Хитринки за всякакъв случай - 25

  • 44 515
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 300
Ако рибата се замрази цяла ( неизчистена ) се запазва без променен вкус поне два месеца. За толкова мога да гарантирам защото свекърва ми е рибарка и като имат добър улов това което няма да се яде веднага просто се прибира във фризера и след два месеца пак си е вкусно като прясно. Но задължително не трябва да се нарушава целостта на рибата.

# 286
  • София
  • Мнения: 8 634
Ааа, моите претенции са пък нищо полусурово да не ми се сервира. Тук всичко се готви до пълна готовност Simple Smile Но не знаех за паразити в сьомгата - полезно инфо! 
Desislava Rangelova, това обяснява защо нашият човек ни носи рибите цели Simple Smile Много полезно инфо, благодаря и на теб Simple Smile

А като замразявате как следите кое до кога трябва да се изяде? Слагате етикети с датата на замразяване или с датата до която трябва да се приключи? Остават ли видими тези етикети? В пликове или в кутии замразявате?
Извинявайте, че разпитвам, просто си кроя планове как да си ползвам фризера, мисля, че и на други потребители в темата би могло да се стори полезно, та затова...

Последна редакция: вт, 24 ное 2020, 13:58 от ToniShu

# 287
  • Мнения: 1 153
Ох, като чуя Сьомга и се сещам за Сьонга-Мьонга Simple Smile Ние пък във фризера имаме багети, замразени цели чушки, бутер банички (правя и замразявам), бланширани картофи. Малък е фризерът.

# 288
  • Мнения: 8 452
Здравейте!
Бях сложила стикер на хладилника. Омръзна ми и го отлепих. Но останаха петна от лепкавото на стикера. С какво мога да ги почистя, пробвах със спирт и препарат за прозорци, но не се почиства, остават следи.
Дайте идеи как мога ги отстраня.

Малко връщам темата назад, но исках да споделя кое ми помогна, пък може на някой да му е от полза Simple Smile

Благодаря на всички, които се включиха със съвети!
Не стана нито със спирт, нито с мазнина.
Получи се с този Cif Cream


Не остана и следа Simple Smile

# 289
  • Mediterraneo
  • Мнения: 42 547
А като замразявате как следите кое до кога трябва да се изяде? Слагате етикети с датата на замразяване или с датата до която трябва да се приключи? Остават ли видими тези етикети? В пликове или в кутии замразявате?
Извинявайте, че разпитвам, просто си кроя планове как да си ползвам фризера, мисля, че и на други потребители в темата би могло да се стори полезно, та затова...

Замразявам в пликове, защото в тарелки и кутии ми заемат много място. Задължително слагам фабричния етикет, ако прибирам порция от нещо, пиша етикетче аз.

# 290
  • Мнения: 346
Аз също ги прибирам нещата за фризера в пликчета за фризер, заради по-малкото място, което заемат така и им лепя етикети от тези дето се лепят на тетрадките и учебниците, като пиша на тях какво съдържа и датата на която е сложено във фризера. Никакъв проблем не е за етикетите и надписите да си се виждат. Само, че моя фризер е No frost и не прави лед. Не знам дали за фризер, който заледява ще има проблем с надписите.

# 291
  • Мнения: 24 613
Държа ролка с бяло хартиено тиксо наблизо, лепвам от него на пакета и надписвам. Какъв продукт е (ако не е очевидно), дата, количество. Така ми е най-лесно и удобно. По-лесно се пише докато е върху празен плик, но ако е с някакъв маркер или от сорта става всякак.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 7 218
Аз замразявам зеленчуци, плодове (основно боровинки), домашно свинско и заешко.
За месото ползвам пликовете с цип от Лидл (1 и 3 литрови са). На самият плик си има място за надписване - пиша какво е месото, кога е замразено и колко е като количество.
Зеленчуците замразявам в обикновени пликове, а боровинките - в малки кутийки. Боровинките замразявам първо поотделно - изсипвам ги в най-горното чекмедже, колкото да покрият дъното му и на следващия ден ги слагам вече замразени в кутииките. Слагам следващата "порция" и така си стоят стегнати и по отделно плодчетата. (Имаме вила в планината и лятото берем много горски плодове. Другите обаче децата не ги харесват замразени, та замразявам само боровинки)

# 293
  • София
  • Мнения: 8 634
значи пликове ще са. Благодаря много на всички Simple Smile

# 294
  • Мнения: 4 163
Ето тази тераса искам някак да използвам, за да не я губя, но как не знам. 50 см е

# 295
  • Мнения: 43 484
Мъка ще е тази "тераса".

# 296
  • Мнения: X
Ето тази тераса искам някак да използвам, за да не я губя, но как не знам. 50 см е

Купѝ си зайчета или кокошчици и си ги гледай там!

# 297
  • Мнения: 51 061
За пушене, за изтупване, ако е прието в блока и... не се сещам за какво. Не става за простиране, тясно е и ще си цапаш прането докато се провираш край него.

# 298
  • Мнения: 1 153
За простиране трудно ще стане. Аз бих наслагала едни сандъчета специални за тераса с цветя и зеленина.

# 299
  • Мнения: 14 955
И аз бих направила малка градинка на тази тераса. Саксии по перваза, по стената и на пода . Не виждам прозореца, ако има възможност и там може да се сложат.

Общи условия

Активация на акаунт