Коментари за политика в България

  • 99 188
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 840
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За какво лустро говорите? На мен ми стига да не ме е срам от премиера

# 841
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Първо, Chass, увеличенията са предизборни! Второ, Chass, още в първия мандат на баце махнаха класовете на повечето държавни служители и с години не бяха актуализирани заплатите. Трето, Chass, цинизъм е да се вдигат заплатите в публичния сектор точно сега, когато в частния на много места едва кретат.
Mama_Nana, достатъчно ясно се изразих и нямам намерение да се повтарям! Идеалният вариант е интелигентни и почтени, но липсват ли почтени, по-добре да са само интелигентни, те могат и някаква работа да свършат, простите само ще крадат.

Добър опит. Интелигентните крадци били по-готини от неинтелигентните, щото щели да вършат работа. Цирк.

В частния сектор работи мярката 60/40. Защо да е цинизъм да се вдигат заплатите в публичния сектор? Все пак там ВСЕ ОЩЕ хората работят и то на първа линия (обслужват клиенти, пациенти, обучават ученици), за разлика от тези в частния сектор с тази мярка 60/40, които получават пари от тази мярка на държавата за нищовършене, нали така?
За теб разбирахме, че си влюбена в простия крадец, който иска да строи Хемус на петорна цена. Много ясно съм написала какво ми е отношението към крадците и не смятам да се повтарям. Върни се пак и чети, мисли и може би ще разбереш!
Тия в частния сектор не си седят дома по собствено желание. Ти си им вързал ръцете, ти трябва да ги обезщетиш.

Ръцете си ги вързаха те самите. Защото ходеха без маски и не спазваха 3-те Д-та въпреки, че ги молеха коленопреклонно да не го правят. И поради каква причина АЗ, като данъкоплатец, трябва да ги обезщетявам? Имат си частен бизнес, ДА СЕ ОПРАВЯТ. Тяхна работа е да си създадат буфери, които да ползват по време на ИКОНОМИЧЕСКА криза, в каквато се превърна Ковида. Га ядоха кифтетата, не реваха, а и сега - надуват цените до Космоса и защо? Това е мародерство. Аз не съм длъжна никого да спасявам, както и никой не ми е длъжен на мен.

# 842
  • Мнения: 18 742
[
Тия в частния сектор не си седят дома по собствено желание. Ти си им вързал ръцете, ти трябва да ги обезщетиш.[/quote]

Ръцете си ги вързаха те самите. Защото ходеха без маски и не спазваха 3-те Д-та въпреки, че ги молеха коленопреклонно да не го правят. И поради каква причина АЗ, като данъкоплатец, трябва да ги обезщетявам? Имат си частен бизнес, ДА СЕ ОПРАВЯТ. Тяхна работа е да си създадат буфери, които да ползват по време на ИКОНОМИЧЕСКА криза, в каквато се превърна Ковида. Не съм длъжна никого да спасявам, както и никой не ми е длъжен на мен.
[/quote]
Пак се изхвърли, добре не си в частен сектор...че  ихабер си нямаш как е там.

# 843
  • Мнения: 3 566
Пак се изхвърли, добре не си в частен сектор...че  ихабер си нямаш как е там.

Точно в частен сектор съм. И съм си направила сметката, че отвреме-навреме има кризи. Човек трябва да е достатъчно умен, за да знае, че икономиката не върви винаги само нагоре - има стагнация, има и рецесия.

# 844
  • Мнения: 8 567
Ръцете си ги вързаха те самите. Защото ходеха без маски и не спазваха 3-те Д-та въпреки, че ги молеха коленопреклонно да не го правят. И поради каква причина АЗ, като данъкоплатец, трябва да ги обезщетявам? Имат си частен бизнес, ДА СЕ ОПРАВЯТ. Тяхна работа е да си създадат буфери, които да ползват по време на ИКОНОМИЧЕСКА криза, в каквато се превърна Ковида. Га ядоха кифтетата, не реваха, а и сега - надуват цените до Космоса и защо? Това е мародерство. Аз не съм длъжна никого да спасявам, както и никой не ми е длъжен на мен.
Частният бизнес пълни касичката, затова трябва да го има.
Но ние ще "спасяваме" администрацията,  раздута, неефективна, нереформирана,  единствените непострадали от кризата са чиновниците, просто един добре отглеждан електорат.
Всичко в управлението на Бойчо се върти около това да се задържи на власт.

