Юлски Бебета 2021

  • 28 718
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 340
Моята АГ  ми каза да се обадя и да си запазя час за БХС-така и направих . После запачнах да чета какво точно се прави при изследването, взима се кръв и после ехограф?? Така ли е ? На места пише за БХС и ФМ заедно ,но на мен само  за БХС ми каза АГ а мен ме е страх да не пропусна някое важно изследване .
Ели, по-рано в темата бях писала в детайли - ако искаш се върни и прочети. БХС е комбинация от детайлен ехографски преглед (фетална морфология) и кръвни показатели.
Супер,мерси сега ще потърся ,а дали може да се види поля на бебчето при този преглед,извинявам се ако въпросите са ми мнгоо и глупави ,но се вълнувам за първи път ми е ,и имам много въпроси 😊
Доколкото знам има вероятност да се види/да познаят - но не винаги е 100% сигурно Simple Smile

# 736
  • Мнения: 48
Здравейте
Има ли някоя от вас която ще ражда в Англия? Аз съм в Англия и още не съм имала първи преглед, а само консултация по телефона, а като чета вие сте ходили поне веднъж вече на преглед. Аз съм в 10 седмица и се надявам скоро да го видим

# 737
  • Мнения: 6
Момичета,чакам пред кабинета за Първа фетална. Нямам търпение да видя какво се случва.Имам стягания тези дни,ама май е нормално.Въпреки,че ми е второ, тотално съм забравила, а и тази бременност засега е дооста по-различна.С първата не съм повръщала, сега се скъсах да повръщам.
Дано всичко е наред:))

Иначе сега гледам ФБ-има три групи,които хващат юлските 2021...в коя точно сте вие или да си избирам?

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 14:37 от AnMary

# 738
  • Мнения: 488
Момичета,чакам пред кабинета за Първа фетална. Нямам търпение да видя какво се случва.Имам стягания тези дни,ама май е нормално.Въпреки,че ми е второ, тотално съм забравила, а и тази бременност засега е дооста по-различна.С първата не съм повръщала, сега се скъсах да повръщам.
Дано всичко е наред:))

Успех, Lapichka и после да споделиш как е минало! Hug
Момичета, аз искам да ви попитам вие чувствате ли по-голяма умора, доспива ли ви се през деня? Аз до скоро нямах този проблем, но от седмица може би някъде имам чувството, че се изморявам много по-бързо от нормалното за мен и следобяд доста ми се спинка Grinning

# 739
  • Мнения: 176
Днес бях на ранната фетална с резултатите от кръвните изследвания за БХС - всичко е наред.
bibonss, аз също се изморявам доста лесно и следобед си дремвам, така съм от две три седмици. Също се задъхвам понякога при изкачване на стъпала. Мисля да започна вкъщи някаква йога за бременни за 15-20мин малко за тонус, а и знам, че помага занапред при болки в кръста, крампи и такива неща.

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 14:26 от LaLa Land

# 740
  • Мнения: 258
Днес бях на ранната фетална с резултатите от кръвните изследвания за БХС - всичко е наред.
bibonss, аз също се изморявам доста лесно и следобед си дремвам, така съм от две три седмици. Също се задъхвам понякога при изкачване на стъпала. Мисля да започна вкъщи някаква йога за бременни за 15-20мин малко за тонус, а и знам, че помага занапред при болки в кръста, крампи и такива неща.

Здрасти,

Дали може да споделите, ако се спрете на някакви конкретни упражнения, защото и аз се вълнувам?
С тази пандемия и "home office", все в седнало положение, още от сега кръста ме боли, а не знам нататък как ще е ...

# 741
  • Мнения: 176
Да, набелязала съм си един канал в YouTube - Pregnancy and postpartum TV. Има още доста такива подобни.
Скрит текст:

# 742
  • Мнения: 47
Здравейте, първи запис от мен. Трябваше да има сватба през Май, но ще има бебе през Юли. 😀
В 10та седмица съм, следя сена частно при др. Мирчева, тя изражда в Шейново. Ходих и по здравна каса в полимед, държанието беше под всякаква критика, почувствах се ужасно лекарката се казва Евдокия Маркова, личи че е добър специалист но като човек държанието й е супер арогантно. На 1вия преглед започна да ми говори колко добра лекарка е с 30 години стаж и как прави аборти постоянно и открива някакви редки случаи с аномалии.. Не знам как е възможно да говори така пред пациент, който може да травмира и изобщо да му донесе последствия.. Не бих повторила ходенето си там.
Едно въпросче-има ли още някоя с отрицателна кръвна група. Аз съм и сега в понеденик съм на преглед да видим какво ще ми каже..

# 743
  • Мнения: 258
Здравейте, първи запис от мен. Трябваше да има сватба през Май, но ще има бебе през Юли. 😀
В 10та седмица съм, следя сена частно при др. Мирчева, тя изражда в Шейново. Ходих и по здравна каса в полимед, държанието беше под всякаква критика, почувствах се ужасно лекарката се казва Евдокия Маркова, личи че е добър специалист но като човек държанието й е супер арогантно. На 1вия преглед започна да ми говори колко добра лекарка е с 30 години стаж и как прави аборти постоянно и открива някакви редки случаи с аномалии.. Не знам как е възможно да говори така пред пациент, който може да травмира и изобщо да му донесе последствия.. Не бих повторила ходенето си там.
Едно въпросче-има ли още някоя с отрицателна кръвна група. Аз съм и сега в понеденик съм на преглед да видим какво ще ми каже..

