Търсене на къща около София - с/без брокер

  • 4 075
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Има имоти, които се предлагат само от агенцията за недвижими имоти. Родителите ми така пуснаха къщата за продан навремето/от друг град съм /. Намери се купувач чрез въпросната агенция. И за да прескочи комисионната, купувача мушна едно листче с тел. си номер с ръката на майка ми. Не казвам, че е редно, но не плати комисионната, спазариха се лично...

# 31
  • Мнения: 1 011
Има имоти, които се предлагат само от агенцията за недвижими имоти. Родителите ми така пуснаха къщата за продан навремето/от друг град съм /. Намери се купувач чрез въпросната агенция. И за да прескочи комисионната, купувача мушна едно листче с тел. си номер с ръката на майка ми. Не казвам, че е редно, но не плати комисионната, спазариха се лично...

Толкова ли е било трудно да си качат сами обява? Каква е ползата само през агенция - собствениците сами ограничават броя на потенциални купувачи.
Въпреки че недолюбвам брокерите и не смятам, че в повечето случаи са свършили нещо, което да заслужава заплащане, особено от страна на наематели или купувачи, които сами са гледали обяви, ако не е имало публично достъпна обява, значи най-малкото продавачите е трябвало да платят на брокерите.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами аз съм била и наемодател и продавач и без брокер търпиш всякакви персони (друга дума щях да използвам). Помня че при обявен наем 650, един годподин ми предложи 300. От тогава предпочитам да работя с брокер и потенциалния наемател или купувач в момента в който вдига телефона, знае че се обажда на брокер. Темата е многократно обсъждана и има достатъчно мнения и в двете посоки

# 33
  • Мнения: 1 011
Ами аз съм била и наемодател и продавач и без брокер търпиш всякакви персони (друга дума щях да използвам). Помня че при обявен наем 650, един годподин ми предложи 300. От тогава предпочитам да работя с брокер и потенциалния наемател или купувач в момента в който вдига телефона, знае че се обажда на брокер. Темата е многократно обсъждана и има достатъчно мнения и в двете посоки

Вие брокера го ползвате като някакво плашило значи. Мен пък като кандидат наемател никой не ме е проверявал или дори само питал коя съм, каква съм и т.н., включително и когато след оглед на едно жилище са ми предлагали друго, което го нямало в сайтовете с обяви, затова ми се вижда много странно, че собствениците живеят с идеята, че агенциите пресяват кандидатите.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 192
Подчертаното в черно предполага че щом знаете че се обаждате на брокер, трябва и да знаете че ви чака комисионна. Това че се раздават листчета е друг въпрос. И да, спестява ми доста така да се каже ненужно общуване брокера. Досега е топ в избора на наематели и знае че пак ще му се обадя и ще лапне от мен комисионна и следващия път.

# 35
  • Мнения: 1 011
Подчертаното в черно предполага че щом знаете че се обаждате на брокер, трябва и да знаете че ви чака комисионна. Това че се раздават листчета е друг въпрос. И да, спестява ми доста така да се каже ненужно общуване брокера. Досега е топ в избора на наематели и знае че пак ще му се обадя и ще лапне от мен комисионна и следващия път.

Ако сте попаднали на брокер, който действително да прави подбор - браво. Обаче е тъпо да се искат пари от наемателите, защото брокера за 5 минути е влязъл в ролята на Ваша секретарка и в рамките на още 5 се е изявил и като портиер и е отключил жилището за оглед. И на други места срещнах тази логика сред собственици -  че да дават наемателите пари и на брокери е гаранция, че и по нататък ще имат пари за наем и сметки. Аз все си мисля, че финасовата отговорност означава да не даваш пари за глупости.

Последна редакция: сб, 19 дек 2020, 23:19 от winni_

# 36
  • Мнения: X
Съгласна съм с Уинни. От моя опит брокерите ако изобщо се опитат да проучат нещо за потенциалния наемател, то в 99 % от случаите се оказва много далеч от истината, след като си поговорим на огледа. А някои просто казват "а, ние такива неща не можем да питаме, вие си питайте, като дойдем." А и като цяло предпочитам сама да си свърша работата по отсяването, доверие на брокер нямам, все пак не той ще има взаимоотношения с наемателите.

# 37
  • Мнения: 19 485

Вие брокера го ползвате като някакво плашило значи. Мен пък като кандидат наемател никой не ме е проверявал или дори само питал коя съм, каква съм и т.н., включително и когато след оглед на едно жилище са ми предлагали друго, което го нямало в сайтовете с обяви, затова ми се вижда много странно, че собствениците живеят с идеята, че агенциите пресяват кандидатите.
Не ползвам брокера като плашило, но ми пресява кандидати, да. Възраст, професия, националност, ако са семейство от колко члена се състои, има ли деца....всичко това преди да реша дали да правя оглед с този кандидат. Че имаше и някакви други по-специфични подробности, които сега няма тук да споделям. Ако не сте намерили такъв брокер това е друга работа, но аз работя така с тях и съм много доволна от услугите им до този момент.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 192
Ами ако си дадете телефона и чакате всякакви екскурзианти да дойдат на оглед. Имала съм случай при цена 620 (май) един докато ми подритваше столовете да каже "ДавЪш ми го за 300 моме и шъ тъ черпъ". Ей от такива брокерът предпазва...

Общи условия

Активация на акаунт