Как/къде създавате нови познанства?

  • 8 218
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Навсякъде, постоянно... Но не приятелства, по-скоро познанства.

# 46
  • Мнения: 10 993
Аз съм За професионалните приятелства. На мен повечето жени ми звънят да им свърша някоя работа, не заради кафявите ми очи. Даже и мъж т ми ми вика: - Ама тия те търсят само по работа.
Еми много ясно, човек трябва да е полезен. Ама покрай служебните ангажименти се заформят и лични взаимоотношения. Една от най-близкият ми приятелки от старата работа продължава да ми звъни за работа. Обаче междувременно ми разказва и куб клюки, които жестоко ме разсмиват.
Една друга със собствен бизнес също ми звъни само когато има нужда, но пък си ходихме с нея и на еднодневна ваканция, на едно място, дето си мечтая поне от десет години да ида, и все нещо се обърква.
Една друга и тя само по работа ме търси, обаче пък ми намери квартиранти, по време на пандемията, когато всичко беше затворено.
Така, че това са си адски полезни жени.

# 47
  • Мнения: 3 505
Май с доста хора имаме различни представи за приятелството. За мен приятелите са хора, с които имам (или поне си мисля, че имам) емоционална и душевна близост. Всичко извън това са познати - приятни, полезни, дразнещи или досадни, но познати.

# 48
  • Мнения: 19 840
Тя Кристи е екстроверт, дай ѝ лаладжийница, не задълбава. За нея всички са приятели, ако има разговори. Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
Темата е озаглавена " Как/къде създавате нови познанства "

Какви приятелства сега?

# 50
  • Мнения: 18 498
Понеже заглавието е за познанства, съм отговорила за такива. Поне аз имам нужда и от хора, с които сме просто познати и си прекарваме добре.

Ето, колегата горе също е обърнал внимание.

# 51
  • Мнения: 3 505
В началото темата не беше ли за приятелства?

# 52
  • Мнения: 4 706
За да станат някакви отношения приятелски трябва първо някъде да си се запознал с тези хора. Така че това да имаш повече познати си е старшно важно все пак, особено ако имаш 1-2 приятели и нещо стане с тях(преместят се в друг град да речем) и ти повече няма с кого дори да пиеш кафе ли...
Това ми е тема номер едно последните месеци ... къде да срещна нови хора. Преди бях много общителна, но и се оказа че аз задълбавам в отношенията и дори се привързвам и после го преживявам , при което все по-малко допускам хора.

# 53
  • Мнения: X
В началото темата не беше ли за приятелства?

Не - темата поначало си е за познанствата, поради малко приятели.

Често си мисля как и къде човек среща нови приятели, ако работи на едно и също място и вече е завършил образованието си. От София съм и повечето си приятели съм срещнала или по време на образованието си, или на работното място,  или в квартала като дете. Много от приятелите ми редовно ми казват, че са самотни и много от старите им познанства вече са охладнели  и в общи линии се броят на пръсти хората, с които могат да пият едно кафе, например. Става дума за млади хора на по 20-30, без деца, често и без гаджета. Стават ли по-самотни хората с годините, случва ли ви се да сте самотни и да страдате по стари приятелства, срещате ли нови хора, с които да излизате и къде ги срещате?  Ще ми е интересно да прочета мненията ви Simple Smile

# 54
  • Мнения: 10 993
Боси, как добре ме познаваш. Най да мразя да задълбавам. Почна ли да задълбавам във всякакъв план-личен, служебен, с децата и направо мога да се гръмна. От както се научих да не задълбавам, почнах да живея. Преди все вина в себе си търсех. Нова не е живот, същото е и с приятелствата. Хората са си хора, не можеш да очаква прекалено от никой, само ще се разочароваш.

# 55
  • Мнения: 10 374
Е, вие с тия приятелства, все едно се венчавате за някой приятел. Ми всички сме хора, няма вечни величини в отношенията. Най-силните ми разочарования са били от приятели. От обикновени познати не очаквам кой знае какво, не страдам като ми скроят нещо.

# 56
  • Мнения: 10 993
Аз по принцип гледам да помогна ако мога. И хората /повечето/ ме харесват и ми звънят и за лични срещи. Не се чувствам използвана , даже като ме пита нещо някой, което не го знам, го проверявам и другия път го знам.

# 57
  • Мнения: 3 293
Намирал съм приятели на различни места, нямам разни предразсъдъци, от работа не, на бар не и т.н.
Имам от детски години, училища, работа, форуми/групи и пр. От всякъде може да излезе или да не излезе.

# 58
  • Мнения: 3 505
Е, вие с тия приятелства, все едно се венчавате за някой приятел. Ми всички сме хора, няма вечни величини в отношенията. Най-силните ми разочарования са били от приятели. От обикновени познати не очаквам кой знае какво, не страдам като ми скроят нещо.
Няма как да те разочарова някой, ако не те е бил очаровал преди това. Някои и във връзките си не задълбават особено, а после реват тука. Всеки сам решава дали и до каква степен ще допусне някого до себе си. Удовлетворението от създалата се връзка е правопропорционално на степента на това допускане. Все ми се струва, че най-често самотата е продукт точно на повърхностните връзки, които масово се създават в днешно време.

# 59
  • Мнения: 19 840
То зависи много от човека дали ще се очарова, че чак да се разочарова. Всеки човек общува и търси различни неща през общуването. За някои е на всяка цена, не обичат да са сами, социални са, търсят общуване и разговори без оглед на тематика и задълбоченост. Ей така, за да не се чувстват сами.
За други общуването е само с определени хора и при определени условия и пак може да се случи навсякъде, ако е покрит критерия. Не изпитват проблем дълго време да не общуват.

Общи условия

Активация на акаунт