Парфюмни размисли и страсти - 251

  • 47 181
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: leet
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.

A може би е МандрагоЛа (https://www.fragrantica.com/perfume/V-Canto/Mandragola-37746.html) . Много шлейфов и красив. В руските форуми го сравняват с Baccara Rouge, аз не намирам прилика

# 736
  • Мнения: 500
Снощи за лека нощ се пръснах с 2 апликации Долче Амалфи и да-дотежа ми, душеше ме... А навън при лек ветрец е прелестен. Трябва му движение и повече въздух и пространство.

# 737
  • Мнения: 3 272
Искам да попитам за парфюм Мандрагора. Някой запознат ли е с него? Дали е коментиран тук? Лятото бях толкова впечатлена от ароматът, който се носеше от една дама, която беше през 3 маси от нас в заведение, че като мина покрай нас, я попитах за името на парфюма. Срам, не срам. Каза ми Мандрагора, но не помнила марката.

A може би е МандрагоЛа (https://www.fragrantica.com/perfume/V-Canto/Mandragola-37746.html) . Много шлейфов и красив. В руските форуми го сравняват с Baccara Rouge, аз не намирам прилика
Благодаря, по пирамидата мисля, че е той. Но къде мога да го тествам и открия. Не познавам и Бакарата, но момичето от бюти зоната в Сердика център ми каза, че Клауд на Ариана Гранде бил едно към едно, а той не ми допадна.

# 738
  • Мнения: 10 012
Madelief, честит рожден ден и от мен! Много силна година ти желая във всяко отношение, и запознанства с нови и прекрасни аромати. Flowers Hibiscus Birthday Balloon

Открих Ноември, който е и мой рожден месец, с LPRN, който нося много рядко, и познавам слабо. Мисля, че го имам от  поне 6 години, и съм носила не повече от 10мл.
Така и не разбрах в какво време се развива най-добре. Драйдауна му е разкошен, но за да го усетя, трябва солидно да се напръскам с 10+ фъс. Намирам го за удобен аромат за свободно време, и ми е приятно да следя нюансите му. Има нужда от вятър и движение на въздуха, за да излъчва, в интериорна обстановка го губя.

Вчера носих едно от най-прекрасните открития на годината- EL Modern Muse Le Rouge Gloss.  С по едно фъс в лактите направи облак, и ме отстреля в парфюмна нирвана. Сочни череши, мед, латекс и лабданум. Звучи като абсурдна комбинация, но е много добре направен. Отвя ми главата до такава степен, че си взех още една бутилка за всеки случай. През май/юни така ми падна парфюмното перде, че си броя покупките като самоподаръци за РД и Коледа, и продължавам напред с парфюмната "диета", без да купувам нищо ново, започната през август.

Ноември ще обърна повече внимание на 4 череши в моя гардероб: Flowers Cherries
1. LPRN - череши с лакриц, пудрен ирис, и тонка
2. Modern Muse Le Rouge Gloss- череши и винил
3. LL Sweet - череши поръсени с какао
4. Givenchy Live Irresistible Delicieuse- черешката на тортата- бадемово пухкаво гурме, братовчед на Момичето на Сааб.

+ 3 бутилки за довършване с по 4-5мл във всеки- SPI, Alien EA, Alien Fusion (канеленото извънземно Two Hearts). (От първите два имам резерви).

През този сезон обикнах Shalimar Parfum Initial както никога досега, и смятам да се възползвам. Не го пестя, практикувам hygge, и ще се нося на гребена на вълната, докато не пожелая да нося нещо друго.
Декемврийските аромати съм ги измислила.

# 739
  • Мнения: 5 238
Днес съм с LVEB Intensement, който само бях помирисвала, не го бях пробвала на кожа. Ами, не е моето нещо. Прекалено е сладък и натрапчив за моя вкус (пестеливо се напръсках при това).

# 740
  • Мнения: 6 930
2 пръс от Sahara Noir   за SOTD и съм  в душевна нирвана. Днес му е идеален климата.

# 741
  • Мнения: leet

Благодаря, по пирамидата мисля, че е той. Но къде мога да го тествам и открия. Не познавам и Бакарата, но момичето от бюти зоната в Сердика център ми каза, че Клауд на Ариана Гранде бил едно към едно, а той не ми допадна.

Да, Бкара и Клауд имат доста общо, за мен Мандрагола е доста по различен, тук се осещат добре цитруси, има много хубава ванилия и роза, и дървесни и животински нотки (много секси). За мен е много хубав и доста траен на моята кожа

# 742
  • Мнения: 31 198
Нищо общо няма за мен Мандраголата с Бакара.
Днес извадих Лирата на Серджоф, уникална е!

Днес ще пусна нова тема.
Дайте предложения каква да е тя или да продължим с есенните парфюми?

# 743
  • София
  • Мнения: 17 775
Аз се добрах до облачето. За мен няма нищо общо като вайб с Бакара. Като нотки- да, но ми дойде много простовато, извинете. Като вода, в която си бъркал ягодки и черешки, после си пуснал малко стевия.

# 744
  • Мнения: 2 971
Лирата се очертава като коледния ми подарък от мен за мен Simple Smile))))
Новата тема може да е за :
"Новите парфюмни предложения, които от първо помирисване ви отнесоха главите"

# 745
  • Мнения: 31 198
Това е за въпрос вътре в темата, не точно заглавие на тема. Темата ще е есенни, а въпросът това, подготвяйте си хубавите предложения.❤🌹

# 746
  • Мнения: 794

Дайте предложения каква да е тя или да продължим с есенните парфюми?

Подправкови парфюми

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
На мен и двата въпроса ми харесват - за първото помирисване и за подправковите парфюми.

# 748
  • Мнения: 31 198
Добре подправкови с първо помирисване.
Анкета: Имате ли обоняние? 😂🤣😅 Това е шега.

# 749
  • Мнения: 1 077
Добре подправкови с първо помирисване.
Анкета: Имате ли обоняние? 😂🤣😅 Това е шега.

Не 😁🤷🏽♀ от години много слабо 🤪🤪🤪🤪🤪...

Общи условия

Активация на акаунт