Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 13

  • 36 160
  • 792
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 572
Аз записах час за Лисичков за Понеделник сутринта.Днес ми излязоха и резултатите.Трябвя ли да се тревожа, не че има какво да направя до понеделник....Гледах референтните за първи триместър (6гс) но нещо не мога да се ориентирам.


На кой номер се свързвахте с Лисичков? Благодаря!

# 721
  • Мнения: 700
На 02 45 42 231 записват часове за него.
Лично с него не съм говорила, просто пуснах изледвания, за да съм подготвена.

# 722
  • Мнения: 465
Здравейте момичета,

някоя от вас дали е правила това имунологично-генетично изследване HLA-G, IL1A, IL1B, TNFα?
До колкото разбрах от генетика, с когото   направих консултацията, това изследване би дало информация за предразположението ми към еклампсия и прееклампсия, както и има връзка с НК клетките и това дали организмът е предразположен да отхвърли или приеме наполовина чуждия организъм?
Това е моя резултат

Нещата май не са много розови за мен... 😔😔😪
Ще се радвам, ако някоя се е сблъсквала с това да ме просветли, защото тотално се обърках в изследвания и лекари

# 723
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета. На 29 години съм и след 2 биохимични бременности бях насочена от Д-р Мария Бояджиева да направя вродени тромбофилии - Пълен
Панел и Фертилити тест в Геника. Излязоха резултатите за тромбофилията. Чакайки останалото, за да ида на разчитане ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне да го разбера. Доста съм объркана, тъй като тепърва се сблъсквам с това. Какво да очаквам? Към кого според вас да се насоча след този резултат? Високо или ниско-рискови са мутациите? Моля, ако някой има тези резултати да сподели каква е била терапията и довела ли е до щастлив финал?  Имам нужда от подкрепа и вашия опит.  Благодаря предварително!

# 724
  • Мнения: 228
Здравейте, момичета. На 29 години съм и след 2 биохимични бременности бях насочена от Д-р Мария Бояджиева да направя вродени тромбофилии - Пълен
Панел и Фертилити тест в Геника. Излязоха резултатите за тромбофилията. Чакайки останалото, за да ида на разчитане ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне да го разбера. Доста съм объркана, тъй като тепърва се сблъсквам с това. Какво да очаквам? Към кого според вас да се насоча след този резултат? Високо или ниско-рискови са мутациите? Моля, ако някой има тези резултати да сподели каква е била терапията и довела ли е до щастлив финал?  Имам нужда от подкрепа и вашия опит.  Благодаря предварително!
Планктон, здравей.
Мутациите ти са ниско рискови, но в съчетание една с друга, могат да доведат до несполуки при бременност. Трябва да посетиш хематолог и АГ, който разбира от тромбофилии. Ще ти назначат терапия с хепарин и аспирин при следваща бременност. Аз съм с подобни мутации и края на октомври миналата година родих първото си дете. През цялата бременност бях на терапия с хепарин и аспирин. Ходих до София при проф. Паскалева-хематолог. Тя пуска изследвания дали дозите са достатъчни и ако се налага промяна в дозите, ги коригира. 2-3 ходения са достатъчни за цялата бременност. Трябва да се следи също и кръвотокът към бебето.
Успех! 🌺

# 725
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета. На 29 години съм и след 2 биохимични бременности бях насочена от Д-р Мария Бояджиева да направя вродени тромбофилии - Пълен
Панел и Фертилити тест в Геника. Излязоха резултатите за тромбофилията. Чакайки останалото, за да ида на разчитане ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне да го разбера. Доста съм объркана, тъй като тепърва се сблъсквам с това. Какво да очаквам? Към кого според вас да се насоча след този резултат? Високо или ниско-рискови са мутациите? Моля, ако някой има тези резултати да сподели каква е била терапията и довела ли е до щастлив финал?  Имам нужда от подкрепа и вашия опит.  Благодаря предварително!
Планктон, здравей.
Мутациите ти са ниско рискови, но в съчетание една с друга, могат да доведат до несполуки при бременност. Трябва да посетиш хематолог и АГ, който разбира от тромбофилии. Ще ти назначат терапия с хепарин и аспирин при следваща бременност. Аз съм с подобни мутации и края на октомври миналата година родих първото си дете. През цялата бременност бях на терапия с хепарин и аспирин. Ходих до София при проф. Паскалева-хематолог. Тя пуска изследвания дали дозите са достатъчни и ако се налага промяна в дозите, ги коригира. 2-3 ходения са достатъчни за цялата бременност. Трябва да се следи също и кръвотокът към бебето.
Успех! 🌺

Изключително много ти благодаря, Милена, че отдели време да ми отговориш, поясниш и да ме успокоиш до някаква степен. Ще потърся д-р Паскалева за консултация. Честита радост и бъдете много здрави цялото семейство Flowers Bouquet

# 726
  • Мнения: 228
Няма защо. Ако няма други проблеми за решаване при вас, износването на бременност и раждането на здраво дете, в напълно възможно с тези мутации. Така че бъди напълно спокойна, що се отнася до тези изследвания. 🌺

