Проблем със свекърви

  • 13 655
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 208
А с родителите си споделила ли си  ситуацията си? Какво е тяхното мнение?

# 61
  • Мнения: X
Абе вие нормални ли сте? Какво сте се разкрещяли махай се, глупачка, защо роди, така не се прави
Жената иска съвет какво да прави с настоящата ситуация такава, каквато е.
Защо не била абортирала?!!!

Това е ситуацията сега, мъжът ѝ дава накъсо, принудена е да живее с хора, които не харесва, оттук нататък какво да прави?

# 62
  • Мнения: 40 924
Ми казаха и - за момента да си наляга парцалите докато си стъпи на краката. А после - да си гради нов живот. Колко пъти да го повтарят?
И като няма какво по-умно да се каже трябва или ключ, или идват анализите защо е така.

# 63
  • Мнения: X
Коя настояща ситуация? Зле смазаната с вазелин пързалка ли? По нея, да си купи кънки и да пътува.

# 64
  • Мнения: 9 704
Абе вие нормални ли сте?
Кой пита? Ние не сме обект на темата.

# 65
  • Мнения: 2 039
Добре,. де,къде е авторката да каже какво реши,предприе ли нещо,полезни ли  бяха мненията?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Може би трябваше да разкрия някои детайли, като например че мъжът ми има агресивни прояви и нервни изблици. В дом,в който майката и бабата винаги намират вина в мен, защото не си мълча, когато той ме нарича "боклук"', докато ме държи за гушата. Винаги са били в позицията, че трябва да му се мълчи, че да не стане по-зле. На мен вече 3ти психолог ми казва, че именно те двете са главните виновни за неговите агресии. Това именно се опитах да обясня е и отношението към моето дете. Да не плаче, да му се угажда за всичко, да се свърши всичко вместо него. Така става човек, който не се е научил да обработва емоциите. За дете на 2 и нещо, което сега проявява характер е важно да се поставят граници. Когато имаме проблем и с детето и със съпруга мивинаги се изказва мнение и се дава неискан съвет, което на мен ми пречи. Едно е да делим една къща, друго е семвйните отношения и възпитание на детето. Когато съпруга ми крещи и чупи и тряска врати, както казва бабата "за това си има причина". Все едно "ти го провокираш". Аз за 10 години не съм го нагрубила никога и не съм изпадала в истерии, а какво съм преживяла с него. Но сега имам още 2 срещу мен!

Детайли?!

Колко жалко и тъжно...

# 67
  • Мнения: 2 638
Тъжно е за децата, те само нямат право на избор.

# 68
  • Мнения: 13
Като чета коментарите си мисля ,че повечето тук не живеят със свекърва , не са живяли или са луди . Както и да е . Авторке аз бих ти казала ,че знам как се живее със свекърва която не понасяш ,защото и аз за съжаление живея с моята заради разни обстоятелства вече 4г . И аз имам дете на почти 3 и съм бременна с второ с проблемна бременност  . Моята свекърва обаче е тежък случай за който няма да разказвам чее само ще се изнервя 😄 Почнах да правя така - във всеки един момент в който тя е вкъщи пращам детето при нея , иска да го изведе - да го извежда , иска да играе с него - да играе , иска да изчисти и нашата стая - ми да влиза да чисти използвам я за всичко което мога и когато мога . Пробвай , ще ти хареса 😄 Аз наистина имам силна непоносимост към моята свекърва и почти дори не си говорим . А за детето опитвала се е да ми се бърка в отглеждането обаче и показах че няма да стане и сега всичко прави така както аз и кажа . А детето би трябвало вече да разбира достатъчно ,за да може да каже на свекърва ти ,че не желае да яде и т.н. Поне моят син е така , ако не иска нещо няма шанс да му го дадеш или да го накараш да направи нещо .  Кажи и че не ти е приятно да го тъпче нон стоп и че има режим това дете . Ако не стане с добър тон и го кажи с малко по груб .. такива не винаги разбират от обяснения и добро отношение . Успех Simple Smile

