Паросмия /извратено обоняние

  • 33 389
  • 378
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
elfinaa, а да си забелязала това усещане да е след като нещо наистина ти е напрашило и раздразнило носа?

# 226
  • Мнения: 1 114
Не честно казано, понякога просто като съм се завила с поларен одеял преди това и съм спала. Почти винаги след сън, както днес. Така се събудих и цял ден съм така, никога преди да карам Ковид не ми се е случвало.

# 227
  • Мнения: 3
Много съм благодарна, че открих тази тема. Бях започнала да се притеснявам, за това какво се случва отново с обонянието ми...

Накратко, изкарах Ковид през март 2021, като се “порадвах” на добра част от “екстрите му”. Около десетия ден загубих вкус и обоняние, но след няколко седмици се възстанових напълно.
Преди 5 дни всичко започна да ми мирише на пушек. Реших да потърся в нета на какво може да се дължи и открих този форум ❤
Част от хората тук споделят, че са се възстановили като приемат витамини от Б групата, omega 3 и други хранителни добавки +упражнения за обонянието. Въведох следната схема и още на следващия ден имаше голямо подобрение:
1. Качествено рибено масло - 3х1 капсула
2. Невробекс - 3х1 таблетка
3. Scaler Silver назален спрей със сребърна вода - пръсках се с него по около 10 пъти на ден
4. Геритамин - 1 път дневно
5. Взех няколко аромата и започнах да си “играя с тях” пред деня - прекарвах по около 30 мин с всеки аромат, докато например гледам телевизия или играя с детето.

Препоръчаха ми и един продукт с гинкобилоба + селен, но вероятно няма да стигна до него.

Дано тази информация помогне и на други хора. Сърдечно пожелавам на всички, да се възстановите бързо ❤🌸🌼

# 228
  • Мнения: 3 922
Обонянието ми е най-малкия проблем. Лошото е, че вкусът на плодове, зеленчуци и мляко ми е отвратителен. Не мога да хапна една проста салата. Пия гинко билоба с омега 3 от 10 дена и няма никакъв ефект!

# 229
  • Мнения: 3
Обонянието ми е най-малкия проблем. Лошото е, че вкусът на плодове, зеленчуци и мляко ми е отвратителен. Не мога да хапна една проста салата. Пия гинко билоба с омега 3 от 10 дена и няма никакъв ефект!

❤ Разбирам...
Обонянието и вкуса са свързани. Ако решите, опитайте схемата, която помогна при мен... и помислете дали да не си вземете качествено рибено масло, не само омега 3 витамини.
Успех и бързо възстановяване 🌸

# 230
  • Мнения: 1 114
Обонянието ми е най-малкия проблем. Лошото е, че вкусът на плодове, зеленчуци и мляко ми е отвратителен. Не мога да хапна една проста салата. Пия гинко билоба с омега 3 от 10 дена и няма никакъв ефект!

❤ Разбирам...
Обонянието и вкуса са свързани. Ако решите, опитайте схемата, която помогна при мен... и помислете дали да не си вземете качествено рибено масло, не само омега 3 витамини.
Успех и бързо възстановяване 🌸

здравейте, d.gergana, може ли да споделите от къде е закупено рибеното масло ? Yellow Heart

# 231
  • Мнения: 10 915
Аз направих за сега 3 процедури в солна стая и определено имам възвръщане на обонянието, може да помогне и за паросмоята на някого.

d.gergana, благодаря за споделеното.

# 232
  • Мнения: 3
Обонянието ми е най-малкия проблем. Лошото е, че вкусът на плодове, зеленчуци и мляко ми е отвратителен. Не мога да хапна една проста салата. Пия гинко билоба с омега 3 от 10 дена и няма никакъв ефект!

