Не спирам да плача, моля за съвет

  • 10 885
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 999
Държиш се много незряло. Искаш нещо, но ... мама не дава. За това и плачеш. Нервите ти са обтегнати и те избива на рев. И то, защото трябва да вземеш решение. А не можеш. И искаш друг да "вади горещите картофи от огъня".
   А ти какъв съвет искаш: как да спреш да плачеш? Или как да порастнеш?

   Родителите ти те манипулират, направили са те малодушна, с ниско самочувствие.
   Какво значи това:" той ще те забремени"? Ти невменяема ли си? В безсъзнание ли ще бъдеш? Дрогирана?

За Бога! Учиш медицина! Би трябвало веднага да отговориш, че за забременяване са нужни двама, не само един. И че контрацепцията е измислена да предпазва от нежелани бебета.
  Само на 19 си. Не можеш ли да си отвориш устата и да кажеш, че си много малка за брак и семейство, но това не значи, че не можеш да имаш приятел. Че не си хукнала да се жениш за него.
   Ма той те канел при него - ще те кани. Млад човек има нужда от секс. А ти вместо да ходиш при него, се съгласИ да дойде той тук. Мама и тате под ключ ли те държат, та не можеш да излезеш за няколко часа? Без да даваш отчет с кого си?


Сега почетох продължението за паричните въпроси и "най-хубавото нещо си ти..." Хубаво, ама ти да му плащаш спането?! - тук не ти ли светна огромен червен фенер "Стой далеч от този"?

Както вече казах - много си малка, незряла, вярваш на всичко без да се замислиш. Прави са родителите ти. А ти - вместо да ревеш, почни  да мислиш.
И не прави грешката да отидеш при него. Я прочети тук - в Семейни отношения, темите за събрали се по на 18 години, а след 10 не се разбират, не са си интересни. Той иска едно, тя иска внимание. Но не го получава от него... Не се познавате добре, имате още да учите, да се развивате.

Покани го момчето тук. Не казвай на вашите, че ще излизате заедно. СтегнИ се! И ще спреш да ревеш.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 17:13 от 512

# 46
  • Мнения: X
То единственото, което те пали, е че сте разделени и че е забранен. Драма голяма. Приказките му са безумни.

# 47
  • Мнения: 2 375
Ако отиде да живее при него най-вероятно свекървата залъците ще и брои. И след месец ще се върне при мама и татко. А любовта на живота и ще я посъветва да помоли техните за пари. Когато влиза глад през вратата, любовта излиза през прозореца.

# 48
  • Мнения: 6 930
Но в същото време ми казва, че ако замина при него техните щели да ми плащат да уча, прави планове и ми предлега да отида да живея с него на село докато завършим и след това да си живеем сами и да си работим. Говори ми за бъдещето ни, за деца... Може и да е свестен...

19-20-25-30 годишен да ме пита още в първите месеци колко изкарват нашите, ясно ми е що за стока е и колко в влюбен.
Ясно е защо родителите ти имат нЕкои съображения, както и предполагах.
Споменавато пък баща ми да плаща хотела - съвсем.
Тоя не става, не реви.

# 49
  • Мнения: 191
Оф,момиче.......толкова ли си глупава.Явно да.

# 50
  • Мнения: 2 375
Толкова ми напомня мен самата и я разбирам. Лошото, че аз и дете му родих, а родителите ми бяха вечна банкова сметка от, която само се тегли без край. Да е жива и здрава дъщеря ми, но по-голяма глупост не можех да направя.

# 51
  • Мнения: 1 847
На 19 г учиш медицина. Налягай над учебниците, излизай с приятели, ако връзката ви е толкова силна и искрена ще оцелее.
Оправи си отношенията с родителите, мнението им не съвпада с твоето вероятно, защото всеки родител иска най-доброто за детето си. Те виждат , че подобна връзка може да попречи на "блестящото ти бъдеще".
Голям човек си, седнете поговорете.
Седиш и ревеш, че не сте се виждали, но ако така се вкопчиш в тази връзка, ще дойде време пак ще пишеш, че седиш и ревеш без да си завършила , с бебе и "мъж дето не ми обръща внимание".
 Седни размисли се какво искаш от живота, как искаш да се развиеш, запиши се на някой курс по език, развивай се та ти си само на 19 години. Хубавото ще дойде.

# 52
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Мъж да реве на "гаджето" си, че е далеч от нея... 20 годишен мъж? Със сълзи? Айде бе! И това "наще" ми вади яко очите.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Дори и на 19 не е ок да си толкова наивна, да не използвам по-силна дума.

Този е златотърсач. Ама силен на обещания. Как техните ще плащат и нейното образование. Като са толкова ларж техните той що се интересува колко пари вади баща ти, за това запита ли се?

# 54
  • Мнения: 108
Дори и на 19 не е ок да си толкова наивна, да не използвам по-силна дума.

Този е златотърсач. Ама силен на обещания. Как техните ще плащат и нейното образование. Като са толкова ларж техните той що се интересува колко пари вади баща ти, за това запита ли се?
Всъщност наистина се занимава с това, златотърсач е. Малко смешно ми звучи, но.. А относно това да ми плащат техните, обучението в Македония е 10 пъти по-евтино отколкото тук.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 18:15 от Princess28120

# 55
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Айде бе! Взе да става все по-интересно... Нали учехте заедно медицина?

# 56
  • Мнения: X
Може в свободното си време да търси златото на Филип Македонски.

# 57
  • Мнения: 108
Айде бе! Взе да става все по-интересно... Нали учехте заедно медицина?
Да, заедно учехме медицина. 1 година бях в Македония, заради короната се прибрах в Бг, учехме онлайн до края на годината. И така и си останах в Бг.. Идеята му е сега да замина при него и да продължим заедно там. А за златотърсача-с техните били златотърсачи и търсели злато свободното си време.

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 18:23 от Princess28120

# 58
  • Мнения: 507
Прочетох всичко.
Авторке, видях доста червени лампички.
От любовта боли, но според мен тази вашата не е истинска.
Следвай медицина и си намери друг, ще откриеш рано или късно истинската любов и връзката ви да не е тайна.
Ти си знаеш най - добре.
Успех Simple Smile

# 59
  • Мнения: 12 770
Хубава приказка, за принцесата и конярчето, ама нали знаеш какво става - конярчето иска да получи и половината кралство. Принцесо, замисли се малко.

Следването не е спринт, а маратон, ако наистина искаш да завършиш де. Ще чакаш ти на свекървата да ти плаща обучението години наред, ти да си там готованка, да те отглеждат чужди хора, на село да живееш, да изпуснеш питомното и да си гониш дивото.

Ами направи го, гони дивото. Голямо приключение, няма що.

Общи условия

Активация на акаунт