Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 12

  • 41 947
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 590
Тези съсиреци може да се дължат на много неща.По -добре е да се проследи състоянието от АГ

# 61
  • Мнения: 897
Аз в петък влязох по спешност в АГ клиника и ми махнаха полип. Кървенето обаче не е от него,  вероятно е хормонален проблем,  имам и удебелена лигавица 2см.
Сега продължавам да кървя , по умерено , но все не спира. Това е 9ти ден. Първите 3 дни в които имах зацапване изобщо не ги броя.
Почвам да се чудя това ще спре ли изобщо от само себе си?! Някоя от вас имала ли е такъв продължителен и обилен цикъл, как спря?

Според гинеколожката трябва след спиране да приемам нещо с прогестерон иначе и следващите може да са така.

# 62
  • Мнения: 20 218
Полипа с абразио или хистероскопия го махнаха?

# 63
  • Мнения: 897
Полипа с абразио или хистероскопия го махнаха?

С хистероскопия.

# 64
  • Мнения: 8 970
Да споделя за протокола :
След като няколко месеца подред цикълът ми беше съпроводен с ужасно главоболие и вдигане на кръвно, подуване на корема и т.н. ПМС, последният месец започнах да приемам Агнес и масло от вечерна иглика за регулиране на хормоните - този път нямах проблеми!

# 65
  • Мнения: 92
Аз в петък влязох по спешност в АГ клиника и ми махнаха полип. Кървенето обаче не е от него,  вероятно е хормонален проблем,  имам и удебелена лигавица 2см.
Сега продължавам да кървя , по умерено , но все не спира. Това е 9ти ден. Първите 3 дни в които имах зацапване изобщо не ги броя.
Почвам да се чудя това ще спре ли изобщо от само себе си?! Някоя от вас имала ли е такъв продължителен и обилен цикъл, как спря?

Според гинеколожката трябва след спиране да приемам нещо с прогестерон иначе и следващите може да са така.
Моите последни редовни цикли бяха така,може би 4-5,преди да почнат да изчезват...Док каза,че е нормално за пременопауза периода..🤔

# 66
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Много ми хареса нещо преди малко по БНТ и веднага споделям статията, която беше пресъздадена в предаването
https://nadiapetrova.bg/2020/11/oxytocin/
Хубав ден, мацки!

# 67
  • Мнения: 5 394
Записвам се, защото вече явно съм за тази тема, от окт. и сега ноември съм без ц. Мразя тази дума, та затова само ц. Може и да се появи, но в момента съм на нова работа, с нови предизвикателства и сложнотии, дано се наместят хормоните. На лекари не ходя, лични съображения - все не попадам на обясняващи, а на тези с подход - като на конвейр, отделно съм от хората, които хич не ходят навреме, а само когато опре ножът до кокала.

# 68
  • Мнения: 1 677
Интересно ми е, какво е мнението ви за риска от нежелана бременност в периода на пременопауза? Всъщност дали трябва да се поуспокоим, че ситуацията е по-малко възможна или все пак да се презастраховаме някак си допълнително заради съпътстващите аномалии в МЦ?
 Противник съм на хормоналните варианти за предпазване, а и вече все по-трудно се ориентирам за моментите на овулация (ако въобще я има), въпреки, че засега нямам прескочен цикъл.

# 69
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз, честно казано, до скоро се надявах да забременея по естествен път, но уви...

# 70
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
На лекари не ходя, лични съображения - все не попадам на обясняващи[/color], а на тези с подход - като на конвейр, отделно съм от хората, които хич не ходят навреме, а само когато опре ножът до кокала.
А не трябва да не ходиш. Ако си в Сф ще ти препоръчам лекарка, стига да искаш, разбира се.

Аз както го нямах от януари ли беше, февруари ли...и не го и чаках, хоп м.11 истински МЦ...за малко да ме свари неподготвена. Странното е, че продължи дълго, зацапване имаше сигурно 10-14 дни.

