Прахосмукачка робот - 20

  • 58 220
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 229
И аз от Зора купувам. Последния път нямаха налични и направиха поръчка, дойдоха след 2-3 дни

# 721
  • Мнения: 2 743
Здравейте момичета, преди време много четях темата и разглеждах, но после родих и всичко се промени хахах
Сега отново е на дневен ред робота, понеже кучето ни започна пак да пуска косми и е ад.
Видях този робот, звучи много добре, но е със жироскоп, а не с лазер, мислите ли че това би било проблем? И още ние сме в къща и се чудехме дали може да се направи карта на повече от един апартамент?
Xiaomi Прахосмукачка робот с моп Mi Robot Vacuum Mop Essential (White)
https://stantek.com/?q=robot&i=145485&gclid=CjwKCAiA4rGC … OPTRoCGCEQAvD_BwE

Гледам таблицата на първа страница със сравнение на Шайоми и се чудя... Моля ако някой има някоя от изброените роботи и има куче и килим да сподели отзив.

Едит
След като гледах в таблицата това ми се струва прилично, знам, че е китайкче, но в този сайт има 2 години гаранция. Само че това, че няма "multiple mapping" означава ли, че не може да се ползва на два различни етажа? XIAOMI 1C ROBOT VACUUM CLEANER https://www.roborock.bg/xiaomi-robot-vacuum-cleaner-1c-1.html

Последна редакция: нд, 14 мар 2021, 07:52 от Дух (:

# 722
  • Мнения: 300
Xiaomi 1C помни само една карта. Други роботи който помнят повече карти са Cecotec Conga моделите от 3090 нагоре 3290,3690,3790.... Помнят по 5 карти и към всяка карта по 10 плана т.е 50 различни плана. Само, че не е много популярна марка и консумативи има ( разбирай четки, филтри) но резервни части аз поне не съм намерила. Но съм проверявала само за батерии де. Като ми дойде наме време за смяна на батерия ( пу-пу дано да не е скоро) ще разчитам на сервиз. Разгледай. Не знам по-скъпите Xiaomi колко карти имат. Аз стопанисвам една Conga и две ,Xiaomi 1C.

# 723
  • Мнения: 2 743
Темата е много полезна. От сутринта чета първа страница. Оказва се, че този модел на шайоми, който в таблицата има мултимапинг, Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P всъщност все още няма или е достъпен за глобалната версия и то след някакви големи мъки.
За сега се ориентирам към роборок c1. Ако няма да е с мултипампс поне да е на прилична цена, да е ок за домашни любимци и да е с добра мощност. По таблицата ми се струва, че отговаря на критериите ми

# 724
  • Мнения: 25 872
За хората с 2 етажа – на ваше място вместо един скъп, бих си купила два по-евтини робота – за всеки етаж по 1. Хем няма да ги мисля за картите и да се занимавам с мъкнене от етаж на етаж, хем ако някой от тях се развали, ще си имам един работещ, докато разваленият е на ремонт.

# 725
  • Мнения: 2 743
Има логика. То втория етаж са две стаи, в която едната е спалня и площта й не е голяма. Според мен майка ми просто искаше да ни помогне с покупката и за това го изъвртя, че ще го ползваме заедно, но дефакто на нея не й трябва за една стая и половина

# 726
  • Мнения: 300
1С си е много добро бюджетно роботче. Непретенциозно и лесно за поддръжка. Скоро  пуснаха абгрейт на картата и сега може да се разделят стаите и май да се задават забранени зони. Не съм я разгледала подробно още. Някой който има и е запознат може да каже. А това че помни само една карта не му пречи изобщо да чисти. Единия робот не е в къща и го мъкна на горния етаж. Чисти без проблем.

# 727
  • Мнения: 2 743
Искате да кажете, че може да чисти и без да има запаметена карта, хака ли?

# 728
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 093
Всеки може да чисти без карта Simple Smile

# 729
  • Мнения: 2 743
А тогава каква е разликата между способността да запаметявате карти и тази да не запаметяват?

# 730
  • Мнения: 175
Тези, които имате Conga, от къде сте ги поръчвали, може ли да споделите читав сайт или търговец?

# 731
  • Мнения: 300
Аз моята Конга я поръчах от Алиекспрес и дойде от Италия. А я поръчах от там защото тогава беше на най-ниска цена. А в Бг още не се предлагаше. В Бг имаше 4090 обаче от частни лица и не посмях да купя. Взех си 3290 и не сажълявам. В момента на покупката този модел беше най-насметка спрямо цена и функции.
Дух (: за мен картата е за да не се лута излишно и да не се блъска, задаване на забранени зони, и зони за миене.

# 732
  • Мнения: 175
Desislava Rangelova, благодаря! Понеже разбрах, че имате и Xiaomi, от коя от двете марки сте по-доволна като цяло? Ако сега ви предстои покупка коя ще предпочетете?

# 733
  • Мнения: 8 082
А тогава каква е разликата между способността да запаметявате карти и тази да не запаметяват?

За мен най- голямото удобство от картите е, че мога да го пускам да чисти в определените зони, докато в другите в момента не е удобно да влиза. Особено сега, по време на ДО и ХО. Децата учат в стаите си, ММ си работи в кабинета, аз пускам да чисти другите помещения през това време. После- обратното. Много е удобно!

# 734
  • Мнения: 2 743
Благодаря ти, Тили Heart
Ами харесах си c1

Общи условия

Активация на акаунт