Великобритания - тема [84] Зимно Коледна Много Коронована Локдаунска

  • 28 841
  • 753
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 235
Искрени съболезнования! 😢
И аз съм на мнение да не отваряш колета седмица. Или го напръскай с дезинфектанти.

Мислим я сега и свекървата. Кара всичко като по учебник. Почна с тежко главоболие, уж леко минаха първите 10 дни с отпадналост и кашлица, последва подобрение за 2-3 дни и сега е с хрипове на АБ. Свекър ми почина при първата карантина, не можахме да го изпратим, и тя сега е сама. Гледам Бг е кандидатствала за едната ваксина в последни изпитания и дано скоро започнат да я произвеждат и поставят, защото всичките ни роднини са рискови.

# 496
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
La Catrala, както писаха, остави кутията някъде в изолация за няколко дни, и ще е ок.

brumm, стискам палци...

И аз много мисля стареца ни. Той вече удари 90+, с всичките екстри на годините, и нашите се движат около него като около бомба със закъснител в момента, че да не би случайно някой нещо да му предаде. А няма как да отида да го видя, човека не чува че да си говоря с него на видео като с другите...

Merry, ще я пробвам тази рецепта тогава. Ние влязохме в много хубав ритъм с Густото - обикновено канселирам поръчките през седмица, и така хем имаме рецепти, хем имаме и няколко дни стандартни манджи. А ако се окаже тегава седмица просто не спирам поръчките, и не го мисля.

# 497
  • London
  • Мнения: 6 732
Майка ми е добре.... Тя имаше някакъв симптом с носа само, който отшумя и нищо друго. Аз още не съм решила за ваксината за себе си.... Определено не бих била от първите поставили си я.

То тая кутия е пътувала много време, до има 2 седмици откак е пратена.... Ако не и малко повече. Принципно и да е имало нещо уж е умряло, ама не ми се рискува знам ли. После може само на психологическа основа да си въобразявам това и онова.

Пращай свекито да прави снимка и тест, да не чака.

# 498
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
La Catrala - Да почива в мир..

# 499
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
La Catrala, нищо му няма на колета. Баш в големия пик в Китай и мъжът и дъщерята се спукаха да получават пратки от там. Доста се бавеха, но идваха. Дезинфекцирахме от вън от вътре и се ползва.
Merry, ще я пробвам тази рецепта тогава. Ние влязохме в много хубав ритъм с Густото - обикновено канселирам поръчките през седмица, и така хем имаме рецепти, хем имаме и няколко дни стандартни манджи. А ако се окаже тегава седмица просто не спирам поръчките, и не го мисля.
Виж как не съм се сетила, че и така мога да получа рецептите Simple Smile Аз съм на one off. По време на локдауна си реактивирах абонамента, защото нямаше иначе слотове и после пак го спрях.
Тази рецепта е от миналата година, сега гледам някакво вегетарианско руло са пуснали. Ще ти напиша рецептата
Скрит текст:
За руло за 4ма ти трябват само
свинска кайма 500 гр,
панко бредкръмбс 60 гр,
sage 2 чаени лъжици и
240 гр puff pastry.
Смесваш каймата с бредкръмбс, sage, сол, черен пипер (те вместо сол ползват 30мл соев сос, но аз предпочитам сол ), добавих и малко чили флейкс. Правиш го на салам и увиваш в многолистното тесто. Където се прехлупва тестото да е отдолу, а отгоре леко правиш резки и поръсваш с едра сол. Аз наръсих и малко чедър върху тестото от вътре, преди да сложа каймата и да го завия Simple Smile
Пече се на 200 градуса или 180, ако сте с вентилатор, около 25-30 мин. Аз го пекох 40 мин. Отстрани сложих и картофите да се пекат с него.
Този петък едната ми рецепта е за тартифлет, а за 18ти в поръчката включих фондюто 😊

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 13:46 от Merry

# 500
  • Мнения: 8 926
Катрала, ти си знаеш какво има в колета, но си помисли, че това са последните неща от баща ти за вас.

Мъчно ми е за Дебенамс и изобщо за случващото се с вериги и малки независими търговци. От друга страна, можеха малко повече гъвкавост по отношение на работното време да проявят, поне след първия локдаун.

