Вярващи ли сте?

  • 10 319
  • 179
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 073
Deaf и в двата "лагера" има фанатици. Една моя позната отиде да живее в манастир. Обясняваше как дяволът се е вселил в мен, защото се стремя към някаква красота.... И как трябва да отида да ме кръстят задължително. И как баба ми и дядо ми ( помаци) трябва да ги накарам веднага да сменят религията си.... Моля? За кого се взе, приятелко? Нито я осъдих за това, че реши да провали целия си до тогава 25 годишен живот, отивайки в манастир преди години, реших да я подкрепя, щом се чувства добре... но да ми обяснява на мен как съм дяволско изчадие, едва ли не... и че баба ми и дядо ми ще горят в ада, защото вярват в Аллах.... айде бе. Казах добре и спряхме да се чуваме повече, надявам се не е станала страшен сектант там.

# 61
  • Мнения: 46 526
Аз досега на агресивен атеист не съм попадала. Според мен са изключение.
Иначе от религията най-забавно ми е как Бог е решил, че жената е "2-ра ръка" човек.

# 62
  • Мнения: 2 638
Да не пропускаме и откъсването на ябълката.

# 63
  • Мнения: 674
Аз досега на агресивен атеист не съм попадала. Според мен са изключение.
Иначе от религията най-забавно ми е как Бог е решил, че жената е "2-ра ръка" човек.
Интересно... Аз в Библията съм чела "почитайте жените си и се грижете за тях, както Христос за църквата". Нещо не съм срещала че е втора ръка човек...

# 64
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Което пък е много интересно, като се знае кога е създадена християнската църква като такава...

# 65
  • Мнения: 46 526
Интересно... Аз в Библията съм чела "почитайте жените си и се грижете за тях, както Христос за църквата". Нещо не съм срещала че е втора ръка човек...
Не знам. Това, което съм чула от поповете е, че жената трябва да слуша мъжа си.
Само мъж може да е поп, има места в църквата, забранени за жени...
Определено са едно, да не кажа и повече стъпала надолу. И Бог, разбира се е мъж, как иначе Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 375
На мен ми е обидно ММ, като иска да ме ядоса ми казва "Даже Исус Христос не е имал жена. Ако беше толкова хуваво и той да е имал."
Жена не е имал, но майка Да.

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 18:19 от _silence_

# 67
  • Мнения: X
цялото това отношение от поповете и църквата е плод на страх.
глупости, повтаряни векове, не се връзвайте

# 68
  • Мнения: 2 375
А "Не се сърди, човече" е права. Даже не се бях замисляла. Нали сме "модерни".

# 69
  • Мнения: 5 244
Интересна тема. Доколкото виждам, мнозинството от вас се определят като вярващи, но не и религиозни. Аз също. И без това основните религии имат помежду си доста повече прилики отколкото разлики. Сектите не коментирам. За мен като цяло религията е начин една по-малка група хора да манипулира друга, по-голяма.
Кръстена съм в църква и не съм много щастлива от този факт. Означава, че някой друг вече е решил вместо мен. Но аз самата не се приемам като принадлежаща към някоя религия (за ужас на по-възрастните ми роднини). Дали става дума за религия или нещо друго, за мен да се определиш като някакъв означава сам да си поставиш ограничения.

# 70
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Определям се като силен агностик:

Цитат
Силен агностицизъм (също наричан „твърд агностицизъм“, „затворен агностицизъм“, „стриктен агностицизъм“ или „абсолютен агностицизъм“) се отнася до схващането, че въпросът за съществуването или несъществуването на Господ или божества и естеството на крайната реалност е неизвестна поради нашата естествена невъзможност да докажем каквото и да е преживяване без използването на друго субективно преживяване. Силен агностик би казал „Аз не мога да знам дали Господ съществува или не, но ти също не знаеш“.

# 71
  • Мнения: 2 375
Да си призная има неща в Библията (чела съм Новия завет) не разбирам. Написана е от човеци. И стария. Разтваряло се морето. Писаха май за Йорданско море ставало дума, там имало прорез. Как с една риба е нахранил стотици хора и това са измислени истории. Ще помоля да ни "разнищите" малко Корана. Не съм запозната.

# 72
  • Мнения: 2 926
Да освежа малко "Клюкарника". Та интересно ми е колко от вас вярват в Бог ? Ходите ли на църква, имате ли икони в къщи?
Имам икони в къщи, защото са подарък от майка ми. Живея в чужбина далече от нея и тя вярва, че ме пазят.
Що се отнася до вярата, пълен атеист съм! Не вярвам в Бог, в Ангели, дяволи, нито във Великденският Заек или Дядо Коледа. Laughing
На църква много рядко ми се случва да отида и то защото някой друг ме е завел, и аз да му правя компания из пътя. Иначе съм кръстена в църква и това предполагам ме прави православна християнка, ама аз не му отдавам никакво значение.

# 73
  • София
  • Мнения: 712
Аз съм от хората, които вярват, че има нещо, някаква сила.  Според мен определено не е това, което религията представя.  По-скоро е нещо, което би могло да се докаже по научен път, но не сме достатъчно напреднали, за да го направим.

# 74
  • Мнения: 9 053
На мен ми е обидно ММ, като иска да ме ядоса ми казва "Даже Исус Христос не е имал жена. Ако беше толкова хуваво и той да е имал."
Жена не е имал, но майка Да.
И сестри. Според един немски изследовател Христос е има четирима братя и неизвестен брой сестри.

Единствената цел на Исус е била да спаси душата си и затова е възприемал любовта,бракът,парите и т.н,като пречки пред спасението и. Но ще спра дотук,че е темата е тегава за рано сабале...

Общи условия

Активация на акаунт