Юлски Бебета 2021

  • 29 722
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 488
SummerStorm, браво, че всичко е наред с първата ФМ! Hug Как преминава прегледът, може ли да споделиш? С коремен ехограф ли гледат вече? На мен ми предстои другата седмица и нещо започвам да се шашкам дали всичко ще е наред. За последно бях на преглед при АГ на 1-ви декември и оттогава не съм виждала бебчето, нямам и кой знае какви симптоми, освен че вчера имах доста неприятно главоболие... Вас боли ли ви глава от време на време и как се справяте? Аз главоболие изобщо не мога да търпя, все пиех беналгин, той ме спасяваше, но сега не мога Close

# 706
  • Мнения: 1
Здравейте, и аз се записвам с термин 27.07.2021 г.

# 707
  • Мнения: 492
За мамите, които им е втора бременност, почнахте ли с кремовете за стрии? Имам усещането, че коремът ми расте два пъти по-бързо от предния път.

# 708
  • Мнения: 105
Здравейте.
Днес бях на 2ри преглед и за жалост вече няма сърдечна дейност (в 6 седмица имаше ясна). В 8 с и 4 дни съм.
Вариантите са кюретаж или медикаментозно “лечение”. Ако някой има някакъв съвет - всичко би ми било от полза. Изправена съм пред много труден избор.
Лека и успешна бременност желая на всички от сърце!

# 709
  • Варна
  • Мнения: 746
Съжалявам 😟Марина,прочети долният коментар. Мислили ли сте за второ мнение? Кураж!

Здравейте.
Днес бях на 2ри преглед и за жалост вече няма сърдечна дейност (в 6 седмица имаше ясна). В 8 с и 4 дни съм.
Вариантите са кюретаж или медикаментозно “лечение”. Ако някой има някакъв съвет - всичко би ми било от полза. Изправена съм пред много труден избор.
Лека и успешна бременност желая на всички от сърце!


Здравейте мамчета  .. Не знам от къде да започна
На 5 ноември се записах при вас с втора бременност ... бяхме супер щастливи искано бебенце стана от първият път .
На 20 ноември прокървих ( имах болки казах на акушерката и личната казаха ,че са нормални )(живея в чужбина и тук имаш ехограф чак в 12 г.с.) отидох до спешното и ми казаха ,че няма нищо задържан аборт света ми се срина за минути особенно покрай ситуацията с този корона вирус бях и сама .. преложиха ми хирургически аборт или медикаментозен тъй като едва ли не няма нищо .. избрах медикаментозен просто исках да се прибера при мъжът ми и синът ми .. кървенето започна веднага и така 2 седмици ... Днес отидох на контролен преглед да видят дали съм се изчистила добре ... Flushed .. но не не съм ,защото си имам бебче на 8 с +5 дни ... медецински феномен 😁😁 ... след всичко включително и предизвикан аборт нашето мъниче не се е дало 😇😇😇 ... не мога да опиша какви чуства изпитвам  от щастие до голяма уплаха дали всичко е наред ( казаха ,че добре)... исках да споделя с вас .. да кажа на целият свят .😇😇😇😇 случват се и чудеса

# 710
  • Мнения: 181
Здравейте.
Днес бях на 2ри преглед и за жалост вече няма сърдечна дейност (в 6 седмица имаше ясна). В 8 с и 4 дни съм.
Вариантите са кюретаж или медикаментозно “лечение”. Ако някой има някакъв съвет - всичко би ми било от полза. Изправена съм пред много труден избор.
Лека и успешна бременност желая на всички от сърце!
Задължително отиди на 2ро мнение преди да предприемеш решение. Знам ,че ти е тежко в момента но може ли да споделиш усети ли нещо по различно последните дни ,като отшумяване на симптоми или болки?

# 711
  • Мнения: 340
Здравейте.
Днес бях на 2ри преглед и за жалост вече няма сърдечна дейност (в 6 седмица имаше ясна). В 8 с и 4 дни съм.
Вариантите са кюретаж или медикаментозно “лечение”. Ако някой има някакъв съвет - всичко би ми било от полза. Изправена съм пред много труден избор.
Лека и успешна бременност желая на всички от сърце!
Съжалявам, Марина. Чухте ли сърце в 6та или само пулсации се виждаха?
Минала съм през абсолютно същото - 6та всичко ок, 8ма за съжаление нямаше развитие и пулс. Какво ти препоръчаха лекарите? На мен директно ми каза моето АГ абразио с вакуум и съм доволна, че избрах това. Процедурата е под упойка и приключва бързо, не се травмираш. Медикаментозният аборт трае доста дълго, аз лично не бих чакала (чакането може също да е опасно при задържан аборт) а и не бих издържала психически. Ако искаш пиши ми на лично за да ти дам повече детайли и ако мога да помогна. И това ще мине!

