ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 105

  • 39 285
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 306
Вегетариански не значи вегански, не само в месото се среща холестерол, а в голяма част от животинските продукти, да не кажа всички.
"Cholesterol is a type of lipid, just as fats are. However, unlike fat, cholesterol can't be exercised off, sweated out or burned for energy. It is found only in animal products, including meat, chicken, fish, eggs, organ meats and high-fat dairy products"

# 691
  • София
  • Мнения: 11 561
Лимонче, мисля, че говорите за различни режими. При ВМ-Нвх си се залага на мазнини, това е идеята, важни са пропорциите, под определен процент не е вече този режим. При много хора наистина има ефект.
НВ е вече друг режим и аз лично я посъветвах да започне такъв и с мазнини, но с повече растителни като зехтин, авокадо.
Който, както иска да се храни, де, мен лично темата за ИР и ВМ-Нвх ми навреди, иначе ми беше вкусно.

# 692
  • Мнения: 7 736
ах, Дез, оня ден щях да се разплача пред консервата с грах на промоция в магазина, знаех, че не по правилата Laughing
първи зеленчуков по ВЧ, тъкмо изпуснах буркана с краставички, сега съм ранена, кървава и гладна Mr. Green

Дара.... започвам от това, че си чакала последният въможен момент, за да се замислиш за сериозни промени в храненето
8 холестерол не е смъртоностно много, даже и средностатистичски не е
не бих яла вх на твое място, още по-малко бих слушала човек, който сваля 30 кг за пореден път, Глосичери си ги говори нещата малко наизуст
няма нужда да прекаляваш с мазнините, но просто забрави за въглехидратите
на протеини със зеленчуци ще си много, много гладна, трябва ти нормално количество мазнини
и да, отивай в темата за ИР, там се пишат едни и същи неща от години, но то читателската аудитория го изисква
смаяна съм как три години Елораа и Невена пишат едно и също и не им омръзна
ииии, Дара, няма страшно Hug със спорт и нисковъглехидратен режим ще се оправиш, ама верно трябва да отслабнеш

# 693
  • Мнения: 6 622
Говоря за НВ хранене, сега колко и какви мазнини ще приема си е нейно решение.
Вече има и достатъчно проучвания, че холестерола в храна няма пряка връзка с холестерола в кръвта. Сега няма да ровя за проучвания, който го вълнува лично в темата за ИР има достатъчно инфо.

# 694
  • Мнения: 2 275
Вярно е, не сме лекари.
Но като видя 120-130 килограмова лекарка да ми обяснява "орехите са вредни, има много холестерол в тях" или друга 90 килограмова и подпухнала, която препоръчва да пиеш лекарства "превантивно"(и тя пиела за дроб, бъбреци, сърце...)  някак си им нямам доверие.
Сегашната ми лекарка е супер стройна и палео-фастваща като мен. Казва, че холестерола ми е супер (висок е, но по днешните норми тук, но точно както трябва по скандинавските и тукашните преди години).
Един друг (млад и симпатичен) лекар ми обясни, че черния дроб произвежда по-голямата част от холестерола и ако ям по-малко животински продукти,черния дроб ще произвежда повече. Той ми каза и, че не трябва да се насилвам да ям риба, ако не я обичам. За съжаление му беше безинтересно да бъде лекуващ лекар и го "загубих".
А д-р Берг (и жена му) изглеждат отлично.
Д-р Хаймън също изглежда добре, но както казах не клони много към месото.
Палеото е съвсем умерено хранене и е интересно за дълъг период от време. И то не е "минус 10 кг за 5 дни".

# 695
  • Мнения: 14 068
Добро утро, момичета! Писах, писах и спря тока. Angry Събудих се към два и половина, и реших да си уплътня времето с полезна литература. От това, което прочетох, разбрах, че първо трябва да овладея кръвната захар, защото високият холестерол най-вероятно е резултат от по-високата й стойност. Дори прочетох, че т.нар. "лош" холестерол, всъщност предпазва артериите при висока кръвна захар, защото се получавало някакво окисляване.
Та така, реших, че няма да включвам ВГХ от типа на ориз, картофи, боб и т.н. Ще включа едно хранене с кисело мляко с  лъжица овесени трици (и канела), защото понижава кръвната захар и холестерола. Като спра да преяждам и да се тъпча с боклуци, внезапно "преоткривам" плодовете и зеленчуците, та ще включа и по един плод дневно, но може и да не е всеки ден, според зависи. Ще махна мазното месо и ще забравя за известно време за препържената сланинка, която така харесвам. Ще компенсирам със зехтин, маслини, масло, без да прекалявам. Менюто ми ще е основно от месо, яйца, риба (макар да не я долюбвам много), сирена и чат-пат кашкавал. Сутринта си купих червено цвекло, ще наблегна и на салатите. Ще коригирам нещата в движение, в зависимост от това дали намалявам теглото или не. С доктора се разбрахме да се видим началото на февруари, за проверка на кръвната захар.
Херц, не съм чакала последния възможен момент. Опитвах да отслабна, но явно стимулът "хубава фигура" не ми е бил достатъчен. Захващах режим/диета, след няколко дни се натъпквах с храна, после изпитвах угризения и... пак отначало. Сега залогът е здравето ми  и трябва да съм голяма овца, за да допусна да се влоши. Докато нямах "черно на бяло", че не е добре това хранене, бях като щраус, не виждах какво се случва с мен. Както се казва - по-добре късно, отколкото никога. Стойностите ми не са фрапиращо повишени, затова мисля и че не е много късно. Важното е да вървя в правилната посока.
Ще пиша има ли резултат и как ми се отразява на килограмите това, което съм решила. А след месец ще видя и кръвната захар дали е намалила стойността си. Сваля ли килограми и кръвното ще се нормализира. Време, време и постоянство  оттук нататък.