П.П. ии сега гледай как всички ще ме оплюят 🤣🤣

# 69
  • Добрич
  • Мнения: 933
Като чета коментарите си мисля ,че повечето тук не живеят със свекърва , не са живяли или са луди . Както и да е . Авторке аз бих ти казала ,че знам как се живее със свекърва която не понасяш ,защото и аз за съжаление живея с моята заради разни обстоятелства вече 4г . И аз имам дете на почти 3 и съм бременна с второ с проблемна бременност  . Моята свекърва обаче е тежък случай за който няма да разказвам чее само ще се изнервя 😄 Почнах да правя така - във всеки един момент в който тя е вкъщи пращам детето при нея , иска да го изведе - да го извежда , иска да играе с него - да играе , иска да изчисти и нашата стая - ми да влиза да чисти използвам я за всичко което мога и когато мога . Пробвай , ще ти хареса 😄 Аз наистина имам силна непоносимост към моята свекърва и почти дори не си говорим . А за детето опитвала се е да ми се бърка в отглеждането обаче и показах че няма да стане и сега всичко прави така както аз и кажа . А детето би трябвало вече да разбира достатъчно ,за да може да каже на свекърва ти ,че не желае да яде и т.н. Поне моят син е така , ако не иска нещо няма шанс да му го дадеш или да го накараш да направи нещо .  Кажи и че не ти е приятно да го тъпче нон стоп и че има режим това дете . Ако не стане с добър тон и го кажи с малко по груб .. такива не винаги разбират от обяснения и добро отношение . Успех Simple Smile

П.П. ии сега гледай как всички ще ме оплюят 🤣🤣
Единственото,което ще ти кажа е:
Не знам обстоятелствата,поради които живеете заедно,но ако е в къщата на свекървата и на теб не ти харесва,следва да си налегнете парцалките и да излезете на квартира или да се купите свое жилище.
Относно авторката-Ако всичко,написано от нея е истина,тя има много по-голям проблем от свекървата.Тя има мъж насилник.Жертва е на домашно насилие,но за нея е по-страшно,че свекървата глезела внучето.

# 70
  • София
  • Мнения: 4 301
Като чета коментарите си мисля ,че повечето тук не живеят със свекърва , не са живяли или са луди . Както и да е . Авторке аз бих ти казала ,че знам как се живее със свекърва която не понасяш ,защото и аз за съжаление живея с моята заради разни обстоятелства вече 4г . И аз имам дете на почти 3 и съм бременна с второ с проблемна бременност  . Моята свекърва обаче е тежък случай за който няма да разказвам чее само ще се изнервя 😄 Почнах да правя така - във всеки един момент в който тя е вкъщи пращам детето при нея , иска да го изведе - да го извежда , иска да играе с него - да играе , иска да изчисти и нашата стая - ми да влиза да чисти използвам я за всичко което мога и когато мога . Пробвай , ще ти хареса 😄 Аз наистина имам силна непоносимост към моята свекърва и почти дори не си говорим . А за детето опитвала се е да ми се бърка в отглеждането обаче и показах че няма да стане и сега всичко прави така както аз и кажа . А детето би трябвало вече да разбира достатъчно ,за да може да каже на свекърва ти ,че не желае да яде и т.н. Поне моят син е така , ако не иска нещо няма шанс да му го дадеш или да го накараш да направи нещо .  Кажи и че не ти е приятно да го тъпче нон стоп и че има режим това дете . Ако не стане с добър тон и го кажи с малко по груб .. такива не винаги разбират от обяснения и добро отношение . Успех Simple Smile

