Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 163
  • 792
  •   2
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 7 484
Следих се при Вецев, ФМ при Чучумишев, коагулацията при Паскалева.

Виж първа страница на темата.

Спазвай си терапията, проследявай се често със стриктно следене на кръвотока и всичко ще е наред. Успех!

# 451
  • Мнения: 876
Здравейте. Аз съм в 6 г.с./ 35 г./, още не сме потвърдили сърдечна дейност.Тази седмица ми откриха 3 тромбофилии,за които прочетох , че са доста високо рискови:
Factor V Leiden / F5 ген (p.R506Q) Хетерозиготен носител на R506Q 1
PAI-1 4G/5G Хомозиготен носител, генотип 4G/4G 2
MTHFR ген (c.677C>T) Хомозиготен носител, генотип Т/Т 3.

Започнах клексан 0,4преди 3 дни и Neopholic meta 3x1 ( до този момент пиех обеикновена фолиева), самоизписах си Metilcobalamin  B-12, 1000 mc 2 x 1.

Днес беше денят за записване при д-р Сигридов за февруари,но не успях да се свържа въпреки, че стоях часове на телефона.

Аз имам една напълно безпроблемна и успешна бременност преди 10 години, без никакъв прием на кръворазреждащи медикаменти, мета фолиева , Б-12 и тнт.Не съм имала никакви усложенения, доносих сина си до края -роди се 3,400 кг с планирано секцио, 1 седмица преди термин. Гинекологът ми като видя тоомбофилиите каза, че това си е чудо, че не съм имала никакви проблеми при тези мутации.
То и самото забременяване сега се смята за чудо, защото съм със силно редуциран яйчников резерв и се готвех за ин-витро....
Много съм притеснена като чета колко много загуби имат други жени ,които имат даже само една мутация, а не като мен  3...,не знам какво да правя като не успях да си запиша час при Сигридов и явно няма да успея скоро.При кой друг лекар бих могла да отида.Ще се радвам на препоръка.

Какви изледвания трябва  да си направя ? Какви проследяващи иззледвания и през колко време се правят ? Някакви специални прегледи?Нещо трябва ли да добавя като витамини или хранителни добавки към тези неща, които вече приемем?

Моят доктор е много добър репродуктивен специалист, но  не е специалист по тромбофилия.Той ми каза, че дори не проследява бременност след 20 седмица.

Моля за съвет от жени с подобен проблем,които са консултирани от специалист по тромбофилия , че ще се побъркам от притеснение. Благодаря Ви.



Няма за какво да се притесняваш. Всичко ще е наред щом си на терапия вече.
Провери си нивата на витамини Д и Б12. Много са важни.

Бих ти препоръчала Проф.Паскалева (хематолог) за проследяване на терапията за тромбофилия. И д-р Иван Вецев (Шейново) за проследяващи АГ.

Обичайно е при тромбофилия да има първа безпроблемна бременност без никаква терапия.

# 452
  • Мнения: 165
Здравейте,бременна съм в 7-8г.с. .
С тромбофилия.
Лекарят,който ми следи бременността ми изписа фраксипарин .Понеже не успях да намеря в аптеките се сдобих с клексан.
Въпросите са ми .Нали са едни и същи?
Ако успея да намеря фраксипарин ,проблем ли ще бъде да го слагам при положение ,че до преди това съм слагала Клексан?
Има ли значение по кое време на деня се слага?
Благодаря !

# 453
  • Мнения: 174
Здравейте,бременна съм в 7-8г.с. .
С тромбофилия.
Лекарят,който ми следи бременността ми изписа фраксипарин .Понеже не успях да намеря в аптеките се сдобих с клексан.
Въпросите са ми .Нали са едни и същи?
Ако успея да намеря фраксипарин ,проблем ли ще бъде да го слагам при положение ,че до преди това съм слагала Клексан?
Има ли значение по кое време на деня се слага?
Благодаря !
                       Здравейте,и Фраксипарин и Клексан вършат една и съща работа.Фраксипарина се намира все по трудно вече,така че слагайте Клексан за сега.Може да го биете или сутрин или вечер,но е хубаво както започнете така да го слагате всеки ден по едно и също време.

# 454
  • Мнения: 706
Момичета, за колко време излизат резултатите за тромбофилия? Пуснах ги в Щерев.

# 455
  • Мнения: 137
Момичета, за колко време излизат резултатите за тромбофилия? Пуснах ги в Щерев.

За Щерев не знам, в Цибалаб моите се забавиха 10 дни.