# 501
  • London
  • Мнения: 6 732
От майка ми са той да не беше по тая част да избира неща. Работата е там, че е пипала колета навярно докато е била заразена, самата тя ме кара да го метна пък по-натам съм я поканила да дойде при нас да поседи, ще има възможност да донесе същите неща БГ книжки, някои лекарства... Най ми е мъчно, че все нямах достатъчно време за скайп. Искаше ми се повече да показвам децата, правете каквото е нужно на време.... Намирайте време, после е късно.

Да продават в ибей и амазон реално хората пак си пазаруват, но онлайн.

# 502
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Съболезнования! Много тъжно 😞

Аз не бих хвърлила колета. Нашите също сега ми пратиха. Верно, че баща ми участва само в пренасянето на колета до фирмата, но пак е принос. Много ми е мило и с нетърпение го чакам. Знам, че не ми трябва ни боб, ни чай, ни коледни покривки, нито дрехи за децата, но не им правя забележка вече. Те се радват. В последните години и аз се променям спрямо тях. Искам още повече време да сме заедно, всеки ден да се чуваме, да виждат децата.. баща ми идва всяко лято за по 2-3 седмици, но тази година не успя, естествено. Ще гледам да букна първа възможност след НГ, може би хаф-търма, или пък по-добре Априлската и да идем да ги видим.

В този ред на мисли, днешното ми писъмце от адвент календара. Ще си напиша моя лист след малко ❤

# 503
  • Мнения: 5 341
Ла картала, не е правила тест. Бронхитът е много странен, не кашля, само сутрин за малко, разбирай 5 мин. Хрема има също толкова. Отпаднала е, казала съм й на 10 ти ден да прави втора снимка. Още отначало почна аб, като се видя бронхита. Не й се яде, кара на солети и подобни неща. Още преди бронхита каза чв няколко дена е била с разстройство и болки в стомаха. Като свържа всичко ми бие много на Корона. Към момента личната не й предлага тест, а тя няма зор да прави.
Снощи мисълта за баща ти направо ме съсипа, не знам какъв е тоя вирус, че да действа по такъв ужасен и смъртоносен начин. Направо главата не ми го побира. Спомням си че беше писала, че го кара леко в един от коментарите, защото беше непросредствено след като майка ми се разболя. Вече ми е много отчаяно.
Предните дни почина и един от страхотните ни пулмолози в града, познавах го, бях диспансиаризирана при него с астмата. Бог да ни пази здрави, само това се моля.

# 504
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
Искрени съболезнования.

# 505
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами аз бих настояла за тест, то личната хубаво чака ама да не стане късно после? Натисни я да си направи.

Аз нещо трудно се справям със стреса, мисля утре да не водя детето на училище и дотам да ида ми е трудно. Дано мъжа днес ми донесе нещо валериан да пия, че да поспя.

# 506
  • Мнения: 258
Моите съболезнования.

# 507
  • Варна
  • Мнения: 478
Искам да изкажа и аз моите съболезнования. По принцип рядко пиша, по скоро Ви чета. И аз напоследък все мисля моите родители, особено майка ми. При нея на работа ги изпотръшка наред, но всички се оправят вече Simple Smile Опитвам се да мисля позитивно и да гледам напред към новата, дай боже по-добра година!

Миа, благодаря за късметчето.

# 508
  • Мнения: 5 341
Благодаря, че мислите и моята майка. За новата година за първи път, най-искрено желая на всички здраве. Малко рано, ама ме хвана лирично отклонение.

# 509
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
La Cartala, светъл да е пътят на баща ти! Дано е на по-хубаво място! Съболезнования!

Brumm, искрено се надявам твоята майка да бъде добре!

Тъжна година, черна за много семейства... Дано новата 2021 е по-здрава и щастлива за всички нас и нашите семейства!

Голямата ми щерка е 2ри път под карантина, контактна е в колежа. Още 3 дни останаха до изтичане на 14 те дни, всичко изглежда наред.🤞🏻

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 02:05 от dani78

Общи условия

Активация на акаунт