Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 057
  • 792
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 52
Благодаря момичета!
Предадох,  какво съветвате . Много странно ,че докторката при вида на резултатите не взима отношение , нито я изпраща на изследване...

# 436
  • Мнения: 2 523
Хич не е странно. Много лекари въобще не признават това за някакъв проблем изискващ внимание.

# 437
  • София
  • Мнения: 7 467
За съжаление един доктор не може да разбира от всичко. Затова ходим при няколко различни.

# 438
  • Мнения: 31
Момичета как се справят с намирането на фраксипарин или клексан 0,6 в провинцията е кошмар няма по складове не доставят никъде, налага се да търсим по групите за тромбофилия, добре че се намират момичета на които са им хартиссали и ги отстъпват да са живи и здрави, но кога ще свърши този хаос?

# 439
  • Мнения: 2 673
Здравейте, момичета! Hug
За пръв път ми изследват Д-Димер в ug/mL,
че нещо не мога да се ориентирам в таблиците за нормата
при бременни, така като гледам, отговаря на µg/mL.
Знае ли някой дали е така? Благодаря! Heart

# 440
  • Мнения: 465
Здравейте на всички,

Излязоха ми резултатите за тромбофилия - това, което разбирам е, че имам 2 мутации: фактор 5 на Лайден (1 увреден ген) и PAI 1 4G/5G (2 увредени гена). Предстои ми консултация с доц. Конова, но ще се радвам, ако споделите при тези резултати какво още трябва да изследвам?
Дали има жени с тези мутации, забременели, износили и родили живи и здрави бебенца?
Предполагам, че с тези мутации при нова бременност ще се наложи НМХ.
Предварително благодаря на всички отзовали се с информация. 🍀

# 441
  • Мнения: 2 523
BellAaAa, добре си се ориентирала. Имаш мутация от високорисковите и една уж от нискорисковите, но с два мутантни алела.
Хубаво е да видиш и за придобита тромбофилия, но предполагам доц. Конова ще ти ги назначи.
Трябва да си на терапия при бременност, така че с нея ще уточните точно на каква.
И има много жени забременели и родили с всякаква комбинация от мутациите. Не се притеснявай. С добро следене и терапия всичко ще е наред!

# 442
  • Мнения: 5 045
Здравейте, момичета! Днес ми излязоха резултатите, но не съм съвсем наясно с тях. Виждам , че нямам високорискови мутации и до там.

# 443
  • Мнения: 2 523
Иренче, браво че си пуснала и ти мутациите. Имаш 4 където само половината ген не работи. Водят ПАЙ нискорискова, но в случая са ти излезли АСЕ и фактор 13 с мутация и те правят с ПАЙ комбинация от висок риск.
МТХФР е мутацията за необработване на синтетичните форми на витамините, така че започни да приемаш само метилираните.
Хубаво е да се консултираш с някой дали да си на терапия. Другото е че при инвитрото е добре да се внимава с кръвосгъстяващите медикаменти. Проверявай листовките.

П.С.
Момичета, в Геника правят безплатна консултация с генетик който да даде насоки за мутациите. На мен ми беше много полезно. Ако не сте говорили с тях, препоръчвам.

# 444
  • Мнения: 5 045
Джесито , как става тази консултация? Моите там са пускани , но чрез клона им в нашия град. Утре ще ида да си ги взема като официален резултат.

# 445
  • Мнения: 2 523
Когато взимах резултатите поисках среща с генетик и след 5 мин дойде човек да си поговорим. Понеже пусках два пъти и двата пъти направихме така и нямаше проблем.
Аз обаче ходих в централата на Геника и не знам дали в другите клонове е нужна предварителна уговорка. Може би звънни да попиташ.

# 446
  • Мнения: 297
Здравейте! Знам, че е обсъждано назад в темите, но някой с опит би ли ми припомнил за прословутото изследване АНТИ ХА. Знам, че се прави точно 4 часа след поставяне на НМХ. Въпросът ми е : бия си го вечер и за да го напасна към работното време на лабораторията трябва да сменя часа на поставяне. Как се сменя часа и колко пъти със сменения вече  час трябва да бия, преди да отида в лабораторията? Благодаря предварително!

# 447
  • Мнения: 876
Здравейте! Знам, че е обсъждано назад в темите, но някой с опит би ли ми припомнил за прословутото изследване АНТИ ХА. Знам, че се прави точно 4 часа след поставяне на НМХ. Въпросът ми е : бия си го вечер и за да го напасна към работното време на лабораторията трябва да сменя часа на поставяне. Как се сменя часа и колко пъти със сменения вече  час трябва да бия, преди да отида в лабораторията? Благодаря предварително!



Аз съм страхлива и затова местя с по 30 минути всеки ден. Има жени, които изместват за 2 дни или бият директно сутринта.
Иначе 4 дни преди денят на теста трябва да е поставян в същият час. Поне Паскалева така иска.

