Юлски Бебета 2021

  • 29 391
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 31
Момичета в Пловдив при кой мислите да си правите или вече сте правили ранният БХС?

# 721
  • Мнения: 258
Момичета, надявам се всички сте добре и се пазите! Simple Smile

Исках да попитам дали някои от вас, вече са си купили книжки за бременността, бебето или подобни?
Чудя се какво да чета, което да помогне да се подготвя, тъй като ми е първа бременност.
За сега съм поръчала "Какво те чака, когато чакаш дете", много исках да намеря "Бременната жена - ръководство за употреба", но навсякъде е изчерпана, та явно няма да стане.

# 722
  • Мнения: 257
SummerStorm, браво, че всичко е наред с първата ФМ! Hug Как преминава прегледът, може ли да споделиш? С коремен ехограф ли гледат вече? На мен ми предстои другата седмица и нещо започвам да се шашкам дали всичко ще е наред.

bibonss, гледа ме и с коремен и с вагинален. Според неговия апарат съм 11 с. и 2 дни... Така, че не беше много сигурен с кой ще се вижда по-добре. В интерес на истината ми каза, че е можело да се изчака още седмица две за да се вижда по-добре т.е. ако се чудите за 11-та или 13-та седмица да си запишете час изберете 13-та. През повечето време използва коремния ехограф. Общо взето оглежда дали всичко си има бебчето, как функционира сърцето и прави измервания. Аз също доста се бях шашнала  преди прегледа... мисля че е съвсем нормално да се притесняваш какво ще ти кажат. Стискам палци всичко да е наред!🤞

# 723
  • Мнения: 488
SummerStorm, браво, че всичко е наред с първата ФМ! Hug Как преминава прегледът, може ли да споделиш? С коремен ехограф ли гледат вече? На мен ми предстои другата седмица и нещо започвам да се шашкам дали всичко ще е наред.

bibonss, гледа ме и с коремен и с вагинален. Според неговия апарат съм 11 с. и 2 дни... Така, че не беше много сигурен с кой ще се вижда по-добре. В интерес на истината ми каза, че е можело да се изчака още седмица две за да се вижда по-добре т.е. ако се чудите за 11-та или 13-та седмица да си запишете час изберете 13-та. През повечето време използва коремния ехограф. Общо взето оглежда дали всичко си има бебчето, как функционира сърцето и прави измервания. Аз също доста се бях шашнала  преди прегледа... мисля че е съвсем нормално да се притесняваш какво ще ти кажат. Стискам палци всичко да е наред!🤞

Много ти благодаря за отговора! Радвам се, че всичко при теб е минало добре! Hug Чакам си сега и аз датата другата седмица, би трябвало да съм в 12 г.с + 2-3 дни тогава, та се надявам да е точното време. Ще разкажа и аз как е минало Heart

# 724
  • Мнения: 181
Здравейте на всички,как сте,как се чувствате 😊 Предстои ми БХС след 2 седмици и знам ,че се взема кръв ,трябва ли да е на гладно или няма проблем ако съм хапнала ?

# 725
  • Мнения: 298
Здравейте на всички,как сте,как се чувствате 😊 Предстои ми БХС след 2 седмици и знам ,че се взема кръв ,трябва ли да е на гладно или няма проблем ако съм хапнала ?
На мен ми казаха на гладно.

# 726
  • Мнения: 488
Здравейте на всички,как сте,как се чувствате 😊 Предстои ми БХС след 2 седмици и знам ,че се взема кръв ,трябва ли да е на гладно или няма проблем ако съм хапнала ?
На мен ми казаха на гладно.

И аз се зачудих, но на мен нищо не ми казаха, когато си запазвах часа. Разрових се в интернет и видях, че на сайта на Майчин дом пише следното - "НЕ Е необходимо кръвната проба да се взема на гладно."

# 727
  • Мнения: X
И аз имам запазен час за БХС и не са ми казали да съм гладна.
Странно.

# 728
  • Мнения: 704
На мен ми дадоха листче с изследванията за БХС, но в него има и още куп други кръвни показатели. И затова на гладно. А иначе, ако е само за БХС, може би не е задължително.

# 729
  • Мнения: 181
Моята АГ  ми каза да се обадя и да си запазя час за БХС-така и направих . После запачнах да чета какво точно се прави при изследването, взима се кръв и после ехограф?? Така ли е ? На места пише за БХС и ФМ заедно ,но на мен само  за БХС ми каза АГ а мен ме е страх да не пропусна някое важно изследване .

# 730
  • Мнения: 340
Моята АГ  ми каза да се обадя и да си запазя час за БХС-така и направих . После запачнах да чета какво точно се прави при изследването, взима се кръв и после ехограф?? Така ли е ? На места пише за БХС и ФМ заедно ,но на мен само  за БХС ми каза АГ а мен ме е страх да не пропусна някое важно изследване .
Ели, по-рано в темата бях писала в детайли - ако искаш се върни и прочети. БХС е комбинация от детайлен ехографски преглед (фетална морфология) и кръвни показатели.

# 731
  • Мнения: 181
Моята АГ  ми каза да се обадя и да си запазя час за БХС-така и направих . После запачнах да чета какво точно се прави при изследването, взима се кръв и после ехограф?? Така ли е ? На места пише за БХС и ФМ заедно ,но на мен само  за БХС ми каза АГ а мен ме е страх да не пропусна някое важно изследване .
Ели, по-рано в темата бях писала в детайли - ако искаш се върни и прочети. БХС е комбинация от детайлен ехографски преглед (фетална морфология) и кръвни показатели.
Супер,мерси сега ще потърся ,а дали може да се види поля на бебчето при този преглед,извинявам се ако въпросите са ми мнгоо и глупави ,но се вълнувам за първи път ми е ,и имам много въпроси 😊

# 732
  • Мнения: 128
На мен ехографа за БХС ще ми го прави моята АГ като каза, че ще е обстоен, а тогава ще се запиша и на ЖК и след това ще отида да дам кръв. ФМ ще ми е др ден във Марковс.

# 733
  • Мнения: 181
На мен ехографа за БХС ще ми го прави моята АГ като каза, че ще е обстоен, а тогава ще се запиша и на ЖК и след това ще отида да дам кръв. ФМ ще ми е др ден във Марковс.
Аз също съм в Марковс за БХС

# 734
  • Варна
  • Мнения: 746
БХС не е нужно да е на гладно, следователно не е нужно да е сутрин. Както е написала Чери,ако има и други кръвно изследвания,тогава на гладно (примерно ПКК и т.н)

Общи условия

Активация на акаунт