Надя Петрова си я следя от години и чета неините статии, даже се чудя дали да не пробвам продуктите. Единствено това, че не са на таблетки, а разтворими и цената (до някъде) ме спират.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 07:23 от Ала-Бала

# 71
  • Мнения: 13 890
Аз, честно казано, до скоро се надявах да забременея по естествен път, но уви...
Интересно ми е, какво е мнението ви за риска от нежелана бременност в периода на пременопауза? Всъщност дали трябва да се поуспокоим, че ситуацията е по-малко възможна или все пак да се презастраховаме някак си допълнително заради съпътстващите аномалии в МЦ?
 Противник съм на хормоналните варианти за предпазване, а и вече все по-трудно се ориентирам за моментите на овулация (ако въобще я има), въпреки, че засега нямам прескочен цикъл.


Имам няколко познати , деца на такива събития и трябва да кажа че ситуацията гледано отстрани  е меко казано странна. Имат по горе долу 50 години разлика с родителите си и направо са от различни вселени. Да кажем децата на 30-35 а родителите на 80. Или една приятелка на щерката - тя на 25 бащата на 70. Никой от тях не е близки отношения с родителите си, но не са били и очаквани деца. Верно че то зависи и от други фактори но все пак ги делят  поколения. То не е работа едно дете само да е облечено и нахранено. Децата са нещо прекрасно,  но аз ,лично, на 50 , мога да имам дете само по глупост. В последно време често си мисля по този въпрос. Чудя се на  на приятелки които на моята възраст 45-55 които не се предпазват , някои си имат редовен цикъл и повтарят мантрата - каквото стане. Ами като родиш на 50 то докато е стане гимназист ще си над 60, нека си повтаряме че сме млади и истинската старост почва на 80 и с малко грим и диети можем да изглеждаме десет години по-млади но билогичния часовник не можеш го излъга.

 Когато станах на 42-43 и моята граница за дете хлопна. На 44  си сложих спирала ( имам алергия към лубрикантите на кондомите) , по принцип съм много фертилна и със съпруга ми не искахме неочаквани преживявания. Със спиралата, която е хормонална ,си  реших и други мои здравословни проблеми . Гинеколожката твърди , че в момента продължавам да нося риск и според нея след прекъсване на цикъла поне още две  години трябва да си нося счпиралата. Последният ми цикъл беше ноемрви. На 52 съм.

Последна редакция: нд, 29 ное 2020, 09:03 от _re_ge

# 72
  • София
  • Мнения: 13 217
Аз съм съгласна с  _re_ge. По принцип се учудвам на зрели жени, които се пазят с прекъснат акт. Аз родих второто си дете на 38 г. И искам да ви кажа, че до към 40 за мен си е предела, разбира се ако двойката няма репродуктивни проблеми. Ако има такива вече е различно нещо. Не мога да си представя сега на 47 да дундуркам бебе, честно! Няма да имам нерви за всичко това, а да не говорим, че наистина се получава пропаст в поколенията. Аз сега виждам какви разлики имаме с децата, а ако бяхме по-възрастни съвсем нямаше да приемем някои неща Wink

# 73
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Писала съм, на 41 родих след 20 г.чакане, а на 43 и осинових, за да не губя още време и нерви с инвитро процедури. След като родих, първите месеци.ми беше много странно и се срамувах. После преодолях това. Сега вече си казвам, че ако бях започнала по-рано (ако можех де), със сигурност щях да потретя.

# 74
  • Мнения: 1 677
Напълно съм съгласна, че на тази възраст (над 45) съвсем не му е времето да се ражда заради случайност. Даже изтръпвам при тази мисъл. Точно затова в последно време си мисля, дали не сме поне малко по-защитени заради периода, в който све. Мислила съм за хормонална спирала, но нещо все още не намирам лекар, който да ме убеди в конкретен вид.

Общи условия

Активация на акаунт