ПП. Ти не разправяше ли тези дни, че пандемията не е страшна, всички около теб изкарали, минало и заминало?

# 845
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Ръцете си ги вързаха те самите. Защото ходеха без маски и не спазваха 3-те Д-та въпреки, че ги молеха коленопреклонно да не го правят. И поради каква причина АЗ, като данъкоплатец, трябва да ги обезщетявам? Имат си частен бизнес, ДА СЕ ОПРАВЯТ. Тяхна работа е да си създадат буфери, които да ползват по време на ИКОНОМИЧЕСКА криза, в каквато се превърна Ковида. Га ядоха кифтетата, не реваха, а и сега - надуват цените до Космоса и защо? Това е мародерство. Аз не съм длъжна никого да спасявам, както и никой не ми е длъжен на мен.
Частният бизнес пълни касичката, затова трябва да го има.
Но ние ще "спасяваме" администрацията,  раздута, неефективна, нереформирана,  единствените непострадали от кризата са чиновниците, просто един добре отглеждан електорат.
Всичко в управлението на Бойчо се върти около това да се задържи на власт.

Но аз пак питам - откъде накъде данъкоплатеца ще спасява частния бизнес? Нали затова е частен бизнес, а не държавен, за да си има частни интереси, които нямат общо с държавните освен, че плаща данъци, с които държавата строи магистрали, по които частника да си кара стоките и да му идват туристите, слага светофари, пази ни от крадци и външна инвазия, грижи се за социално слабите, обучава децата и лекува (част) от болните хора, тези, които предпочитат да се лекуват в държавните болници, а не в частни? Държавата си се грижи са своите си служители и така и трябва. Частника да се погрижи за своите. И пак - държавата се грижи и за частните - 60/40, намалява и отлага данъци. Сега и допълнително пари ще плаща за тези в неплатен отпуск. Айде стига толкова.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 23:38 от Chass

# 846
  • София
  • Мнения: 2 799
Напротив- да квалифицираш едни 2 милиона души...

Я опитай пак. За цифрата говоря Simple Smile
1 147 292.
43% по-малко от това, което каза.
Еййййй, всичките ви приказки и цифри такива. Какво са едни 43% разлика. Има, няма едни 850 хиляди човека.

Последна редакция: чт, 26 ное 2020, 23:56 от ninnann

# 847
  • Мнения: 8 567
Но аз пак питам - откъде накъде данъкоплатеца ще спасява частния бизнес? Нали затова е частен бизнес, а не държавен, за да си има частни интереси, които нямат общо с държавните освен, че плаща данъци, с които държавата строи магистрали, по които частника да си кара стоките и да му идват туристите, слага светофари, пази ни от крадци и външна инвазия, грижи се за социално слабите, обучава децата и лекува (част) от болните хора, тези, които предпочитат да се лекуват в държавните болници, а не в частни? Държавата си се грижи са своите си служители и така и трябва. Частника да се погрижи за своите. И пак - държавата се грижи и за частните - 60/40, намалява и отлага данъци. Сега и допълнително пари ще плаща за тези в неплатен отпуск. Айде стига толкова.

Да, да, знаем! Ходи пеш и тва е.
Дума по дума, кратък преразказ на сбърканите представи на премиера ни за функционирането на една държава.
Ти всичко си казала,  нямам какво да добавя.

# 848
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, моя грешка.
1 147 283 на предсрочните през 2017г. което прави 32% от гласувалите.
И така да е, с нищо не променя наглото твърдение на съфорумката.

ninnann,  4 минути след като пуснах поста, в който признах, че съм сгрешила с цифрите, ти допълни поста си, само и само да изплюеш поредната жлъч.
Ами, затова не ви се получиха протестите, затова и няма да ви се получат изборите- омразата разяжда, а не гради.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 11:21 от absurT

# 849
  • Мнения: 2 235
Сега не може да се кандидатства за 60/40, има 24 лв на ден и 610 за едно дете.

# 850
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 954
Обаче наистина е имало предложение за закупуване на две мед.хеликоптера, ама ГЕРБ и управляващите не били съгласни. 25 млн. какво е на фона на милиардите за скапани пътища?!