# 727
  • Мнения: 61
Скрит текст:
Здравейте, момичета. На 29 години съм и след 2 биохимични бременности бях насочена от Д-р Мария Бояджиева да направя вродени тромбофилии - Пълен
Панел и Фертилити тест в Геника. Излязоха резултатите за тромбофилията. Чакайки останалото, за да ида на разчитане ще съм благодарна, ако някой може да ми помогне да го разбера. Доста съм объркана, тъй като тепърва се сблъсквам с това. Какво да очаквам? Към кого според вас да се насоча след този резултат? Високо или ниско-рискови са мутациите? Моля, ако някой има тези резултати да сподели каква е била терапията и довела ли е до щастлив финал?  Имам нужда от подкрепа и вашия опит.  Благодаря предварително!
Планктон, здравей.
Мутациите ти са ниско рискови, но в съчетание една с друга, могат да доведат до несполуки при бременност. Трябва да посетиш хематолог и АГ, който разбира от тромбофилии. Ще ти назначат терапия с хепарин и аспирин при следваща бременност. Аз съм с подобни мутации и края на октомври миналата година родих първото си дете. През цялата бременност бях на терапия с хепарин и аспирин. Ходих до София при проф. Паскалева-хематолог. Тя пуска изследвания дали дозите са достатъчни и ако се налага промяна в дозите, ги коригира. 2-3 ходения са достатъчни за цялата бременност. Трябва да се следи също и кръвотокът към бебето.
Успех! 🌺

Изключително много ти благодаря, Милена, че отдели време да ми отговориш, поясниш и да ме успокоиш до някаква степен. Ще потърся д-р Паскалева за консултация. Честита радост и бъдете много здрави цялото семейство Flowers Bouquet
Планктон, здравей. Опитвам се да ти изпратя съобщение, във връзка със запитването ти към мен,но си забранила получаването на лични такива.

# 728
  • Мнения: 190
Здравейте, бременна съм в края на 6 месец. Още от началото изпълнена с притеснения бременност, защото не знаех, дали сърцето на бебето ще издържи. Случаят е паразитен близнак и в 4 месец се наложи животосчасяващ лазерна аблация, направена от др. Чачева в Надежда. До 21 седмица пих аспирин 0,75, изписан от репродуктивните, въпреки, че бебето е естествено, но винаги при трансфери преди това са ми изписва ли аспирин. После др Чачева ми каза да го спра. Аз съм хетерозиготPAI 4g/5g и не усвоявам синтетична та фолиева. Не съм правила  Асе и фактор 13.не зная, защо др Русев преди 2,5 години не ми ги назначи.
Проблемът е, че чак сега се сещам за тези неща, поради други притеснения и изследвания и осъзнавам, че 6 седмици аз съм без никаква терапия. Имам час за ФМ на 8 март при Др Чачева. От провинцията съм, не мога да разчитам на моята ЖК лекарка, тя не разбира от тези неща. И съм притеснена много. До 17 седмица, бебето го гледаха през 10 дни, защото не знаеха, дали ще издържи до операцията. В 21 седмица ходих и на ехокардиография в Надежда и казаха, че всичко е наред.
Когато чета, ми се струва, че дори и при тези ниско рискови мутации се изписва клексан или фраксепарин.
Аз имам изписани от Др Русев през ден аспирин и фраксипарин, но преди 2,5 години при евентуална бременност.
Въпросът е, че аз съм си виновна и не намерих някой, който да ми обърне внимание, от притеснения по другите неща.
Ако някой има съвет или мнение, моля да пише. При кого да отида в София на преглед, за кой хематолог бих могла да си запазя най-бързо час? Зная, че може да е късно, но все пак да направя каквото мога. Много ми е тъжно.... И се самообвинявам

# 729
  • София
  • Мнения: 213
Първо, недей да се самообвниняваш, особено щом лекарите ти казват, че всичко досега е ок. Според мен си пусни АСЕ и фактор 13, не е нужно да се дава пак кръв, тъй като в лабораторията трябва да ти пазят пробата. Само се обаждаш и доплащаш за тях. Така ще имаш пълна картинка. В София мисля, че при проф. Лисичков бързо се записва час, той е хематолог. Аз съм с хетеро 4г/5г и асе и чак сега в 29та гс  ми включват инжекции, а и скоро ще спра аспирина. Не се притеснявай, всичко ще е наред и задължително си направи консултация и с хематолог и с АГ.

# 730
  • Мнения: 190
Bella moma, благодаря за отговора. Малко се поуспокоих.
Да попитам тези, които са от София и са ходили при професор Лисичков, дали това е мястото, където приема?
Ще се опитам в понеделник да си запазя час.

# 731
  • Мнения: 58


Момичета, пуснах изследвания, както ме посъветва АГ. След МА съм- кухо яйце. Според това което чета май няма пробреми, вие как мислите?
Има време до следващия преглед и съм нетърпелива🙂

# 732
  • Мнения: 207
Здравейте,  за Паскалева дълго ли се чака за час?

# 733
  • Мнения: 297
За Паскалева е различно чакането. Съвет - запишете си час и след това звънете всеки ден, често се освобождават и по-ранни часове.

# 734
  • Мнения: 876
При Паскалева е малко безмислено да се ходи за първоначална терапия с ниско-рискови мутации. Ще ви каже, че нищо ви няма и толкова. Освен ако няма някоя късна загуба или нещо друго по-усложняващо.
Вече ако се отиде с назначена и започната терапия, само за проследване е друго нещо.
При Лисичков не се чака много за час и го хвалят доста. Хематолог е.

Общи условия

Активация на акаунт