# 696
  • Мнения: 2 275
Ябълков оцет (био, непастьоризиран, с "майката") и ферментирали зеленчуци, интервал минимум 5 часа между храненията, без похапвания, също помагат и не са сложни неща.

# 697
  • Мнения: 6 622
Таня е дала златни съвети. Как забравих да спомена ферментиралите зеленчуци. Много са полезни, а са и страшно вкусни.

# 698
  • Мнения: 1 540
Не мога да се мотивирам да започна пак да тренирам вкъщи. Дразня се на себе си.

# 699
  • Мнения: 3 306
Не съм предложила на дамата да яде ВХ, казах че аз ям ВХ, на нея й предложих да се консултира на кои храни да набляга, кои да избягва и да си състави меню и режим според тях. Да, споделила съм горчивият си опит с йо-йо диетите, нали за това е темата да обменяме информация да се учим един от друг "да отслабнем заедно". Това нещо срамно ли е?
tania6, не съм следвала д-р Берг, гледала съм негови видеа чрез хората, които аз следвам- техните реакции на неговите твърдения. Да, изглежда добре, както и хората които аз следвам за съвети и рецепти също изглеждат много добре. Аз не отричам никой режим, за мен е важно човек да спазва това, което му е лесно, приятно и дава резултати. Нещо, към което може да се придържа винаги без да се чувства като на диета.

Марена, аз имам известна мотивация, но ми е изключително тясно и неудобно в нас. Отброявам дните до залата, и проблема не е само  физически, а и психически, просто се чувствам нещастна.
Какво точно тренираш у вас? Кои видеа гледаш? Пробвала ли си  кардио танцуване примерно?
Нещо, което на мен ми е изглежда много интересно е това онлайн състезание с колело в zwift. При мен за жалост пространството е проблем, но когато се преместим съм решила да инсталирам това чудо в нас.

# 700
  • Мнения: 2 275
Не мога да се мотивирам да започна пак да тренирам вкъщи. Дразня се на себе си.
Няма смисъл да чакаш мотивация да дойде. Изгражда се навик точно така както миене на зъби и душ/тоалет.
Не е и задължително веднага с яки тренировки да почнеш. Малко гирички, малко клякания, малко танцуване, малко лицеви, малко планк, обръч, ластици, въженце и....И търсиш интересни и приятни за теб тренировки.
Като създадеш навик и ще се чувстваш точно както ако не си си измила зъбите, ако не си направиш тренировчица. А за по сериозните просто ги включваш в плана: ден, час , какво и колко. Не си пропускаш или забравяш часовете за козметик/фризьор или на кафе с приятелки ? И тук е същото.
не е моя тази снимка, а на BMoove (френска палео група)

Опитвам се (безуспешно за сега) да дам по-точна представа за ВМНВХ и палео.

Последна редакция: ср, 13 яну 2021, 14:25 от tania6

# 701
  • Мнения: 438
Аз пък съм обратното и не съм привърженик на тренировки в зала и от 10 години силовите тренировки си ги правя у нас под "ръковдството" на Румяна Илиева. Обичам да сложа дрехите и веднага да почвам, това разкарване до зали и тн. по-скоро може да ме откаже. Имам си гири и ... собствено тегло, и това за мен е достатъчно.Наистина си е като миенето на зъби - докато не го свърша не мога да продължа с деня си. Навикът уж се изгражда за 21 дена.

# 702
  • Мнения: 2 564
За мотивацията - почни с 10 мин. Сутрин например, между другото. После вмъкни и други 10, привечер. С времето става като с кучето на Павлов, почваш да изпитваш нужда да го правиш на всяка цена.
Аз не мога да си представя живота без, след 8 години ежедневно трениране.

# 703
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
И на мене са ми много по-удобни домашните тренировки.Не губя време. Тренирам почти всеки ден.А ако ходя някъде в зала няма как да си го позволя и финансово и времево да бъде почти всеки ден.

# 704
  • Мнения: 10 010
Може би с програма е по-зарибяващо в началото, особено ако ти допада треньора.
И после като дойдат и резултатите, те повличат.

На мен са ми противни упражненията на постелка. Да правя само това би ме убило.
Йогата е друго.

Общи условия

Активация на акаунт