Паросмия /извратено обоняние

  • 33 579
  • 378
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
При мен е от уличния прах и/или сухия въздух. Като валя дъжд така хубаво ми се бяха изчистили синусите... Но не е сигурно, че съм карала ковид, само така мисля, колежката ми изкара нещо, но не си е правила тест.

# 211
  • Мнения: 3
Здравейте, изкарах ковид в началото на февруари, леко, само със загуба на вкус и мирис. Две седмици по - късно се възстановиха, до началото на април, когато настъпиха тези негативни усещания във вкуса и мириса. Месец и половина продължава да няма промяна, особено тежко е с вкуса... Всичко е с отвратителен, тежък, сладникаво- пушен вкус... 😟Дали някои от участниците в комуникацията по - горе може да сподели коментари относно моментното им състояние. Има ли някои, който вече се е възстановил? Благодаря предварително!

# 212
  • Мнения: 3 904
Аз не съм се възстановила, но се подобрява. Периодично се сменят храните, които мога да ям. Но все пак мога. Пак има дни да не мога, но е по-добре.

Реално почна слабо Януари и Февруари, с проблеми с месо, яйца и лук. Обостри се жестоко Март. От началото на Май успявам да хапна някакви неща, по-полезни и разнообразни.

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 22:30 от ^SunLight^

# 213
  • Мнения: 3
^SunLight^ благодаря за отговора. Пожелавам ви съвсем скоро отново да вдишате и вкусите живота, както преди!
Успех! ☺️

# 214
  • Мнения: 3 904
Благодаря, подобно, търпение и сили!

# 215
  • Мнения: 1 650
Аз понякога се подобрявам и след това рязко се влошавам... Вече 4 месеца съм така.

# 216
  • Мнения: 173
При мен е от уличния прах и/или сухия въздух. Като валя дъжд така хубаво ми се бяха изчистили синусите... Но не е сигурно, че съм карала ковид, само така мисля, колежката ми изкара нещо, но не си е правила тест.

Пуснете тест за антитела.
По време на ковид ,моята проба беше отрицателна.Имах всички симптоми,след месец + пуснах тест за антитела,излезна ,че имам.

# 217
  • Мнения: 3
Аз понякога се подобрявам и след това рязко се влошавам... Вече 4 месеца съм така.

😟 Ужасно... При мен е само втори месец дори и не смея да помисля, ако това продължи още два..., 😟☺️

# 218
  • Мнения: 2
Здравейте! Има ли развитие в състоянието ви!? Аз прекарах Ковид през ноември, всичко беше наред до  27-ми февруари, когато се появи извратен вкус и обоняние, абсолютно всичко ми мирише на гадно, с вкусът е същото.......до сега нямам подобрение. Ако някой е открил начин да се справи с това, нека да сподели❤️

# 219
  • Мнения: X
Ще си пускам такъв тест, че така или иначе ми предстои обикаляне по лекари за друг, много заплетен проблем. Но е по-добре непосредствено преди да тръгна, чакам определена дата.
Но определено праха ми пречи. Преди два дни имаше много силен вятър и имах чувството, че чак ушите ми се задръстиха и възпалиха, сега вали и всичко се изчиства, имах малко воднист секрет, издухах се и обонянието и всичко ми се възвръща.

# 220
  • Мнения: 562
Здравейте! Има ли развитие в състоянието ви!? Аз прекарах Ковид през ноември, всичко беше наред до  27-ми февруари, когато се появи извратен вкус и обоняние, абсолютно всичко ми мирише на гадно, с вкусът е същото.......до сега нямам подобрение. Ако някой е открил начин да се справи с това, нека да сподели❤️

И аз съм от прекаралите ковида Ноември. Четох по-назад, че няма начин за лечение и че минавало с времето. Потвърждавам!

Последните дни дааже започнах да усещам приятната миризма на някои сапуни и антидезинфектанти :O
Нещо което съвсем бях забравила какво е - приятна миризма. Парфюмите все още не ги усещам както трябва, но пак и там има подобрение Simple Smile Не е това което беше преди месеци Simple Smile Не правя нищо по въпроса, никакво самолечение и прочие. Просто явно с времето се маха... Бъдете силни!!!!

# 221
  • Мнения: 67
Здравейте, аз също съм от ноемврийската партида и не, все още не съм се възвърнала към нормалните вкус и обоняние- има някакво леко подобрение , което не знам дали е точно подобрение или свикване. Много е тъжно, че не мога да усетя приятния вкус на любими мои плодове и зеленчуци, чийто сезон започна .. но все пак се надявам, че с времето нещата ще се оправят. Не се отчайвате, търпение е нужно!

# 222
  • Мнения: 79
И аз все още нямам обоняние (от ноември). Поне неприятните миризми ги усещам мнооого рядко. На моменти за части от секундата улавям някакви аромати, но дотам. Ако аз поискам, не става все още. Тъй като се разболях, докато бях бременна, имах някаква малка надежда като родя нещата да се оправят. Ами не, не стана...

# 223
  • Мнения: 93
Здравейте, видях темата и се успокоих, че не съм само аз.
Бях в началото на ноември с непотвърден Ковид. Изкарах го леко, ако не броим 14-дневната температура. Обоняние нямам от тогава. В началото се хранех добре, всичко ми беше вкусно. Но последните месеци е кошмар - не мога да ям пържено, краставиците и доматите ми миришат ужасно, сладолед, шоколад, и още много неща. Не мога да се помириша, някои парфюми, шампоани и т.н. също.
От известно време има някакво подобрение, но е незначително.
Започнах да правя инхалации с кармолис - не виждам резултат, но явно е че няма да стане от раз.

# 224
  • Мнения: 1 117
Уфф аз го карах средата на май, докато го карах месото имаше ужасен вкус, на мърша чак. След това като поотмина това, започнах да усещам мириса на пушено в началото доста често, чак отчайващо се чуствах, после изчезна и днес пак се завърна, цял ден тази миризма ми е забита в носа, откачааам!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт