Не искам никой да страда..

  • 10 099
  • 262
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 820
Абе, то и на мъжа май му се е поизчерпала пеперудата и хич няма да е крайно нещастен ми се струва. Сякаш и той иска да излезе от тази връзка, но предпочита да прехвърли решението на другия. Ако обичаш и искаш да си с някога, не се храните постоянно с караници и скандали за надмощие, а се вслушвате един в друг и се търси консенсус. А тук по описаното си изглежда една изчерпала се ученическа любов. Нормално, пораснали са и са лъснали различията. Всеки поема по пътя си и си остават с уважението за времето, което са били заедно и им е било хубаво. Не е нужно да има виновни.

# 46
  • Мнения: 6 577
Много добро мнение на Танграта, за това си позволявам да го цитирам:

Между другото, по темата, колкото повече си дал, толкова повече обичаш.
Авторката е търпяла някакви лошотии. Има го за геройство, но реално е точно обратното. Сама се прецаква.
Човек цени това, за което е дал повече. Независимо каква му е реалната стойност.

Далеч съм от мисълта да не се правят компромиси с хора или във връзка. Но за всяко нещо си има мярка. А и има значение за кой го правиш. В смисъл, заслужава ли.

Някак ми убягва патоса, че мъжът си показал цялото зло, и това било основен аргумент, че връзката трябва да продължи.
Асал, както се каза, жив мазохизъм си е това.

Единствен недостатък има - не казва категорично на авторката как да постъпи. По-скоро я приканва към размисляне преди решението.
А не това се търси. Все пак евала, Танграта.

Кристина, за пореден път ти свалям шапка за умението да извличаш полезното и доброто от всяка ситуация.

Purr, присъединявам се към мнението за раздяла. Явно си колеблива личност и ти е нужно външно одобрение за решение, което вътрешно си взела. А, Рози и Бодли го е казала вече.
Ей, много умни жени в тоз форум!

# 47
  • Мнения: 2 375
Компромис е това, което е неизбежно при всяка връзка. Но разбирам, че авторката си има нова. Казват, че трябва да съжаляваме за това, което не сме направили, а не за това, което сме. Мисля, че и в двата случая можем да сгрешим. Не прави грешка, която сама няма да си простиш. Новото е интересно, но и там няма винаги да е по мед и масло.

# 48
  • Мнения: 496
Действай. И без угризения. Нищо страшно не се е случило. Като не си щастлива с човека до себе си, и 50 години да си била с него, тръгваш си.
Някой от потребителите по-горе каза нещо, което ми е мото за връзките: Щом нещата не вървят гладко и от самосебе си, а трябва постоянно да полагаш усилия, не е ОК. Нито пък има някакъв смисъл.
Не съжалявай за тези 10 години, научила си куп неща.

# 49
  • Мнения: 1 189
Ще получиш хиляди отговори и още толкова мнения. Но най-верният отговор за теб самата е този, който ще намериш вътре в себе си. Вечер, когато е тихо, далеч от шума на хората и най-близо до себе си. И той е най-верният.
Който и път да поемеш - не се обръщай назад и не съжалявай никога за избора си !
За жалост или щастие, животът е низ от вътрешни борби и кръстопътища.
Вътрешната борба е доста опасна, дори понякога по-опасна от грешен избор.

# 50
  • Мнения: 4 946
Norry, толкова вярно. Това е..



# 51
  • Мнения: 4 396
Мисля, че много истина има тук.
Такава грешка и аз съм правила - нещо мноого да ми е липсвало, да съм го видяла в някой, и да съм пропуснала всичко останало, което няма този човек като качества..
Има и друго.... не се занимавай с нов мъж, преди хубаво да се опомниш коя си. Не казвам да не излизаш, да не флиртуваш, но не започвай връзка. Дай си време..... човек дори не се познава добре себе си, след подобни дълги отношения.
Аз направих тази грешка и започна катастрофа след катастрофа. След дълга връзка, в която ни е липсвало нещо, сме склонни видим ли го у друг човек, да забравим да гледаме какво друго ни предлага същия човек. В моя случай това беше романтичното отношение, това да ме кара да се чувствам жена с дребни, но значими жестове.  Попадайки на мъж, който това го умееше добре, проспах колко за друго нищо не става.....  И колко за да разбира толко добре жените, явно има общо с доста от тях....
Клиширано, но вярно - поживей си, научи се да цениш и обичаш себе си, опознай се....  

# 52
  • Мнения: 17 407
И още нещо да вметна , че сега се сетих. Никога не ме е кефил партньор, който на първия спор се съгласява с мен и айде всичко е точно. Напротив- все са ме привличали мъже с гордост , инат и достойнство, които знаят кога са прави и не ходят буквално да се молят на жена за всяка дума и сръдня. Не харесвам зависими и обсебващи мъже и мъже лепки за жените си също. Това само, за да си свери авторката часовника, че нещо много я мъчи еднаквост и различия между партньорите , забелязах.

Ти може и скандалите да обичаш, и наказанията за провинения.
Като искаш и те влече, спори и по една седмица, предполагам, че е голяма тръпка и поддържа там огън ли, пеперуди ли, каквото е.
Допълвам Кристина в последното ѝ изречение - радвам се, че има  жени, като pastolina,  да не им убиваме ние мъжкото на таквиз мъже.

# 53
  • Мнения: 248
И още нещо да вметна , че сега се сетих. Никога не ме е кефил партньор, който на първия спор се съгласява с мен и айде всичко е точно. Напротив- все са ме привличали мъже с гордост , инат и достойнство, които знаят кога са прави и не ходят буквално да се молят на жена за всяка дума и сръдня. Не харесвам зависими и обсебващи мъже и мъже лепки за жените си също. Това само, за да си свери авторката часовника, че нещо много я мъчи еднаквост и различия между партньорите , забелязах.

Ти може и скандалите да обичаш, и наказанията за провинения.
Като искаш и те влече, спори и по една седмица, предполагам, че е голяма тръпка и поддържа там огън ли, пеперуди ли, каквото е.
Допълвам Кристина в последното ѝ изречение - радвам се, че има  жени, като pastolina,  да не им убиваме ние мъжкото на таквиз мъже.

Дренка ,   изобщо  не ме познаваш, нито пък партньора ми, та да хвърляш боб виртуално кой какъв е.  Само това ще ти кажа.  Останалото - чие мнение следваш или допълваш си е твоя работа. Така , както си е моя аз какво мнение имам по дадена тема.

# 54
  • Мнения: 17 407
Не следвам мнения, а ги споделям. Не го приемай лично, просто не всички жени са като теб, не всяка търси и иска това, което ти. Щото различията между партньорите си споменала.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 668
Принципно и аз обичам обстановки без спорове и скандали.
Но нагаждачи, без мнение, които се съгласяват със всичко също не обичам. А за мъж е наистина доста отблъскващо качество. За жена, как да е.
Това са изцяло различни неща.

# 56
  • Мнения: 248
Не следвам мнения, а ги споделям. Не го приемай лично, просто не всички жени са като теб, не всяка търси и иска това, което ти. Щото различията между партньорите си споменала.

Така е , съгласна съм. Но аз говорех между другото, а не , че обичам мъже пуяци и скандалджии.

# 57
  • Мнения: 17 407
Принципно и аз обичам обстановки без спорове и скандали.
Но нагаждачи, без мнение, които се съгласяват със всичко също не обичам. А за мъж е наистина доста отблъскващо качество. За жена, как да е.
Това са изцяло различни неща.

И аз. Това далеч не означава мъж без мнение. Някакви достойнства, гордост и отстояване коментирах. Той нека си ги има, за мен по-важно е как ги проявява в отношенията.
Не знам кво значи между другото.

# 58
  • Мнения: 12 473
Аз съм тези, всезнаещите и вечно правите..)
И това в предишни връзки вечно е водело до яко спорене и его-надмощие.
С ММ не е така. В почти всички  случаи се вслушва и изпълнява, но винаги добавя нещо свое и крайният резултат е още по-добър. Та, няма как да го възприема за послушен и безгласен, напротив.
Така хем ме е послушал (уважил), хем и аз съм се обогатила с нещо и доброволно съм се съгласила с нещо негово..)

# 59
  • Мнения: 18 477
Всеки има нужда от различни неща. Ако някого споровете и ината на партньора го карат да се чувства добре, нормално е да се събере с такъв партньор, вместо да се събере с някой кротък и да му мели, че е лепка.

Общи условия

Активация на акаунт