П.П. ии сега гледай как всички ще ме оплюят 🤣🤣

Че защо да те оплювам? Явно ви харесва на всички да живеете така. Аз лично не бих могла да живея със собствената ми майка, която много обичам, камо ли с друг човек, при това, когото не понасям. Това би ми съсипало нервите, ти щом си успяла се чустваш добре от това, а тя щом седи при вас, значи и тя е доволна. Не виждам драма.
Авторката се оплаква и не ѝ е добре, затова и съветите са да се отделят (както и към всички, които са в ситуация, която не им харесва)
П.С. Аз и пребиваните жени вече не ги съжалявам. Само децата им, защото са невинна жертва и наистина няма какво да направят.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 10:08 от Светулчица

# 71
  • Мнения: 2 039
Защо да оплюваме човек,който е намерил начин да се справи със ситуацията?Аз също съм се чудила защо ,като свекървите искат да свършат нещо по домакинството или да гледат детето не им дават!
Но явно изисква определена нагласа.
Относно авторката жертва на домашно насилие,тя има голям проблем,но за момента няма как да се справи.На нея пожелавам търпение и здраве!

# 72
  • Мнения: 13
Като чета коментарите си мисля ,че повечето тук не живеят със свекърва , не са живяли или са луди . Както и да е . Авторке аз бих ти казала ,че знам как се живее със свекърва която не понасяш ,защото и аз за съжаление живея с моята заради разни обстоятелства вече 4г . И аз имам дете на почти 3 и съм бременна с второ с проблемна бременност  . Моята свекърва обаче е тежък случай за който няма да разказвам чее само ще се изнервя 😄 Почнах да правя така - във всеки един момент в който тя е вкъщи пращам детето при нея , иска да го изведе - да го извежда , иска да играе с него - да играе , иска да изчисти и нашата стая - ми да влиза да чисти използвам я за всичко което мога и когато мога . Пробвай , ще ти хареса 😄 Аз наистина имам силна непоносимост към моята свекърва и почти дори не си говорим . А за детето опитвала се е да ми се бърка в отглеждането обаче и показах че няма да стане и сега всичко прави така както аз и кажа . А детето би трябвало вече да разбира достатъчно ,за да може да каже на свекърва ти ,че не желае да яде и т.н. Поне моят син е така , ако не иска нещо няма шанс да му го дадеш или да го накараш да направи нещо .  Кажи и че не ти е приятно да го тъпче нон стоп и че има режим това дете . Ако не стане с добър тон и го кажи с малко по груб .. такива не винаги разбират от обяснения и добро отношение . Успех Simple Smile

П.П. ии сега гледай как всички ще ме оплюят 🤣🤣

Че защо да те оплювам? Явно ви харесва на всички да живеете така. Аз лично не бих могла да живея със собствената ми майка, която много обичам, камо ли с друг човек, при това, когото не понасям. Това би ми съсипало нервите, ти щом си успяла се чустваш добре от това, а тя щом седи при вас, значи и тя е доволна. Не виждам драма.
Авторката се оплаква и не ѝ е добре, затова и съветите са да се отделят (както и към всички, които са в ситуация, която не им харесва)
П.С. Аз и пребиваните жени вече не ги съжалявам. Само децата им, защото са невинна жертва и наистина няма какво да направят.


О , че не ми харесва няма спор . Доста дълго време си късах нервите , но после осъзнах ,че вместо да се ядосвам просто трябва да се възползвам и се оказа доста добро решение 😃

# 73
  • София
  • Мнения: 24 839
Чудесно решение, но може да го вземе човек с повечко здрав разум и овладяемо его.
За съжаление, преобладават първосигналните реакции и тук, и такива съвети се дават- бягай с 200, развеждай се.....все действия, неизискващи особена интелигентност.

# 74
  • Мнения: X
Като чета коментарите си мисля ,че повечето тук не живеят със свекърва , не са живяли или са луди .

П.П. ии сега гледай как всички ще ме оплюят 🤣🤣
Искаш да кажеш, че човек трябва да е луд или мазохист, за да живее със свекъри? Естествено, че няма да те оплюя. Достатъчно кофти живот водиш и без да те оплюваме.

Общи условия

Активация на акаунт