Проблем със свекърви

  • 13 662
  • 197
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 12 006
Мой познат живее на такова място, къща на два етажа, голяма, с два отделни входа, санитарни възли, отделни водомери, електромери... Той е под наем, пуснат е като наемател от едниния брат наследник. Ходили сме два, три пъти на гости, бяхме детайлно огледани като влизахме в "нашата" половина на двора, а техния глава на семейство се разходи отпред, на улицата, вероятно да се провери и колата ни Grinning
То пък щото в блок не ти оглеждат щателно колата, а ако си спрял на "някого на мястото дето си спира там от 20г." да не отварям дума. А разходните по коридорите/асансьора или гледането през шпоинката кой ти идва на гости? Ама в къща има поне само едн етаж съседи, иначе 5-8+ етажа Simple Smile

# 166
  • France
  • Мнения: 12 569
Не е за мен този начин на живот. Joy

# 167
  • Мнения: X
То пък щото в блок не ти оглеждат щателно колата, а ако си спрял на "някого на мястото дето си спира там от 20г." да не отварям дума. А разходните по коридорите/асансьора или гледането през шпоинката кой ти идва на гости? Ама в къща има поне само едн етаж съседи, иначе 5-8+ етажа Simple Smile
Точно болднатото е проблем. Защото в голям блок с 5-8-12 етажа, нещата се размиват и донякъде са анонимни. А в къщата на 2 етажа, насреща ти има един-единствен съсед, който се е фокусирал върху теб.

# 168
  • Мнения: 1 287
Това е до човек и манталитета му.

Относно неподдържания двор, в Щатите, ако живееш в някое предградие, има изисквания да поддържаш двора си в приличен вид. Даже не може да си слагаш каквото и да е в двора. Същото се поддържа като изисквания и в някои затворени комплекси в БГ. Когато живееш в общност, малко или много се съобразяваш.
Мен изключително много ме дразнят старите и непотребни мебели, изкарани в общия коридор на съхранение в някои големи блокове, които стоят там с години. Или то щото си е до неговата врата на съседа, давайте да си ползва етажа като склад за вехтории, защото може да си прави всичко там.
Едва ли ще съм жива, когато у нас ще се приемат закони, които задължават съседа да поддържа собствения си двор в приличен вид. Аз, като изляза на дадена улица, предпочитам да виждам средата облагородена. Защото обитавам и тази среда, не само дома си.

# 169
  • София
  • Мнения: 12 006
Това е до човек и манталитета му.

Относно неподдържания двор, в Щатите
Скрит текст:
, ако живееш в някое предградие, има изисквания да поддържаш двора си в приличен вид. Даже не може да си слагаш каквото и да е в двора. Същото се поддържа като изисквания и в някои затворени комплекси в БГ. Когато живееш в общност, малко или много се съобразяваш.
Мен изключително много ме дразнят старите и непотребни мебели, изкарани в общия коридор на съхранение в някои големи блокове, които стоят там с години. Или то щото си е до неговата врата на съседа, давайте да си ползва етажа като склад за вехтории, защото може да си прави всичко там.
Едва ли ще съм жива, когато у нас ще се приемат закони, които задължават съседа да поддържа собствения си двор в приличен вид. Аз, като изляза на дадена улица, предпочитам да виждам средата облагородена. Защото обитавам и тази среда, не само дома си.
Aми иди да живееш в щатите, щом толкова ти харесва там. Някой да те е спрял? Голямо мрънкане. В България няма изискване да си поддържаш двора по опреледн начин, съответно всичко е по желание на собственика. Останалото е мрън-мрън локуми.

# 170
  • Мнения: 1 287
Чак пък мрънкане, изказах мнение. Ако ти звучи като мрънкане, си е твои проблем.
Ами няма пък да ида, и не си ти човекът, който ще ми казва къде да ходя. Но това не пречи да се дават и приемат добри примери оттам. Наясно съм, че това скоро няма да се случи тук, имайки предвид манталитетът на болшинството от хората. Личи си и по списването им във форума.

