Паросмия /извратено обоняние

  • 33 596
  • 378
  •   1
Отговори
# 360
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Май наистина си остават някои бъгове, макар че като цяло подобрението е огромно. Имаше един период, когато целият град ми смърдеше на котешка тоалетна. Отмина, сега на моменти усещам миризма на вкиснало и това е пак навън, където уж е свеж въздухът. Чакам с нетърпение пъпешите да експериментирам с тях Laughing

# 361
  • Мнения: 1 650
Скоро ще станат три години откакто съм така… Да, има подобрение , но все още усещам мирис на химия , а някои лоши миризми изобщо не усещам. Едва ли някога ще се оправя напълно.

# 362
  • Мнения: 93
И при мен минаха 3 години - има подобрение, но е нищожно. Не мога да ям много неща, домати проядох, но краставиците са някакъв ужас. Телесните миризми също ме мъчат, все ми мирише на вкиснато и препържено, а реално няма такова нещо.
Мисля си, че няма да се върне напълно, ще остане бъгнато и така.

# 363
  • Варна
  • Мнения: 25 350
О, да, много странно ми мирише потта, нищо общо с преди. Пак добре, че изобщо я надушвам, защото имаше период, в който изобщо не я регистрирах, което си е риск Crazy

# 364
  • София
  • Мнения: 1 164
3 години,  малее.  Май вярно трябва да свикваме.  На толкова късен етап и докторите не знам дали могат да помогнат,  не че знаят как.  При мен освен обонянието и вкусовите рецептори ги няма никакви, а различните миризми са точно,  както ги описвате.

# 365
  • Мнения: 578
Аз ш, след година и половина, не усещам миризмата на пот. Все още дезодорантите и парфюмите ми миращ на мащерка, но някак гадно. Пръскам се, но рядко, че много ме дразни. Алкохолът ми мирише на препарат за под. Такъв вкус и има. Вкуса на кафето се подобри, макар че миризмата не съвсем. Все още навън ми мирише на прокиснал лук, особено газовете н колите.
И аз проядох домати и зелена салата. И при мен краставиците са гадни. Същия вкус имат и чушките, ако не са сготвени, цитрусите и ягодите. За последното най-много ме е яд, защото много ги обичам.
Като цяло подобрението е много малко. Надявам се да има още и да не си остана така. А преди това имах обоняние на куче, надушвах миризми от далеч. Много ми е гадно, че не можах да уловят оная хубава миризма на бебе, след като родих.

# 366
  • Мнения: 107
Момичета, има светлина в тунела. След лечение с хомеопатия ми се възвърнаха обонянието и вкуса за известно време и след това паросмията се завърна с пълна сила. От няколко месеца всичко си дойде на мястото. Всичко е както преди, парфюмите ги усещам като преди, лук, чесън всичко. Дано не се завърне пак, но ето, че има светлина в тунела.

# 367
  • Мнения: 564
Момичета, има светлина в тунела. След лечение с хомеопатия ми се възвърнаха обонянието и вкуса за известно време и след това паросмията се завърна с пълна сила. От няколко месеца всичко си дойде на мястото. Всичко е както преди, парфюмите ги усещам като преди, лук, чесън всичко. Дано не се завърне пак, но ето, че има светлина в тунела.

За каква хомеопатия става дума? Simple Smile

# 368
  • Мнения: 394
Съжалявам, че чак сега попадам на темата, защото вече ще откача.
Повече от 2 години след Ковид. Бях без обоняние около 4 месеца и след като се появи настана кошмар. По принцип съм чувствителна на миризми и ако нещо ми замирише на лошо ме преследва през целия ден и понякога се стига и до повръщане. След Ковид преминах през миризми на пушек, на изгоряло, но отминаха с времето. Вече почти 3 години ме преследва проклетия лук! Мирише различно, на скапано, на химия! И преди не го обичах, но го ползвахме в настъргано състояние, към готвени храни и не ми беше проблем. Спряхме да го използваме в нас на 100%, при хранене навън постоянно се съобразявам, на гости също. Стана наистина досадно. Проблема ми е свързан с това, че при готвене от съседите тази миризма я има навсякъде - във входа, в тоалетната, когато отворя прозорците и това е всекидневно. Докарва ми страшно главоболие и не мога да свикна с нея. Пробвала съм всичко - от лекарства до бабини илачи и нищо.
Има ли някой с проблем, към миризмата на лука? Имате ли подобрение или изобщо да не се надявам?

