си, че е снесла златното яйце и той и е длъжен.

# 70
  • Мнения: 3 350

"Аз не съм те заявил пред света и пред Бог. Ти нямаш нищо общо с мен, с моят живот, с моите пари, с моите роднини. И ако умра, няма да сме заедно във вечността. Не съм се свързал с теб по никакъв начин. И детето, което ми родиш е заченато в грях. И ако аз умра докато си бременна,  кой ще го признае ? То няма да е мой наследник пред закона и Бог."

Дали бих родила без брак ? Точно на 32.13, шестък май се пада.
 
Ъъъ, а защо той трябва да я признава? Защо тя трябва да има общо с пари и наследство от него?
Не би ли било по-правилно да се споделя от двамата? Той също трябва да може да се възползва от нейните пари.
Или тя само иска и настоява с правото си, че е снесла златното яйце и той и е длъжен.
Ми да му роди деца някоя друга без брак и без възползване. Няма проблем. Аз съм съгласна. В моя случай конкретно е станало така, както аз съм си го представяла. Мъжът ми ми предложи брак, родих му 2 деца. Семейство сме от 15 години. И...не...пари давам само в брак. Ако нямахме брак нямаше да давам.

# 71
  • Мнения: 4 611
Ех, а колко женени мъже са си хванали гащите и са зарязвали и жена и деца... За голяма несигурност ми говори това желание да вържеш някого, да не може да помръдне, уж. Ами, ако не сте женени, а мъжът си те обича и сте заедно 20 години? След тия 20 години пак ли няма да те обича? Ако се ожените може още след година да се разведете. Не ги разбирам тия неща.

# 72
  • Мнения: 6 930
Много ми е интересно, освен децата, които се раждат и без брак, какво точно развитие на връзката е бракът? Какъв е срокът, колко години до брак се броят незагубени?
Болният умря с подобрение - така ги виждам аз отношенията, “развити” в брак. Голяма сила тоз подпис, брей!
За мен без брак и деца е просто сме заедно, хубаво ни е, но не съм обвързан сериозно, всеки момент мога да изчезна, и най-вече:

"Аз не съм те заявил пред света и пред Бог. Ти нямаш нищо общо с мен, с моят живот, с моите пари, с моите роднини. И ако умра, няма да сме заедно във вечността. Не съм се свързал с теб по никакъв начин. И детето, което ми родиш е заченато в грях. И ако аз умра докато си бременна,  кой ще го признае ? То няма да е мой наследник пред закона и Бог."

Дали бих родила без брак ? Точно на 32.13, шестък май се пада.

Че то и съжителството без брак се води грях в дебелата книга, ако тръгнем по тая плоскост..

# 73
  • Мнения: 3 350
Ех, а колко женени мъже са си хванали гащите и са зарязвали и жена и деца... За голяма несигурност ми говори това желание да вържеш някого, да не може да помръдне, уж. Ами, ако не сте женени, а мъжът си те обича и сте заедно 20 години? След тия 20 години пак ли няма да те обича? Ако се ожените може още след година да се разведете. Не ги разбирам тия неща.
Аз никъде не съм написала, че съм уверена, самостоятелна и силна жена, която може да се справя успешно сама в живота !
Аз винаги съм търсила мъж, който да ми бъде опора, да ме вдига, когато падам, да ме "пренесе" през живота, да ме храни и да осигури мен и децата (материално), ако недай си Боже нещо се случи или се разделим. Това е бил единственият вариант за мен, тъй-като съм страхлива, чувствителна, истерична, слаба, абе с 2 думи лесно чуплива. Брака ми дава донякъде тази сигурност.

# 74
  • Мнения: 6 159
Сериозно ли? "Аз не съм те заявил" ... звучи като обмен на стока. Нямам против хората да се женят, нямам против еднополови бракове и каквито и да е други .. странности, стига да не го парадират и ми навират решенията си под носа. Не виждам как хартийка, или цял том, би ме спряла да си взема шапката. Сигурно Бог ще ме спре?!

Общи условия

Активация на акаунт