Коментари за политика в България

  • 99 048
  • 5 996
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 24 839
Обаче наистина е имало предложение за закупуване на две мед.хеликоптера, ама ГЕРБ и управляващите не били съгласни. 25 млн. какво е на фона на милиардите за скапани пътища?!

Ще се опитам да ти обясня как стои въпроса с парите за пътищата, за да не се тормозиш излишно.
По европейските програми за пътища, се отпускат едни пари, които трябва да бъдат усвоени в даден срок.
Ако не успеем, трябва да ги върнем и да останем с пръст в уста.

Тези пари не са 100% цената на строежите, а някакъв % сме длъжни да дадем и ние.
Така че,  ако ги пренасочат за хеликоптери, ще изгубят тези- за пътищата.

А, по пътищата, милиони хора могат да стигнат бързо и комфортно  докъдето са решили.

Оставам с впечатлението, че тук пишат икономисти- толкова аргументирано  отричат бюджета, например, та  едва ли не им е ясна толкова елементарна сметка.

# 856
  • Мнения: 3 505
Обаче наистина е имало предложение за закупуване на две мед.хеликоптера, ама ГЕРБ и управляващите не били съгласни. 25 млн. какво е на фона на милиардите за скапани пътища?!

Ще се опитам да ти обясня как стои въпроса с парите за пътищата, за да не се тормозиш излишно.
По европейските програми за пътища, се отпускат едни пари, които трябва да бъдат усвоени в даден срок.
Ако не успеем, трябва да ги върнем и да останем с пръст в уста.

Тези пари не са 100% цената на строежите, а някакъв % сме длъжни да дадем и ние.
Така че,  ако ги пренасочат за хеликоптери, ще изгубят тези- за пътищата.

А, по пътищата, милиони хора могат да стигнат бързо и комфортно  докъдето са решили.

Оставам с впечатлението, че тук пишат икономисти- толкова аргументирано  отричат бюджета, например, та  едва ли не им е ясна толкова елементарна сметка.
Може да обясниш и за двата милиарда, които предплатихме за нарисуваните самолети, ако искаш.

# 857
  • София
  • Мнения: 24 839
+-123
Не мога- не съм претендирала, че съм специалист в областта.
Знам само, че когато предплатиш нещо, го получаваш с голяма отстъпка.

Едва ли не си резервирала почивки предварително, че да не го знаеш.
Та, ако си на "ти" с икономиката, ще знаеш защо се сключват фючърсни сделки.

# 858
  • Мнения: 9 291
847374563839 пъти ви се обясни,че осемте изтребителя Ф-16 са подарък от САЩ за България.

# 859
  • Мнения: 8 567
Имам една приятелка, която непрекъснато дебне промоции, купува не това, което ѝ е спешно и от което има належаща нужда, а онова, което  е на далавера.
Не знам защо се присетих за нея Wink

# 860
  • Мнения: 15 268
Може да обясниш и за двата милиарда, които предплатихме за нарисуваните самолети, ако искаш.
Костов да не ти е обяснил къде са милиадите от приватизацията, царя да не ти обяснил, колко платихме за да ни приберат в ЕС, Станишев да не ти е обяснил колко сме загубили от санкции и т.н.
Много сте отворени, ама не питате когото трябва.
Борисов ще си отиде, това едва ли е останало неразбрано от някой, но кой ще дойде! После ще има минимум 1-2 години оправдания с него. Така, че това, което днес не ви харесва, тогава ще го търсите.

# 861
  • София
  • Мнения: 24 839
Имам една приятелка, която непрекъснато дебне промоции, купува не това, което ѝ е спешно и от което има належаща нужда, а онова, което  е на далавера.
Не знам защо се присетих за нея Wink


Защото такива са ти приятелките, затова се сещаш за нея.
Аз и приятелките ми определяме къде искаме да отидем следващата година и резервираме от тази, като така намаляваме чувствително цената.

# 862
  • Мнения: 8 567
Поредният скандал.
След изказването на Димитров лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ призова Цвета Караянчева да бъде поканен в парламента премиерът Бойко Борисов да опровергае казаното от министъра и да го освободи - или да дойде да потвърди и да подаде оставка на Министерски съвет.

https://offnews.bg/politika/emil-dimitrov-burgas-shte-ostane-bez … ove-d-741192.html

# 863
  • Мнения: 3 505
Тия самолети ги купуваме на значително по-високи цени от други държави, а ги и предплащаме, на май примерите с отстъпките в хотелите не са удачни.
ПП: Изключително рядко купуваме пакети с храна, а и често офертите в последния момент са по-изгодни от ранните.