# 171
  • Мнения: X
В България няма изискване да си поддържаш двора по опреледн начин, съответно всичко е по желание на собственика. Останалото е мрън-мрън локуми.
Но би било добре да се приеме такова изискване. Иначе някой се озовава съсед на тотален мърльо, който уврежда и неговата собственост. А на всички би ни било приятно да живеем в нормална среда. Права беше Мамасита, като писа едно време, че всичко можеш да си купиш в България, но не и нормална среда.

# 172
  • Мнения: 40 924
Да де, ама няма да се приеме. Първо, защото няма да се посрещне добре от мърльовците. И второ, защото няма как да се контролира (или липсва воля да се контролира). А правилник, който няма как да бъде наложен, е за боклука.

# 173
  • Мнения: 12 780
В Щатите наистина имат доста сериозни изисквания, практически не просто си поддържаш, защото иначе ще те глобят, но и не може дворчето да изглежда по начин, който ти харесваш, ако не се вписва в концепцията на общината.
При нас ако би могло поне да е чисто и приветливо, но ако някой предпочита да му е мръсно и разбутано, така ще си бъде.

# 174
  • Мнения: X
Да де, ама няма да се приеме. Първо, защото няма да се посрещне добре от мърльовците. И второ, защото няма как да се контролира (или липсва воля да се контролира). А правилник, който няма как да бъде наложен, е за боклука.
Ей това, болднатото, е гигантският проблем тук. Не само за коннкретния казус.

# 175
  • София
  • Мнения: 12 006
Но би било добре да се приеме такова изискване. Иначе някой се озовава съсед на тотален мърльо, който уврежда и неговата собственост. А на всички би ни било приятно да живеем в нормална среда. Права беше Мамасита, като писа едно време, че всичко можеш да си купиш в България, но не и нормална среда.
И представи си имаш имот, който не ползваш или ползваш рядко и никой не живее. Ще си губиш времето и парите да го поддържаш цяла година, само да не нарушиш гледката на съседите - ами не съм ок с това, а и заплатите в БГ не позволяват масово да се наемат хора, които да ти поддържат райграс и Лигуструм и то на рядко ползван имот. А иначе за щатите вече писаха - не може както искаш, а както "трябва" - на картинка е супер, ама ако живееш там?

# 176
  • Мнения: X
Афродита, ако не поддържаш един имот до някакво приемливо ниво, самият имот се руши и обезценява. Гледката на съседите не е водещ мотиватор. Но те имат право, техният съсед да не уврежда тяхната собственост. А, ако има правила, при които интересите на двете страни да се срещнат някъде по средата, ще е най-добре.

# 177
  • Мнения: 2 039
Няма да забравя,как отидох на едно много приятно хотелче в Троянския край.Хората се бяха постарали,хубав двор с райграс,пейки ,цветя.Като влезеш обаче в иначе приятната стая,виждаш двора на съседа,който е тотален боклучарник,пълен със стари коли и други подобни.И самите собственици казаха,че нищо не могат да направят.

# 178
  • Мнения: 1 287
Собствеността поражда освен права и задължения. Като не желаеш да поддържаш имота и нямаш възможност, го продаваш.

# 179
  • Мнения: 14 847
То си има чалъм при невъзможност за обитаване и поддръжка на имот, продава се. Продажбата обаче е трудна, защото са двеста маймунки-наследници, всеки си мисли, ще другите ще го извозят при една продажба и се запъва като магаре на мост. Отделно, че се държи немарливо като прасе.
Изобщо, менажерия.
Майка ми има наследствена къща в едно село близо до града. Е, къщата всъщност вече я няма, де... Но дворчето седи. Наследници са с леля ми и техни двама братовчеди, от които единият в чужбина и няма да се връща. Леля не прави проблеми, тя си е в София и няма да се връща точно на село, обаче братовчедите не щат да продават, а като се каже нещо за наплащане - искат пари като за апартамент в центъра на града, а не за порутена къщичка в края на обезлюдено село. Та нашите за момента ходят да чистят буренака, хем и малко на въздух.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 15:49 от -Narcissa-

Общи условия

Активация на акаунт