# 456
  • Мнения: 5 018
Най-бързо излизат в Геника според мен. За 2 работни дни бяха при мен - пуснах ги на 30 декември и получих имейл на 4 януари сутринта.

# 457
  • Мнения: 5 070
Пълен панел в Геника при мен беше готов на 5-тия работен ден, при положение , че не съм ги правила в София.

# 458
  • Мнения: 31
з


здравейте, може ли разчитане на резултата от запознатите.Благодаря

# 459
  • Мнения: 771
на 1 стр в темата има информация за твоите мутации

Прочети темите назад - мн жени са с твоите мутации и можеш да се запознаеш с реални казуси

Проследи и темата за мутации в  MTHFR ген

Не си писала по какъв повод си се изследвала - бременна? след загуба или профилактично?

Ако не те притиска времето (т.е в момента си бременна и ти трябва спешно решение), чети темите назад- има мн мн инфо

# 460
  • Мнения: 297
Здравейте!
Имам 2 въпроса:
1. Има ли сред вас бъдещи мами в по-напреднал етап на бременността( аз съм 29 г.с.) с тромбофилия и предписан утрогестан или друг вид прогестерон за прием? Защо ви е предписан и как ви се отразява на изследвания и физически?
2. Някой знае ли дали изследването за Free Ps Ag показва постоянно състояние на този протеин или ако го изследвам след време - ще има други стойности( както напр. са АРТТ, Д димер и др. ) Моят е нисък  -  40% при реф. стойности 60.1 - 113.6.

# 461
  • Мнения: 78
Здравейте,
Предстои ни втора инвитро процедура, тъй като първата завърши с БХ, а ЗЕТ без имплантация. Направих консултация с доцент Русев и той назначи имунологични и генетични изследвания. Оказа се, че имам няколко типа тромбофилии- PAI 4G/5G - Хомозигот 4G/4G, ACE - Хомозигот D/D и Factor XIII-хетерозигот. Не мога да се свържа с доцента, но в резултата от имунологията е записано Клексан/Фракси през ден от 0.4. От това, което изчетох, разбрах, че взети заедно тези тромбофилии водят до кумалитивен ефект и трябва лечение. Въпросът ми е дали с хематолог трябва да се консултирам за лечение и може ли да ми препоръчате такъв във Варна. Ако не, ще се обърна към Паскалева или някой от другите от началната страница.
Благодаря!

# 462
  • Мнения: 876
Здравейте!
Имам 2 въпроса:
1. Има ли сред вас бъдещи мами в по-напреднал етап на бременността( аз съм 29 г.с.) с тромбофилия и предписан утрогестан или друг вид прогестерон за прием? Защо ви е предписан и как ви се отразява на изследвания и физически?
2. Някой знае ли дали изследването за Free Ps Ag показва постоянно състояние на този протеин или ако го изследвам след време - ще има други стойности( както напр. са АРТТ, Д димер и др. ) Моят е нисък  -  40% при реф. стойности 60.1 - 113.6.

Аз съм 26-та седмица и съм на Утрогестан. Спрях го в 15-та седмица по много бавна схема за намаляване. В събота вечерта ми беше последната капсула. В неделя ми беше първи чист ден. И в понеделник сутрин обилно кървене. Сложих веднага ударна доза и кървенето спря. Доктора каза, че ще го пия докрай.
Не виждам как утрогестана ще влияе на кръвните изследвания, освен ако не са за прогестерон. Тези глупости които се пишат по групите за влиянието на Утрогестана върху кръвосъсирването са си точно това - глупости.

# 463
  • Мнения: 297
*PrimaVera*, аз бях на кринон до 15 г.с. след ЗЕТ. Никога не съм имала кървене, скъсена шийка. Интересува ме за какво друго служи в по-късни седмици приема на прогестерон. Аз лично не се чувствам добре - АРРТ ми е под референтни граници, имам бодежи в сърцето, кръвното ми започна да пада отново, а вече минах преди време през кардиолог. Има ли други дами с изписан прогестерон на по-късен етап през бременността?

Последна редакция: пт, 22 яну 2021, 12:12 от fia37

# 464
  • Мнения: 910
Здравейте, излезнаха резултатите ми от БХС и ме притесни, че Лява маточна артерия PI е със завишена стойност. Имам и висок риск за преекламсия. Някой знае ли стойността на артерията какво означава?

Общи условия

Активация на акаунт