# 369
  • София
  • Мнения: 1 183
Irene Alis, разбирам те напълно. Аз бях така с краставиците, които и до днес усещам различно, с един сладникав мирис, удрящ на химия. Безпогрешно ги усещам, дори и да съм в друга стая през две врати. Преди няколко дни ми донесоха дюнер и веднага ги надуших, още преди да го отворя. Лошото беше, че ММ много ги обича и яде почти всеки ден. Имаше един период, в който вечерях отделно, след като приключат другите вкъщи, за да не ми се гади от противната им миризма. Всичко се промени, откакто в едно заведение на морето донесоха таратор и шопска салата, в които краставицата не миришеше на нищо! Не знам дали е била някакъв изкуствен боклук, ГМО или специфичен сорт, но си хапнах с кеф и исках все там да ходим Simple Smile Рядко попадам на такива, в 90% от случаите ми миришат, но някак ми се промени отношението и вече не се отнасям с такъв негативизъм. Сега не се задълбочавам толкова, неприятни са ми само първите 2-3 секунди и после мозъкът ми сякаш игнорира миризмата. Дори започнах вече да ги ям по-често.
Скрит текст:
Между другото човешкият мозък е странно нещо. Майка ми е ненавиждала агнешко, с гадене и повдигане от миризмата и никакъв шанс да опита, независимо от молби, обещания и заплахи. Докато малко след един Великден се е наложило баба ми и дядо ми спешно да отидат по болници и са я оставили сама за 2 дни. Била е около 12 г, без пари и магазини наблизо и по едно време, от немай къде, отворила хладилника и опитала от агнешкото. Усладило ѝ се и до ден днешен го обожава.
Може би трябва да промениш нещо, за да излъжеш мозъка, че всъщност лукът ти харесва - пробвай и мириши различни видове, разни комбинации с подправки, чети за ползите от него.
Преди години една приятелка се беше впечатлила от статиите, че пчелите започват да намаляват и от тогава всеки ден яде мед, а преди това го избягваше. Стана ми странно, но нейното обяснение беше, че не се знае още колко време ще го има и иска да му се наслади, докато още съществува Simple Smile

# 370
  • Мнения: 394
4μΕ, много благодаря за отделеното време и препоръките!:sparkling_heart:
Опитвам понякога нарочно да постоя по-дълго, където я има тази миризма, но ме удря директно в слепоочията и следва дълго главоболие. Опитвам и да сдъвча парченце кюфте, в което има лук, но не мога да го преглътна. Явно наистина се превърнало с психически проблем и дори май клони, към фобия. Все се надявах с времето да отшуми, но едва ли има надежда след толкова време. Притеснявам се, че детето също е лишено от лук и дали занапред няма да отбягва ястия, в които присъства, когато се храни извън дома.
Ще ви следя!
Успех на всички!

# 371
  • Варна
  • Мнения: 25 350
Едва ли детето ще отбягва лук само защото ти не го харесваш. Майка ми например не понасяше чесън и никога не готвеше с чесън, аз обаче си зобам и обичам Laughing

# 372
  • Мнения: 1 108
Абсолютно същото и при мен.
И на мен потта ми мирише на лук. При доста хора е така. Акото също мирише на нещо особено.Година и половина съм така.
А всички зеленчуци имат вкус на химия, което сигурно не е далеч от истината предвид гадостите с които се третират. Плодовете пък са мухъл Sob

# 373
  • Мнения: 53
Здравейте!
Моля за съвет, много съм объркана. Преди точно 4 седмици бях болна, хрема, кашлица, умора и болки в тялото. Така бях около 5-6 дена. След като се оправих, усетих ,че кафето ми мирише лошо, също така кока-кола и пастата за зъби.

 Преди два дена пуснах тест за антитела- на границата е. Когато бях болна обаче не си направих тест и тогава не знаех дали е корона. В нета чета само някакви страшни неща във връзка с обонянието и съм под стрес. Дали ви е познато това което пиша след боледуване от ковид?

# 374
  • Мнения: 102
Здравейте!
Моля за съвет, много съм объркана. Преди точно 4 седмици бях болна, хрема, кашлица, умора и болки в тялото. Така бях около 5-6 дена. След като се оправих, усетих ,че кафето ми мирише лошо, също така кока-кола и пастата за зъби.

 Преди два дена пуснах тест за антитела- на границата е. Когато бях болна обаче не си направих тест и тогава не знаех дали е корона. В нета чета само някакви страшни неща във връзка с обонянието и съм под стрес. Дали ви е познато това което пиша след боледуване от ковид?


Мен 2 ра  година ме държи още.Почти се възвърна но има някой неща още които неса на 100%

Общи условия

Активация на акаунт