847374563839 пъти ви се обясни,че осемте изтребителя Ф-16 са подарък от САЩ за България.
Надявам се това да е шега!
Може да обясниш и за двата милиарда, които предплатихме за нарисуваните самолети, ако искаш.
Костов да не ти е обяснил къде са милиадите от приватизацията, царя да не ти обяснил, колко платихме за да ни приберат в ЕС, Станишев да не ти е обяснил колко сме загубили от санкции и т.н.
Много сте отворени, ама не питате когото трябва.
Борисов ще си отиде, това едва ли е останало неразбрано от някой, но кой ще дойде! После ще има минимум 1-2 години оправдания с него. Така, че това, което днес не ви харесва, тогава ще го търсите.
Борисов десет години се оправдаваше с предишните, но за десет години не даде съмнителните им сделки на прокурор. Що тъй!?? Не можеш да се оправдаваш, че крадеш, щото другите преди теб били крали.

# 864
  • Мнения: 15 268
Ти нали ще търсиш такива с добра визия и възпитание, пък може и да са крадливи.  И да плюем и да  не плюем все тая, Борисов е бита карта. Някак ще изтърпим още 4 месеца.  После е важно, защото още един мандат с крадци ще ни дойде трърде много, ако ще да са полиглоти и с титли, и няколко образования.

# 865
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 914
Обаче наистина е имало предложение за закупуване на две мед.хеликоптера, ама ГЕРБ и управляващите не били съгласни. 25 млн. какво е на фона на милиардите за скапани пътища?!

Ще се опитам да ти обясня как стои въпроса с парите за пътищата, за да не се тормозиш излишно.
По европейските програми за пътища, се отпускат едни пари, които трябва да бъдат усвоени в даден срок.
Ако не успеем, трябва да ги върнем и да останем с пръст в уста.

Тези пари не са 100% цената на строежите, а някакъв % сме длъжни да дадем и ние.
Така че,  ако ги пренасочат за хеликоптери, ще изгубят тези- за пътищата.

А, по пътищата, милиони хора могат да стигнат бързо и комфортно  докъдето са решили.

Оставам с впечатлението, че тук пишат икономисти- толкова аргументирано  отричат бюджета, например, та  едва ли не им е ясна толкова елементарна сметка.

Би ли ми намерила някаква информация за магистрала "Хемус" и какво е участието на европейските фондове в изграждането й?  

Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) е изплатила 1.17 млрд. лв. на държавната фирма "Автомагистрали" за изграждането на магистрала "Хемус". Това става ясно от отговори на АПИ до "Капитал". Пари, които се разходват без обществени поръчки.

Не се притеснявай за мен дали се тормозя.

# 866
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти нали ще търсиш такива с добра визия и възпитание, пък може и да са крадливи.  И да плюем и да  не плюем все тая, Борисов е бита карта. Някак ще изтърпим още 4 месеца.  После е важно, защото още един мандат с крадци ще ни дойде трърде много, ако ще да са полиглоти и с титли, и няколко образования.

Нека не се лъжем- ще крадат, които и да дойдат.
Както крадат в другите страни.
Много удобно се подминават списъците със санкционирани държави в ЕС.
Не се е родил още този, който да измисли, как да ги спре.
Дори в Китай, въпреки че ги екзекутират, пак се намират такива, които продължават.

Номерът е, крадейки да вършат и за обществото добро- да строят, да плащат, да поддържат.

Само че, аз не виждам дори такива на хоризонта- всичките стари муцуни отлъчени или преминали през куп формирования в търсене на топло местенце и власт, са пак на бойна нога.
Христо Иванов, Атанас Атанасов, Мая Манолова, Бабикян и чалгарят............ами, не, мерси.
Гладните мухи са по- настървени от наялите се.

# 867
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 914
Борисов и водната криза

Емил Димитров: Бургас ще остане без вода и ще има водни бунтове. ДПС му поиска оставката

и след като Борисов отказва да отиде в НС събира тримата министри и След среща с Борисов: Ревизоро "отмени" водната криза

Живеем в страна с абсурдно управление.

# 868
  • Мнения: 2 683
Борисов и водната криза

Емил Димитров: Бургас ще остане без вода и ще има водни бунтове. ДПС му поиска оставката

и след като Борисов отказва да отиде в НС събира тримата министри и След среща с Борисов: Ревизоро "отмени" водната криза

Живеем в страна с абсурдно управление.
Като комунистите едно време.
Силно се надявам следващите да им потърсят някаква отговорност за бездействието, ама се съмнявам.

# 869
  • Мнения: 3 505
Ти нали ще търсиш такива с добра визия и възпитание, пък може и да са крадливи.  И да плюем и да  не плюем все тая, Борисов е бита карта. Някак ще изтърпим още 4 месеца.  После е важно, защото още един мандат с крадци ще ни дойде трърде много, ако ще да са полиглоти и с титли, и няколко образования.
Ако ти не можеш да вденеш какво значи, че е най-добре да са интелигентни и почтени, но може и само интелигентни, ако не се намират  такива, които да покриват и двата критерия, не е мой проблем. Ако не знаеш какво значи човек да е почтен, също не е мой проблем.
ПП: Не ми отговори на въпроса горе!

Общи условия

Активация на акаунт