# 712
  • Мнения: 661
Здравей,
аз също бях член на тази група. При мен се случи същото. В 6та всичко беше добре и в 8ма вече нямаше пулс. По съвет на акушерката реших да не се подлагам на никаква манипулация, а да изчакам. Потърсих 2ро и 3то мнение всички еднакви. И една седмица след третото мнение започна кървене. Отидох до болницата, там казаха, че тялото ми е започнало да се чисти и да очаквам силно кървене. Питаха ме дали искам кюретаж или хапчета. Отказах и се прибрах вкъщи. Наистина трябва здрава психика. Има и риск. Но при мен всичко мина добре. Това се случи преди 2 седмици. Днес вече не кървя и всичко е добре. Моя организъм се справи сам. И така няма нужда да чакам за опити за бебе и нямам манипулация на матката.
Ако искаш ми пиши на лични. Ако мога ще помогна.

quote author=Marina Shahin link=topic=1260944.msg41956353#msg41956353 date=1608059792]
Здравейте.
Днес бях на 2ри преглед и за жалост вече няма сърдечна дейност (в 6 седмица имаше ясна). В 8 с и 4 дни съм.
Вариантите са кюретаж или медикаментозно “лечение”. Ако някой има някакъв съвет - всичко би ми било от полза. Изправена съм пред много труден избор.
Лека и успешна бременност желая на всички от сърце!
[/quote]

# 713
  • Мнения: 180
Да и аз видях за броя, но късно вече бях писала тук.


Това са двете групи. И двете са с 200+ члена.

# 714
  • Мнения: 227
За мамите, които им е втора бременност, почнахте ли с кремовете за стрии? Имам усещането, че коремът ми расте два пъти по-бързо от предния път.

Аз започнах, но засега не много редовно. Не знам има ли смисъл изобщо, при първата бременност не пропусках да се намажа, а често беше и сутрин и вечер. Е, появиха се доста, най-вече на гърдите, не мога да си ги позная, и малко на ханша бедрата. Та мисля,че има генетичен фактор и съм обезкуражена малко сега 😁
А относно корема.. И моя расте по-бързо от първият път, а аз съм слабичка и общо взето си ми личи от самолет от началото 😁

# 715
  • Мнения: 1 073
Марина, много, много съжалявам, но преди да вземеш решение иди на второ мнение, ако трябва и на трето! Дано е грешка.... 😔
Lorsy, аз съм с първа Б., а коремът си расте и то бая, вече ходя с разкопчани дънки... мажа се с кокосово масло за сега, но днес мисля да ходя да разгледам какво има по магазините.
Анна, избелването никак не е препоръчително сега, може би само с пасти за зъби... но те не правят нищо кой знае какво.
Матея, прегръдки от мен, силно момиче! ❤ Пожелавам скоро всичко да се случи чудото пак и да бъде до финал!!

Момичета, някой трябва да пусне втора тема, че тази е вече към края.
Прегръдки от мен на всички ви!

# 716
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета! Някой имал ли е отшумяване на симптомите в 8 седмица? Преди 10 дни бях на лекар, всичко беше добре и ми казаха БХС направо, но се попритесних малко..

# 717
  • Мнения: 346
Момичета днес бях на преглед - всичко изглежда наред,отговаря на 10 г.с + 4 дни. Началото на януари съм на ФМ И БХС.
Аз си купих масло на Икавор против стрии, но от него ми се гади много и не го ползвам (има силен аромат на билки), за това сега се мажа с кокосово масло. За избелване на зъбите знам една рецепта (не знам само колко е удачна при бременност) 2 лъжички кокосово масло, 1 лъжичка куркума и съвсем малка щипка сода. С тази каша се мият зъбите, а след това и с пастата ви.

Марина - съжалявам, че трябва да преминете през това. Препоръчвам да отидете поне за още едно мнение преди да предприемете някакви действия.

# 718
  • Мнения: 105
Момичета, благодаря Ви за подкрепата и искрено съчувствам на всеки, преминал през подобен кошмар.

Anna93 - бях на 2ро мнение снощи и в спешния кабинет в Пирогов, потвърди се мисед.

Eli91 - от самото начало на бременността нямах никакви симптоми (и при майка ми е било така, може да е наследствено) и съответно нямаше никаква индикация за мисед.

Kari88 - аз лично не чух нищо в 6-та седмица, но гинеколожката беше категорична, че всичко е наред и отчита сърдечна дейност.

Mateya Zoe - при мен от двама лекаря са две различни мнения, едното в полза на кюретажа, предвид 8-мата седмица и факта, че бременността е двуплодна, а другото е за медикаментозния аборт като по-щадящ.

Още веднъж - благодаря и успех на всички!

# 719
  • Мнения: 6
SummerStorm, браво, че всичко е наред с първата ФМ! Hug Как преминава прегледът, може ли да споделиш? С коремен ехограф ли гледат вече? На мен ми предстои другата седмица и нещо започвам да се шашкам дали всичко ще е наред. За последно бях на преглед при АГ на 1-ви декември и оттогава не съм виждала бебчето, нямам и кой знае какви симптоми, освен че вчера имах доста неприятно главоболие... Вас боли ли ви глава от време на време и как се справяте? Аз главоболие изобщо не мога да търпя, все пиех беналгин, той ме спасяваше, но сега не мога Close
Аз съм в 10гс. И ме гледаха вчера с коремен, а относно главоболието пробвай да пиеш по 2л. вода на ден (при мен това помогна).

Общи условия

Активация на акаунт