❤ Разбирам...
Обонянието и вкуса са свързани. Ако решите, опитайте схемата, която помогна при мен... и помислете дали да не си вземете качествено рибено масло, не само омега 3 витамини.
Успех и бързо възстановяване 🌸

здравейте, d.gergana, може ли да споделите от къде е закупено рибеното масло ? Yellow Heart

Много съм доволна от продукта на Veridian (рибено масло 90 капсули), но има и други хубави варианти на нашия пазар.
Купих го от Зоя. Вероятно го продават и в много други магазини.

# 233
  • София
  • Мнения: 1 178
При мен нещата, вместо да се подобрят, се върнаха в начална позиция. Както не понасях лук в продължение на седмици заради неприятната му миризма, така в момента изобщо не го усещам. Може би на 1 % и то ако го доближа максимално до носа си. Същото е и с подправки, спирт, парфюми и доста други. Допреди няколко дни поне долавях някои миризми. Минаха 6 месеца и вече започвам да се отчайвам, а досега държах фронта. Единствената ми надежда е това да е период на влошаване преди подобряването.

# 234
  • Мнения: 3 922
Да не  караш повторно ковид? Прави ли тест?
Аз като че ли от ден-два започнах да понасям лука. Вчера  готвих телешко варено и сложих една глава. Не ме подразни на мирис, а след това и на вкус. Започнах да хапвам домати, ягоди, череши, които до скоро ми бяха отвратителни. Само краставици все още не ям, те са си все същите.
По съвет от тук започнах да пия гинко билоба с омега-3 на Допелхерц. Надявам се от това да е подобрението, след вече половин изпита опаковка, и да се възстановя напълно.

Последна редакция: сб, 12 юни 2021, 10:02 от Greene

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 293
Оф, тоя лук... Онзи ден хладилникът ми смърдеше убийствено на туршия или нещо друго прокиснало, ама ужасно! Питах ММ - каза, че нищо подобно не надушва. И вчера установих, че миризмата идва от една разрязана наполовина глава лук Crazy

# 236
  • София
  • Мнения: 1 178
Ще изчакам 3-4 дни и ще направя тест. Последно пусках антитела преди три седмици, не бяха много, така че не изключвам и повторно заразяване.

От вчера съм без обоняние, като не изчезна изведнъж, а постепенно за ден- два. Интересното е, че и на очите нищо не усещам. От лук и от спирт винаги ми сълзят, а сега никаква реакция.

# 237
  • Мнения: 3 903
При мен също от време на време изчезва, после се връща обонянието. Според мен е част от процеса. Но лука никога не изчезва. Ужасяващ е. От януари съм така... За него няма и помен да мине. Имаше период успявах да ям месо. Сега не. Но намерих едни изварени пудинги в Лидл, които са овкусени много добре и яко ги ям.

# 238
  • Мнения: 28
Добре, че открих тази тема.
Изкарала съм ковид безсимтомно, мисля, че през м. януари.
За миризмата на лук се включвам и аз. Също така един от парфюмите ми не ми мирише така както аз го помня...с другите сякаш нямам проблем (много странно). Ще се оправи ли това?
И друго, не знам дали е свързано, но сутрин миризмата на урина ми е по-специфична, малко по-силна някакси си. Не всяка сутрин, но често...чудя се дали просто урината си е нормална, а аз я усещам различно? Ако имах бъбречен проблем, до сега щях да съм разбрала, защото това го забелязах още от м. март. Споделих на личната, че усещам това (но тогава не знаех, че съм минала ковида), според нея е от дехидратация и по принцип сутрин урината е концентирана. Нарочно увеличавам водата (или поне се опитвам), но отново имам такива дни. Понякога и от потта много силно усещам все едно миризма на лук! Абе луда работа....но най-вече ми е объркано как това се случва, при все, че не съм имала симптоми никакви. От всичко прочетено до тук разбирам, че проблемът се проявява при хора, които са изгубили обоняние /частично или пълно/ по време на срещата с вируса.

# 239
  • Мнения: 3 922
Потвърждавам за телесните течности - и при мен е същото.

Общи условия

Активация на акаунт