Здрасти,

Аз съм с 0-, това не играе ли някаква роля при 2ро раждане само? И то, ако има проблем той би бил при самото раждане?
Четох, че се прави терапия някаква при нужда, но мисля, че 28 г.с. се слага първата инжекция, а 2рата е 72 часа преди раждане, т.е. сега е рано за каквото и да било.

# 744
  • Мнения: 7
Здравейте! Запис и от мен с термин 19 юли.

# 745
  • Мнения: 47
Здравейте, първи запис от мен. Трябваше да има сватба през Май, но ще има бебе през Юли. 😀
В 10та седмица съм, следя сена частно при др. Мирчева, тя изражда в Шейново. Ходих и по здравна каса в полимед, държанието беше под всякаква критика, почувствах се ужасно лекарката се казва Евдокия Маркова, личи че е добър специалист но като човек държанието й е супер арогантно. На 1вия преглед започна да ми говори колко добра лекарка е с 30 години стаж и как прави аборти постоянно и открива някакви редки случаи с аномалии.. Не знам как е възможно да говори така пред пациент, който може да травмира и изобщо да му донесе последствия.. Не бих повторила ходенето си там.
Едно въпросче-има ли още някоя с отрицателна кръвна група. Аз съм и сега в понеденик съм на преглед да видим какво ще ми каже..

Здрасти,

Аз съм с 0-, това не играе ли някаква роля при 2ро раждане само? И то, ако има проблем той би бил при самото раждане?
Четох, че се прави терапия някаква при нужда, но мисля, че 28 г.с. се слага първата инжекция, а 2рата е 72 часа преди раждане, т.е. сега е рано за каквото и да било.


Трябва да се направи тест за антитела мисля че в 11 г.с. Сега в понеделник като ходя тя ще ми каже със сигурност, но това е което знам.

# 746
  • Мнения: 340
Здравейте, първи запис от мен. Трябваше да има сватба през Май, но ще има бебе през Юли. 😀
В 10та седмица съм, следя сена частно при др. Мирчева, тя изражда в Шейново. Ходих и по здравна каса в полимед, държанието беше под всякаква критика, почувствах се ужасно лекарката се казва Евдокия Маркова, личи че е добър специалист но като човек държанието й е супер арогантно. На 1вия преглед започна да ми говори колко добра лекарка е с 30 години стаж и как прави аборти постоянно и открива някакви редки случаи с аномалии.. Не знам как е възможно да говори така пред пациент, който може да травмира и изобщо да му донесе последствия.. Не бих повторила ходенето си там.
Едно въпросче-има ли още някоя с отрицателна кръвна група. Аз съм и сега в понеденик съм на преглед да видим какво ще ми каже..

Здрасти,

Аз съм с 0-, това не играе ли някаква роля при 2ро раждане само? И то, ако има проблем той би бил при самото раждане?
Четох, че се прави терапия някаква при нужда, но мисля, че 28 г.с. се слага първата инжекция, а 2рата е 72 часа преди раждане, т.е. сега е рано за каквото и да било.


Трябва да се направи тест за антитела мисля че в 11 г.с. Сега в понеделник като ходя тя ще ми каже със сигурност, но това е което знам.
Мисля, че Cinnamon Bun е права - по-късно се прави изследване за антитела и ако има нужда се поставя инжекцията Simple Smile И аз съм отрицателна кръвна група.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 746
Аз съм отрицателна. През първата бременност пратихме 3 пъти тест за антитела,нямаше и за това не сме слагали никакви инжекции. Като родих ми биха,Анти Д гама глобулин,мисля се казваше. Тя е задължителна при раждане ако искате друго дете. Сега отново ще следим антителата и ше има инжекция само при нужда

# 748
  • Мнения: 1 073
Момичета, минах БХС аз, бях при д-р Стратиева, ( за София) препоръчвам! Какво мерене беше, обърна ми адски много внимание, много е мила и внимателна. Всичко е наред с плода, имам си и снимка на профила, взел е носа и брадичката на баща си 🤣, а той не е като да няма нос 🤣🤣🤣. А брадичка... йок! Ахахахах
Отдъхнах си, другата седмица предколедно ще излезе и пренатеста, пола ще се знае със сигурност. Всички показатели за БХС са в норма и няма шанс за генетични проблеми.
Аз съм също отрицателна кръвна група, пуснах антитела по препоръка на АГ-то, каза, че през вротия и третия триместър пак се пуска, както каза Анна.
Момичета, трябва да пускаме нова тема, вече сме минали 50 стр. и ще заключат темата. Аз нямам достъп до лаптопа до понеделник, а през телефона ще ми е трудно да пусна, някое момиче може ли да се заеме 👀
Поздрави от меееен ❤

# 749
  • Мнения: 85
Аз съм отрицателна. През първата бременност пратихме 3 пъти тест за антитела,нямаше и за това не сме слагали никакви инжекции. Като родих ми биха,Анти Д гама глобулин,мисля се казваше. Тя е задължителна при раждане ако искате друго дете. Сега отново ще следим антителата и ше има инжекция само при нужда

Привет, много се притеснявам от състава на самата инжекция. Вашите доктори както казват по въпроса, има ли вредни последици от нея?

Общи условия

Активация на акаунт