# 851
  • Мнения: 2 689
Добре че някои хора имат малко по-дълга памет:

https://www.lentata.com/page_19705.html
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30812809.html

Цитат
Ако няма 120 подписа за конституцията, трябва оставка...
Въпроса е как да вярваш на такива хора.

# 852
  • Мнения: 3 566
Добре че някои хора имат малко по-дълга памет:

https://www.lentata.com/page_19705.html
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30812809.html

Цитат
Ако няма 120 подписа за конституцията, трябва оставка...
Въпроса е как да вярваш на такива хора.

Ами, че те ги събраха още преди месеци тези 120 подписа и проектът влезе в НС. Каква оставка?

# 853
  • Мнения: 3 505
Напротив- да квалифицираш едни 2 милиона души...

Я опитай пак. За цифрата говоря Simple Smile
1 147 292.
43% по-малко от това, което каза.
Еййййй, всичките ви приказки и цифри такива. Какво са едни 43% разлика. Има, няма едни 850 хиляди човека.
Ся ще издребняваме за някакви си 800-900 хиляди ли? Вождът се изхвърля като нещо на мокър пясък, изхвърлят се и те! Имаме си традицията от соца, п*рдят ли е Москва, ние в София се на***аме. Нищо ново не е научено, нищо старо не е забравено.
Час, има си едно златно правило от римско време, че всеки е длъжен да поправи вредите, които е причинил другиму! Дори и в случаите на крайна необходимост си длъжен да поправиш вредите, ако е било в твой интерес. Нанасяш вреди на нечий бизнес, компенсираш го, толкова е просто Simple Smile Избухва в апартамента ти пожар, налага се да се проникне у вас през апартамента на комшията, възстановяваш щетите на комшията, щото са причинени в твой интерес. С кроната ситуацията е същата - за да пази страх на Час, правителството огранича бизнеса на Х и У, които трябва да бъдат компенсирани, че търпят вреди в интерес на Час. Надявам се да е станало ясно къде медицинските и мерките за бизнеса се пресичат и откъде-накъде данъкоплатците трябва да плащат.

# 854
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Напротив- да квалифицираш едни 2 милиона души...

Я опитай пак. За цифрата говоря Simple Smile
1 147 292.
43% по-малко от това, което каза.
Еййййй, всичките ви приказки и цифри такива. Какво са едни 43% разлика. Има, няма едни 850 хиляди човека.
Ся ще издребняваме за някакви си 800-900 хиляди ли? Вождът се изхвърля като нещо на мокър пясък, изхвърлят се и те! Имаме си традицията от соца, п*рдят ли е Москва, ние в София се на***аме. Нищо ново не е научено, нищо старо не е забравено.
Скрит текст:
Час, има си едно златно правило от римско време, че всеки е длъжен да поправи вредите, които е причинил другиму! Дори и в случаите на крайна необходимост си длъжен да поправиш вредите, ако е било в твой интерес. Нанасяш вреди на нечий бизнес, компенсираш го, толкова е просто Simple Smile Избухва в апартамента ти пожар, налага се да се проникне у вас през апартамента на комшията, възстановяваш щетите на комшията, щото са причинени в твой интерес. С кроната ситуацията е същата - за да пази страх на Час, правителството огранича бизнеса на Х и У, които трябва да бъдат компенсирани, че търпят вреди в интерес на Час. Надявам се да е станало ясно къде медицинските и мерките за бизнеса се пресичат и откъде-накъде данъкоплатците трябва да плащат.

Е, то и следващите поколения почитат традициите, като гледам, разхождат се по площада нема и 1000 души, ама викат  "народът го не ще, оставка". Та права си, нищо ново не е научено, нищо старо не е забравено.

Общи условия

Активация на акаунт