Проблем със свекърви

  • 13 667
  • 197
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 287
Има много голямо значение какви хора имаш насреща си, да не кажа, че има основно значение.

# 136
  • София
  • Мнения: 12 006
Остави кой е виновен. Любопитно ми е защо младо момиче ще има желание да живее при свекъри, защо? Какво точно си представя и как?
Защото май чакат заветния етаж и по документи, а ако си тръгнат, май няма да го получат. Вероятно затова и девойката, която няма една керемида собствена се е обебила с 3 деца в чужда дом и само хленчи, че свекъра не харесвал по-голямото и го обиждал на лигльо (а дали не е лигльо наистина?), пък свекървата им изхарчвала парите и искала пак, ама да помисли, че собствения и мъж го позволява - тц. Той целия в бяло милия и така е възпитан - да не противоречи на по-възрастните, нищо че същите тия му смучат от бюджета, тормозят жена му у децата му. А девойката май пита как хем да се изнесат с мъжа, който "къща си има", хем свекърите да им прехвърлят етажа и по документи, т.е. хем вълка сит, хем агнето цяло.

# 137
  • Мнения: 2 638
И да останат, гаранция няма, че ще го получат. Да им имам етажа аз, то, живота ще си замине в кофти дни и обиди, те за етаж се закахърили. Ще ви надживее етажа, полза някаква?

# 138
  • София
  • Мнения: 12 006
И да останат, гаранция няма, че ще го получат. Да им имам етажа аз, то, живота ще си замине в кофти дни и обиди, те за етаж се закахърили. Ще ви надживее етажа, полза някаква?
Така е но авторката явно се е вкопчила и решила, че трябва да го получат този етаж, нищо че им отравя живота. То всъщност тя пита как да го получат, без да си тровят нервите.

# 139
  • София
  • Мнения: 4 301
И да останат, гаранция няма, че ще го получат. Да им имам етажа аз, то, живота ще си замине в кофти дни и обиди, те за етаж се закахърили. Ще ви надживее етажа, полза някаква?



+100

# 140
  • Мнения: 1 287
И да е лигаво детето, няма право да му говори така.
И тоя глагол "обеби" си личи, че го използваш снизходително и с цел уязвяване. Няма лошо да имат деца, щом сами се грижат за тях. На свекървата няма да й изсъхнат ръцете да помогне малко поне. Да, никой на никого не е длъжен, но все пак става дума за елементарна човещина, която би трябвало да е още по-голяма към дете, с което делите общи гени.
Никакъв непростим грях не е направила авторката, че да е обект на такива груби постове. Да, надявали са се да си спестят разходи, живеейки при свекъри и на малко помощ, но конкретно на авторката й излиза през носа. Мъжът няма какво да го коментираме. Дано си е извадила съответните изводи и да предприеме мерки за промяна на положението.

# 141
  • София
  • Мнения: 12 006
И да е лигаво детето, няма право да му говори така.
И тоя глагол "обеби" си личи, че го използваш снизходително и с цел уязвяване. Няма лошо да имат деца, щом сами се грижат за тях. На свекървата няма да й изсъхнат ръцете да помогне малко поне. Да, никой на никого не е длъжен, но все пак става дума за елементарна човещина, която би трябвало да е още по-голяма към дете, с което делите общи гени.
Никакъв непростим грях не е направила авторката, че да е обект на такива груби постове. Да, надявали са се да си спестят разходи, живеейки при свекъри и на малко помощ, но конкретно на авторката й излиза през носа. Мъжът няма какво да го коментираме. Дано си е извадила съответните изводи и да предприеме мерки за промяна на положението.
Така се грижи, че ги е поставила в положение, да бъдат обиждани, унижавани и какво ли още не, защото майка им ги е народила в чуждата къща, сал да не изпусне златния им баща, който пък гледа всичко това отстрани и само си .... в другия крачол. Жал ми е за тези дечица.

Последна редакция: нд, 15 авг 2021, 11:43 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 142
  • Мнения: 238
Няма да има етаж от къща авторката. С една баня и един вход няма как да се разделят етажите. Нещо друго са и обещали.

# 143
  • Мнения: 25 615
Защо? Може точно това да са обещали, а тя чак сега е разбрала, че няма да стане.
Което и обяснява спешната развръзка.

# 144
  • Мнения: 2 039
Че защо,входа може да е общ,той и на блока е общ.На горния етаж например,може да се направи баня,не е трудно.Тук въпроса е ,че няма разбирателство,не са сложени граници и от двете страни и нищо не е оформено документално.Възможно е дълги години да поддържат цялата къща и един светъл ден да я делят по равно с другия брат.
Тези семейни къщи са кошмар за всички,не знам защо си ги причиняват.

# 145
  • Мнения: 14 847
Е, що... Иначе знаеш ли какъв зор е? Тия къщи кога и как са вдигани, ори обезценяване на заеми и т.н., ако днес тръгнат собствениците да купуват цяла къща - ще се оцъклят като настъпани жаби.
В същото време е напълно възможно да се обособят етажи и да стане мъничка кооперацийка от две семейства, които не са роднини, но много хора не обмисят варианта да продадат готов етаж, а пък други (с право) не искат да купуват етаж. Документалната занимавка е ужасна, а ако санитарните помещения са по 1 брой за всички 2-3 етажа, става съвсем тегаво.

# 146
  • Мнения: 25 615
Направи ми впечатление, че се продават такива етажи от 2-3-4-етажни къщи. В сравнение с многоетажните блокове имат куп предимства, плюс идеална част от двора.
Какви са недостатъците обаче? Да, евентуални проблеми със съседите, ама то и в панелен блок имаш съседи и проблеми.
Любопитно ми стана – с какво купеният от страничен човек етаж от семейна кооперация/къща е по-лош избор от апартамент в многолюден блок?

# 147
  • Мнения: 14 847
Обикновено са имотни неуредици - кое мазе го няма в НА, банята на втория етаж малко липсва в плана, ей-такива неща. Или дреболии от сорта на делене на общия ток и вода извън партидите и кой повече си поливал доматите, пък другият бил само с райграс... Има го и моментът съседите от 'оригиналната' фамилия да ти важничат, че по милост са те пуснали.

# 148
  • Мнения: 25 615
Ясно, благодаря.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз да разкажа също. Бивш колега разправяше подобна история. Семейна къща. Един етаж на него, един етаж на брат му. Двора разделен. Брат му продава етажа. Непознати за него се нанасят. Добре, ама на новите почва да им пречи как той не си гледа неговата част от двора и започват да му го подреждат. Той, че си е мръляч - мърляч е, сам го казва, ама двора си е негов и като иска ще си гледа бурени. Не иска да му влизат в неговия двор и да го подреждат по техен вкус. А тях ги дразни, че като погледнат от спалнята/хола/незнамкояточностая и виждат бурени.

Общи условия

Активация на акаунт