# 448
  • Мнения: 8
Здравейте. Аз съм в 6 г.с./ 35 г./, още не сме потвърдили сърдечна дейност.Тази седмица ми откриха 3 тромбофилии,за които прочетох , че са доста високо рискови:
Factor V Leiden / F5 ген (p.R506Q) Хетерозиготен носител на R506Q 1
PAI-1 4G/5G Хомозиготен носител, генотип 4G/4G 2
MTHFR ген (c.677C>T) Хомозиготен носител, генотип Т/Т 3.

Започнах клексан 0,4преди 3 дни и Neopholic meta 3x1 ( до този момент пиех обеикновена фолиева), самоизписах си Metilcobalamin  B-12, 1000 mc 2 x 1.

Днес беше денят за записване при д-р Сигридов за февруари,но не успях да се свържа въпреки, че стоях часове на телефона.

Аз имам една напълно безпроблемна и успешна бременност преди 10 години, без никакъв прием на кръворазреждащи медикаменти, мета фолиева , Б-12 и тнт.Не съм имала никакви усложенения, доносих сина си до края -роди се 3,400 кг с планирано секцио, 1 седмица преди термин. Гинекологът ми като видя тоомбофилиите каза, че това си е чудо, че не съм имала никакви проблеми при тези мутации.
То и самото забременяване сега се смята за чудо, защото съм със силно редуциран яйчников резерв и се готвех за ин-витро....
Много съм притеснена като чета колко много загуби имат други жени ,които имат даже само една мутация, а не като мен  3...,не знам какво да правя като не успях да си запиша час при Сигридов и явно няма да успея скоро.При кой друг лекар бих могла да отида.Ще се радвам на препоръка.

Какви изледвания трябва  да си направя ? Какви проследяващи иззледвания и през колко време се правят ? Някакви специални прегледи?Нещо трябва ли да добавя като витамини или хранителни добавки към тези неща, които вече приемем?

Моят доктор е много добър репродуктивен специалист, но  не е специалист по тромбофилия.Той ми каза, че дори не проследява бременност след 20 седмица.

Моля за съвет от жени с подобен проблем,които са консултирани от специалист по тромбофилия , че ще се побъркам от притеснение. Благодаря Ви.

# 449
  • Мнения: 723
Здравейте. Аз съм в 6 г.с./ 35 г./, още не сме потвърдили сърдечна дейност.Тази седмица ми откриха 3 тромбофилии,за които прочетох , че са доста високо рискови:
Factor V Leiden / F5 ген (p.R506Q) Хетерозиготен носител на R506Q 1
PAI-1 4G/5G Хомозиготен носител, генотип 4G/4G 2
MTHFR ген (c.677C>T) Хомозиготен носител, генотип Т/Т 3.

Започнах клексан 0,4преди 3 дни и Neopholic meta 3x1 ( до този момент пиех обеикновена фолиева), самоизписах си Metilcobalamin  B-12, 1000 mc 2 x 1.

Днес беше денят за записване при д-р Сигридов за февруари,но не успях да се свържа въпреки, че стоях часове на телефона.

Аз имам една напълно безпроблемна и успешна бременност преди 10 години, без никакъв прием на кръворазреждащи медикаменти, мета фолиева , Б-12 и тнт.Не съм имала никакви усложенения, доносих сина си до края -роди се 3,400 кг с планирано секцио, 1 седмица преди термин. Гинекологът ми като видя тоомбофилиите каза, че това си е чудо, че не съм имала никакви проблеми при тези мутации.
То и самото забременяване сега се смята за чудо, защото съм със силно редуциран яйчников резерв и се готвех за ин-витро....
Много съм притеснена като чета колко много загуби имат други жени ,които имат даже само една мутация, а не като мен  3...,не знам какво да правя като не успях да си запиша час при Сигридов и явно няма да успея скоро.При кой друг лекар бих могла да отида.Ще се радвам на препоръка.

Какви изледвания трябва  да си направя ? Какви проследяващи иззледвания и през колко време се правят ? Някакви специални прегледи?Нещо трябва ли да добавя като витамини или хранителни добавки към тези неща, които вече приемем?

Моят доктор е много добър репродуктивен специалист, но  не е специалист по тромбофилия.Той ми каза, че дори не проследява бременност след 20 седмица.

Моля за съвет от жени с подобен проблем,които са консултирани от специалист по тромбофилия , че ще се побъркам от притеснение. Благодаря Ви.



От една страна ще ти трябва гинеколог, който разбира и от тромбофилии. Аз все следя при Вецив и го харесвам, също и Мария Атанасова от Токуда. От друга страна ще трябва да ходиш при професор Паскалева, за да пуска анти-ха изследване. което проверява дали дозата клексан/ фракси ти е достатъчна или трябва да се увеличи. На мен тази седмица ми я увеличи.

Общи условия

Активация на акаунт